Ana Sayfa / Teknoloji / Isı gelmiş geçmiş en iyi filmlerden biridir. İşte bu yüzden hemen Netflix’te izlemelisiniz

Isı gelmiş geçmiş en iyi filmlerden biridir. İşte bu yüzden hemen Netflix’te izlemelisiniz

Netflix’in piyasadaki en iyi akış hizmeti olarak ün kazanmasının bir nedeni var. Sürekli olarak en iyi TV programlarından bazılarını yayınlıyor, yalnızca bu yıl, aşağıdakiler gibi harika ve çeşitli programlar getiriyor: Biftek, Gece Ajanı, DiplomatVe Kraliçe Charlotte. Bununla birlikte, filmleri daha çok vur ya da özle. Her Oscar adayı için Köpeğin Gücüyarım düzine var çıkarmas veya Kırmızı Bültenizleyici üzerinde ilk çıkışlarının ötesinde kalıcı bir etkisi olmayan, yavan, unutulabilir filmler.

Bu muhtemelen nedenini açıklıyor SıcaklıkYaklaşık 30 yıl önce yapılmış bir film, şu anda Netflix’teki en popüler filmlerden biri ve son iki haftadır ilk 10’da yer alıyor. Aralık 1995’te ilk gösterime girdiğinde övülen Al Pacino/Robert De Niro aksiyon draması, yalnızca yıldız oyunculuğu, mükemmel yönetmenliği, güzel sinematografisi ve karamsar müzikleriyle değil, aynı zamanda zamanın sınavından da geçti. çünkü şimdiye kadar yapılmış en iyi filmlerden biri. Bu elbette ki çok büyük bir iddia ama haklı. Eğer zaten izlediyseniz Sıcaklıkveya daha önce hiç duymadıysanız ve Michael Mann filmini izlemeyi merak ediyorsanız, işte bir veya iki izlemeye değer olmasının birkaç nedeni.

Heat’in hem basit hem de genişleyen harika bir hikayesi var

Sıcaklık‘nin konusu şu şekilde özetlenebilir: Bu bir polisler ve soyguncular filmi ama ayrıntılı bir şekilde anlatılmış, karakter gelişimine, gerilime ve gerçekçiliğe önem verilmiş. Robert De Niro’nun başrol oyuncusu olarak son gerçekten harika rollerinden birinde canlandırdığı Neil McCauley, Los Angeles’ta yaşayan bir kariyer hırsızıdır. Birden fazla banka görevlisinin ölümüne neden olan başarısız bir soygunun ardından McCauley ve ekibi son bir puan daha almaya karar verirler: LA şehir merkezindeki bir bankadan 12,2 milyon dolar soymak Peşlerinde Vincent Hanna (Al Pacino, Pacino’nun zirvesinde), bir McCauley’nin planını metodik olarak bir araya getiren ve onu durdurmaya çalışan eski Deniz ve LAPD polisi.

bu Sıcaklık‘ın hikayesi kısaca anlatılıyor, ancak filmin dehası, aynı zamanda filmin genel soygun olay örgüsüne ince bir şekilde iç içe geçmiş çok sayıda yan hikayeyi de içermesinde yatıyor. Neil’in bir kitapçıda tanıştığı yalnız bir grafik tasarımcı olan Eady ile şefkatli flörtü var; Vincent’ın işine olan takıntısından dolayı görmezden gelindiği için kızgın olan Justine ile Vincent’ın çökmekte olan evliliği; Vincent’ın bir ergenlik depresyonu dalgasının altında sessizce batan üvey kızı Lauren; ve Neil’in Charlene ile çalkantılı bir evliliği olan en yakın ortağı Chris.

Çok şey oluyor; mesela seri katil alt planından bahsetmedim bile! Ancak Sıcaklık asla aşırı doldurulmuş hissetmez ve hikayelerinden hiçbiri gelişmemiş hissetmez. Büyük oyuncu kadrosundaki herkese parlama şansı verilir, ancak Mann her zaman anlatının itici gücüne odaklanır: son soygun ve bunu başarmak ya da olmasını engellemekle ilgilenen kilit oyuncular.

Heat’in kadrosunda Hollywood’un en iyi oyuncularından bazıları var

Heat'te bir adam bir kadınla yüzleşir.

Hollywood’daki herkesin rol aldığını iddia etmek çok da zor değil. Sıcaklık, ama kesinlikle öyle görünüyor. Pacino ve De Niro’ya ek olarak Heat, Val Kilmer’ı banka soyguncusu Chris Shiherlis olarak da oynadı. Kilmer, 1995 yılında Kara Şövalye olarak rol aldığı ününün zirvesindeydi. Batman Sonsuza Kadar ve 1997 aksiyon filminde rol aldı Aziz. Kilmer’in karısı olan Ashley Judd, Hollywood yıldızı olma yolunda yükselmeye başlıyordu. Sigara içmek aynı yıl ve bir sonraki filmi olan John Grisham uyarlamasını sıralıyor Boş zamanı olmak. Natalie Portman, Vincent’ın üvey kızı Lauren olarak 1993’lerde çoktan iz bırakmıştı. Profesyonelve daha sonra yapmaya devam edecekti Güzel kızlar Ve Mars Saldırıları! 1996’da ve tabii ki, Hayalet Tehdit 1999’da

Oyuncu kadrosunun geri kalanında (derin nefes) Jon Voight, Tom Sizemore, Amy Brenneman, Wes Studi, SimpsonlarHank Azaria, Tom Noonan, Mykelti Williamson, Diane Venora, Dennis Haysbert, Danny Trejo, William Fichtner, Henry Rollins, Jeremy Piven, Bud Cort ve çok daha fazlası. Heat, 60’lar, 70’ler ve 80’lerin köklü yıldızlarından, 90’ların ve 2000’lerin geri kalanına hakim olacak yeni gelenlerden ve bugüne kadar hala çalışmakta olan karakter oyuncularından oluşan bir kim kim istihdam etti (Fichtner sadece hipnotik Ben Affleck ile) ve sonuç, 1990’ların en yetenekli film oyuncularından biri oldu.

Heat’in yönetmeni günümüzün en büyük film yapımcılarından biri.

Robert De Niro, Heat'te okyanusa bakıyor.

Bir film hayranıysanız, Michael Mann’in kim olduğunu bilirsiniz. Ama değilseniz, muhtemelen işlerinden bazılarını büyük ekranda veya televizyonda görmüşsünüzdür. İlk uzun metrajlı filmi 1981’di. HırsızJames Caan’ın oynadığı, bazı olay örgüsü ve stilistik benzerlikler paylaşan, az bilinen bir gerilim filmi. Sıcaklık. Daha sonra yaptığı insan avcısıHannibal Lecter’ı beyaz perdeye taşıyan ilk filmdi. Ancak 1980’lerde en büyük şöhret iddiası yazmak ve üretmekti. Miami yardımcısıMann’ın daha sonra Colin Farrell ve Jamie Foxx’la birlikte 2006 yapımı bir uzun metrajlı filme uyarladığı, Don Johnson’ın başrol oynadığı çok popüler bir TV programı.

Mann’ın diğer önemli eserleri arasında Daniel Day-Lewis’in açık hava aksiyon destanı yer alıyor. Son Mohikansürükleyici gerçek hayat draması Köstebek Pacino ve Russell Crowe ile biyografik film ali Will Smith ile, suikast gerilim filmi teminat gangster filmi Tom Cruise ile Halk Düşmanları Johnny Depp ile ve Soluk Mavi GözChristian Bale ve Siyah şapka Chris Hemsworth ile. Bu filmlerin hepsi kazanan değil, ama hepsi açıkça aynı yönetmenden, kanun ve düzen sistemine dahil olan karmaşık adamların hikayelerine açıkça ilgi duyan bir yönetmen.

Silahlı bir soyguncu, Heat'te silah tutuyor.

Sıcaklık Mann, zirvesinde ve en saf haliyle. Mann’ın doymuş görseller (bir çekimi noktalamak için koyu mavi rengi sever) ve tek bir kalıba uymayan karakterler konusundaki yeteneğini sergiliyor. İyi adamlardan biri olmasına rağmen, Pacino’nun Hanna’sı pek sevimli değil. Karısını görmezden geliyor, gürültülü ve istediğini elde etmek için kanunları çiğneyerek flört ediyor.

Öte yandan seyirci, De Niro’nun McCauley’sini daha çok anlıyor ve eylemlerine sempati duyabiliyor. Yasanın yanlış tarafında olabilir (ve evet, sadece işlerini yapan insanları öldürür), ancak finale kadar McCauley, seyircilerin Hanna’dan daha çok favorisidir. Mann’ı günümüzün en iyi yönetmenlerinden biri yapan şey, doğru ve yanlış arasındaki bu muğlaklık ve karakterlerinin işgal ettiği ahlaki grilikler. Sıcaklık diğer filmlerden sıyrılın.

Hem gizemi hem de korkuyu çağrıştıran bir skor

gözden kaçan bir yönü Sıcaklık sadece ekrandaki aksiyonu tamamlamakla kalmayan, aynı zamanda onu derinleştiren ve ona başka bir duygusal boyut kazandıran filmin müziğidir. Julie Taymor’un yönettiği biyografik filmdeki çalışmasıyla daha sonra Oscar kazanacak olan besteci Elliot Goldenthal Fridamükemmel uyum sağlayan karamsar bir ses ortamı yaratır. Sıcaklık‘ın izole, rüya gibi ve tehlikeli Los Angeles konumu. Daha sakin anlarda etkilidir, özellikle de hem Pacino’nun hem de De Niro’nun karakterleri sevdikleriyle bağlantı kurmaya çalışırken ve sefil bir şekilde başarısız olduğunda. Aksiyon sahnelerinde, müzik uygun şekilde güçlendirilmiştir, ancak asla müdahaleci değildir ve ses tasarımının, özellikle de filmin bravura banka soygunu sekansında duyulan gerçekçi silah seslerinin sahnenin merkezine oturmasını sağlar.

Film ayrıca, o zamanlar tanınmayan tekno sanatçısı Moby’nin müziğini, en ünlü şarkılarından biri ile ustalıkla örnekliyor: Tanrı Suların Yüzünde Hareket Ediyor, filmin son dakikalarında kullanılmakta ve bitiş jeneriği üzerinden taşınmaktadır. Bu şarkının neden bu kadar iyi çalıştığını sonunu bozmadan tartışamam ama şarkının daha önce olup biten her şeyin mükemmel bir özeti olduğunu söyleyebilirim. Güzel, hüzünlü ve trajik ve Pacino ile De Niro arasındaki kaçınılmaz hesaplaşma için tek mantıklı müzikal seçim.

Heat neden zamanın testinden geçti?

Ne, mükemmel oyuncu kadrosu, olay örgüsü ve yönetmen yeterli değil mi? peki ya nasıl Sıcaklık Pacino ve De Niro’nun birlikte ilk kez aynı sahneyi paylaştığı zaman mı? Evet, duymuş olabileceğiniz ünlü “yemek sahnesi”, iki düşmanın esasen çatışmalarına ara verdiği ve ikisinin de kabul etmek umursadıklarından daha fazla ortak yönleri olduğu konusunda samimi bir konuşma yaptıkları zaman. Ya da hepsi filmin kalbini oluşturan mükemmel kadın yardımcı oyuncu kadrosu?

İki adam Heat'te akşam yemeğinde buluşur.

Son olarak izlemelisiniz Sıcaklık çünkü aksiyonu hakkıyla yapan bir aksiyon filmi. İlgili karakterleri önemsememizi sağlıyor ve silahlı çatışmaları veya şiddeti sansasyonel hale getirmiyor. Doruğa ulaşan banka soygunu, yönetmenin sesi gerilim oluşturmak için nasıl kullandığını ve bu gerilimin sahnede sergilenen aksiyonu nasıl vurguladığını gösteren bir vaka çalışmasıdır. Sonuç, şimdiye kadarki en heyecan verici ve sinir bozucu aksiyon sekanslarından biridir ve Sıcaklık haklı olarak bu gün için hatırlanıyor.

Sıcaklık şimdi Netflix’te yayınlanıyor.

Editörün seçimini okudunuz, unsur.net ekibi teşekkür eder.
Hakkında: Admin

Kontrol Ediliyor

Fortnite’ta kazı kampları nerede bulunur?

Sırasında Fortnite 4. bölüm, 2. sezon yeni bir sezona hazırlanırken sona eriyor olabilir, 12. Hafta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tavsiye Ediyoruz:portföy aracılığı hizmeti Reklam ve İletişim:  Whatsapp:  262 606 0 726  Skype:  live:2dedd6a4f1da91be
Yasal Uyarı: Blog Sitemiz; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Sitemiz ve içerisinde bulunan tüm içerikler taslak halindedir, kesinliği kanıtlanmış bilgiler değildir. Sitemiz kar amacı gütmez, ücretsiz bilgi paylaşımı yapan bir websitesi olarak yayın hayatına başlayacaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği  [email protected]  adresi ile iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Yasal süre içerisinde ilgili içerikler sitemizden kaldırılacaktır.
eduburs.com bakırköy escort
ümraniye escort kurtköy escort gebze escort şişli escort casinoslot ankara escort şişli escort ankara escort istanbul escort adana escort izmir eskort bursa eskort konya escort gaziantep escort malatya eskort antalya eskort mersin escort escort izmir escort bayan ankara escort escort ankara ankara escort Megan Rain HD Porn Hardcore turkish sister Anal Sex Teens