Başlıca Haberler
Ana Sayfa / Genel / LoL Şampiyon Ustalık Seviyeleri

LoL Şampiyon Ustalık Seviyeleri

LoL Şampiyon Ustalık Seviyeleri

LoL Şampiyon Ustalığı , her şampiyonla bir oyuncunun yetenek ve deneyimini izleyen bir ilerleme sistemidir. Her oyunun sonunda oyunculara, ilgili şampiyon ve pozisyon kombinasyonundaki tüm oyuncu tabanına kıyasla performanslarını puanlayan bir derece verilir. Daha sonra bu notlar, zamanla biriken puan skoruna dönüşür ve sonuçta oyuncu, sistem üzerinden ilerledikçe, yeni Şampiyon Ustalık düzeylerini ve ödüllerini ortaya çıkarır.

Sistem Nasıl Çalışır?

Beşinci veya daha yüksek seviyeye ulaşan tüm summonerler, Ustalık puanına hak kazanırlar. V5.8 yamasında çıktıktan sonra, bu özellik yalnızca PvP Summoner Kullanıcı Rift oyunlarını destekliyor (Blind Pick, Draft, Ranked). Yama V6.12’den itibaren sistem şimdi Yükseliş, Poro Kralı Efsanesi, Ultra Hızlı Ateş, Hexakill ve Hepsi İçin Bir Özel oyun modları da dahil olmak üzere ARAM ve Twisted Treeline gibi tüm oyuncu oyunlarına karşı oyuncu oyunlarını desteklemektedir. Tüm İşbirliği ve AI modları ve özel oyunlar hala oyuncuların Ustalamaya puan kazanmasına izin vermiyor.

Sınıflar

Şampiyon Ustalığı 2

Bir şampiyonla oynadığınız her oyun, bölgenizdeki şampiyon-konum kombinasyonunu oynayan tüm diğer oyuncularla kıyaslandığında ne kadar iyi performans gösterdiğine göre bir not kazanacaktır (örn. Vel’Koz alt şerit diğerleriyle karşılaştırılacaktır. Vel’Koz alt şerit oyuncuları), S + sadece en yüksek yüzdeli oyuncuya veriliyor.  Bu notlar yalnızca o spesifik oyunda ne kadar başarılı olduğunuzu gösterir. Bununla birlikte, daha yüksek bir not, o belirli şampiyonun ustalığınıza daha fazla puan verir.

LoL

Bölgenizdeki tüm oyunculara kıyasla derecelendirilirsiniz ancak sıralama sistemi, çöpçatanlık derecelendirmesinden (MMR) etkilenmez. Gümüş 2’nin, bölgedeki en iyi Lissandra oyuncusu olmasını engelleyecek hiçbir şey yok, çünkü oyunlar için sürekli S + puanı almalılar.
Performans, Riot’un AFK çiftçiliği veya spam gönderimi gibi yöntemlerle kötüye kullandırılamayacağına dair çekirdek oyun metriklerinin bir karışımını kullanır.
Riot, oyuncuların sistemi oynamaya teşebbüs etmesini önlemek için derecelendirmeyi belirleyen kesin faktörleri açıklamaz

LoL

LoL Şampiyon Puanları

Şampiyon Mastery şu anda 7 seviyeye ayrılıyor, 7 seviye en yüksek seviyededir. Seviyeleri ilerlemek için, bir oyuncunun şampiyonunuzda oyunlar oynaması ve şampiyon puan kazanması gerekir. Kazanılan hakimlik puanları, oyun sonrası ekranda notunuz etrafında dairesel ilerleme çubuğu olarak görüntülenir. Daha yüksek dereceler daha fazla ustalık puanına değer olsa da, elde edilen ustalık puanlarının miktarı da takım performansı ve parti boyutu (premade bonus) tarafından etkilenir.

Oyuncular, profillerinin Şampiyon bölümündeki oyun sonrası ekranın her bir şampiyonu ile ilerlemelerini izleyebilirler. Ayrıca, en yüksek puan puanı olan üç şampiyon, profil açılış sayfasında, sıralamanızın sıralamalarının yanında göze çarpacak şekilde görüntülenir.

Seviyeler 1-5
Oynanmamış şampiyonlar 0 seviyesi olarak kabul edilir. Tek bir oyunu oynadıktan sonra, oyuncular hemen 1. seviye girerler ve seviye 2’ye doğru ilerlemeye başlarlar.

Ustalık puanları 5. seviyenin ötesinde kazanılabilir. Toplam, seviye 5-7 kreti ile birlikte profil ekranında şampiyon portrenin altında görüntülenir.

Seviye 6 ve 7
5. seviyeye ulaştığında, yukarıda belirtildiği gibi, şampiyon puanları kazanılabilir ancak ustalık düzeyini yükseltmeye devam etmeyecektir. Bunun yerine, 6. ve 7. düzeyler Hextech Crafting aracılığıyla kazanıldı. [6]

LoL

Şampiyonla 5. seviyeye ulaştığında, bu şampiyon Mastery belirteçleri kazanmaya hak kazanır. Bu belirteçler sadece Summoner’s Rift normal ve rastgele oyunlarda kazanılabilir. Seviye 5’de S veya daha yüksek bir derece alması, Ustalık 6 Kartı kazanır ve Seviye 6’da bir S veya S + derecesi alan bir Mastery 7 Token kazanır. Bir şampiyonu düzleştirmek için aşağıdakileri birleştirmek gerekir:

Seviye 6: İki Mastery 6 Simgesi ve BE simgesi 3250
Seviye 7: Üç Mastery 7 Simgesi ve BE simgesi 3900
Her iki durumda da, mavi öz, bir şampiyon parçası veya şampiyonun şampiyonu ile değiştirilebilir.

LoL Şampiyon Puanları

Ödüller
Şimdiye kadar elde edilebilecek 7 seviyede Şampiyon Ustalığı vardır. Şampiyon Mastery puanları kazandığınızda aşağıdaki tepeleri kazanacaksınız. Ek olarak, 4 ve üstü düzeylerde, oyun içi Ustalık rozeti ifade, bir yükleme ekranı sınırı (sadece müttefikler tarafından görülebilir) ve bir oyun içi duyuru banner’ına erişebilirsiniz. [7]

LoL

notlar
Serbest oynamak için şampiyon seviye 4’e kadar yükseltilebilir. Bundan sonra, şampiyon kilitli olana kadar puan tahakkuk ettirmeyi durdururlar. [8] Ustalık puanları bozulmaz. [9] Bir şampiyonun yeniden işlenmesi durumunda ilerleme kaydedilmeyecektir. [10] Şampiyon Ustalıklarının diğer oyunculara görünürlüğü:
Profil Sayfası: [11] İlk üç şampiyon (seviyeye göre, sonra puanlarla)
Mastery Puanı: Elde edilen tüm Mastery seviyelerinin toplamı
Ekran ve oyun içi ödülleri yukarıdaki gibi yükleniyor
Sunucuları değiştirdiğinizde (dükkan aracılığıyla) tüm ustalıklarınız sıfırlanır.

Detaylar:
Zaten bir şampiyon oynadığım için xp kredisi alacak mıyım?
Halen bunu yapmayı planlamıyoruz. Bu yeni bir sistem olduğu için, oyuncuların ne kadar iyi yaptıkları ve şampiyonları oynamayı seçtiklerinden ilerleme hissettiklerini (ve ödülleri kazanmalarını) istiyoruz.

LoL

Derecelendirme sistemine neler girer? Nasıl hesaplarsın
Bir oyunda oynadığınız şampiyona ve role dayalıdır. Örneğin, örneğin Annie’ye, Annie desteğinden farklı şekilde bakıyoruz. Bir dizi performans metriği ele alıyor ve şampiyon / konum kombinasyonunuzda bölgenizdeki diğer tüm oyuncularla nasıl çalıştığını karşılaştırıyoruz. Yüzdelik hızla sürülür – bu nedenle yüksek puanı kazanmanız, o şampiyonda bu pozisyonda oyuncuların en yüksek% x’inde oynadığınız anlamına gelir. Puanlar kazanımları derecenin kendisi yönetir.

LoL Şampiyon Puanları

Dengelemek için kaç oyun gerekir?
Oyuncuların, ilk seviye kümesiyle (1’den 5’e kadar) 15-30 oyun kazanmalarını bekliyoruz. Daha sonra ek düzeylerin kilidini açacağız.
Seviyeleri 6 ve 7 artık mevcut

Bu öğütülecek mi?
Bu sistem performans temellidir – hızlı bir şekilde yeni bir şampiyonu hak ederseniz, ilerleme kaydedersiniz.

Aynı zamanda, tüm oyuncuların gelişme konusunda kendilerini iyi hissettirecek kadar erişilebilir olmasını istiyoruz.

Bu sistemi ayarladığımız için, oynamaktan gerçekten zevk aldığınız ve her oyununuzda performansınıza anlamlı geribildirim kazandığınız şampiyon setini düzelteceksiniz. Tavanlar kasıtlı olarak, her bir şampiyonun öğütülmesini önlemek için düşük bir seviyeye ayarlanır.

Indirgenebilir misiniz?
Hâlihazırda düşüş veya bozulma planlanmamıştır.

Gelecek için başka ne gibi ödüller planlanıyor?
Gelecekteki planlarımızı tamamlamadan önce insanların sistemi nasıl kullandıklarını ve neye benzediklerini göreceğiz. Bununla ilgili geribildirim almak isteriz.

Deriler şimdiye kadar ödül alacak mı?
Şu an düşündüğümüz bir şey değil, ancak sizden hoşlanıyormuş gibi düşündüğümüz benzersiz ödüller için başka fikirler araştırıyoruz.

LoL Şampiyon Puanları

Bu Dominion ve ARAM üzerinde çalışacak mı? Gelecekte de olacak mı?
Şu anda bunu SR’ye sınırlıyoruz.
Artık tüm haritalardaki tüm oyuncu ve oyuncu modlarında kullanılabilir. Co-op vs AI ve özel oyunlar hala şampiyon puanlarını ödüllendiremez.

Düşman ekibi, kretleri oyun içi mi yoksa yükleme ekranında görebilir mi?
Başlangıçta değil, ancak gelecekte tekrar görüşebiliriz.

LoL

Diğer oyuncular oyun bitiminde notumu görebilir mi?
Hayır. Bu notlar sizin için olup diğerlerinin görebileceği bir şey değildir. Üçüncü şahıs sitelerine de erişemeyeceklerdir.
S- ve üzerindeki notlar müttefik ekibe duyurulur.

AFKerler için puan hesaplanacak mı?
Onaylayabilir, AFKing kötü bir puana neden olur. “

Hakkında: Admin

Kontrol Ediliyor

League Of Legends Soru ve Cevap

League Of Legends Soru ve Cevap LoL ( League of legends ) soru cevap Temel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir