Başlıca Haberler
Ana Sayfa / Dünyadan Futbol / Futbolcuların Kötü Davranışları

Futbolcuların Kötü Davranışları

Futbolcuların Kötü Davranışları

Her ne kadar oyuncuların çoğu ihtilaflı olmasa da, belli başlı oyuncuların kötü davranışları basında yer almaktadır. Oyuncuların sosyal etkisinden dolayı, faaliyetleri medyada milimetreye kadar takip edilmektedir.

Kötü davranışların kötü bir örneği ünlü Arjantinli oyuncu Diego Maradona’dır. Bir futbolcu olarak sıra dışı yeteneği ona, Yüzyılın unvanını; FIFA Oyuncusu ödülünü kazandırdı. Ancak uyuşturucu bağımlılığı nedeniyle ününün büyük kısmını heba etti. 1994 Dünya Kupası’nda doping kullandığı gerekçesiyle sınır dışı edildi. Bu durumdan sonra da sağlığı her geçen gün bozulmaya devam etti.

Cinsel olaylar da bazı ünlü futbolcuları ünlerini lekeledi. Her ne kadar vesilelerle suç duyurusunda bulunulmamış olsa da, oyuncular basın tarafından çok fazla yorumlanan paralel kararlar almışlardır.

1998’de, José Ramón Alexanco, F.C. Barselona, ​​ekibinin konakladığı otelde genç bir Hollandalı kadın tarafından tecavüz etmekle suçlandı. Ancak beş gün sonra delil yetersizliği nedeniyle serbest bırakıldı.

2001 yılında, iki İngiliz Leeds United oyuncusu Jonathan Woodgate ve Lee Bowyer, bir gece kulübünden ayrıldıktan sonra bir öğrenciye tecavüz etmekle suçlandılar. Woodgate tacizden suçlu bulundu.

2002’de Chelsea’den John Terry ile Jody Morris ve Wimblendon’dan iki oyuncu da taciz suçlamasıyla mahkemeye çıktı. Ancak hepsi beraat etti.

2004 yılında, Leicester City oyuncularından Paul Dickov, Frank Sinclair ve Keith Gillespie, La Manga (İspanya) otelinde tecavüz suçlamaları nedeniyle, cezaevinde bir hafta geçirdi.

Medya Çoğu Futbolcunun Yakasını Bırakmadı

Suçlamaların temeli olmadığını gösteren adli kanıtlardan sonra, her ne kadar suçlanan oyuncular genel olarak masum olduklarını ilan etseler de, skandallar medyada futbolcuların yakasını bırakmamaktadır.

Wayne Rooney, 2004’te hayat kadınlarına yaptığı sık ziyaretler nedeniyle İngiliz basınında saldırıya uğramış bir başka oyuncudur. Bu durum oyuncunun daha sonra kabul ettiği bir şeydir.

Romen Adrian Mutu, bir uyuşturucu testine girdikten sonra pozitif çıkan test sonucundan sonra ettikten sonra kokain kullandığını itiraf etmiştir.

Lee Bowyer, 2005 yılında kendisi ve takım arkadaşı Kieron Dyer’ın bir İngiliz lig maçında dövüşte aydınlandığı zaman, yanlış davranışları nedeniyle medyaya geri döndü. İtalya’da ünlü kaleci Gianluigi Buffon gibi bazı futbolcular yasa dışı bahislere katılmakla suçlandılar.

Hakkında: Admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir