Ana Sayfa / Gündem / CHP yönetimi Tanju Özcan için harekete geçti

CHP yönetimi Tanju Özcan için harekete geçti

[ad_1]


Yardım isteyen bir hanımla ilgili anısını özetleyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın ifadeleri gündemdeki yerini koruyor.


İmalı ifadeler sonrası yoğun tepki alan Özcan hakkında CHP yönetimi harekete geçti. mevzu MYK toplantısında ele alınacak.


“Özcan’ın durumunu MYK’da değerlendireceğiz”


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın katılmış olduğu toplumsal medya yayınında bir hanımla yaşamış olduğu diyaloğa ilişkin, “Sayın Özcan’ın bu ifadeleri kabul edilemez. Kendisi de esasen özür dilemiştir. fakat Sayın Özcan’ın durumunu pazartesi günü yapacağımız Merkez Yönetim Kurulumuzda değerlendireceğiz, tüzüğümüz bunu emrediyor.” dedi.


“İnsanda birazcık edep olur”


AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Özcan’ın kullandığı ifadelere tepki gösterdi. İfadeleri, “yakışıksız ve terbiye dışı” olarak nitelendirdi. 


Çelik, şu şekilde konuştu:


“Bu insanlık dışı bir yaklaşım. Dünyanın her tarafında gördüğümüz benzer halde bir kişi bir mevzuda faşist bir açıklama yapıyorsa arkasından başka bir mevzuda ahlaksızca bir açıklama yapar. Faşizm ve ahlaksızlık birbirinin ikiz kardeşidir. İnsanlara su bile vermemekten bahsetmeyi politika zannedenler var.


Ondan sonrasında bir hanımla ilgili olarak son aşama iğrenç bir ifadeyi sanki büyük bir maharetmiş benzer halde mevzu alıyor. Daha da vahimi şu, bir hanımla ilgili olarak bu şekilde bir değerlendirmede bulunmak insanlık dışı bir şey. Bırakın siyasetçiyi, insan olan asla asla asla kimseye yakışmaz. Kadının kılık kıyafetini de bilhassa vurguluyor. Bu iğrençliğe başka bir iğrençlik de katıyor. Meseleyi öykü etmeye çalışıyor, mühim bir mevzudan bahsediyormuş benzer halde.


Daha da üzücü olan şu, insanda birazcık edep olur. Bu kadar tepki geldi. Çıkarsınız özür dilersiniz. Özür dilerken bile 40 tane şerh koşuyor. Özür dilenecek bir mevzuda hala utanmaz bir politika sürdürülüyor. Sonuna kadar kınıyoruz ve lanetliyoruz. hanımlar hakkında maalesef aşırı söylemlerin kullanıldığı çeşitli vakalara rastlıyoruz. Bununla kanunlar çerçevesinde savaşım etmek fakat en önemlisi kültürel olarak savaşım etmek gerekiyor. Neşet Ertaş’ın söylediğini hatırlayalım, ‘hanımlar insandır, biz de insanoğluyuz.’ Yakışan söz budur, bunun dışındaki çirkinlik söyleyen kişiye aittir.”[ad_2]

Hakkında: Admin

Kontrol Ediliyor

5 terörist daha güvenlik güçlerine teslim oldu

[ad_1] İçişleri Bakanlığı koordinesinde, güvenlik Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafınca yürütülen ikna …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir