Ana Sayfa / Teknoloji / 2023 için en iyi akıllı termostatlar

2023 için en iyi akıllı termostatlar

Akıllı evinize akıllı bir termostat eklemek paradan tasarruf etmenin kolay bir yoludur. Birçoğu elektrik kullanımınızı nasıl azaltacağınız konusunda öneriler sunmakla kalmaz, aynı zamanda programınıza uyum sağlayabilir ve tercihlerinize göre sıcaklığı otomatik olarak değiştirebilir. Bunlar güçlü bir akıllı ev ürünleri sınıfıdır ve 2023’te aralarından seçim yapabileceğiniz düzinelerce seçenek vardır.

Ancak, tüm akıllı termostatlar duvarınızda yer almaya değmez. Tüm seçenekleri daraltmak için biraz yardıma ihtiyacınız varsa, işte en iyi akıllı termostatlara bir göz atın. HomeKit, Google Home ve Alexa ile iyi oynayan seçimlerin yanı sıra tüm bütçeler için bir seçenek var, bu nedenle aşağıdaki öğelerden birinin eviniz için mükemmel bir şekilde uyması için iyi bir şans var.

Terry Walsh/Dijital Trendler

Ecobee Akıllı Termostat

En iyi akıllı termostat

Artıları

 • Basit kurulum

 • Mükemmel performans ve özellik seti

 • Yapılandırması ve günlük çalıştırması kolay

 • Çok sayıda ses kontrolü ve iletişim özelliği

 • harika konuşmacı

Eksileri

 • Donanım tasarımı biraz sıkıcı kalıyor

 • Alexa için ekran entegrasyonu yok

Ecobee SmartThermostat’ı sevmek için pek çok neden var. Yeni başlayanlar için yükleme işlemi oldukça ağrısızdır. C-kablonuz olmasa bile, Ecobee size dahil olan bir güç uzatma kiti ile koruma sağlar. Ayrıca, kurulum talimatlarının takip edilmesi kolaydır ve kurulum süreci hızlıdır.

SmartThermostat, temiz bir arayüze sahip duyarlı bir dokunmatik ekrana sahiptir. Ayrıca, önceki Ecobee’de olduğu gibi, Alexa aracılığıyla yerleşik ses kontrolüne sahiptir. Ancak, SmartThermostat ile Alexa, podcast’leri, çalma listelerini, haberleri ve Spotify gibi hizmetlerden müzik çalabilir (ve aslında iyi bir sesi vardır). Termostatınızı Alexa Arama, Mesajlaşma ve Bırakma gibi özellikler için bile kullanabilirsiniz. Ancak, Alexa ile ilgilenmiyorsanız, Ecobee Apple HomeKit, Google Home, SmartThings ve IFTTT gibi diğer platformlarla da uyumludur.

Ecobee SmartThermostat ayrıca bir SmartSensor ile birlikte gelir. Evinizde sıcak veya soğuk noktalar varsa, sensör her şeyin dengelenmesine yardımcı olabilir ve evinizi daha konforlu hale getirebilir.

Ecobee Akıllı Termostat

Ecobee Akıllı Termostat

En iyi akıllı termostat

ana yuva termostatı

Google Nest Termostat

En iyi bütçe akıllı termostat

Artıları

 • uygun maliyet

 • Akıllı işlevler minimum etkileşim anlamına gelir

 • Apple benzeri şık tasarım

 • Basit kendin yap kurulumu

Eksileri

 • Kapasitif kontroller sadece bir tarafta

Kar, Kum, Sis ve kömür renklerinde sunulan Google Nest Thermostat, Google’ın en yeni orta seviye teklifidir ve önde gelen Learning modelinin (aşağıda gösterilmiştir) yalnızca bir adım gerisindedir. Alexa ve Google Asistan kontrollerine sahip, yeniden tasarlanan termostat, önceki E modelinin fiziksel ayar kadranının aksine, yansıtılmış bir ekrana ve yan haritalı dokunmatik kontrollere sahiptir.

Google Home uygulamasını kullanarak sıcaklığı ayarlayabilir, özelleştirilmiş rutinler oluşturabilir, HVAC kullanımını izleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Diğer akıllı cihazlarla eşleştirilebilen rutin bir işlev bile var. Örneğin, “günaydın” gibi bir sesli komut söyleyerek akıllı panjurlarınızı çekebilir, Google Nest Hub’ınızı en sevdiğiniz sabah podcast’ine ayarlayabilir ve ideal 10:00 sıcaklığınızı ayarlayabilirsiniz. Bu harika özelliklerin tümü yalnızca 130 ABD doları karşılığında elde edilebilir; bu, akıllı termostatlar dünyasında hiç de fena sayılmaz.

Google Nest Termostat

Google Nest Termostat

En iyi bütçe akıllı termostat

amazon nest ve ecobee akıllı termostat fırsatları t3007es öğrenme 03 1000x663

Nest Learning Thermostat (3. nesil)

Google Home için en iyi akıllı termostat

Artıları

 • Etkileyici öğrenme yetenekleri

 • Farsight sayesinde geliştirilmiş doğruluk

 • Daha fazla optimizasyon için sensör ekleme yeteneği

Öğrenme yetenekleri nedeniyle Nest Learning Thermostat’ı gerçekten seviyoruz. Cihazı kurduktan ve istediğiniz sıcaklığı ayarladıktan sonra gerisini termostat halleder. Nest, hafta boyunca evinizde nasıl hareket ettiğinizi not eder, günün saatine ve alışkanlıklarınıza göre çeşitli sıcaklık ayarlarını ayarlar. Üçüncü nesil modelle birlikte, Farsight adı verilen yeni bir sensör seti, bunu daha da doğru hale getiriyor.

Farsight, bir odaya girdiğinizde veya beş metreye kadar oradan geçtiğinizde bunu algılar, bu önceki modellere göre önemli bir gelişmedir. Ek olarak, 10 adede kadar ek sensör diğer odalardaki sıcaklıkları izleyerek ısıtma ve soğutmanızı daha da optimize edebilir. Önceki modellerden yarım inç daha büyük olan 3,25 inçlik ekran sayesinde sıcaklığı çok daha uzak bir mesafeden takip edebilirsiniz.

Herhangi bir iyi arkadaş gibi, cihaz da paradan tasarruf etmenizi sağlamak için tasarlanmış öneriler sunacaktır. İşten eve gelmeden yarım saat önce evinizin sıcaklığını ayarlayabilmesi, sezgiselliğini daha da artırıyor.

Google Nest Learning Termostat Üretimi - 3. Nesil

Nest Learning Thermostat (3. nesil)

Google Home için en iyi akıllı termostat

honeywell şarkı sözü incelemesi

Honeywell Şarkı Sözü

HomeKit ile en iyi termostat

Artıları

 • Coğrafi konum özelliği, ne zaman uzakta olduğunuzu bilir

 • Kısayol ayarları, programlamayı kolaylaştırır

 • Kolay, anlaşılır uygulama

Eksileri

 • Kurulum talimatlarındaki bazı boşluklar

 • İnce ayar sıcaklık özelliği kafa karıştırıcı olabilir

Özetle, Honeywell Lyric, Wi-Fi aracılığıyla konumunuza ve yerel hava durumu tahminlerine erişir. Dairesel cihaz daha sonra potansiyel sıcaklık değişikliklerini tahmin edecek ve basit programlama ve çalıştırma için bir dizi kısayol ayarı sunarken hava durumunu telafi edecektir.

Termostat, biri uyurken, biri evinizden çıkarken ve diğeri eve vardığınızda olmak üzere üç standart moda sahiptir ve bunların tümünü iOS ve Android cihazlar için mobil uygulamayı kullanarak ayarlayabilirsiniz.

Honeywell Şarkı Sözü size maksimum miktarda tasarruf sağlayacak şekilde buna göre ayarlanacaktır, ancak alışılmışın dışında çalışmayı tercih ederseniz, evinize uyacak şekilde özel ayarlar belirleyebilirsiniz. HomeKit ile yalnızca birkaç akıllı termostat çalışır, ancak Matter yıl boyunca yaygınlaştıkça daha fazla uyumluluk görmeyi bekler.

Honeywell Şarkı Sözü

Honeywell Şarkı Sözü

HomeKit ile en iyi termostat

Pencere Klimaları için Cielo Termostat

Cielo Breez Plus Akıllı AC Kontrol Cihazı

Pencere üniteleri için en iyi akıllı termostat

Artıları

 • Ekonomik

 • Alexa ve Google Home ile çalışır

 • Tonlarca farklı klima ünitesiyle uyumlu

Akıllı termostatlar sadece merkezi HVAC sistemleri olan evler için değildir. Cielo Breez gibi şirketler sayesinde, pencere klimalarına, tekerlekli klimalara ve mini split klimalara takılıp kalan bizler artık yazın evi rahat tutmak için akıllı seçeneklere sahibiz. Plus, sihrini termostata yerleşik dört kızılötesi sensör aracılığıyla gerçekleştirir. Bu sensörler, taşınabilir AC’niz ve uzaktan kumandası tarafından üretilen kızılötesi sinyallerle etkileşerek AC markanızın kızılötesi dilini etkili bir şekilde öğrenir. Tek yapmanız gereken Plus modülünü klimanızın bulunduğu odaya monte etmek, Wi-Fi’ye bağlanmak ve akıllı kontrolleriniz çalışır durumda.

Alexa ve Google Home için ek yetenekler, AC’lerinizi basit sesli komutlarla veya Alexa ve Google Home uygulamalarınızla kontrol etmenizi sağlar. Ortam çok ısındığında klimanızı otomatik olarak çalıştıracak sıcaklık ve nem tetikleyicilerini bile ayarlayabilirsiniz. Bu HVAC olmayan savant ile pastanın üzerindeki krema, Cielo Breez Plus’ınızı kaydettikten sonra, gücü, fan hızını ve sıcaklığı kontrol etmek için termostatı çevrimdışı olarak kullanabilmenizdir. Bant genişliğiniz kesinlikle mutlu olacak.

Cielo Breez Akıllı AC Kontrol Cihazı

Cielo Breez Plus Akıllı AC Kontrol Cihazı

Pencere üniteleri için en iyi akıllı termostat

Sıkça Sorulan Sorular

Akıllı termostatı kendim kurabilir miyim?

Evet. Biraz temel Kendin Yap bilginiz varsa (temel bir aydınlatma armatürü kurabileceğiniz kadar yeterli), doğru kablo kurulumuna sahip olmanız koşuluyla çoğu akıllı termostatı kurabilirsiniz. İşte termostatınızı nasıl test edeceğiniz.

Akıllı bir termostat kurmak için özel kablolara sahip olmak zorunda mıyım?

Evet ve hayır. Akıllı termostatların çoğu, termostata sürekli 24V AC güç akışı sağlayan ortak bir kablo (C kablosu) gerektirir. Daha eski bir eviniz varsa, C teliniz olmayabilir. Bazı termostatlar C kablosu gerektirmez, Ecobee SmartThermostat gibi diğerleri C kablosu olmayan evler için bir adaptör içerir. Ayrıca fırınınız ve termostatınız arasında bir kablo geçirebilir veya gerekirse ayrı bir adaptör satın alabilirsiniz.

Oda sensörlerine ihtiyacım var mı?

Duruma göre değişir. Tipik termostatlar, evin koridor veya giriş yolu gibi bir alanındaki sıcaklığını ölçer ve bu ölçümü tüm evi ısıtmak veya soğutmak için kullanır. Oda sensörleri daha spesifiktir. Yatak odası veya bodrum gibi belirli bir odadaki sıcaklığı ölçer ve sıcaklığı o alana göre ayarlar. Nispeten büyük bir eviniz varsa veya diğerleri kadar iyi ısıtmayan veya soğutmayan bazı odalarınız varsa, oda sensörleri evinizin daha iyi ısıtılmasına veya soğutulmasına yardımcı olabilir. Öte yandan, daha küçük bir alanda veya geniş bir alanda yaşıyorsanız, oda sensörlerine muhtemelen gerek yoktur.

En iyi akıllı termostat uygulaması nedir?

Bu, sisteminizin ne kadar gelişmiş olmasını istediğinize bağlıdır. Isıtma ve soğutmanızı programlayabileceğiniz ve temel işlevleri gerçekleştirebileceğiniz basit ve temiz bir uygulama istiyorsanız, Honeywell Total Connect Comfort uygulaması iyi bir seçimdir. Ancak daha fazla özelliğe sahip bir şey arıyorsanız Nest uygulamasını tercih edebilirsiniz.

Amazon’daki en iyi akıllı termostat nedir?

Amazon, genel olarak en iyi akıllı termostat olan Ecobee SmartThermostat seçimimizi satıyor. Bu tatil sezonunda paradan tasarruf etmek için en iyi akıllı termostat fırsatlarından bazılarına göz atın.

Paradan tasarruf etmek için en iyi akıllı termostat nedir?

Akıllı bir termostat, ısıtma ve soğutma maliyetlerinizde %10 ila %25 arasında tasarruf sağlayabilir. Ecobee, termostatlarının %23’e kadar tasarruf sağladığını iddia ediyor. Testimiz, Honeywell Renkli Termostatın toplam enerji tüketimini %15 oranında azalttığını buldu. Ne kadar tasarruf edeceğiniz, akıllı termostatınızı nasıl kullandığınız, ısıtma ve soğutma tercihleriniz, iklim, HVAC sisteminiz, yalıtım, evinizin yaşı ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlıdır.

nasıl test ediyoruz

Başarılı akıllı termostatlar, yalnızca sıcaklığı ne kadar iyi düzenledikleri ile belirlenmez; genel maliyetleri ve sıcaklıkları değiştirdikleri hız da bir rol oynar. Testlerimizi gerçekleştirirken performans seviyelerini, termostatın ne kadar kullanıcı dostu olduğunu, kurulum sürecini ve size para kazandırıp kazandırmadığını izliyoruz.

Akıllı termostatınızın tam olarak nasıl çalıştığını anlamanın bir öğrenme eğrisi vardır, ancak bir kez anladığınızda size nasıl fayda sağlayabileceğini göreceksiniz. Öğrenme eğrisinin ne kadar dik olduğunu ve cihazın içeri giren ve çıkan insanları ne kadar iyi algılayabildiğini inceliyoruz. Birçok müşteri ayrıca termostatı akıllı ev ekosistemleri için “komuta merkezi” olarak görüyor. Bunu göz önünde bulundurarak, termostatın diğer cihazlarla iletişim kurduğundan ve iyi bağlandığından emin olmak için test ediyoruz.

Apple HomeKit, Amazon Alexa veya Google Assistant ile uyumlu olup olmadıkları fark etmeksizin, termostatları test ederken duyarlı olduklarından emin olmak istediğimiz için sesli komutları kullandığımızdan emin olduk. Genel olarak, termostatın enerji tasarruflu olup olmadığını ve ev paranızdan tasarruf edip etmediğini ve olağan rutinlerinizi öğrenmeye başladıktan sonra cihazla ne kadar etkileşimde bulunmanız gerekeceğini de kontrol ederiz.

Dijital Eğilimler laboratuvarında veya bir çalışanın evinde her termostatı test etmeye çalışsak da hepsine ulaşamıyoruz. Bu durumda, bir ürünü önermeden önce kapsamlı bir çevrimiçi araştırma yaparız.

Editörün seçimini okudunuz, unsur.net ekibi teşekkür eder.
Hakkında: Admin

Kontrol Ediliyor

FAA soruşturmayı tamamlarken Third Starship bir adım daha yaklaşıyor

SpaceX / SpaceX Federal Havacılık İdaresi (FAA), SpaceX’in geçen yılın kasım ayında gerçekleştirdiği ve birinci …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tavsiye Ediyoruz:portföy aracılığı hizmeti Reklam ve İletişim:  Whatsapp:  262 606 0 726  Skype:  live:2dedd6a4f1da91be
Yasal Uyarı: Blog Sitemiz; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Sitemiz ve içerisinde bulunan tüm içerikler taslak halindedir, kesinliği kanıtlanmış bilgiler değildir. Sitemiz kar amacı gütmez, ücretsiz bilgi paylaşımı yapan bir websitesi olarak yayın hayatına başlayacaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği  [email protected]  adresi ile iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Yasal süre içerisinde ilgili içerikler sitemizden kaldırılacaktır.
mecidiyeköy escort ankara escort deneme bonusu veren siteler mamigeek.com
ataşehir escort kurtköy escort gebze escort şişli escort casinoslot ankara escort şişli escort ankara escort istanbul escort adana escort izmir eskort bursa eskort konya escort gaziantep escort malatya eskort antalya eskort mersin escort escort izmir escort bayan Megan Rain HD Porn Hardcore turkish sister Anal Sex Teens