Ana Sayfa / Sosyal Medya Rehberleri / Dijital Pazarlama’ya Nereden Başlamak Gerekiyor ? Rehber Makale

Dijital Pazarlama’ya Nereden Başlamak Gerekiyor ? Rehber Makale

Dijital Pazarlama’ya Nereden Başlamak Gerekiyor ?

Ücretsiz bilinmesi gereken sosyal medya rehberlerimiz, temel bir dijital pazarlama aktivitesini planlamak ve yönetmek için düşünmeniz gereken ana konulara hızlı bir şekilde uyacaktır. Smart Insights Expert üyelerinin işletmeleri veya müşterileri için dijital stratejiler oluşturma ve uygulama konusunda kullandıkları 7 Adımlı Başarı Kılavuzları’nın kısa versiyonlarıdır. Bu rehber ne kaplayacak? Bu kılavuz, sosyal medya pazarlama sından iş sonuçları elde etmek için bir strateji oluşturmak için düşünmeniz gereken tüm konuları kapsar. Adımların her biri hakkında daha fazla ayrıntı aşağıda verilmiştir:

1. İş hedefleri hakkında düşünmeye ve sosyal medya performanslarını gözden geçirmeye nasıl başlayacağınız?
2. Anahat stratejisi oluşturun ve organizasyonunuzu dönüştürecek bir vizyon oluşturun.
3. sosyal medya dinleme ve itibar yönetimini geliştirin
4. Bir nişan stratejisi oluşturmak
5. Bir iletişim stratejisi oluşturmak
6. sosyal medya pazarlama sını, LinkedIn, Facebook, Google+ ve Twitter gibi sosyal medya platformlarında ele almanız gereken ortak yaklaşımlara bakarak gerçekleştirin.
7. Sosyal bilgilerden yararlanın. medya pazarlama Uzman üye kaynaklarımız hakkında Uzman üye kaynaklarımız bir şeye odaklanır – üyeler pazarlama dan daha iyi sonuçlar elde etmelerine yardımcı olur. Kaynaklarımızın tümü pratiktir, üyelere nasıl stratejiler üretileceğini gösterir ve en iyi uygulamayı kullanarak yürütürler. Kılavuz videolar, çalışma kitabı şablonları ve derinlemesine

7 Adım Kılavuzları Dijital pazarlama yaklaşımınızı öğrendikçe, gözden geçirdiğinizde ve geliştirirken, 7 üyeli Rehberlerimizi sürekli arkadaşınız olarak oluşturmamız için 7 Adım Rehberimizi oluşturduk. Sonuçları almak için meşgulsünüz ve baskı altında olduğunuzu biliyoruz. Bu nedenle, bunu yapmanıza yardımcı olmak için yazılmıştır. Performansı iyileştirmek ve doğru yaklaşımları önermek için sormanız gereken soruları size yönlendiriyorlar.

Dijital Pazarlama’ya Nereden Başlamak Gerekiyor ?

Ebooks’larımızın hepsi size yardımcı olmak için yaratılmıştır:
• Sonuçları iyileştirin. Dijital pazarlama nızdan en iyi sonuçları almaya odaklanın. Şimdiki yaklaşımınızı gözden geçirin. Benzersiz bir çalışma kitabı biçimi, bir plan oluşturmanıza yardımcı olur. Ş analitik uygulama. Performansı iyileştirmek için Google Analytics’i kullanmaya yönelik entegre öneriler.
En iyi pratiği öğrenin. Strateji önerileri ve pratik ipuçları tümüyle vurgulanmıştır. Kaynaklarımız hakkında neler söylüyor “Dijital pazarlama yolculuğumuzun ilk aşamalarındayız, şablonlar, makaleler, videolar ve eğitimler gittiğimiz gibi kontrol etmemize ve öğrenmemize yardımcı oluyor”. Stuart Sykes, Dijital pazarlama Müdürü. “Akıllı Analizler, dijital pazarlama konusunda iyi ve pratik tavsiyeler için ilk sırada. Mevcut materyal çok kapsamlı ama aynı zamanda güncel. E-Ticaret Müdürleri için Giriş; 

sosyal medya pazarlaması nedir?

Yaygın sosyal medya pazarlama hatalarından kaçınmak sosyal medya pazarlama sının potansiyeli konusunda heyecan duyuyoruz! Yıllardır gördüğümüz pazarlama nın en büyük fırsatlarından biri. Ancak, eğer ad hoc veya unmanaged ise, tam olarak etkili olmayacaktır ve hatta zarar verici olabilir. Kesinlikle göz ardı edilemez ve kendi stratejisini garanti eder. Kaçınılması gereken hata 1 sosyal medya pazarlama sı için strateji eksikliği Tabii ki, tercih ettiğiniz sosyal ağlarda durum güncellemeleri göndermek için sosyal medyayı kullanabilirsiniz, ancak sosyal medya pazarlama sından en iyi şekilde yararlanmak için bir stratejiye ihtiyaç vardır. sosyal medya pazarlama sında yaygın olarak yapılan hatalar şunlardır: Clear Açık strateji tanımlanmadı organization Kurumun dönüşümü için hedef ve vizyon ayarlanmamış List Dinleme sınırlı ve belirsiz cevap verme yöntemi Reklamlara dayalı olmayan ölçümler out Sosyal medyada yeterince zaman harcamamak content İçerik stratejisi yok ve iletişimi desteklemek için editoryal takvim: SEO, PR, E-posta pazarlama ve çevrimdışı cevapsız entegrasyon için fırsatlar sosyal medya pazarlama nedir? Sosyal medya, farklı insanlara farklı şeyler demek, bu yüzden en baştan başlayalım … sosyal medya, Facebook, LinkedIn ve Twitter gibi? Evet, ancak hizmet ve marka geliştirme için kendi müşteri topluluklarınızı oluşturmak ve birçok bağımsız bloga, forumlara ve yayıncıya ulaşmak çok önemlidir.

sosyal medya başka bir yayın-sadece kanal olarak kullanılabilir, ancak bu bir hatadır! Zorluk, çalışanlarınızın etkileşim ve etkileşimi nasıl teşvik ettiğidir. Bu ne? sosyal medya Sosyal medya, kitle katılımını, etkileşimini ve paylaşımını teşvik eden dijital medyadır. sosyal medya pazarlama sının, pazarlama hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için bu medyayı kullanmaya odaklanmanız gerekir – hem markanızı korumak hem de genişletmek. Bu ne? sosyal medya pazarlama sı Müşteri ve müşteri etkileşiminin izlenmesi, kolaylaştırılması ve dijital medya aracılığıyla paylaşılması, bir şirket ve markalarının ticari değere yol açması ile olumlu etkileşimi teşvik etmek. Bir şirket sitesinde, sosyal ağlarda ve diğer üçüncü taraf sitelerde etkileşimler olabilir. Ana sosyal platformlar nelerdir? Ana sosyal medya platformları, arama motorları ile birlikte İnternet’teki en popüler siteler arasındadır, ancak çok daha fazlası var! sosyal medya için bir strateji geliştirmenize yardımcı olmak amacıyla, bu radarı yönetmeniz gereken önemli sosyal medya platformlarını gösterdiğimizi belirledik. Yedi Adım Adım Başarı kılavuzumuzda, tabletler ve akıllı telefonlar tarafından giderek daha fazla erişilen bu farklı platformların örneklerini açıklıyor ve örnekler veriyoruz. 

sosyal medya pazarlamacılığınız için mevcut performansları belirleyip iş hedeflerinizi belirleyin. sosyal medya pazarlama sı için SMART hedefleri belirleyin. S. sosyal medya için tanımlanan SMART hedefleri? Sosyal medyada, hedeflerin sadece “Beğenenler” veya takipçiler yetiştirmek için bir tehlike oluşturması tehlikesi vardır, ancak hedefler, olası satış, satış veya farkındalık hedeflerine ulaşmak için bağlantı oluşturmaz. sosyal medya pazarlama hedeflerinizin aşağıdakiler olduğundan emin olmalısınız:

1. İş hedeflerinin karşılanmasına hizalıdır 2. SMART, yani spesifik, ölçülebilir, eyleme geçirilebilir, ilgili ve zamanla ilgili olan 3. 3. Kişilere tahsis edilebilecek hedeflerle ilgili olarak Bir çerçevede yapılandırılmıştır, böylece faaliyetleri yönetmek için hedef grupları vardır. 5. Kişilere atandı. Kaçınılması gereken hata 2 sosyal medya pazarlama sı için bir ölçüm yaklaşımı oluşturmamanız Bir ölçüm çerçevesi, ticari düzeydeki ticari hedefleri taktiksel ve operasyonel hedeflerden ayırmanızı ve başarıyı izlemek için bir gösterge tablosu oluşturmanızı sağlar. Hedefleri belirlemek için Altimeter sosyal medya KPI piramidinin önemli hedef türlerini tanımlamaya yardımcı olmada atlatılması zor olduğunu düşünüyoruz. Piramidin üstündeki bir üst düzey yöneticinin sahip olduğu iş veya stratejik önlemleri kullanmanın klasik yaklaşımını kullanarak üssünde operasyonel önlemler alır. sosyal medya pazarlaması için gerçekçi hedefler belirlemek için içgörüler toplayın. S. Nesnel belirleme ve raporlama için toplanan bilgiler? SMART hedeflerini belirlemek ve sosyal medya pazarlama sını raporlamak için içgörü toplamak için doğru sistemleri ve araçları kullanmamız gerekir. Pratikte, geleneksel web analizi araçlarını ve 3. Adımda anlattığımız sosyal dinleme araçlarını kullanıyoruz. Ayrıca, sosyal medya pazarlama nın çevrimdışı etkisini nasıl ölçtüğümüz hakkında da düşünmemiz gerekiyor. Sosyal medyadan etkilenen ölçüm sonuçları 7 Adımda Başarı Kılavuzu’nda, Google Analytics üzerinden başarının nasıl ölçüleceğini ve çevrimiçi ve çevrimdışı sonuçların izlenmesi yoluyla YG’yi nasıl hesaplayacağımızı ayrıntılı bir şekilde anlatacağız. İşe yarar İşte burada B2B müşterilerini inceleyen bir ajanstan bir örnek. Sitemizde, sosyal medyadan desteklenen dönüşümleri incelemek için çok kanallı dönüşüm hunilerini nasıl kullanacağınız hakkında daha fazla bilgi ediniyoruz. 4. adımda dijital pazarlama ve içerik pazarlama sının tüm dijital pazarlarında gözden geçirilmesi için KPI’lar için daha kapsamlı bir çerçeve tartışıyoruz. Bu araç için şablonlar bizim dijital pazarlamastratejisi toolkit4 içinde. Tüketici talebini ve sosyal medya pazarlama sı için katılımı gözden geçirin.

 sosyal medya platformlarının müşteri tarafından benimsenmesi gözden geçirildi? Pazar türünüz için kitlenizin türünde aktif sosyal medya katılımcılarının ne kadarını anlamanız da önemlidir. Sosyal medyada benchmark rakip kullanımı r Q. sosyal medya platformlarının rakip kabulü gözden geçirildi? İncelemeye yardımcı olmak için, rakipleri inceleyen standart bir yöntem bulmanız gerekir. Rakiplerinizin sosyal medyayı ne kadar iyi kullandığını gösteren basit bir puan kartı gösteriyoruz. r Q. Rakiplere karşı sosyal medyayı kıyaslama yöntemimiz var mı? Sosyal medyanın rakip kabulünü gözden geçirmek için, sosyal medyayı incelemek için kullandığınız KPI’lara geri dönebilirsiniz. Başlıca sosyal medya etkinliklerini yönetecek r Q’yu tanımlayın. Anahtar sosyal medya pazarlama etkinlikleri tanımlandı mı? sosyal medya stratejisi, herhangi bir işletmenin temel ticari faaliyetleriyle ilgili olarak yönetilecek temel sosyal medya pazarlama faaliyetlerini tanımlamalıdır. Kaçınılması gereken hata 3 sosyal medya pazarlama faaliyetlerini ticari başarıya hitap etmemek Sosyal medya, farklı alanları tanımladığınızda, ticari başarının itici güçleri olan faaliyetlere ideal bir şekilde uyum sağladığın- da, çok farklı faaliyetler yürütürsosyal medya pazarlama sını yönetmek için altı önemli etkinlik Bu, bizim gördüğümüz yoldur. Bunlar gerçekten bir seçenek değil, sosyal medyanın bir fırsat olarak önemi ve kuruluşunuz için potansiyel bir tehdit olarak her birinizi sosyal medya aracılığıyla gerçekleştirmenizi gerektiriyor. 7 Adım Kılavuzu’ndaki ilgili bölümde, bu r’nin her birini yaparken göz önünde bulundurulması gereken temel konuları açıklarız 1. Dinleme ve itibar stratejisini tanımlayın. İlk önce dinle! Kitlenizin her biri için sosyal medya kullanımını anlamalısınız – kim olduklarını, nasıl katıldıklarını, ne söylediklerini ve paylaştıklarını

; Kendi şirketiniz – resmi sosyal medya kanalları ve sitenizdeki etkileşimler aracılığıyla, aynı zamanda çalışanların sözleriyle; Rakipleriniz – doğrudan ve dolaylı rakipler için faaliyetlerinin sizinkilerle nasıl karşılaştırıldığını gözden geçirmeniz gerekir; Çevrimiçi yayıncılar ve diğer önemli aracılar – bunlar dolaylı rakiplerin bir şeklidir ve aynı zamanda etkileyiciler kadar önemlidir. 2. Markanızısosyal medya aracılığıyla dönüştürün. Hata yapmayın, sosyal medyadan gerçekten yararlanmak için her zamanki gibi iş yapmayın. Çoğu şirket için markalarına, şirket yapısına ve şirketteki herkesin nasıl iletişim kurduğuna büyük değişiklikler yapılması gerekecek. r 3. Yeni müşteriler edinin. Birçok pazarlama cı için, sosyal medyanın en büyük potansiyeli olan bu, bir içerik ve iletişim stratejisine ihtiyaç duyar (bkz. Adım 4 ve 5). r 4. Mevcut müşterilere satışları artırın. İçerik ve iletişim stratejisi de bu hedefe ulaşıldığından emin olacak. r 5. Müşteri servisini sunun. Müşteriler sosyal medya üzerinden hizmet arayacaklar, bu yüzden bunun verimli bir şekilde yönetilmesi önemlidir. r 6. sosyal medya optimizasyonunu (SMO) kullanarak markayı geliştirmek için içgörü özellikleri. sosyal medya yeni ürün geliştirmeye nasıl yardımcı olabilir? Gelen pazarlama yı desteklemek için sosyal medyayı kullanma Gelen pazarlama dönüşüm hunisi, dönüşüm hunisinin bu aşamalarının her biri için belirli KPI’ları nasıl düşünmeniz gerektiğini ve daha sonra, kitle türüne, bunlara nasıl ulaşılacağına ve içerik türlerine göre stratejiler geliştirmenizi önerir. Onları etkileşime ve paylaşmaya teşvik edecektir. Bu ne? PRACE içerik pazarlama modeli Bu dönüşüm hunisisosyal medya pazarlama sı ile birlikte içerik pazarlama sının, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için satın alma karar verme sürecinin farklı aşamalarında nasıl uygulanabileceğini gösterir.

Eğer insanlar bize “sosyal medya stratejisine ihtiyacımız var” diyorsa, şirketin müşteri iletişimini yönetme biçimini kontrol eden bir müşteri etkileşimi veya içerik stratejisine sahip olup olmadığını her zaman takip ettik. Müşterileri içerikle sosyal stratejinizin temel bir parçası olarak nasıl ele almayı planladığınızı belirtmeniz gerektiğine inanıyoruz. Bu yaklaşımı kullanarak, müşterilerin kanallar arasında nasıl etkileşim kurduğuna bakarak daha geniş bir bakış açısı sunar.

Hakkında: Admin

Kontrol Ediliyor

E-Ticarette Sosyal Medyanın Önemi

E-Ticarette Sosyal Medyanın Önemi Eğer ticarette fiziksel anlamda bir baskınlığınız varsa ve mağazalarınızın bulunduğu ortamdan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tavsiye Ediyoruz:portföy aracılığı hizmeti Reklam ve İletişim:  Whatsapp:  262 606 0 726  Skype:  live:2dedd6a4f1da91be
Yasal Uyarı: Blog Sitemiz; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Sitemiz ve içerisinde bulunan tüm içerikler taslak halindedir, kesinliği kanıtlanmış bilgiler değildir. Sitemiz kar amacı gütmez, ücretsiz bilgi paylaşımı yapan bir websitesi olarak yayın hayatına başlayacaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği  [email protected]  adresi ile iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Yasal süre içerisinde ilgili içerikler sitemizden kaldırılacaktır.
mecidiyeköy escort ankara escort deneme bonusu veren siteler mamigeek.com
ataşehir escort kurtköy escort gebze escort şişli escort casinoslot ankara escort şişli escort ankara escort istanbul escort adana escort izmir eskort bursa eskort konya escort gaziantep escort malatya eskort antalya eskort mersin escort escort izmir escort bayan Megan Rain HD Porn Hardcore turkish sister Anal Sex Teens