Ana Sayfa / Gündem / “Türkiye daima terörizmle savaşım etmiştir”

“Türkiye daima terörizmle savaşım etmiştir”

[ad_1]

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kabil’de meydana gelen terör saldırısını kınayarak, Türkiye’nin daima terörün karşısında bulunduğunu ve terörizmle savaşım ettiğini söylemiş oldu.Nevşehir’de temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Nevşehir Belediyesi’ni ziyareti sonrası gündeme ilişkin açıklamalarda bulunmuş oldu.


Oktay, Afganistan’daki son durumla ilgili şunları söylemiş oldu:


“bilhassa Karzai Havalimanı’nda olan bir patlama ve orada son olarak bendeki informasyon 72 kişinin yaşamını yitirmiş olduğu şeklindeydi. Son aşama üzücü, saldırıyı kınıyoruz. Terörün ırkı, dini, cinsiyeti, senin benim teröristim olmaz. Türkiye daima terörizmle savaşım etmiştir. Bugün de aynı duruşunu net bir halde ifade ediyor. 31 Ağustos orada bulunan güçlerin çıkacağı tarihtir. Türkiye olarak biz havalimanındaki güvenliğin sağlanması hem de faaliyetlerin yürütülmesi, tahliyelerin sağlıklı olması için lüzumlu desteği verdik. Askerimizi oradan çekiyoruz, Mehmetçiğimizin canı, güvenliği mühim. Taliban tarafınca havalimanın işletilmesiyle ilgili talep var. Tamamen yeni bir durum var sahada. Güvenlik şartlarının sağlanması şartıyla bunlar gene konuşulur.”


 

Turuncu kategoride aranan terörist yakalandı

Yükleniyor lütfen bekleyiniz[ad_2]

Hakkında: Admin

Kontrol Ediliyor

Seçim barajı muhalefetin de gündeminde

[ad_1] karşıcılık temsilcileri, seçim barajının düşürülmesine yönelik emekleri Meclis’te değerlendirdi. CHP Grup Başkanvekili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir