Ana Sayfa / Bilgi Deposu / Dijital Pazarlama’nın Temelleri Nedir ?

Dijital Pazarlama’nın Temelleri Nedir ?

Dijital Pazarlama’nın Temelleri Nedir ?

Son birkaç yılda, on binlerce şirket ile çevrimiçi varlıkları hakkında konuşma fırsatımız oldu. O zaman, dijital pazarlama stratejilerinde bazı dramatik değişimler gördük. “Dijital kapıları” 2016 yılında açtığımızda, müşterilerimiz için kullandığımız bazı teknikler bugün kullandığımız tekniklerin çoğundan çok farklıydı. Bunun nedeni, her zaman yeni arama motoru güncellemelerine ve en iyi uygulamalara uyum sağlamak ve uyarlamak olduğumuzdan, müşterilerimizin olumlu sonuçlar almasına yardımcı olmaya devam edebilmemiz içindir. Aslında, temeller, sabit kalan tek şey olabilir. Yıllar süren işimizde, müşterilerimize kaliteli hizmet verebilmemize olanak tanıyan eğrinin her zaman önünde olduğumuzdan emin olmak için araştırma ve verilere yüzbinlerce dolar harcadık. Keşfettiğimiz şeylerin bir kısmı, yeni güncellemelerden ya da ortaya çıkan tasarım eğilimlerinden bağımsız olarak, temellerin her zaman çevrimiçi başarının temeli olacağıdır. Bu düşünceyle, dijital pazarlamanın temelleri hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen herkese kolayca bilgi sunmak istedik. Bu kılavuzun amacı, size tam bir dijital pazarlama stratejisi vermemek, web sitesi optimizasyonu ve reklamcılığıyla ilgili temel kavramlar hakkında sizi bilgilendirmek ve bilgilendirmektir. Bu rehber, neyin bilinmesi gerektiğini ve hangi soruları yanıtlayabileceklerini, işlerini daha başarılı hale getirmek için kaynak koyduklarını anlamalarına yardımcı olmaya yöneliktir. Bu temel ilkeler, çevrimiçi pazarlamanın en önemli iki sorusunu çözmenize yardımcı olacaktır:

web siteme nasıl daha fazla trafik çekebilirim?
web sitesi dönüşümlerimi nasıl artırabilirim? Netmark’da ana amacımız, işletmelerin hak ettikleri çevrimiçi başarıyı deneyimlemelerine yardımcı olmaktır. Bu rehberin, işinizi büyütmek için çabalarken biraz daha fazla yön vereceğini umuyoruz. Kullanıcı Merkezli Bir web Sitesi Kullanıcı Merkezli Bir web Sitesi Kaliteli bir web sitesine sahip olmak, çevrimiçi dünyada başarı için kritik öneme sahiptir.

Sonuçta, web siteniz çevrimiçi varlığınızın merkezinde olmalıdır. Bir etkinliğe ev sahipliği yapmak için çevrimiçi varlığınızı beğenecek olursak, iyi bir web sitesine sahip olmak, etkinliğiniz için doğru yeri bulmak gibidir. Tüm planlarınıza rağmen, bir etkinliğin başarısı, konum, konum, konum için düşebilir. Doğru mekan, daha iyi bir etkinlik yaratabilir ve kötü bir mekan, iyi planlanmış bir olayı başarısızlıkla sonuçlandırabilir.

Dijital Pazarlama’nın Temelleri Nedir ?

Zaten bir web siteniz varsa, biraz zaman ayırıp gerçekten ona bakmalısınız. Ona bakarken, kendinize bazı önemli sorular sorun. web sitem başlangıçta planladığım amaca hizmet ediyor mu? İşletmemin amacının ne olduğunu iletiyor mu? Çevrimiçi işimi kimi ziyaret etmek istiyorum? Bu tür ziyaretçilerin istediği içerik sağlıyor muyum? web sitem gerçekten ne için kullanılıyor? Bunlar, kullanıcı merkezli ve etkili olduğundan emin olmak için web sitenizi kendinize sormanız gereken önemli sorulardır. Genel olarak, sosyal medyadaki, arama sonuçlarındaki ve çevrimiçi reklamlardaki tüm çalışmalarınızın sonucu, müşterileri ve potansiyel müşterileri web sitenize yönlendirmektir. Bunun nedeni, ideal olarak, web sitenizin potansiyel müşterilerinizin gerçek anlaşmalara dönüştürülebileceği ve mevcut müşterilerin aradıkları şeyi bulabileceği yerdir. Bir web siteniz yoksa, web sitenizin müşterilerinizin (hem şimdiki hem de gelecekteki) tam olarak neleri aradığını tam olarak öğrenmek için aşağıdaki adımları uygulamanızı öneririz. Ancak, bütçenizin tamamını kimsenin bulamayacağı bir web sitesinde geçirmediğinizden emin olmanızı da öneririz. Sitenizi pazarlamak için biraz bütçe verin. SEO Arama Motoru Optimizasyonu SEO – Arama Motoru Optimizasyonu Son yıllarda dijital pazarlamayı incelediyseniz, “ SEO öldü” ifadesini duymuş olabilirsiniz. Ancak, hiçbir şey doğrudan başka bir şey olamaz. Arama Motoru Optimizasyonu, on yıldan fazla bir süredir arama motoru aramalarında bulunmanın can damarı olmuştur ve gelecek yıllar için önemli olmaya devam edecektir. SEO‘nun “ölü” kısmı, arama motorlarının sıralama siteleri için kullandığı sinyalleri manipüle etmeye çalışıyor.

Son yıllarda, Google ve diğer arama motorları, bu manipüle edilmiş sinyallere dikkat çekmiş ve manipülasyonun etkisini en aza indirgemek ve / veya bu uygulamaları, özellikle fazladan kullanan siteleri cezalandırmak için çalışmıştır. İlgili, Yararlı ve Önemli Gerçek haliyle, SEO, web sitenizin belirli ve en iyi uygulamaları takip etmesini sağlayarak Google ve diğer arama motorlarının web sitenizi görmesini ve sıralamasını sağlar. Başka bir deyişle, SEO web sitenizi oluşturuyor veya geliştiriyor – bazen görünmeyen şekillerde – böylece arama motorları onu bir araştırmacının sorduğu soruyla alakalı, yararlı ve önemli olarak kabul ediyor. Bir arama motoru, sitenizin alakalı, yararlı ve bir arama sorgusu için önemli olduğunu düşünürse, Arama Motoru Sonuç Sayfalarında (SERP’ler) iyi sıralanmalıdır. Ne yazık ki, SEO “tek ve bitmiş” bir süreç değildir. Başlangıçta nispeten yavaş bir süreç olabilir ve sürdürmek için tutarlı bir çaba gerektirir. Arama motorları sürekli gelişmektedir ve SEO stratejiniz onlarla birlikte gelişmek zorundadır. İyi bir SEO kampanyasının gücü rakipsizdir, ancak çok rekabetçi ve hızlı tempolu bir ortamdır. Ayrıca, SEO’dan gelen başarılı sıralamaların ve trafiğin bir gecede nadiren gerçekleştiğini de unutmayın. Bunun yerine, her şeyin düzgün çalıştığından ve arama motorları tarafından görüldüğünden emin olmak için sitenizde tutarlı bir şekilde çalışmanız gerekir. Ayrıca, SEO’nun belirli bir anahtar kelime için bir numaralı sırada yer almayı gerçekten bilmediğini bilmelisiniz. Aslında, en iyi SEO stratejileri birçok farklı anahtar kelimeyi hedefler ve siteniz için daha fazla trafik değil, daha iyi trafik elde etmeye odaklanır.

Bunu düşünün, sadece 10 müşteriye dönüştüren 1000 ziyaretçiye veya 15 müşteriye dönüşen 800 ziyaretçiye sahip olmayı tercih edersiniz. Sıralamasında, belirli anahtar kelimelerde ve genel trafik sayısında bu kadar sıkışmadığınızdan, SEO stratejinizden gelebilecek genel sonuçları görmezden gelebilirsiniz. Etkinlik benzetimine geri dönersek, SEO, etkinliğin sorunsuz çalıştığından emin olmak için insanların önceden planlanan ve planlama yapabilmeleri için olayın gerçekleştiğinin farkında olan tüm planlamadır. Örneğin, herkese açık bir etkinliğe ev sahipliği yapıyorsanız, olayın ortaya çıkması için daha az fırsat olması için etkinliğin tam olarak planlanması ve planlanması gerekir. Yerel gazeteler, dergiler ve etkinlik listelemelerinizin etkinlik takvimlerinde etkinliğinizle ilgili bilgileri yayınlayabilmesini sağlamak için geçerli son başvuru tarihlerini ve yönergeleri izlemeniz gerekir. Böylece, peo SEM Arama Motoru pazarlaması Arama Motoru pazarlaması (SEM) ) çeşitli çevrimiçi reklamcılık çabalarını tanımlamak için kullanılan bir battaniye terimidir. SEO gibi, sitenizi kullanıcılarınızın ilgisini çekecek teklifleri onlara çekecek şekilde çekmek için kullanılır. Kullanıcılar Arama Motoru pazarlaması’nı düşündüklerinde, genellikle yalnızca Google ve Bing gibi arama motorlarında arama motoru sonuçlarının en üstünde ve sağında yer alan reklamları düşünürler. Ancak, bu terim aynı zamanda Facebook, YouTube, Google+ ve Pinterest gibi sosyal platformlarda ücretli reklamlara başvurmak için yaygın olarak kullanılır. birçok web sitesinde; birçok uygulamada ve dijital dünyada. Bu tür çevrimiçi pazarlama da yaygın olarak Tıklama Başına Ödeme (PPC) reklamcılığı olarak adlandırılır çünkü çoğu çevrimiçi reklam platformunda bin gösterim başına ödeme seçeneği de olsa, genellikle bir kullanıcı reklamınızı her tıkladığında belirli bir tutarı ödersiniz. . Ücretli çevrimiçi reklamcılığa SEM veya PPC olarak baksanız da, başlamadan önce anlamanız gereken bazı temel öğeler vardır.

Dijital Pazarlama’nın Temelleri Nedir ?

SEO ve SEM Arasındaki Farklar SEO ve SEM arasındaki bazı önemli farklarla başlayalım. Yukarıda tartıştığımız gibi, SEO web sitenizi genellikle dijital pazarlama endüstrisinde organik arama sonuçları olarak adlandırılan düzenli arama motoru sonuçlarında sıralamak için kullanılır. Tersine, SEM, reklamlarınızı web sitenizin bilgileriyle, arama motoru sonuçlarının üstünde veya yanında olmak üzere belirli yerlerde yerleştirmek için ödeme yapar. Arama sonuçlarının hem organik hem de ücretli tarafları son derece rekabetçi olabilir, ancak çok farklı değer teklifleri sunarlar. Örneğin, SEO uzun vadede oldukça etkili olma eğilimi gösterirken, SEO çalışmalarınızdan tutarlı sonuçlar almak için 6 ila 12 ay veya hatta rekabet düzeyine bağlı olarak daha fazla zaman alabilir.Sıralamayı korumak için çevrimiçi varlığınızı optimize etmeye ve yenilemeye devam etmelisiniz. Diğer taraftan, SEM ile, girişinizin yerleşimini neredeyse anında görebilirsiniz, ancak bu yerleşimin bakımını ve sürekli bir para infüzyonu gerektirir.

SEO ve SEM arasındaki fark için duyduğumuz en iyi benzetmelerden biri, diyet ve egzersiz ya da plastik cerrahi ile kilo vermek gibi bir şey. SEO, diyet ve egzersiz yoluyla kilo vermek gibi, etkili olmak için zaman alır, ayrıntılara sürekli dikkat gerektirir ve yine de istenen sonuçlara ulaşıldıktan sonra sürdürülmesi gereken işleri gerektirir. SEM, daha fazla kilo almak için liposuction kullanmak gibidir. Sonuçlar hızlı ve dramatik, ancak sürdürülmek için para ve sürekli bakım gerektirir. sosyal Medya pazarlama Herhangi bir etkinlik planlayıcısının bildiği gibi, ağız reklamı kelimesi paha biçilemez olabilir. Bu aynı zamanda işletmeler için tarihsel olarak doğrudur. İyi bir ağız sözcüğü yeni potansiyel müşterileri beraberinde getirebilir ve ağızdan kötü sözler onları korkutabilir. Ama ne kadar sosyal medyanın genişlik ve hacim eklediğini biliyor musunuz? Çevrimiçi incelemeler ve sosyal medya konuşmaları, bir işi neredeyse her şeyden daha hızlı yapabilir veya kırabilir. Buna rağmen – ya da belki de – bu, birçok işletme sahibi, işlerini sosyal medyayı kullanmanın korkutucu ve kafa karıştırıcı olduğunu düşünüyor. Peki, “doğru olanı” nı yayınlamaya başlayabilir veya kitlenizi meşgul etmenize yardımcı olacak stratejik yollarla nasıl yayın yapacağınızı öğrenebilirsiniz. En iyi sosyal Medya pazarlaması (SMM) açık bir amaç tarafından yönetilmektedir. SMM stratejistleri, en kısa sürede en iyi sonuçlara ulaşan ve birkaç en iyi uygulamayı takip eden net kampanya hedefleri belirlemenize yardımcı olabilir ve sosyal medya varlığınızı gerçekten geliştirebilir. İşletmelerin en çok kullandıkları altı sosyal medya platformu Facebook *, Google + *, LinkedIn *, Pinterest *, Twitter * ve YouTube’dur. * Bu doğru olsa da, sosyal Medya’nın uçucu niteliği nedeniyle her zaman değişebilir.

Bu platformların her biri, onları kullanan işletmelere farklı güç ve yetenekler sunar. Örneğin, Twitter, soruları olan mevcut ve potansiyel müşterilerle doğrudan etkileşimde bulunmanın harika bir yolu olabilir, ancak Pinterest, kendilerini görsel reklamcılığa yönlendiren mallar veya hizmetler hakkında bilgi paylaşmak için genellikle daha iyidir. Bu büyük sosyal medya platformlarının bir kısmını veya tamamını kullanmak iyi bir fikirdir, ancak daha az ana akım olan sosyal medya platformlarını kullanmanın herhangi bir yararı olup olmadığını düşünmek isteyebilirsiniz. Örneğin, Periscope *, Snapchat *, Instagram *, Tumblr *, StumbleUpon *, CafeMom *, DeviantArt * ve Flickr * gibi sitelerin tümü iyi boyuttaki takiplere sahiptir, ancak daha yaygın olan platformlar olarak erişimlerinde geniş değildir. SMM’de, bazen niş düşünmek iyi bir şeydir, çünkü sosyal medya varlığınızı hedef müşterilerinizin zaten nişanlandığı yerlere hedeflemek harika olabilir. Yine de, güncel ve ilgi çekici bir şekilde devam edebileceğinizden daha fazla sosyal platform kullanmamak önemlidir. Kendinizi fazla genişletmek, sosyal medyaya sahip olmamanız kadar kötü olabilir.

Hakkında: Admin

Kontrol Ediliyor

Korunan Bilginin İmha Edilmesi ve Gizlenmesi – / Bilgi Güvenliği Makalesi

Korunan Bilginin İmha Edilmesi ve Gizlenmesi korunan bilgilerin İmha Edilmesi Artık gerekli olmayan tüm Korumalı bilgiler, mümkün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir