Ana Sayfa / Gündem / Dışişleri’nden Yemen’e başsağlığı mesajı – Son Dakika Haberleri

Dışişleri’nden Yemen’e başsağlığı mesajı – Son Dakika Haberleri

[ad_1]


Dışişleri Bakanlığı, Yemen’in Lahj vilayetinde, Arap Koalisyonu kontrolündeki El Anad askeri üssüne bugün SİHA ve balistik füzelerle meydana gelen ve oldukça sayıda askerin ölümüne ve yaralanmasına yol açan saldırıya ilişkin ileti yayımladı.


Bakanlıktan piyasaya çıkan mesajda, “Menfur saldırıda yaşamını kaybedenlere tanrı’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor, dost ve kardeş Yemen halkı ve Hükümetine de başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz” ifadeleri kullanıldı.


“siyasal çözüme odaklanılması gerektiğine inanıyoruz”


Mesajda şu şekilde denildi:


“Yemen’de averaj yedi senedir devam eden iç savaşın yalnız barışçıl yollarla çözüme kavuşturulabileceğinin, çatışmaların devamının kardeş Yemen halkınının karşı karşıya bulunmuş olduğu insani krizi daha da derinleştirmek haricinde bir netice getirmediğinin artık tüm taraflarca idrak edilmesi lazımdır.


Bu çerçevede, ülke genelinde bir an ilkin kapsamlı ateşkes duyuru edilerek, KİK girişimi, Ulusal Diyalog Konferansı kararları ve BM Güvenlik Konseyi kararları temelinde siyasal çözüme odaklanılması gerektiğine inanıyoruz.”[ad_2]

Hakkında: Admin

Kontrol Ediliyor

Seçim barajı muhalefetin de gündeminde

[ad_1] karşıcılık temsilcileri, seçim barajının düşürülmesine yönelik emekleri Meclis’te değerlendirdi. CHP Grup Başkanvekili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir