Ana Sayfa / İnternet / İnternet Terimleri Nedir ve Terimlerin Açıklamaları – Rehber

İnternet Terimleri Nedir ve Terimlerin Açıklamaları – Rehber

İnternet Terimleri Nedir ve Terimlerin Açıklamaları

WWW Kavramı. WW WWW, World Wide Web’in kısaltmasıdır. World World Wide Web (WWW), kullanıcıların internete bağlı bilgisayar aracılığıyla okuyabildiği ve yazabileceği küresel bir bilgi aracıdır. Web Web veya World Wide Web, temel olarak özel olarak biçimlendirilmiş belgeleri destekleyen bir İnternet sunucuları sistemidir. Belgeler, grafik, ses ve video dosyalarının yanı sıra diğer belgelere bağlantıları destekleyen HTML (Köprü Metni Biçimlendirme Dili) adlı bir biçimlendirme dilinde biçimlendirilmiştir.  Kısaca World Wide Web (WWW), İnternet üzerinden erişebileceğiniz metin sayfaları, dijital fotoğraflar, müzik dosyaları, videolar ve animasyonların bir araya getirilmesidir. Web sayfaları öncelikle Köprü Metni İşaretleme Dili (HTML) ile biçimlendirilmiş ve açıklamalı metin belgeleridir. Biçimlendirilmiş metne ek olarak, web sayfaları, kullanıcının web tarayıcısında, multimedya içeriğinin tutarlı sayfaları olarak oluşturulan resimler, video ve yazılım bileşenleri içerebilir. Internet Internet ve World Wide Web terimleri genellikle çok fazla ayrım yapılmaksızın kullanılır. Ancak, ikisi aynı değildir. Internet İnternet, birbirine bağlı bilgisayar ağlarının küresel bir sistemidir. Aksine, World Wide Web, bu ağlar üzerinden aktarılan hizmetlerden biridir. Web sunucularından genellikle web tarayıcıları tarafından erişilen köprüler ve URL’ler ile bağlantılı metin belgeleri ve diğer kaynaklardan oluşan bir koleksiyondur. Wide World Wide Web’e erişmeyi kolaylaştıran Web tarayıcıları denilen çeşitli uygulamalar vardır;

Örneğin: Firefox, Microsoft Internet Explorer, Chrome Etc. W Kullanıcılar, WWW sunucularına şeffaf erişim sağlayan bir tarayıcı adı verilen bir istemci aracılığıyla World Wide Web tesislerine erişir. Kullanıcı bizim gibi iki yolla WWW’ye erişebilir: WWW’nin tarihi: 1980’de Tim Berners-Lee, bilgisayarın bilgileri rastgele bağlantılar ile nasıl depolayabileceğini araştırıyordu. 1989 yılında, Avrupa Parçacık Fiziği Laboratuarı’nda çalışırken, ağa açık herhangi bir bilginin tek bir “evrensel Belge Tanımlayıcısı” tarafından atıfta bulunabileceği global hipermeteks alanı fikrini önerdi. Bundan sonra 1990’da bu fikir daha fazla programla genişletildi ve World Wide Web olarak bilinir. İnternet ve WWW your Bilgisayarınızı dünyanın dört bir yanındaki diğer bilgisayarlara bağlayan İnternet, içeriği taşımanın bir yoludur.

İnternet Terimlerinin Açıklamaları

Web, bu içeriği kullanmanıza izin veren bir yazılımdır… veya kendinize katkıda bulunun. Çoğunlukla görünmez internet üzerinde çalışan Web, gördüğünüz şeydir ve bilgisayarınızın tarayıcısında tıklar. İnternet nedir? Internet İnternet, bir ağ altyapısı, bir ağ altyapısıdır. Dünya çapında milyonlarca bilgisayarı birbirine bağlayarak, herhangi bir bilgisayarın her ikisi de internete bağlı olduğu sürece başka bir bilgisayarla iletişim kurabileceği bir ağ oluşturur. İnternette dolaşan bilgiler, protokoller olarak bilinen çeşitli diller aracılığıyla bunu yapar. Dolayısıyla, Internet’in birbirine bağlanan ve herhangi bir bilgisayar başka bir bilgisayarla iletişim kuran bir bilgisayar ağı olduğunu söyleyebiliriz. Web (Dünya Çapında Ağ) Nedir? World World Wide Web ya da sadece Web, İnternet ortamındaki bilgiye erişmenin bir yoludur. İnternetin üzerine kurulu bir bilgi paylaşım modelidir.

Web Web, veri iletimi için HTTP protokolünü, İnternet üzerinden konuşulan dillerden sadece birini kullanır. Web, Internet Explorer veya Firefox gibi tarayıcıları da köprüler yoluyla birbirine bağlı Web sayfaları olarak adlandırılan Web belgelerine erişmek için kullanır. Web belgeleri ayrıca grafikler, sesler, metin ve video içerir.
 İnternet, İnternet’in bir parçasıdır. İnternet, bilginin internet üzerinden yayılma yollarından sadece biridir. İnternet değil, İnternet, SMTP, Usenet haber grupları, anlık mesajlaşma ve FTP’ye dayanan e-posta için de kullanılır. Bu yüzden İnternet sadece İnternetin bir parçasıdır.

 HTTP Köprü Metni Aktarım Protokolü anlamına gelir.  HTTP, istemci-sunucu mimarisi modeline ve güvenilir bir TCP / IP bağlantısı üzerinden mesaj alışverişi yaparak çalışan bir vatansız istek / yanıt protokolüne dayanmaktadır. HTTP Bir HTTP “istemcisi”, bir veya daha fazla HTTP istek mesajı göndermek amacıyla bir sunucuya bağlantı sağlayan bir programdır (Web tarayıcısı). HTTP “sunucusu”, HTTP yanıt mesajlarını göndererek HTTP isteklerine hizmet vermek için bağlantıları kabul eden bir programdır (genellikle Apache Web Sunucusu gibi bir web sunucusu). Internet İnternet’teki hatalar oldukça sinir bozucu olabilir – özellikle 404 hatası ile 502 hatası arasındaki farkı bilmiyorsanız. HTTP durum kodları olarak da adlandırılan bu hata mesajları, Web sunucuları tarafından verilen yanıt kodlarıdır ve sorunun nedenini belirlemeye yardımcı olur.

 Örneğin, “404 Dosya Bulunamadı” genel bir HTTP durum kodudur. Web sunucusu, istediğiniz dosyayı bulamıyor demektir. Dosya – Web tarayıcınızda yüklemeye çalıştığınız web sayfası veya başka bir belge ya taşındı ya da silindi ya da yanlış URL ya da belge adını girdiniz.  HTTP, vatansız bir protokoldür. HTTP Sunucusu, onunla iletişim kuran istemcilerle ilgili bağlamsal bilgileri korumaz ve bu nedenle Web uygulamalarımız için bu özelliğe ihtiyaç duyduğumuzda oturumları sürdürmemiz gerektiği anlamına gelir. Head HTTP başlık alanları, gerekli bilgileri sağlar. istek veya yanıt veya mesaj gövdesinde gönderilen nesne hakkında. Dört çeşit HTTP ileti üstbilgisi vardır: o Genel başlık: Bu başlık alanları, istek ve yanıt iletileri için genel uygulanabilirliğe sahiptir. o Request-header: Bu başlık alanları sadece istek mesajlarına uygulanabilir.

Bu başlık alanları sadece yanıt mesajlarına uygulanabilir. o Varlık başlığı: Bu başlık alanları, varlık-gövdesi ile ilgili Meta bilgilerini tanımlar. Belirtildiği gibi, tarayıcının adres kutusuna bir URL girdiğinizde, tarayıcı, URL’yi belirtilen protokole göre bir istek mesajına dönüştürür; ve istek mesajını sunucuya gönderir.

Hakkında: Admin

Kontrol Ediliyor

Web Tasarıma Nereden Başlanmalıdır ?

Web Tasarıma Nereden Başlanmalıdır ? Özel başlangıç ​​noktanız şüphesiz arka planınıza ve hedeflerinize bağlıdır. Ancak, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir