Ana Sayfa / Gündem / 2023’ün en iyi taşınabilir oyun bilgisayarları

2023’ün en iyi taşınabilir oyun bilgisayarları

Valve’ın Steam Deck’i ortaya çıktığından beri, taşınabilir oyun bilgisayarları dünyasında bir devrim yaşandı. Görünüşe göre her şirket taşınabilir, yüksek performanslı oyun trenine atlamak istiyor, ancak satın alabileceğiniz en iyi taşınabilir oyun bilgisayarları arasında yalnızca birkaç seçkin cihaz var.

Bu, yeni şirketlerin cihazları sağa ve sola duyurmasıyla kesinlikle gelişen bir alandır. Bu yıl bile Lenovo Legion GO gibi sabırsızlıkla bekleyeceğimiz cihazlarımız var. Ancak şimdilik test ettiğimiz en iyi taşınabilir oyun sistemlerini burada bulabilirsiniz.

Jacob Roach / Dijital Trendler

Buhar Güverte

En iyi taşınabilir oyun bilgisayarı

Artıları

Tonlarca kontrol esnekliği

Mükemmel özellikler

Harika hoparlörler

Steam arayüzünü temizleyin

Düşük fiyat

Eksileri

Garip tasarım

Zayıf pil ömrü

Tutarsız oyun uyumluluğu

Finnicky Linux tarayıcısı

Özellikler

İşlemci
4 Zen 2 çekirdek
GPU
8 RDNA 2 çekirdek
Veri deposu
16 GB LPDDR5
Depolamak
64GB-512GB

Valve’ın Steam Deck’i taşınabilir oyun bilgisayarlarında bir devrim başlattı ve satın alabileceğiniz en güçlü cihaz olmasa da açık ara en iyisi. Bunun büyük bir nedeni Valve’ın sık sık yapılan güncellemelerle geliştirilmeye devam eden yazılımıdır. Bütünsel bir avuçiçi deneyimi sağlar, böylece gerçekten alıp oynayabilirsiniz.

Steam Deck, Nintendo Switch gibi bir cihazda asla düşünemeyeceğiniz tüm küçük şeyleri sağlar; düğmeler ve joystick’lerle tam gezinme, güç düğmesine bastığınızda otomatik olarak askıya alma ve ilerlemenizi otomatik olarak senkronize eden bulut kayıtları. Aynı zamanda oldukça güçlü. Her ne kadar Steam Deck diğer bazı cihazlar tarafından geride bırakılsa da Valve’ın Proton katmanı donanımdan mümkün olduğu kadar fazla performans elde etmeye devam ediyor.

Sorunsuz bir elde taşıma deneyiminin yanı sıra, Steam Deck oldukça esnektir. İsterseniz Windows’u Steam Deck’e yükleyebilirsiniz, ancak platform için yazılım oluşturan canlı bir modder topluluğu ve ayrıca Deck’inizi donatmak için üçüncü taraf donanımlar var (eğer kelime oyununu affederseniz).

Buhar Güverte

En iyi taşınabilir oyun bilgisayarı

Jacob Roach / Dijital Trendler

Asus ROG Ally (Z1 Extreme)

En iyi Windows taşınabilir oyun bilgisayarı

Artıları

Sağlam performans

Kabul edilebilir pil ömrü

Güzel, 120Hz ekran

Esnek kontrol şeması

Temelde herhangi bir PC oyunu için destek

Eksileri

Turbo modu pili hızla tüketir

Windows’un birçok tuhaflığı var

Armoury Crate bir işletim sistemi değil, bir yardımcı programdır

Özellikler

İşlemci
AMD Ryzen Z1 Extreme
GPU
AMD Ryzen Z1 Extreme
Veri deposu
16 GB LPDDR5
Depolamak
512 GB

Eğer Steam Deck güç bölümünde size yetmiyorsa Asus ROG Ally’yi isteyeceksiniz. Özellikle Ryzen Z1 Extreme işlemciyle birlikte gelen model. Steam Deck’ten çok daha hızlıdır ve Windows 11’in ek avantajlarıyla birlikte gelir.

Windows 11’in önceden yüklenmesiyle çok daha geniş bir oyun yelpazesine erişebilirsiniz. gibi oyunlar var Kader 2 Hile önleme nedeniyle Steam Deck’te desteklenmeyen oyunlar, aynı zamanda Epic Games Store ve Ubisoft Connect gibi Steam dışı mağaza vitrinlerinde de mevcuttur.

Deneyim Steam Deck kadar kusursuz değil ancak Asus, dokunmatik ekranı kullanmadan oyunları hızlı bir şekilde başlatmak için Armory Crate yardımcı programını içeriyor. Bu bir değiş tokuş ama ROG Ally’nin 120Hz yenileme hızına sahip 1.080p ekran da dahil olmak üzere kendine has bazı avantajları var.

Z1 Extreme’li ROG Ally ne kadar etkileyici olsa da bazı belirgin sorunları da var. Performans, oynadığınız oyuna bağlı olarak her zaman istikrarlı değildir ve cihazı tuğlalayan microSD kartlarla ilgili sorunlar henüz çözülmemiştir.

Asus ROG Ally (Z1 Extreme)

En iyi Windows taşınabilir oyun bilgisayarı

Jacob Roach / Dijital Trendler

Ayaneo 2S

En güçlü el tipi oyun bilgisayarı

Artıları

Yüksek kaliteli yapı

Mükemmel ekran

Sınıfının en iyisi performans

Eksileri

Zayıf konuşmacılar

Kısa pil ömrü

Özensiz özel araçlar

Rekabetçi olmayan fiyatlandırma

Özellikler

İşlemci
AMD Ryzen 7 7840U
GPU
AMD Radeon780M
Veri deposu
16 GB LPDDR5
Depolamak
8 TB’a kadar

Ayaneo 2S’nin satın alabileceğiniz en güçlü el tipi oyun bilgisayarı olduğuna şüphe yok. Temelde Ryzen Z1 Extreme ile aynı olan AMD’nin Ryzen 7 7840U’suna sahiptir. Ayaneo zincirleri çözerek APU’nun oyunları olabildiğince hızlı tamamlamasına olanak tanıyor.

Hızlıdır, ancak pek çok değiş tokuş vardır. Yeni başlayanlar için pil, özellikle yüksek güç modlarında çok uzun süre dayanmıyor. Ayaneo’nun Windows 11’in üzerinde yer alan yardımcı programı da mükemmel değil. En önemlisi, el tipi cihaz çok pahalı, temel modelin fiyatı 1000 dolardan başlıyor.

Ancak meraklılar için daha iyi bir şey yok. Yalnızca daha iyi ham performans elde etmekle kalmaz, aynı zamanda önceden yapılandırılmış 2 TB’a kadar ve kendinizinkini eklerseniz 8 TB’a kadar daha fazla depolama alanı, çift USB-C bağlantı noktası ve zamanla kaymayan Hall Effect joystick’leri elde edersiniz. Ayaneo 2S pahalıdır ve pek çok dezavantajı vardır, ancak seçkin bir kitle için mükemmel bir el tipi oyun bilgisayarı olacaktır.

Ayaneo 2S

En güçlü el tipi oyun bilgisayarı

AYN

AYN Odin

Emülasyon için en iyi el tipi cihaz

Artıları

Ucuz

Hafif ve son derece taşınabilir

Tam Android 10

Eksileri

PC oyunları için yeterince güçlü değil

Android’de gezinmek mükemmel değil

Özellikler

İşlemci
Qualcomm Snapdragon 845
GPU
Adreno 630
Veri deposu
4GB LPDDR4x
Depolamak
64GB

Oyunları taklit etmeyi planlıyorsanız doğru performans ve fiyat dengesine ihtiyacınız var. Steam Deck gibi cihazlar öykünmeyi mükemmel bir şekilde işleyebilir, ancak çok daha ucuz bir cihazda bulabileceğiniz bir deneyim için çok para harcıyorsunuz. Bu daha ucuz cihaz AYN Odin’dir.

Öykünme için özel olarak tasarlanmış, 250 dolarlık bir Android el cihazıdır. Bunun büyük bir nedeni, kendinizi riskli hissediyorsanız Google Play Store aracılığıyla çok çeşitli emülatörlere ve güvenilmeyen kaynaklara erişmenizi sağlayan Android 10 işletim sistemidir. Yerel Android oyunlarını da oynayabilirsiniz, ancak Odin gerçekten de öykünmeyle çizgilerini kazanıyor.

Mükemmel öykünme desteğinin yanı sıra Odin, oyunların net görünmesinin yanı sıra Android’e tam erişim sağlayan 6 inçlik 1080p ekranla birlikte gelir. Bu, oyun dışı uygulamaların burada kapılabileceği anlamına geliyor. Steam Deck gibi PC oyunlarını çalıştıracak kadar güçlü veya yetenekli değil, ancak emülasyonun derin dünyasına dalmak istiyorsanız Odin, başka birkaç cihazın yapabileceği bir şey sunuyor.

AYN Odin

Emülasyon için en iyi el tipi cihaz

Resim telif hakkı sahibinin izniyle kullanılmıştır

Razer Kenar 5G

Bulut oyunları için en iyi taşınabilir cihaz

Artıları

Güçlü özellikler

Gerçekten taşınabilir tasarım

Güzel ekran

5G bulut için idealdir

Büyük emülasyon potansiyeli

Eksileri

Yüksek sesle fan

Sıkışık tasarım

Alternatifler dikkate alındığında pahalı

Özellikler

İşlemci
Aslanağzı G3X Gen 1
GPU
Aslanağzı G3X Gen 1
Veri deposu
8GB LPDDR4x
Depolamak
128GB

Razer Edge 5G kesinlikle niş bir ürün ancak bulut oyunları için buna benzer bir ürün yok. Logitech’in G Cloud el cihazı var ancak Razer Edge, Verizon ağı üzerinden 5G desteğiyle öne çıkıyor. Bulut oyunlarındaki en büyük sorunlardan biri olan yüksek hızlı internete tutarlı erişim sorununu çözüyor.

Android’in kontrolü sizdeyken Xbox Game Pass, Amazon Luna ve GeForce Now da dahil olmak üzere istediğiniz her türlü bulut oyun uygulamasına erişebilirsiniz. Aynı zamanda tam Android olduğundan emülatörler ve yerel Android oyunları da masada.

Razer Edge’in birkaç beklenmedik avantajı da var. Yeni başlayanlar için 144Hz yenileme hızına sahip 6,8 inç AMOLED ekrana sahip. Ayrıca, yanınızda iki cihaz taşımak istemiyorsanız çıkarıp telefonunuza bağlayabileceğiniz, çıkarılabilir bir Razer Kishi V2 Pro denetleyicisi kullanır.

Razer Kenar 5G

Bulut oyunları için en iyi taşınabilir cihaz

Jacob Roach / Dijital Trendler

Asus ROG Ally (Z1)

Game Pass için en iyi taşınabilir oyun bilgisayarı

Artıları

Hafif ve kullanımı rahat

Güzel 1080p ekran

Eksileri

Zayıf pil ömrü

Steam Deck’ten daha kötü performans

Windows 11’in kullanımı bir güçlüktür

Özellikler

İşlemci
AMD Ryzen Z1
GPU
AMD Ryzen Z1
Veri deposu
16 GB LPDDR5
Depolamak
512 GB

ROG Ally ile ilgileniyorsanız Z1 Extreme modelini satın almalısınız. Temel Z1 modelinden yalnızca 100$ daha fazla ve bazı oyunlarda neredeyse iki kat daha hızlı. Ancak Ryzen Z1’li 600 dolarlık ROG Ally’nin hâlâ bazı oyuncular için yeri var.

Steam dışı Oyunlara, özellikle de Xbox Game Pass üzerinden erişilebilen oyunlara erişmek istiyorsanız ve bütçenizi Z1 Extreme modeline kadar genişletemiyorsanız, bu iyi bir seçenektir. Çoğu oyunda Steam Deck’ten biraz daha yavaş bir performans elde edersiniz, ancak aynı zamanda Valve’ın en pahalı yapılandırmasıyla aynı 512 GB depolama alanına da sahip olursunuz.

Oyun desteğinin dışında, buradaki iyi taraf ekran. Bu pilin tükenmesine neden oluyor, ancak 120Hz yenileme hızına sahip 1.080p ekran, Ryzen Z1’li ROG Ally’de hala muhteşem görünüyor, özellikle de tam yenileme hızını artırabilecek daha az zorlu oyunlar oynuyorsanız.

Asus ROG Ally (Z1)

Game Pass için en iyi taşınabilir oyun bilgisayarı

Editörlerin Önerileri

Hakkında:

Kontrol Ediliyor

Şu anda Netflix’teki en iyi gerilim filmleri

Noel komedileri, aksiyon filmleri ve dramalar var, ancak en azından Netflix’te çok fazla tatil temalı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tavsiye Ediyoruz:portföy aracılığı hizmeti Reklam ve İletişim:  Whatsapp:  262 606 0 726  Skype:  live:2dedd6a4f1da91be
Yasal Uyarı: Blog Sitemiz; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Sitemiz ve içerisinde bulunan tüm içerikler taslak halindedir, kesinliği kanıtlanmış bilgiler değildir. Sitemiz kar amacı gütmez, ücretsiz bilgi paylaşımı yapan bir websitesi olarak yayın hayatına başlayacaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği  [email protected]  adresi ile iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Yasal süre içerisinde ilgili içerikler sitemizden kaldırılacaktır.
mecidiyeköy escort cratosroyalbet ankara escort
ataşehir escort kurtköy escort gebze escort şişli escort casinoslot ankara escort şişli escort ankara escort istanbul escort adana escort izmir eskort bursa eskort konya escort gaziantep escort malatya eskort antalya eskort mersin escort escort izmir escort bayan ankara escort escort ankara ankara escort Megan Rain HD Porn Hardcore turkish sister Anal Sex Teens