Ana Sayfa / Gündem / “Hedef bu yıl 1,5 milyon kişiye yüzme öğretmek”

“Hedef bu yıl 1,5 milyon kişiye yüzme öğretmek”

[ad_1]


Bu yıl 33’üncüsü düzenlenen Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nı takip eden Bakan Kasapoğlu, açıklamalarda bulunmuş oldu.


Bakanlık olarak yüzmeye oldukça önem verdiklerini aktaran Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Yüzme branşını projelerimizle oldukça ciddi şekilde destekliyoruz. Bunun meyvelerini de görüyoruz. 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda yüzdeme madalyamız olmadı fakat ilk kez A kotayla ve oldukça genç sporcularla katıldık. İnşallah önümüzdeki süreçte büyük başarılar alacağız” diye konuştu.


Bakan Kasapoğlu, “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projenin 2019’dan beri devam ettiğini vurgulayarak, şu şekilde devam etti:


“Bu projede her geçen gün hedefleri büyütüyoruz. Portatif havuzlarımızda sayı 241’e ulaştı. Yaz devri büyük bir seferberlik vardı. 200’e yakın havuzla tüm Türkiye genelinde her insana yüzme öğretiyoruz. Herkesi havuzlarımıza bekliyoruz. Geçen yıl 1 milyon koyduğumuz hedefi pandemiye karşın geçtik. Bu yıl normalleşme adımları haziran ayında başladı. Bu yıl sonunda da 1,5 milyon kişiye yüzme öğreteceğiz. Bu sayısı da aşacağımıza inanıyoruz. yalnız ağustos ayında 200 bin kişiye yüzme öğrettik. Su sporlarında hem de diğeri branşlarda hedefleri hem gerçekleştiriyoruz hem de hedefleri büyütme noktasında her geçen gün çabalarımız ve planlamalarımız sürüyor.”“Spor turizminde başarımızı her etkinlikte değişik bir seviyeye çıkarıyoruz”


Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye’nin spor turizmi ve organizasyonundaki başarısının her geçen gün daha da yukarı çıktığını belirtti.


Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı ile ilgili görüşlerini dile getiren Kasapoğlu, şu ifadeleri kullandı:


“İstanbul dünyanın en güzel şehri. Pandemi süreci ve sonrasında hem kıtaların birleşmesi hem de dünyanın değişik ülkelerinden gelen sporcuların bir arada olması, sporun birleştirici yönünün ne kadar güçlü bulunduğunu gösteriyor. Türkiye’nin dört bir yanında her türlü organizasyonu en güzel şekilde gerçekleştirmek, ülkemizin en mühim ayrıcalıklarından bir tanesi. Spor turizminde ve organizasyondaki başarımızı her etkinlikte değişik bir seviyeye çıkarıyoruz. Ülkemizin bir oldukça branşa yayılan sportif başarısı ile sporu tabana yayma çabalarımız meyvelerini veriyor. Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda bunu gördük ve heyecanını duyduk. Türkiye’nin son 20 senesinde her alanda olan iddiası, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde geldiğimiz aşama yarınlardaki oldukça daha büyük başarılara gideceğimizi gösteriyor.”


Bakan Kasapoğlu: Hedef bu yıl 1,5 milyon kişiye yüzme öğretmek


Salgının tüm dünyayı negatif etkilediğine değinen Bakan Kasapoğlu, “Pandeminin etkisine karşın burada 55 ülkeden sporcu var. 2 bin 500’e yakın katılımcı yarıştı. Her alanda ülkemizin sporun yükselmesi noktasındaki çabaları meyvesini verecek. Halkımızın mutlu olması, sporcularımızla sevinmesi, onların heyecanına ortak olması sporcularımız açısından mutluluk ve motivasyon deposu. Bugün buradaki güzel tabloda emeği alan her insana tebriklerimi ve teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.[ad_2]

Hakkında: Admin

Kontrol Ediliyor

Seçim barajı muhalefetin de gündeminde

[ad_1] karşıcılık temsilcileri, seçim barajının düşürülmesine yönelik emekleri Meclis’te değerlendirdi. CHP Grup Başkanvekili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir