Ana Sayfa / Sosyal Medya Rehberleri / Adım Adım Facebook’ta Dijital Pazarlama Öğrenim Rehberi

Adım Adım Facebook’ta Dijital Pazarlama Öğrenim Rehberi

Adım Adım Facebook’ta Dijital Pazarlama Öğrenimi

facebook ‘ta 1,86 milyardan fazla etken kullanıcı var ve bu oran iki yılda% 17’lik bir artışa işaret ediyor. İşletmeniz, markanız yada kurumsal şirketiniz için, toplumsal medya pazarlamacılığında hakikaten kıymetli bir oyun yapmaya çalışıyorsanız bu kanal kaçınılmazdır. facebook pazarlama stratejinizin benzersiz olması gerekiyor. facebook ‘ta ulaşabileceğiniz potansiyel müşterilerin bir okyanusu var. Sadece, daha büyük bir havuzda, mekanınızı incelemek ve yerinde bulmak daha zor olsa gerek. İşte bu yüzden 2018 için facebook pazarlama stratejisini oluşturduk. Bu program bir tek işe adım atmak için değil, bununla birlikte etkisi altına alan bir plan oluşturmak için lüzumlu yedi adımı da içeriyor. 

Başlıyoruz!

1. En Büyük İhtiyaçlarınızı Direkt Etkileyen facebook Hedefleri Oluşturun
Okuduğunuz her pazarlama stratejisi – en azından iyi olanlar – muhtemelen belirli pazarınız için hedefler oluşturmanızı önerdi. Her insanın bundan bahsetmesinin sebebi, en büyük pazarlama gereksinimlerinizi karşılamak için hedeflerin oldukça mühim olmasından meydana gelmektedir.

Pazarlama için facebook ‘u kullanmayı düşünüyorsanız yada mevcut bir stratejiyi geliştirmek istiyorsanız, bazı ihtiyaçlarınız var anlamına gelir. Takipçiler ve Beğenenler şeklinde kibarlık metriklerini kovalayan gerçekçi olmayan hedefler oluşturmayın. Bunun yerine, uygun seyretme araçlarıyla facebook yada toplumsal medya ile en büyük sorunlarınızı ele alın.

Facebook’ta 2018’in Pazarlama Teknikleri

CEO’nuz büyük olasılıkla esin verici bir e-posta gönderdi ya da 2017 sonunda 2018 için ana hedefleri belirleyen büyüleyici bir konuşma yapmış oldu. eğer geriye bakarsanız, sizin için ihtiyacınız olan her şeye haizdir. 2018’de facebook pazarlama stratejiniz.

İşte işletmeler için bazı ortak senelik hedefler ve 2018’de etkili bir facebook stratejisinin size nasıl mı destek olabileceği:

Satışların artırılması kalitesi: Satışların kalitesinin iyileştirilmesi, daha iyi hedefleme ile adım atar (bunu daha detaylı bir halde ele alacağız). İyi planlanmış bir facebook pazarlama stratejisiyle, hedef kitlenize daha verimli bir halde ulaşırsınız. Gölet daha büyük olduğundan, daha büyük balıklar alacağınız anlamına gelmez. En iyi bildiğiniz mevzularda çalışın ve facebook ‘u erişiminizi geliştirmek için bir kaynak olarak kullanın.
Organizasyona daha çok kıymet katmak: facebook müşterileri daha iyi besleyebilir, farkındalığı artırabilir ve kitlenize daha çok kaynak sağlayabilir. facebook ‘u informasyon kaynağınız haline getirin.


Sektörde daha iyi nabız: Rakipleriniz daima bir adım önde mi? Toplumsal medya seyretme araçları yardımıyla, çevrenizde, rakipleriniz yada sektörünüzde dönen tüm toplumsal konuşmaları takip edebilir, dinleyebilir ve raporlayabilirsiniz. Devamlı konuşmadan ilkin dinleme gücünüzü artırmaya çalışın.
Daha verimli işe alım: Asla kimse, toplumsal işe alımın kolay olmadığını söylemedi, sadece bu bir tek popülerlik açısından artıyor. İşe alım çabalarını arttırmak ve en iyi kabiliyetlere daha süratli ulaşmak için toplumsal bir kaynak olabilir (bunu sonrasında konuşacağız). Çalışanlarınızın toplumsal ağlarını daha yüksek bir toplumsal erişim için çalışmak, daha kaliteli çalışanları işe alma şansınızı artırır.
Daha akıllı gelişme: Kaybınızı azaltmak, harcamaları sınırlamak ve satın almayı çoğaltmak, başarı göstermiş bir işin parçalarıdır, sadece facebook bu alanların her birinde size destek olabilir. Reklam harcamaları, artan hedefleme yada daha çok toplumsal satış olsun, facebook pazarlama stratejinize hitap etmek, bu hedeflere yaklaşmanıza destek olabilir.
Bu hedefler her insanın gereksinimlerini ele almayacak, sadece toplumsal medya pazarlamanın tüm kuruluşu ne kadar etkileyebileceğine ilişkin bir eğilim görebilirsiniz. Bunu binlerce kez duydun, daha zekice çalışın.

Adım Adım Facebook’ta Dijital Pazarlama Öğrenimi

2. facebook Demografinizi Çalışın
Demografi, herhangi bir pazarlama stratejisi ve toplumsal medya için anahtardır, değişik değildir. facebook ‘a baktığınız süre, her gün feed’lerinde ortalama 1,15 milyar insanoğlunun kaydı bulunuyor. Bundan dolayı, kime ulaşmanız icap ettiğini ve nasıl mı bulunduğunu bilmeniz önemlidir.

Ek olarak, son olarak demografiyi idrak etmek, bu ağın seyircileri seneler süresince dalgalandıkça önemlidir.
Yaş grubu
Pew Toplumsal Medya Güncellemesi 2016 raporundaki veriler, hanımefendilerin facebook ‘u erkeklerden daha sık kullanmaya eğilimli bulunduğunu ve çekirdek yaş grubunun 18-29 bulunduğunu gösterdi. Bununla beraber, facebook ‘taki 65 yaş ve üstü kullananların% 62’siyle, grubunuz öteki tüm ağlardan daha oldukça yaş gruplarına daha ulaşabilir.

Ustalaşmış İpucu: kendinizi sınırlamayın şundan dolayı genç nesillerin bir tek Snapchat ve Instagram’da bulunduğunu düşünüyorsunuz. facebook hala 18-29 yaş arasındaki en oldukça kullanılan ağdır.


facebook ’un demografisi tüm ana bölgelere yayıldı ve gelir eşit oranda eşitlendi. Bununla beraber, kentsel ve kırsal alanlarda facebook ‘taki nüfusun% 81’i, taşra alanları ise% 77’dir.

Gelir bakımından, veriler en fazla facebook kullanıcısını (% 84) 30.000 $ ‘dan daha azca,% 77’ si 75.000 $ ‘dan fazla gösteriyor.

Ustalaşmış İpucu: Gene facebook ‘un oldukça yönlülüğü, en temel iş demografinizi hedeflemeyi keşfetmenizi engellememelidir. Daha büyük olasılıkla, öteki toplumsal ağlardan daha iyi bir güce haiz olmuş olursunuz.

3. facebook İçeriğinizi Seçin ve Programlayın
Her toplumsal ağın kendi içerik seçimi vardır, sadece facebook çizgiyi atlama eğilimindedir. facebook Hikayeleri, Canlı, görüntü ve video yayınları ile markanızın içerik stratejisinin sonsuz fırsatları vardır.

İşletmeniz için, içeriğin kalitesi ve kitlenizin facebook İşletme sayfanızdan beklemeleri ihtiyaç duyulan bilgiler. Aşırı promosyon olmanın kendi negatif tarafına haiz olabileceğini ihmal etmeyin. Sprout Social Q3 2016 Endeksi’ne gore, toplumsal medya kullanıcılarının% 57.5’i oldukça fazla promosyon yayınlamasının markalardan en rahatsız edici fiil bulunduğunu söylemiş oldu.
facebook Sayfanız, kullanılmaya hazır bir satıcı şeklinde görünmüyor. Ürettiğiniz içerik, kitlenize çekici, keyifli yada destek olmalıdır. Kullanıcılar, web sitenizde yada reklamınızda bir asansör hitabı yapabileceğini biliyor. Sadece bu, toplumsal ağlarınızın, bilhassa de facebook ‘un promosyonlar için bir ev olması gerektiği anlamına gelmez.

Marka değerlerinizi vurgulayın, kitlelerinizi tanımlayın ve şirketinize özgü bir alan oluşturun.

Facebook’ta Nasıl Dijital Pazarlama Tekniklerini Uygulayabilirim ?

Şu demek oluyor ki içeriğinizin önemini biliyorsunuz ki, sadece hangi tür markanız için en uygun olacak? Çeşitli organik facebook içerik türlerine ve her birini en iyi nasıl mı kullanabileceğimize göz atalım:

Durum: En kolay kontakt şekli kimi zaman en kuvvetli olabilir. Kısa mesajlar için daha büyük metinler ve metninizi renkli bir arka plana koyma seçeneği şeklinde yeni özelliklerle, temel mesajınızı daha canlı ve göze çarpan bir halde alabilirsiniz.
Resimler: Resimler içeren yazılar, 2.3 kat daha çok etkileşim sağlar, dolayısıyla görsel destek verir. Sadece tüm çalışmalarınızı yüksek kaliteli fotoğraflara çekmek ve izleyicilerinize hitap etmek için görüntülere güvenmeyin. Ürününüz “bunaltan” olarak kabul edilirse, markanızın yaratıcı tarafını vurgulamak için güzel resimler kullanın. Sanal gerçeklik özelliklerine yada 360 derecelik içeriğe haiz kullanıcılara esin verin.

Videolar: Video oldukça talep görüyor ve kullananların% 43’ü pazarlamacılardan daha fazlasını görmek istiyor. Sadece, facebook videolarının bir tek% 15’i ses ile izleniyor. Video erişilebilir olmalı, sindirimi kolay olmalı ve daima altyazıya haiz olmalıdır. Bir kullanıcının dikkatini çeken videolar oluşturun ve kıymetli bir şey sağlayın.
Bağlantılar: Bağlantılar sanayi haberlerini ve kendi blog içeriğinizi paylaşmak için mükemmeldir. En etkileşimli içeriğinizi bulun ve facebook ‘ta paylaşmaya devam edin. Bunu organik olarak yapmak kolay değil, sadece en iyi içeriğinizi yayınlamanızı engellememelidir.
facebook Live: Canlı içerik, facebook ‘ta üç kat daha çok etkileşim sağlıyor. Gittikçe büyüyen içeriğiyle, markanızın sektöre yada ofis etkinliklerine, ürün lansmanlarına ve sahne içinde ne olduğunun arkasına nasıl mı göz attığını görün. Canlı git, seyirciyi yakala ve nişan al.
facebook Hikayeleri: facebook Hikayeleri anında içerik klipleridir. Bu, en sonunda Snapchat Hikayeleri’nden olan ve burada bir trend gören Instagram Hikayelere dayanıyordu. Markalar, çabalarını birkaç senedir Snapchat üstünde kontrol ettiler. Sadece en yeni sürümle, bu biçim içinde ne olduğu en büyük ağlarınızdan birinde deneyebilirsiniz. Fikirler için Snapchat kılavuzumuzu takip edin!


facebook İçeriğini Toplumsal Medya Takviminize Programlayın
Yapmak istediğiniz son şey, içerik yayınlamak uğruna aceleyle facebook ‘a bir şeyler yollamaktır. İçeriği planlama, bir gönderinin kalitesine daha çok çaba sarfetmeniz anlamına gelir. Bu, izleyicilerin ilgisini çekme ve onlara esin verme mevzusunda daha yüksek bir talih verir.

Bununla beraber, içerik oluşturmak için daima zamanınız yoktur. Bundan dolayı, Sprout Social şeklinde bir toplumsal medya yayınlama aracı kullanmak içerikle beraber ilerlemenize destek olabilir. facebook yayıncılığınızı toplumsal medya takvim görünümü ile kolayca görüntüleyin, izleyin ve sürdürün.

Zamanlama araçlarımızla, tüm ağlarda yayınlar oluşturabilir ve evvel haftalarca facebook içeriğinizi oluşturabilirsiniz. Programlamak için acil etme. Zamandan tutum edin ve hepsini tek seferde yönetmeyi ve yayınlamayı kolaylaştıran bir araçla plan yapın. Aşağıda bir takvim oluşturmayla ilgili kılavuzumuzu inceleyin!
4. facebook Reklam Stratejinizi Belirleyin
Bir ihtimal bundan önceki kısmı ve düşünce-güzel fikri okursunuz, fakat ufak bir kazanç için oldukça iş şeklinde görünüyor. Eh, bu fikirle sınırların haricinde değilsin. SocialFlow çalışmasına gore, facebook organik erişimi 2016 senesinde% 52’ye kadar düştü ve 2018’de daha da düştü.

Bununla beraber, toplumsal medya stratejinize daima karşılığında almayı beklediğinizden daha çok çaba göstermelisiniz. Kitlenizi ve marka sadakatinizi çoğaltmak gecede gerçekleşmez. Onu kazanmak zorundasın.
Fakat birazcık daha süratli toplumsal medya reklamcılığı almak için bir kısayol var. Bilhassa facebook ‘ta, bir tek% 0.9’luk bir averaj tıklama oranına haiz 4 milyondan fazla reklamveren var. facebook ‘ta reklam yapmak daha kolay, sadece daha kolay değil. Gene de markanızı etkili bir halde oluşturmak ve reklamlarla muhteşem bir halde sergilemek zorundasınız.

Hakkında: Admin

Kontrol Ediliyor

Dijital Pazarlama’ya Nereden Başlamak Gerekiyor ? Rehber Makale

Dijital Pazarlama’ya Nereden Başlamak Gerekiyor ? Ücretsiz bilinmesi gereken sosyal medya rehberlerimiz, temel bir dijital pazarlama aktivitesini planlamak ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Tavsiye Ediyoruz: instagram takipçi satın al Reklam ve İletişim:  Whatsapp:  262 606 0 726  Skype:  live:2dedd6a4f1da91be
Yasal Uyarı: Blog Sitemiz; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Sitemiz ve içerisinde bulunan tüm içerikler taslak halindedir, kesinliği kanıtlanmış bilgiler değildir. Sitemiz kar amacı gütmez, ücretsiz bilgi paylaşımı yapan bir websitesi olarak yayın hayatına başlayacaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği  [email protected]  adresi ile iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Yasal süre içerisinde ilgili içerikler sitemizden kaldırılacaktır.
ankara escort istanbul escort adana escort izmir eskort bursa eskort konya escort gaziantep escort malatya eskort antalya eskort mersin escort escort
adapazarı escort sakarya escort sakarya escort torba escort
tolsak.com aviviy.com norkg.com Megan Rain HD Porn Hardcore turkish sister Anal Sex Teens kadıköy escort antalya escort eskisehir escort samsun escort adana escort mersin escort ankara escort izmit escort tekirdag escort sanliurfa escort manisa escort denizli escort mugla escort eskisehir escort mardin escort trabzon escort malatya escort selçuklu escort meram escort inegöl escort seyhan escort yureğir escort