Ana Sayfa / Genel / LoL Ban Sistemi Nedir? Nasıl Çalışır ?

LoL Ban Sistemi Nedir? Nasıl Çalışır ?

LoL Ban Sistemi Nedir? Nasıl Çalışır ?

Bu rehberimizde lol ban sistemi ‘ni ve nasıl çalıştığını öğrenebileceksiniz. Lol ban sistemi genel olarak ” Mahkeme ” olarak adlandırılmaktadır. Haydi hemen lol ban sistemini sizlere tüm detaylarıyla anlatmaya başlayalım. Yazımızı baştan sona okursanız sistemi anlar ve nasıl çalıştığını anlamış olursunuz. Yazımızın devamını mutlaka okuyun ve inceleyin…

LoL

Lol Ban Sistemi Nedir ?

Mahkeme, Legends Ligi topluluğunun birbirlerinin dünyanın en sporcu gibi görünen topluluğu olma yolunda meydan okumasını sağlayan bir sistemdir.
Mahkemeyi kimler kullanabilir?
Şu anda, Legends League of Leggade oyuncuları en az 20 düzeyinde Mahkeme davaları üzerinde oy kullanabiliyorlar. Bununla birlikte, Davranış ile ilişkili askıya alma işlemleri ya Mahkeme ya da Riot Player Desteği’nden alınması Mahkeme ayrıcalıklarını iptal edecektir.

LoL Ban Sistemi nasıl çalışır?

Mahkeme, topluluk tarafından çok sayıda oyunla sürekli olarak bildirilen oyuncuları tanımlar ve onlar için bir Mahkeme davası açar. Bu davalar rastgele bulunan Tribunal topluluk üyelerine sunulur ve ardından dava dosyaları gözden geçirilir ve bir aflama veya ceza kararı verilir. Oyuncu Desteği bu durumda doğru cezaları doğru oyunculara atamak için bu bilgileri kullanır.

LoL

Mahkeme, davayı kimin yapacağını nasıl seçer?
Mahkeme, çok sayıda oyun boyunca sürekli negatif olan oyuncuları tanımlar.

Kaç rapor sizi Mahkemeye götürdü?
Mahkemede bir oyuncunun görünmesi için genellikle çok sayıda rapor gereklidir, bu nedenle kötü bir maç geçirip rapor edilmişseniz endişelenmeyin! Büyük ihtimalle Mahkemeye gelmeyeceksin.

Mahkeme raporları hazırlayan kişilerin güvenilirliğini dikkate alır. Efsaneler Ligi’nde olumlu bir oyuncuysanız ve suçlar hakedildiğinde rapor veriyorsanız, raporlarınız Hakem Heyeti’nde raporlama sistemini kötüye kullanan ve yanlışlıkla çok sayıda oyuncuyu rapor eden bir oyuncudan daha değerli olacaktır.

Genel olarak, Summoner’ın Yasasını takip eden ve diğer oyuncularına saygı duyan oyuncular, Mahkeme’yi görme konusunda asla endişelenmemelidir.

Hakem Heyeti’ndeki davacılar için hangi bilgiler sağlanmaktadır?
Mahkeme kanıtları, raporun sebeplerini ve yorumlarını, oyun içi sohbet günlüğünü, oyuncu istatistiklerini ve envanterini, tarih, saati, haritayı ve durumun oluşturulduğu her oyun için modunu içerir.

LoL

Mahkeme davaları, sihirdar isimleri ve diğer kişisel bilgiler vermez.

2286 yılına kadar yasaklanıyorum, bu ne anlama geliyor?
Davranışla ilgili konularda kalıcı olarak yasaklandınız.

Acil bir durum nedeniyle oyun dışı kaldım, Mahkeme beni yasaklayacak mı?
Mahkemeye bildirilmiş olsanız da, AFK’lar ve bırakanlar LeaverBuster adlı ayrı bir sistem tarafından yönetilir. Bununla birlikte, tek bir olay için herhangi bir sistem tarafından yasaklanmazsınız; bu sistemler kötü davranış kalıplarını / ayrılmalarını algılarlar.

Atlamak, vaka sınırınıza karşı sayılır mı?
Evet, ancak bu gelecekte değişebilir.

“Mahkeme Recess” de ne demektir?
“Mahkeme, Recess’de” demek, şu anda Mahkeme’de gözden geçirilmek üzere herhangi bir davanın bulunmadığı anlamına geliyor. Bu, Legends Ligi’nde daha fazla toksik oyuncu olmadığı anlamına gelmez! Mahkeme’nin daha fazla vakaya ihtiyacı var.

LoL

Rapor edebilmem için oyunu kapattım. Hâlâ insanları rapor edebilir miyim?
Oyuncular sadece oyun ekranının sonunda rapor verebilirler.

“Reform Kartı” nedir?
Reform Kartı, oyun içi davranışlarını iyileştirmek için mahkemeye gönderilen oyunculara geri bildirim sağlayan yeni deneysel bir özelliktir. Mahkeme tarafından cezalandırılan oyuncular, kendi durumlarının ayrıntılarını gösteren bir Reform Kartının URL’si olan bir e-posta alacaktır; Ayrıntılar, nihai kararı, topluluk sözleşmesini ve cezayı – eğer varsa – cezayı içermektedir.

Mahkeme nasıl çalıştığını ve ne kadar iyi çalıştığını öğrenmek için daha fazla bilgi

Neden Riot yasaklandırabileceğiniz şeylerin kural listesini yayınlamıyor?
Topluluğa kendisini tanımlamak için ihtiyaç duyduğu şeyleri vermeye inanıyoruz ve kabul edilebilir veya kabul edilemez davranışları içeriyor. Riot Games tarafından sağlanan kurallar toplumun gereksiz yere etkilenmesine neden olabilir.

Mahkeme oyun öncesi ve oyun sonrası sohbeti gösteriyor mu?
Bu, birikimimizde bir şey, ancak Mahkemeyi iyileştirmek için bazı daha yüksek öncelikli özellikler üzerinde çalışıyoruz.

LoL

Popüler olmayan bir şampiyon oynamak yasak olabilir mi?
Hayır, Mahkeme, oyuncuları popüler olmayan şampiyonlar oynamak için yasaklamaz. Oyunda herkes için olumlu bir deneyim yarattığınız sürece sevdiğiniz herhangi bir şampiyona oynamaya yetkili hissetmelisiniz.

Son yasağımdan önce davalar için yasaklanacak mıyım?
Mahkeme tarafından yasaklanırsanız, gelecekteki herhangi bir Mahkeme davası için yasaktan önce herhangi bir oyun sayılmaz.

Bazı Mahkeme davalarında neden yalnızca iki olay var? Bir oyuncu sadece iki oyun için Mahkemeye gönderilebilir mi?
Oyuncular sadece birden fazla oyun üzerinde sürekli olarak olumsuz deneyimler üretmek için Mahkemeye gönderilir. Bununla birlikte, Hakem Heyeti, bir dava açmaya çalışırken yeni oyunlar çekiyor. Bu nedenle, bir davanın yalnızca iki oyun içermesi mümkün olabilir, ancak oynatıcı aslında yüzlerce rapor aldı.

LoL

Seçtiğiniz rasgele davalar kötü olanlardan değilse ne olacak? Hangi vakaları göstereceğinizi nasıl seçersiniz?
Aslında, Mahkemede bir takım değişiklikler yaptık ve oyuncuyu Mahkeme’ye gönderen oyunların daha fazla temsilciliğini yapan davaları seçmeye başladık. Örneğin, bir oyuncunun 8 oyuncusu tarafından bir oyunda rapor edildiği ve bir oyuncunun 1 oyuncusu tarafından rapor edildiği takdirde, Mahkeme oyunu 8 raporla seçme eğiliminde olacaktır.

Tahkim Reformum Kartımda sadece bir kötü oyun var, neden yasaklım ?? Tek bir oyun var, bu oyuncuyu yasaklayıp bırakmamam gerektiğine nasıl karar verebilirim?
Ayrıca, bir oyuncunun süspansiyonu garanti altına alması için tüm oyunların zehirli olması şartı da bulunmamaktadır. Davaya bağlı olarak, bazen bir oyun, oyunun bir süspansiyonu hak ettiğini göstermek için gerekli olan tek şey. Örneğin, topluluk 1 oyunda ölüm tehditleri kullanan bir oyuncuyu cezalandırabilir, ancak diğer oyunlarda öfke göstermeyecektir. Mahkeme hakemlerine, bunlar gibi kararlar size kalmıştır. Bir Mahkeme davasını gördüğünüzde, kendinize sormanız gereken sorular “Bu oyuncunun davranışları Legend of League’de uygun mudur?” ve “Bu oyuncu ile oynamak ister misiniz?”

LoL

Bu oyuncunun yasaklanmış olması gerekiyordu, fakat affedildi. Mahkeme bozuldu!
Mahkeme, ‘kalabalık kaynağı’ araştırmasından esinlenmiştir. Lyte hâlâ bir öğrenci olduğunda, son derece zor görevlere çözüm bulmak için crowdsourcing’ten yararlanan “Foldit” gibi oyunları geliştiren laboratuarlarla çalıştı. Bu araştırmayı okuduğunuzda, crowdsourcing sistemlerinin ne kadar doğru olabileceğini gerçekten takdir edersiniz. Aslında, Hakem Mahkemesi geleneksel Oyuncu Desteği’nden çok daha doğrudur.

Bununla birlikte, Mahkeme mükemmel değildir. Tasarım, istatistiksel olasılık ve rasgele örneklemeye dayanır ve bunun gibi her sistemde aykırı değerler bulunur. Bu, bazen, bir oyuncunun aşırı derecede bir Hakem Heyeti davasına sahip olduğu, ancak yine de bağışlandığı anlamına gelir; çünkü o, seçkin bir dizi seçmen kazanmış; Ancak oyuncu gerçekten zehirli ise, bir avuç oyunla mahkemeye geri gönderilir ve mahkemeye yaptığı ikinci ziyarette genellikle doğru cezalandırılır.

LoL Ban Sistemi

Mahkeme, toksik davranışın sıklığını ve tutarlılığını saptamak üzere tasarlandığından, suçun ciddiyetini hesaba katmamasının nedeni budur. Bir oyuncu aşırı derecede zehirli ise, kalıcı yasaklanıncaya kadar Mahkeme tarafından birden fazla kez yasaklanacaktır; Aslında aşırı derecede toksik olan oyuncular “daha az şiddetli” oyunculara göre daha hızlı yasaklanıyor. Gelecekte Mahkemenin iyileştirme yollarını beyin fırtınası ile inceleyerek şiddeti dikkate almak ve cezaları buna göre ayarlamak isteyebiliriz … Fakat biz henüz oradayız.

Sistem ne kadar otomatik hale getirildi?
Mahkeme, e-posta uyarıları gibi bazı düşük seviyeli cezaları otomatik olarak oyunculara atar. Bununla birlikte, daha şiddetli vakalar incelenmekte ve cezaları Player Desteği tarafından elle atanmaktadır.

LoL

Riot, oyuncuların oylarını verdikten sonra sadece Hakem Heyeti vakalarını inceleyen tam bir Player Desteği ekibine sahiptir. Mahkeme orada olduğu için daha küçük bir Oyuncu Destek ekibi veya diğer video oyun geliştiricilerinden daha az çalışanı olduğu anlamına gelmiyor.

Mahkeme kalıcı yasaklar çıkarmaz. Hesaplarınızı PB & J ekibine ve özel bir Oyuncu Destek ekibine iletirler ve ekip onaylamalıdır. Mahkeme, bir oyuncunun Legends of League’de yasaklanmasının tek yolu değildir. Oyuncunun davranışıyla ilgili gelişmiş denetimler yapan ve suçların ciddiyetine bağlı olarak bir hesabı 14 günlük ya da daimi bir yasaklamaya hızla verebilen birkaç başka sistem var.

Sistem ne kadar doğru? Neden diğer oyuncuların davranış hakimleri olmasına izin veriyoruz?
Mahkeme, kalabalık kaynaklı istihbarat kavramı üzerine çok sayıda karmaşık araştırmaya dayanıyor. Geçtiğimiz yıl, Player Desteğini Mahkemeyle birleştirmenin, geleneksel Oyuncu Desteği’nden daha yüksek doğruluklarla sonuçlanacağı şekilde algoritmaları ince ayarladık. Bunun etkili olmasının başlıca nedenlerinden biri, Mahkemeyi sık kullanan oyuncular toplulukta fark yaratmak isteyen oyuncular – dikkatli, düşünceli ve kararlı oldukları – çünkü.

LoL Ban Sistemi

Mahkeme, vakaların% 99.5’inde doğruysa ancak% 0.5’inde yanlış ise, kırılmış mıdır?
Buradaki cevap hayır olmalı; Bununla birlikte, oyuncular forumlarda yayınlanan davaları yalnızca görme eğilimindedir ve çoğunlukla bu oran% 0.5’ten azdır. Bu şaşırtıcı olmamalı, işareti kapalı olan durumlar gönderme yapmaya ve bu konuda büyük bir karışıklık yaratmaya değer olanlardır. Olguların% 0,5’i açıkça yanlışsa, onlara hitap etmeli ve düzeltmeliyiz. Ancak, bu Mahkeme bozulduğu anlamına gelmez.

Oynayan oyunculara hoşgörü duyuyor musunuz?
Ödeme yapan müşterilere, ücretli olmayan müşterilere Mahkeme tarafından tamamen muamele edilmektedir.

LoL

Meta oynamadığın için yasaklanabilir miyim?
Oyuncular meta oynamadığı için Mahkeme tarafından yasaklanmış değildir; Başkaları için sürekli olarak olumsuz deneyimler yaratmaktan yasaklanmışlardır.

Mahkeme davalarının incelemecilerinin kararlarında çok düşünceli ve doğru olduklarını düşündüren veriler var, bu nedenle meta oynamadığınızdan rapor ediliyorsa ancak olumlu bir oyuncu olsaydı, adil yargılamayı bekleyebilirsiniz.

Genel olarak, oyuncular ne istediklerini oynamaya ve yeni stratejiler denemek için yetkili hissetmelidirler; Ancak, bu size saygısız veya diğer oyunculara karşı kaba olma lisansı vermez.

Daha fazla oynamak, yasaklanma şansımın daha fazla olması anlamına mı geliyor?
Mahkeme kaç oyun oynadığınızı hesaba katar. Binlerce oyunu oynadıysanız ve bir düzine kez bildirdiyseniz, Mahkeme’ye yüz oyun oynayan ve yüz kez bildirilen birine girmek olasılığınız azalır. Ancak, eğer az sayıdaki oyunlarda son derece inanılmaz derecede toksikseniz, Mahkeme binlerce oyunu oynayıp oynamadığınızı umursamıyor.

LoL

Diğer roller / şampiyonlardan daha sık rapor / cezalandırma eğilimi olan bir rol / şampiyon var mı?
Oyuncular rollerini değiş tokuş ettiklerinde davranışlarını pek değiştirmezler. Bazı şampiyonlardan daha fazla rapor edilebileceği (örneğin, yeniden çalışma öncesi Havva), ancak Mahkemeye diğer şampiyonlardan daha sık çıkmadığı ve yaptıklarında bile daha sık cezalandırılmadığı da söylenebilir.

Oyunumdaki oyuncu benden çok daha kötüydü. Neden yasaklıyım ??
Bunu basit tutacağım: oyunda kötü olduğunu düşündüğünüz diğer oyuncular da muhtemelen yasaklanmış durumda. Zamanın neredeyse% 100’ü, o oyuncular sizin önünüzde bile yasaklanmıştı. Birisi toksikse, rapor et ve devam et.

LoL Ban Sistemi

Müttefik olmanın kesinlikle yanlış olduğuna kesinlikle inanıyoruz. Eğer bir oyuncu işbirliği yapmayı reddederse ve negatif bir şey söylüyorsa, oyuncular oyuncuyu görmezden gelip oyundan sonra bildirmelidirler. Oyuncular oyunda [Tab tuşuna bastığınızda] Puan Masasındaki “Sessiz” düğmesine basarak oyuncuları yoksayabilir veya susturabilir.

Bir oyuncu misilleme yaparsa ve kötü bir şeyler söylüyorsa, ikiniz oyundaki diğer 8 oyuncu için olumsuz bir deneyim yaşadınız demektir. Oyuncular, savaşmaya başladığında daha iyi birlikte çalışmaya nadiren başlarlar; büyük oyunlar yalnızca oyuncular işbirliği yaparken olur ve ileri geri mücadele ederek sorunları daha da kötüleştirmez.

Sporcu olmaktan bahsediyorsunuz, ancak “vasıfsız oyuncular” ın sporcu olarak raporlanmasını sanmıyorum. Vasıfsız olanın çizgisini çizmek zor.
Hiç kimse çok “Becersiz Oyuncu” raporu aldığı için yasaklanmaz. Bu raporlar, çöpçatanlık sistemimizi iyileştirmek için veri analizi için kullanılır. Efsaneler Ligi, tüm yetenek seviyelerinin oyuncuları için bir oyundur; eğer 500 Elo veya 2000 Elo olsanız bile bir önemi yoktur. Bununla birlikte, çöpçatanlık sistemi oyuncuları yanlış beceri düzeyine yerleştirirse, “Talep Edilmemiş Oyuncu” raporları, sorunları tespit etmemize ve gelecekte çöpçatanlık sistemini geliştirmemize yardımcı olur.

LoL

‘Yetişkinlere uygun’ bir dil için yasaklanabilirsem bir dil filtresi bulundurmanın anlamı nedir?
Yetişkinler için dili kullanan oyuncuları cezalandırmamaktayız; Aslında, “f ***, bu yetenek atışını kaçırdım” ya da “yakın arkadaşım, lanet olası!” gibi şeyler söylemekle çok az oyuncu yasaklanmış durumda. Bununla birlikte, dil filtresi, oyundaki bir kişiyi sözlü olarak kötüye kullanmanın mazereti değildir. Sözlü olarak “f *** ing ******” veya “n * gger noob” diye çağırarak birisini rahatsız ettiğinizde veya taciz ettiğinizde, o zaman hattı aştınız ve Mahkeme tarafından cezalandırılacaksınız. Bunu daha önce de söyledim ve yine söyleyeceğim, çevrimiçi oyunları yetişkin dilde temizlemeye çalışmıyoruz; Sözlü olarak diğer oyuncuları kötüye kullanmaya ve rahatsız etmek isteyen pisliklerden kurtulmaya çalışıyoruz.

LoL Ban Sistemi

Bir sessiz düğme / dil filtresi varsa sözlü taciz neden cezalandırılabilir?
Oyuncular, diğer oyuncularla olumlu bir şekilde etkileşim kurmak için sessiz düğmesi veya dil filtresi gibi özelliklere güvenmek zorunda kalmamalıdır. Bir oyuncu sözlü olarak başka bir oyuncuyu kötüye kullandığında ve onu sessiz düğmeyi kullanmaya zorladığında, o oyuncu için zaten olumsuz bir deneyim oluşturmuşlardır.

Neden kalıcı yasaklı oyunculara ikinci bir şans veremiyorsun? Daha iyi bir oyuncu alırsınız.
Aslında bu talihsiz bir sorundur. Sürekli yasaklanan oyunculara bir başka şansa izin verilmesi son derece zararlı bir maliyettir. Level 20 Challenge’ın başarı oranı ne idi biliyor musunuz? % 5. Her bir insan için, toksik davranışları açıkça ortaya koyduklarını ve davranışlarını iyileştirmek için oyuncularla 1. sohbet yaptıklarını biliyor musunuz? Bunlar, Player Destek ekibi tarafından elle toplanan oyuncular bu oyuncuların beğenilerinin orijinal olduğunu düşünüyorlardı. Başarı oranı hala% 5 idi.

LoL

Bu oyuncuların ortalama kaç oyun oynadığını biliyor musun? 100 oyun / ay. Kalıcı olarak yasaklanan bir oyuncu reform yapmazsa, ayda yüzlerce, belki binlerce oyuncu için sefil bir deneyim yaratmaktadırlar. Bu ucuz bir maliyet veya düşük risk değildir ve geri kalan oyuncularımızın uğruna bunu bilinçli bir şekilde haklı çıkaramayız.

Karar verilene kadar bir davayı yargıç kaç oyuncu karar vereceğiz.
Birden fazla oyuncunun davayı yargılayacağını tam olarak açıklayamam; Ancak, bu sayı sık sık değişir. Örneğin, daha zor olan vakalar için sistem, daha fazla doğruluk elde etmek için daha fazla jüri üyesi isteyebilir. Çok belirgin toksik davranışları olan vakalar için, aynı yüksek doğruluğu elde etmek için daha az hakime ihtiyacımız olabilir.

Hiç işbirliği yapmayan oyuncular var, fakat OYUNDA herhangi bir şey söylemiyorlar. İnsanlar bu davaları nasıl değerlendirirdi?

Mahkeme, tüm oyuncu davranış problemleri için nihai çözüm değildir; Ancak, birçok durumda oyuncular herhangi bir şey söylemezken oyunda kötü davranışlar gösteriyorsa, Mahkeme davalarında hâlâ tespit edilebilir. Örneğin, öğe yapılarının tüm bölümler olduğunu görebilir ve oyuncular bu davranışı cezalandırmaları gerektiğini biliyorlar.

Bir oyundaki grup duygusal katılımını nasıl önleyebiliriz?
Legends League oynamak istediğimde böyle her zaman böyle şeyler görürüm; Ancak, birkaç basit ipucunun çok yardımcı olduğunun farkındayım.
Örneğin, bir oyuncunun hayal kırıklığına uğramış ya da üzgün olduğunu görürsem ve diğer oyuncuları suçlamaya başlarsam, “Hey, bir sonraki kavgaya odaklanalım, endişelenme” derim. Ya da, “Hey, daha önce olanlar oldu, birlikte çalışalım ve son bir takım dövüşmeye çalışalım” diyebilirim.

LoL

Tüm oyuncular olumlu tepki vereceğim, ancak böyle bir şey söyleseniz epeyce oyuncunun başkalarını suçlamayı bırakacağını fark ettim. Aslında, takım arkadaşlarınızdan bazıları atlayabilir ve sizinle aynı fikirde olduklarını söyleyebilir!

LoL Ban Sistemi

Mahkeme oyuncuların “tutum “unu değiştirecek mi?
Tutumlarını asla değiştirmeyecek olan küçük bir yüzdeli oyuncunun olduğunu biliyoruz ve oynadıkları her oyunda daima toksik olacak. Mahkeme, bu oyuncuları oyundan kaldırmak üzere tasarlanmış ve Legends of Legends oynamayı bırakana kadar agresif olarak yasaklamaya devam edecektir.

Bununla birlikte, halihazırda zayıf davranan bazı oyuncular var, ancak Hakem Heyeti’ndeki Reform Kartları, Mahkeme tarafından cezalandırılmaktan kaçınmak için nelerin değiştirilmesi gerektiğini öğrenecek. NA ve AB’de, cezalandırılan oyuncuların% 50’ye kadar olan kısmı Reform Kartları nedeniyle davranışlarını değiştirir ve bir daha cezalandırılmaz. Tayvan topluluğunun daha da gelişebileceğini ve birlikte Tayvan topluluğunda daha da büyük değişiklikler yapabileceğini umuyorum.

LoL

Hakkında: Admin

Kontrol Ediliyor

League Of Legends Soru ve Cevap

League Of Legends Soru ve Cevap LoL ( League of legends ) soru cevap Temel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir