Ana Sayfa / Futbol / Galatasaray / Galatasaray Barcelona’ya kaybetti! Fanatik muharrirleri bu maçı kıymetlendirdi

Galatasaray Barcelona’ya kaybetti! Fanatik muharrirleri bu maçı kıymetlendirdi

YAZIK OLDU (MEHMET DEMİRKOL)

‘Onlar maçı kısa tutmak isteyecekler, biz de uzatmak.’ Torrent’in maç önü açıklaması, planı net olarak açıklıyordu. Ben de ‘maç ne olur?’ sorusuna, öngörüden çok temenniyle yanıt vermeye çalışmıştım: 0-0, penaltılarla Galatasaray…

YAZIK OLDU (MEHMET DEMİRKOL)

Birinci yarı Galatasaray’ın istediği üzere gitti. Barcelona’nın merkez oyuncularına tam da olması gerektiği üzere daima vaktinde baskı yaptılar. Kanatlardaki önlü gerili durum değişimleri her kezinde Barcelona ezberine karşı tam da olması gerektiği üzereydi. Sahiden bu kadar süratli bir halde bu oyun ezberini sindirmelerini alkışlamak lazım.

YAZIK OLDU (MEHMET DEMİRKOL)

3 negatif performans

Bunun ne kadar bedelli olduğunu birinci yarıda az da olsa, bilhassa Gomis ve Cica yerlerini kaybedince daha net anladık. Anında sızmalar yaptılar. Birkaçında da bunu Boey yaptı. Zayıf halka bu oldu. Ve Pedri’nin hangi düzeye çıktığını da gördük. Klas… Yani 3 negatif performans dengeyi bozmaya başladı. Rakip lehine.

YAZIK OLDU (MEHMET DEMİRKOL)

Lakin tekrar de birinci yarı genel defansif güç olarak özeldi. Marcao’dan bilhassa bahsetmek lazım, Terim’in dönem başında krizi gerçek ele alışının getirisi transfer döneminde özel sonuçlar doğuracak. Goldeki korner seti 10 numaraydı.

YAZIK OLDU (MEHMET DEMİRKOL)

Güç bir misyondu

İkinci yarıda 3 negatif performansın üzerine bilhassa, itinayla çalıştı Barça. Bilhassa Boey’nin tarafına. Buradaki düşüş domino tesiriyle tüm defansif planı etkiledi. Kale içinden asist yaptı De Jong. Ekstra oyuncuları ceza alanına sükunetle soktular. Birinci maçtaki çabuk yoktu.

YAZIK OLDU (MEHMET DEMİRKOL)

Feghouli’nin yokluğu, Omar’ın liste dışı oluşu Torrent’in değişiklik için beklemesi 1-2’yi getirince iş düzgünce zorlaştı. Birinci defa geri düşmüş olmak. Karşı presi uygun yapan Barça’ya karşı oyun kurmakta esasen zorlanan Galatasaray. Güç bir vazifeydi. Alana eline geçirdiğini atan ileri zekalılar işi daha da zorlaştırdı. Olabilirdi. Yazık oldu.

TAKIMI YETMEDİ (ALİ ECE)

Maçın başında Gomis’in konumu gol olsa, daha öteki bir birinci yarı izleyebilirdik. Gomis aslında o durumda kontra hamle planındaki rolünü oynadı lakin top Barcelona’ya geçince rakibin daima topla çıkan stoperi Eric Garcia’yı kovalayamaması da Barcelona’nın birinci yarıda kurduğu oyun üstünlüğünde belirleyici oldu.

TAKIMI YETMEDİ (ALİ ECE)

Mostafa Mohamed %100 fit olsa esasen Torrent hem topu daha fazla önde tutması, hem de Garcia ile Pique’ye daha tesirli baskı yapması için Mısırlı santrforu birinci 11’de başlatırdı. Galatasaray birinci 45’te özel yetenek Pedri’nin Iniesta’laştığı saniyeler hariç Barcelona’yı pek güzel durdurdu. Marcao tekrar ikili çaba kazanma canavarlığını sergilediği birinci yarıda bir de çok uygun bir baş vuruşuyla Galatasaray’ı öne geçirdi.

TAKIMI YETMEDİ (ALİ ECE)

Sallaya sallaya

2. yarının başında Barcelona’nın 2-1 öne geçtiği golde kaleci Inaki Pena da elinden geleni ziyadesiyle yaptı lakin yetmedi. Maçın kalanında bilhassa Mostafa oyuna girdikten sonraki 20 dakikada Galatasaray Kerem’in süratli dripling yeteneği ve Mısırlı santrforun hareketli oyunu birleşince Galatasaray tekrar oyunu dengeledi.

TAKIMI YETMEDİ (ALİ ECE)

Sonlara yanlışsız ise Barcelona vakte oynadı, açıkçası Galatasaray bir evvelki çeşitte Barcelona’nın elediği Napoli’den daha düzgün bir takıma sahip olmamasına karşın Barcelona’yı çok daha fazla zorlamayı başardı. Barcelona’da son oyuna girenlerden birisi Memphis’ti, Türkiye’de oynasa elini kolunu sallaya sallaya gol hükümdarı olabilecek bir üstün yetenek. Torrent ise ligde makus formları nedeniyle fazla forma talihi bulamayan Morutan ve Halil’i son kozları olarak oyuna sokmak zorundaydı.

BU YOLDA YÜRÜMELİ (CEM DİZDAR)

Savunma dikkati! Galatasaray için çeşidin anahtarının, birinci maçta olduğu üzere tekrar buradan geçtiğini ilan etmişti Torrent… Ekibi, birinci 15 dakikada iki önemli konumu tam da bu dikkat sayesinde üretti.

BU YOLDA YÜRÜMELİ (CEM DİZDAR)

Birinci bölgede ele geçirilen topları tek paslarla oyun kurulumuna hazırlamaları ders niteliğindeydi. Kapanıp açılırken neyi, nasıl yapması gerektiğini bilen ve bunu da gösteren Galatasaray; birinci devre yalnızca yediği golde Barcelona’nın akışını durdurmayı başaramadı.

BU YOLDA YÜRÜMELİ (CEM DİZDAR)

Onda da büyük sorun, ceza alanına sızdırılan topta rakip karşısında ayakta kalmak yerine Marcao ve Berkan’ın gibisi tepkiyle kayarak engelleme girişimlerindeydi. Biri ayakta kalsa, oyun o süratte akmazdı. Yeniden de o davranışları ‘can havli’ne sayalım.

BU YOLDA YÜRÜMELİ (CEM DİZDAR)

İkinci devrenin çabucak başında yenilen gol de bir diğer dersti. Akına dahil Barcelonalılar, akın başındaki dikkatlerini; akın golle tamamlanana kadar bir an bile kaybetmedi. Topla oynama mühleti arttıkça Barcelona rahatlayıp, Galatasaray oyundan yavaş yavaş düşmeye başladı.

BU YOLDA YÜRÜMELİ (CEM DİZDAR)

Birinci deva, durumlarda bitkin görünen Gomis ile Mohamed’i değiştirmekti tahminen fakat top elden gitmişti bir kere. Oyunu hareketlendirmek için bir şeyler yapma gereği de muhakkaktı. Ne var ki, skoru eline almış ‘tiki taka mucidi’ Barcelona bu sefer ‘uyutma oyunu’nu devreye soktu.

BU YOLDA YÜRÜMELİ (CEM DİZDAR)

Oynamadan ve oynatmadan yutuverdi dakikaları. Halbuki dünyanın dört bir tarafına ‘bizi izleyin’ diye başlama saatini de duyurmuştu! İzleyenleri, bizim eskilerin tabiriyle, ‘profesyonel bir Barça takımı’ görmüştür alanda fakat o grubun davranma biçimi güzellerine gitmiş midir, işte orası kanımca soru işareti!

BU YOLDA YÜRÜMELİ (CEM DİZDAR)

Galatasaray gücü ve Torrent’le çalışma müddetinin kısalığı göz önüne alındığında, yapabileceğinin düzgününü yapmaya çalıştı, olmadı. Lakin görüldü ki, olması için hayli yol almışlar. Hakikat yoldalar ve bu yolda yürümeye devam etmeliler.

BAŞI DİK BİTİRDİ (ERMAN ÖZGÜR)

Galatasaray birinci maçta olduğu üzere yeniden göbeği uygun kapatarak Barcelona’yı durdurdu. Torrent’in, Gomis tercihi ile erken gole yaptığı yatırım neredeyse birinci 5 dakika içinde karşılığını veriyordu fakat olmadı. De Jong’un kaçırdığı net fırsatın sonrasında Galatasaray beklediği golü kornerden Marcao ile buldu.

BAŞI DİK BİTİRDİ (ERMAN ÖZGÜR)

Lakin Barcelona genlerinden gelen olağanüstü paslaşmaları tekrar genç yıldızı Pedri’nin şahane bitirişi ile taçlandırıp, bu golün tadını çıkarmamıza müsaade etmedi. Topun Barcelona’da daha fazla kalmasına karşın Galatasaray birbirine yakın durduğu, kademeli savunma anlayışından ödün vermeyerek birinci yarıyı başarılı geçirdi. Lakin Barcelona 2. yarıya dayanılmaz bir motivasyon ve Dembele ile gelince tüm istikrarlar değişti.

BAŞI DİK BİTİRDİ (ERMAN ÖZGÜR)

De Jong’un asistinde Aubameyang ile golü bulan Barcelona hem bu golün itimadı hem de oyunu geniş alanda oynamaya başlayan Galatasaray’a karşı oyun olarak da büyük bir üstünlük kurdu.

BAŞI DİK BİTİRDİ (ERMAN ÖZGÜR)

Bu uğraş…

Torrent’in kulübedeki tüm ofansif atılımları oyuna atmasına karşın Kerem’in kaleye vurmak yerine pası tercih ettiği konum hariç fırsat yakalayamadık. Pique ve Busquets’in birinci atılımları ile çabuk ataklarda da zorlanan Galatasaray mukadderatına razı olmak zorunda bıraktı. Maçın yıldızı genç Pedri oldu. Tekrar de Galatasaray 2 maçta yaptığı uğraş ile bu dönem ki Avrupa macerasını başı dik bitirdi.

SAĞ OLUN VAR OLUN (OĞUZ DİZER)

Galatasaray futbolcusu, taraftarı, teknik, idari idaresi ve tüm işçileri ve topluluğu gecenin onurlu çabası akabinde, teşekkürü hak etti. Sağ olunuz var olunuz . Sportif çabanın bir yanında kazanan, öteki yanında da kaybeden olacak elbette. Geriye baktığınızda ‘Aslanlar üzere uğraş ettim ancak olmadı’ diyebiliyorsanız, üzülmeyiniz.

SAĞ OLUN VAR OLUN (OĞUZ DİZER)

Çeyrek finale kalamamış olsa da Barcelona’yı depresyona sokmuş bir Aslan’lar topluluğu var Arenada. Biz ‘Avrupa fatihi’ unvanını boşuna almadık diyen Sarı-Kırmızı armada ve karşısında geceyi ve çeşidi kurtarma ismine, her türlü dümene giren Barcelona.

SAĞ OLUN VAR OLUN (OĞUZ DİZER)

Buhrana itti

Marcao’nun şahane golü ile öne geçtiğimiz karşılaşmada, 19’luk star Pedri’nin mesleği ile müsemma attığı gole mani olamadık 1-1. Devre’nin akılda kalanı Kerem’in vızır vızır hareketliliği, klası ve Barcelona’nın sağ önünde oynayan Herkül tipli Traore’nin sol artta bizim yıldızımızın peşinde koşturmak zorunda kalmasıydı.

SAĞ OLUN VAR OLUN (OĞUZ DİZER)

E alışılmış haddini hududunu bilen ve oyun disiplinine külliyen sadık kalan Galatasaraylılar. Zira karşında o denli bir rakip var ki, harbiden affı yok! Ve sen bu affı olmayan rakibi resmen buhrana ittin, teşekkürler. Bütün futbolcularımız başarılı, tamamı umulandan yeterliydi, nokta.

SAĞ OLUN VAR OLUN (OĞUZ DİZER)

Disiplin gösterisi

Harikulade direniş ve disiplin gösterisinin en akılda kalan kısmı 49’da yediğimiz gol olmalı! Çekirgenin 2 kere sıçrayabildiği üzere sıçradık, ve ikinci golü yedik. Yakaladığımız fırsatları ya kullanamadık, ya da müsaade etmediler. Sonuç; Galatasaray futbol başkaldırısı sürecine start almış ve Torrent komutasında yola çıkmıştır. Güzeli olsun.

Şafaatından vazgeçtiklerimiz; Galatasaray’ın mezarından taş çalmaya tevessül etmesinler yeter!

PLANDA ISRAR GEREKLİYDİ (UMUT EKEN)

Plan Beşiktaş maçındakinden farklıydı. Torrent, bu kere ağır bir baskı yerine topu geride kazanmayı amaçladı. Merkezde Cicaldau, Berkan ve Taylan birden fazla kere bunu başardı. Natürel bu senaryoda, ‘Neden Gomis, Mohamed değil’ sorusu belirdi. Hele ki Feghouli yokken… Buna karşın çok net bir fırsat varoldu. Gomis her zamanki bitiriciliğinde değildi. Marcao golü sonrası haliyle blok halinde bir geri çekiliş yaşandı.

PLANDA ISRAR GEREKLİYDİ (UMUT EKEN)

Barcelona, bu tarafta daha çok topla oynar hale geldi. Pedri de birkaç dakika evvel provasını yaptığı golü attı! İkinci yarının belirleyici durumu, merkezin büsbütün kaybedilmesi oldu. Busquets’e direkt bir baskı yapılamadı. Barça topu çok rahat dolaştırır hale geldi. Dönen topların neredeyse tamamını İspanyollar topladı. Aubameyang’ın golünde bile.

PLANDA ISRAR GEREKLİYDİ (UMUT EKEN)

Torrent hâlâ sorgunabilir

Busquets bu rahatlığını Halil’in oyuna girdiği ana kadar sürdürdü. Sonrasında Galatasaray topu alabilse de Barcelona savunmasının ortasına sızamadı. Yeniden Feghouli’yi aratır bir biçime büründü oyun. Yalnızca iki kere Keremle sızma teşebbüsü oldu, hepsi o kadar. Final dakikalarının arzuladığı serinkanlı oyun da varolmadı. Hem saha içinde hem tribünde! Galatasaray planında ısrarcı olamadığı bir oyunda rakibine teslim oldu. Torrent hâlâ sorgulanır bir teknik adam pozisyonunda.

MOHAMED’SİZ ZORDU (SERKAN AKCAN)

Torrent’in, Mostafa Mohamd’i oturtup, Gomis ile başlaması herkesi olduğu üzere Xavi’yi de şaşırtmış olacak ki, Galatasaray forvetleri şimdi 15 dakika dolmadan Barcelona kalesinde 3 konum ürettiler. Galatasaray tribünleri, ‘Gomis soğukkanlılığını koruyabilmiş olsa, Babel son vuruşunu istikrarlı yapsa, Kerem panik olmasa’ cümleleriyle 15 dakikada bir dönemlik heyecan yaşadılar.

MOHAMED’SİZ ZORDU (SERKAN AKCAN)

Birinci 15 dakikanın akabinde Barcelona, Gomis’in yapamadığı baskıdan ötürü kalecisinden başlayarak genetiğine uygun pas oyununa dönebildi. Birinci maçta Mohamed’in baskı kalitesi Barcelona’yı en zorlayan ayrıntıydı. Ne var ki yeniden Babel’in kazandırdığı bir korner sonucunda Cicaldau’nun ortası ve Marcao’nun usta işi baş golü Barça’nın hesaplarını geciktirdi.

MOHAMED’SİZ ZORDU (SERKAN AKCAN)

Torrent, golden sonra ekibini iki çizgi halinde kalesine çok yakın konumlandırdı, tıpkı birinci maçta olduğu üzere. Ama bu sefer alanda Mohamed ve Feghouli yoktu ve bu Galatasaray’ın atak geçişlerinin önündeki en büyük engeldi. Üstelik Marcao ve arkadaşlarının savunma performansları birinci maçın uzağındaydı. Pedri’nin golünde herkes yerinde olsa da Marcao ve Berkan’ın savruluşları dikkat cazipti.

MOHAMED’SİZ ZORDU (SERKAN AKCAN)

Barça’nın işini kolaylaştırdı

Gomis 30. dakikadan itibaren coşkusunu yitirdi, devre dönüşü Mohamed ile yer değiştirmesi gerekirken Torrent, yazılı olmayan antrenör kanununa uyarak 60 dakikanın geçmesini bekledi. Xavi’nin, Dembele atılımına karşılık Babel sağa, Kerem sola geçti, Mohamed ise girdikten sonra ön alanda istediği topları alamadı.

MOHAMED’SİZ ZORDU (SERKAN AKCAN)

Buna karşın baskı kalitesi yüksek, oyun iştahı Kerem dahil tüm kadrosu yükseltecek kadar üstteydi. Galatasaray’ın birinci maçtaki planı çok güçlüydü. Ne var ki, Torrent’in, Ali Sami Yen’de Gomis tercihi ve Mostafa’yı oyuna geç alışı Barcelona’nın işini kolaylaştırdı. Yeniden de Galatasaray tatmin edici bir seri oynadı.

TEŞEKKÜRLER GALATASARAY (METİN KARABAŞ)

Galatasaray, Avrupa Ligi Son 16 rövanş maçında Barcelona’yı konul etti. İspanya’da rakibi ile 0-0 berabere kalan temsilcimiz, kendi alanındaki maça az da olsa bir avantajla çıktı.

TEŞEKKÜRLER GALATASARAY (METİN KARABAŞ)

Tempolu birinci yarı

Birinci maçın takımından sakatlığı bulunan Feghouli’nin yerine, Cicaldau’ya forma veren Torrent forvette de tercihini Gomis’ten yana kullandı. Çaba son derece tempolu başladı. Temsilcimiz savunma güvenliğini bırakmadan, Kerem ve Babel ile kanatlardan tesirli gelmeye çalıştı.

TEŞEKKÜRLER GALATASARAY (METİN KARABAŞ)

28. dakikada Marcao kornerden gelen ortaya kafayı vurdu ve 1-0 öne geçtik. Golden sonra kısa müddetli bir şok yaşayan Barcelona, oyuna tekrar ortak oldu. 37. dakikada Pedri, savunmamızdan bir bir sıyrıldı ve hoş bir bitiricilikle skora istikrar getirdi: 1-1.

TEŞEKKÜRLER GALATASARAY (METİN KARABAŞ)

Topu alamadık

İkinci yarıya makûs başladık. Orta alanda alana yerleşemeyen Galatasaray, savunmada da kolay yanlışlar yaptı. Barcelona ise bu yanılgıyı affetmedi. 49. dakikada Pena’nın üst üste iki kurtarışının arkasında, ceza alanında kalan topu Aubameyang gole çevirdi: 1-2. İspanyol temsilcisi bu golden sonra yarı alanımızdaki baskısını sürdürerek, bizi pas yanılgısına zorladı.

TEŞEKKÜRLER GALATASARAY (METİN KARABAŞ)

Bunda da başarılı olduklarını söylemek yanlış olmaz. Topun hakimiyetini büsbütün kendinde tutan İspanyollar, savunmamızı düzgünce yordu. Bunda orta alanımızın da oyundan düşmesinin büyük tesiri oldu. İki maçta da gücü doğrultusunda çok yeterli çaba eden Galatasaray, maalesef bir üst cinse geçmeyi başaramadı. Rakibine 2-1 yenilen temsilcimiz, Avrupa Ligi’ne veda etti.

YAZIK OLDU (MEHMET DEMİRKOL)

Birinci yarı Galatasaray’ın istediği üzere gitti. Barcelona’nın merkez oyuncularına tam da olması gerektiği üzere daima vaktinde baskı yaptılar. Kanatlardaki önlü artlı durum değişimleri her keresinde Barcelona ezberine karşı tam da olması gerektiği üzereydi. Hakikaten bu kadar süratli bir formda bu oyun ezberini sindirmelerini alkışlamak lazım.

YAZIK OLDU (MEHMET DEMİRKOL)

3 negatif performans

Bunun ne kadar pahalı olduğunu birinci yarıda az da olsa, bilhassa Gomis ve Cica yerlerini kaybedince daha net anladık. Anında sızmalar yaptılar. Birkaçında da bunu Boey yaptı. Zayıf halka bu oldu. Ve Pedri’nin hangi düzeye çıktığını da gördük. Klas… Yani 3 negatif performans dengeyi bozmaya başladı. Rakip lehine.

YAZIK OLDU (MEHMET DEMİRKOL)

Fakat tekrar de birinci yarı genel defansif güç olarak özeldi. Marcao’dan bilhassa bahsetmek lazım, Terim’in dönem başında krizi hakikat ele alışının getirisi transfer döneminde özel sonuçlar doğuracak. Goldeki korner seti 10 numaraydı.

YAZIK OLDU (MEHMET DEMİRKOL)

Sıkıntı bir misyondu

İkinci yarıda 3 negatif performansın üzerine bilhassa, itinayla çalıştı Barça. Bilhassa Boey’nin tarafına. Buradaki düşüş domino tesiriyle tüm defansif planı etkiledi. Kale içinden asist yaptı De Jong. Ekstra oyuncuları ceza alanına sükunetle soktular. Birinci maçtaki ivedi yoktu.

YAZIK OLDU (MEHMET DEMİRKOL)

Feghouli’nin yokluğu, Omar’ın liste dışı oluşu Torrent’in değişiklik için beklemesi 1-2’yi getirince iş güzelce zorlaştı. Birinci kere geri düşmüş olmak. Karşı presi yeterli yapan Barça’ya karşı oyun kurmakta esasen zorlanan Galatasaray. Güç bir vazifeydi. Alana eline geçirdiğini atan ileri zekalılar işi daha da zorlaştırdı. Olabilirdi. Yazık oldu.

TAKIMI YETMEDİ (ALİ ECE)

Maçın başında Gomis’in konumu gol olsa, daha öbür bir birinci yarı izleyebilirdik. Gomis aslında o konumda kontra atak planındaki rolünü oynadı lakin top Barcelona’ya geçince rakibin daima topla çıkan stoperi Eric Garcia’yı kovalayamaması da Barcelona’nın birinci yarıda kurduğu oyun üstünlüğünde belirleyici oldu.

TAKIMI YETMEDİ (ALİ ECE)

Mostafa Mohamed %100 fit olsa aslında Torrent hem topu daha fazla önde tutması, hem de Garcia ile Pique’ye daha tesirli baskı yapması için Mısırlı santrforu birinci 11’de başlatırdı. Galatasaray birinci 45’te özel yetenek Pedri’nin Iniesta’laştığı saniyeler hariç Barcelona’yı pek uygun durdurdu. Marcao yeniden ikili uğraş kazanma canavarlığını sergilediği birinci yarıda bir de çok uygun bir baş vuruşuyla Galatasaray’ı öne geçirdi.

TAKIMI YETMEDİ (ALİ ECE)

Sallaya sallaya

2. yarının başında Barcelona’nın 2-1 öne geçtiği golde kaleci Inaki Pena da elinden geleni ziyadesiyle yaptı lakin yetmedi. Maçın kalanında bilhassa Mostafa oyuna girdikten sonraki 20 dakikada Galatasaray Kerem’in süratli dripling yeteneği ve Mısırlı santrforun hareketli oyunu birleşince Galatasaray tekrar oyunu dengeledi.

TAKIMI YETMEDİ (ALİ ECE)

Sonlara gerçek ise Barcelona vakte oynadı, açıkçası Galatasaray bir evvelki çeşitte Barcelona’nın elediği Napoli’den daha âlâ bir takıma sahip olmamasına karşın Barcelona’yı çok daha fazla zorlamayı başardı. Barcelona’da son oyuna girenlerden birisi Memphis’ti, Türkiye’de oynasa elini kolunu sallaya sallaya gol hükümdarı olabilecek bir üstün yetenek. Torrent ise ligde berbat formları nedeniyle fazla forma talihi bulamayan Morutan ve Halil’i son kozları olarak oyuna sokmak zorundaydı.

BU YOLDA YÜRÜMELİ (CEM DİZDAR)

Savunma dikkati! Galatasaray için tıbbın anahtarının, birinci maçta olduğu üzere yeniden buradan geçtiğini ilan etmişti Torrent… Kadrosu, birinci 15 dakikada iki önemli durumu tam da bu dikkat sayesinde üretti.

BU YOLDA YÜRÜMELİ (CEM DİZDAR)

Birinci bölgede ele geçirilen topları tek paslarla oyun kurulumuna hazırlamaları ders niteliğindeydi. Kapanıp açılırken neyi, nasıl yapması gerektiğini bilen ve bunu da gösteren Galatasaray; birinci devre yalnızca yediği golde Barcelona’nın akışını durdurmayı başaramadı.

BU YOLDA YÜRÜMELİ (CEM DİZDAR)

Onda da büyük sorun, ceza alanına sızdırılan topta rakip karşısında ayakta kalmak yerine Marcao ve Berkan’ın gibisi tepkiyle kayarak engelleme girişimlerindeydi. Biri ayakta kalsa, oyun o süratte akmazdı. Yeniden de o davranışları ‘can havli’ne sayalım.

BU YOLDA YÜRÜMELİ (CEM DİZDAR)

İkinci devrenin çabucak başında yenilen gol de bir diğer dersti. Akına dahil Barcelonalılar, akın başındaki dikkatlerini; akın golle tamamlanana kadar bir an bile kaybetmedi. Topla oynama müddeti arttıkça Barcelona rahatlayıp, Galatasaray oyundan yavaş yavaş düşmeye başladı.

BU YOLDA YÜRÜMELİ (CEM DİZDAR)

Birinci deva, durumlarda bitkin görünen Gomis ile Mohamed’i değiştirmekti tahminen lakin top elden gitmişti bir kere. Oyunu hareketlendirmek için bir şeyler yapma gereği de muhakkaktı. Ne var ki, skoru eline almış ‘tiki taka mucidi’ Barcelona bu sefer ‘uyutma oyunu’nu devreye soktu.

BU YOLDA YÜRÜMELİ (CEM DİZDAR)

Oynamadan ve oynatmadan yutuverdi dakikaları. Meğer dünyanın dört bir tarafına ‘bizi izleyin’ diye başlama saatini de duyurmuştu! İzleyenleri, bizim eskilerin tabiriyle, ‘profesyonel bir Barça takımı’ görmüştür alanda lakin o ekibin davranma biçimi güzellerine gitmiş midir, işte orası kanımca soru işareti!

BU YOLDA YÜRÜMELİ (CEM DİZDAR)

Galatasaray gücü ve Torrent’le çalışma mühletinin kısalığı göz önüne alındığında, yapabileceğinin güzelini yapmaya çalıştı, olmadı. Lakin görüldü ki, olması için hayli yol almışlar. Gerçek yoldalar ve bu yolda yürümeye devam etmeliler.

BAŞI DİK BİTİRDİ (ERMAN ÖZGÜR)

Galatasaray birinci maçta olduğu üzere tekrar göbeği âlâ kapatarak Barcelona’yı durdurdu. Torrent’in, Gomis tercihi ile erken gole yaptığı yatırım neredeyse birinci 5 dakika içinde karşılığını veriyordu lakin olmadı. De Jong’un kaçırdığı net fırsatın sonrasında Galatasaray beklediği golü kornerden Marcao ile buldu.

BAŞI DİK BİTİRDİ (ERMAN ÖZGÜR)

Lakin Barcelona genlerinden gelen kusursuz paslaşmaları yeniden genç yıldızı Pedri’nin kusursuz bitirişi ile taçlandırıp, bu golün tadını çıkarmamıza müsaade etmedi. Topun Barcelona’da daha fazla kalmasına karşın Galatasaray birbirine yakın durduğu, kademeli savunma anlayışından ödün vermeyerek birinci yarıyı başarılı geçirdi. Lakin Barcelona 2. yarıya fevkalade bir motivasyon ve Dembele ile gelince tüm istikrarlar değişti.

BAŞI DİK BİTİRDİ (ERMAN ÖZGÜR)

De Jong’un asistinde Aubameyang ile golü bulan Barcelona hem bu golün inancı hem de oyunu geniş alanda oynamaya başlayan Galatasaray’a karşı oyun olarak da büyük bir üstünlük kurdu.

BAŞI DİK BİTİRDİ (ERMAN ÖZGÜR)

Bu uğraş…

Torrent’in kulübedeki tüm ofansif atılımları oyuna atmasına karşın Kerem’in kaleye vurmak yerine pası tercih ettiği durum hariç fırsat yakalayamadık. Pique ve Busquets’in birinci atakları ile çabuk ataklarda da zorlanan Galatasaray mukadderatına razı olmak zorunda bıraktı. Maçın yıldızı genç Pedri oldu. Yeniden de Galatasaray 2 maçta yaptığı uğraş ile bu dönem ki Avrupa macerasını başı dik bitirdi.

SAĞ OLUN VAR OLUN (OĞUZ DİZER)

Galatasaray futbolcusu, taraftarı, teknik, idari idaresi ve tüm işçileri ve topluluğu gecenin onurlu gayreti akabinde, teşekkürü hak etti. Sağ olunuz var olunuz . Sportif gayretin bir yanında kazanan, başka yanında da kaybeden olacak elbette. Geriye baktığınızda ‘Aslanlar üzere çaba ettim fakat olmadı’ diyebiliyorsanız, üzülmeyiniz.

SAĞ OLUN VAR OLUN (OĞUZ DİZER)

Çeyrek finale kalamamış olsa da Barcelona’yı depresyona sokmuş bir Aslan’lar topluluğu var Arenada. Biz ‘Avrupa fatihi’ unvanını boşuna almadık diyen Sarı-Kırmızı armada ve karşısında geceyi ve çeşidi kurtarma ismine, her türlü dümene giren Barcelona.

SAĞ OLUN VAR OLUN (OĞUZ DİZER)

Buhrana itti

Marcao’nun şahane golü ile öne geçtiğimiz karşılaşmada, 19’luk star Pedri’nin mesleği ile müsemma attığı gole mani olamadık 1-1. Devre’nin akılda kalanı Kerem’in vızır vızır hareketliliği, klası ve Barcelona’nın sağ önünde oynayan Herkül tipli Traore’nin sol artta bizim yıldızımızın peşinde koşturmak zorunda kalmasıydı.

SAĞ OLUN VAR OLUN (OĞUZ DİZER)

E olağan haddini hududunu bilen ve oyun disiplinine külliyen sadık kalan Galatasaraylılar. Zira karşında o denli bir rakip var ki, harbiden affı yok! Ve sen bu affı olmayan rakibi resmen buhrana ittin, teşekkürler. Bütün futbolcularımız başarılı, tamamı umulandan güzeldi, nokta.

SAĞ OLUN VAR OLUN (OĞUZ DİZER)

Disiplin gösterisi

Dayanılmaz direniş ve disiplin gösterisinin en akılda kalan kısmı 49’da yediğimiz gol olmalı! Çekirgenin 2 kere sıçrayabildiği üzere sıçradık, ve ikinci golü yedik. Yakaladığımız fırsatları ya kullanamadık, ya da müsaade etmediler. Sonuç; Galatasaray futbol başkaldırısı sürecine start almış ve Torrent komutasında yola çıkmıştır. Güzeli olsun.

Şafaatından vazgeçtiklerimiz; Galatasaray’ın mezarından taş çalmaya tevessül etmesinler yeter!

PLANDA ISRAR GEREKLİYDİ (UMUT EKEN)

Plan Beşiktaş maçındakinden farklıydı. Torrent, bu defa ağır bir baskı yerine topu geride kazanmayı amaçladı. Merkezde Cicaldau, Berkan ve Taylan birçok kere bunu başardı. Olağan bu senaryoda, ‘Neden Gomis, Mohamed değil’ sorusu belirdi. Hele ki Feghouli yokken… Buna karşın çok net bir fırsat varoldu. Gomis her zamanki bitiriciliğinde değildi. Marcao golü sonrası haliyle blok halinde bir geri çekiliş yaşandı.

PLANDA ISRAR GEREKLİYDİ (UMUT EKEN)

Barcelona, bu tarafta daha çok topla oynar hale geldi. Pedri de birkaç dakika evvel provasını yaptığı golü attı! İkinci yarının belirleyici durumu, merkezin büsbütün kaybedilmesi oldu. Busquets’e direkt bir baskı yapılamadı. Barça topu çok rahat dolaştırır hale geldi. Dönen topların neredeyse tamamını İspanyollar topladı. Aubameyang’ın golünde bile.

PLANDA ISRAR GEREKLİYDİ (UMUT EKEN)

Torrent hâlâ sorgunabilir

Busquets bu rahatlığını Halil’in oyuna girdiği ana kadar sürdürdü. Sonrasında Galatasaray topu alabilse de Barcelona savunmasının ortasına sızamadı. Yeniden Feghouli’yi aratır bir hale büründü oyun. Yalnızca iki sefer Keremle sızma teşebbüsü oldu, hepsi o kadar. Final dakikalarının arzuladığı itidalli oyun da varolmadı. Hem saha içinde hem tribünde! Galatasaray planında ısrarcı olamadığı bir oyunda rakibine teslim oldu. Torrent hâlâ sorgulanır bir teknik adam pozisyonunda.

MOHAMED’SİZ ZORDU (SERKAN AKCAN)

Torrent’in, Mostafa Mohamd’i oturtup, Gomis ile başlaması herkesi olduğu üzere Xavi’yi de şaşırtmış olacak ki, Galatasaray forvetleri şimdi 15 dakika dolmadan Barcelona kalesinde 3 durum ürettiler. Galatasaray tribünleri, ‘Gomis soğukkanlılığını koruyabilmiş olsa, Babel son vuruşunu istikrarlı yapsa, Kerem panik olmasa’ cümleleriyle 15 dakikada bir dönemlik heyecan yaşadılar.

MOHAMED’SİZ ZORDU (SERKAN AKCAN)

Birinci 15 dakikanın akabinde Barcelona, Gomis’in yapamadığı baskıdan ötürü kalecisinden başlayarak genetiğine uygun pas oyununa dönebildi. Birinci maçta Mohamed’in baskı kalitesi Barcelona’yı en zorlayan ayrıntıydı. Ne var ki tekrar Babel’in kazandırdığı bir korner sonucunda Cicaldau’nun ortası ve Marcao’nun usta işi baş golü Barça’nın hesaplarını geciktirdi.

MOHAMED’SİZ ZORDU (SERKAN AKCAN)

Torrent, golden sonra kadrosunu iki sınır halinde kalesine çok yakın konumlandırdı, tıpkı birinci maçta olduğu üzere. Ancak bu sefer alanda Mohamed ve Feghouli yoktu ve bu Galatasaray’ın atak geçişlerinin önündeki en büyük engeldi. Üstelik Marcao ve arkadaşlarının savunma performansları birinci maçın uzağındaydı. Pedri’nin golünde herkes yerinde olsa da Marcao ve Berkan’ın savruluşları dikkat cazipti.

MOHAMED’SİZ ZORDU (SERKAN AKCAN)

Barça’nın işini kolaylaştırdı

Gomis 30. dakikadan itibaren coşkusunu yitirdi, devre dönüşü Mohamed ile yer değiştirmesi gerekirken Torrent, yazılı olmayan antrenör kanununa uyarak 60 dakikanın geçmesini bekledi. Xavi’nin, Dembele atağına karşılık Babel sağa, Kerem sola geçti, Mohamed ise girdikten sonra ön alanda istediği topları alamadı.

MOHAMED’SİZ ZORDU (SERKAN AKCAN)

Buna karşın baskı kalitesi yüksek, oyun iştahı Kerem dahil tüm ekibi yükseltecek kadar üstteydi. Galatasaray’ın birinci maçtaki planı çok güçlüydü. Ne var ki, Torrent’in, Ali Sami Yen’de Gomis tercihi ve Mostafa’yı oyuna geç alışı Barcelona’nın işini kolaylaştırdı. Tekrar de Galatasaray tatmin edici bir seri oynadı.

TEŞEKKÜRLER GALATASARAY (METİN KARABAŞ)

Galatasaray, Avrupa Ligi Son 16 rövanş maçında Barcelona’yı konul etti. İspanya’da rakibi ile 0-0 berabere kalan temsilcimiz, kendi alanındaki maça az da olsa bir avantajla çıktı.

TEŞEKKÜRLER GALATASARAY (METİN KARABAŞ)

Tempolu birinci yarı

Birinci maçın takımından sakatlığı bulunan Feghouli’nin yerine, Cicaldau’ya forma veren Torrent forvette de tercihini Gomis’ten yana kullandı. Çaba son derece tempolu başladı. Temsilcimiz savunma güvenliğini bırakmadan, Kerem ve Babel ile kanatlardan tesirli gelmeye çalıştı.

TEŞEKKÜRLER GALATASARAY (METİN KARABAŞ)

28. dakikada Marcao kornerden gelen ortaya kafayı vurdu ve 1-0 öne geçtik. Golden sonra kısa vadeli bir şok yaşayan Barcelona, oyuna tekrar ortak oldu. 37. dakikada Pedri, savunmamızdan bir bir sıyrıldı ve hoş bir bitiricilikle skora istikrar getirdi: 1-1.

TEŞEKKÜRLER GALATASARAY (METİN KARABAŞ)

Topu alamadık

İkinci yarıya berbat başladık. Orta alanda alana yerleşemeyen Galatasaray, savunmada da kolay kusurlar yaptı. Barcelona ise bu yanılgıyı affetmedi. 49. dakikada Pena’nın üst üste iki kurtarışının arkasında, ceza alanında kalan topu Aubameyang gole çevirdi: 1-2. İspanyol temsilcisi bu golden sonra yarı alanımızdaki baskısını sürdürerek, bizi pas yanılgısına zorladı.

TEŞEKKÜRLER GALATASARAY (METİN KARABAŞ)

Bunda da başarılı olduklarını söylemek yanlış olmaz. Topun hakimiyetini büsbütün kendinde tutan İspanyollar, savunmamızı uygunca yordu. Bunda orta alanımızın da oyundan düşmesinin büyük tesiri oldu. İki maçta da gücü doğrultusunda çok âlâ gayret eden Galatasaray, maalesef bir üst tipe geçmeyi başaramadı. Rakibine 2-1 yenilen temsilcimiz, Avrupa Ligi’ne veda etti.

Hakkında: Admin

Kontrol Ediliyor

Galatasaray Hepsiburada TD Nurcan Çelik: TFF’de de bayan yöneticiler olmalı

Turkcell Bayan Futbol Harika Ligi B Kümesi'nde Konak Belediyespor, Galatasaray Hepsiburada’yı alanında konuk etti. Dayanılmaz bir gayrete sahne ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tavsiye Ediyoruz:portföy aracılığı hizmeti Reklam ve İletişim:  Whatsapp:  262 606 0 726  Skype:  live:2dedd6a4f1da91be
Yasal Uyarı: Blog Sitemiz; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Sitemiz ve içerisinde bulunan tüm içerikler taslak halindedir, kesinliği kanıtlanmış bilgiler değildir. Sitemiz kar amacı gütmez, ücretsiz bilgi paylaşımı yapan bir websitesi olarak yayın hayatına başlayacaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği  [email protected]  adresi ile iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Yasal süre içerisinde ilgili içerikler sitemizden kaldırılacaktır.
mecidiyeköy escort ankara escort deneme bonusu veren siteler mamigeek.com
ataşehir escort kurtköy escort gebze escort şişli escort casinoslot ankara escort şişli escort ankara escort istanbul escort adana escort izmir eskort bursa eskort konya escort gaziantep escort malatya eskort antalya eskort mersin escort escort izmir escort bayan Megan Rain HD Porn Hardcore turkish sister Anal Sex Teens