Ana Sayfa / Bilgisayar / Mobil Reklamcılık Nasıl Gelişti, Mobil Reklamcılıkta Bilinmesi Gerekenler

Mobil Reklamcılık Nasıl Gelişti, Mobil Reklamcılıkta Bilinmesi Gerekenler

Mobil Reklamcılık Nasıl Gelişti ? 

Mobil reklamcılık, markaları, ajansları ve pazarlamacıları geleneksel ve dijital medyanın ötesinde tüketicilerle ve doğrudan cep telefonlarıyla iletişim kurma fırsatı sunan hızla büyüyen bir sektördür. Bu belge, kampanya etkinliğini optimize etmek ve tüketici memnuniyetini güçlendirmek için faydalar ve düşünceler de dahil olmak üzere, bugün reklamverenlerin kullanabileceği mobil uygulamalara genel bir bakış niteliğindedir.

 Mobil Uygulamalara Genel Bakış

Mobil uygulamalar, küresel mobil pazarın hızla gelişmekte olan bir segmentidir. Mobil bir cihaz üzerinde çalışan ve cep telefonu kullanıcısı için belirli görevleri yerine getiren yazılımdan oluşurlar.
İndirilebilir olarak da bilinen mobil uygulamalar, ucuz, giriş seviyesi modüller de dahil olmak üzere çoğu telefonda ortaktır. Geniş kullanımları, temel telefon ve mesajlaşma servislerinin yanı sıra oyunlar ve videolar gibi gelişmiş servisler için kullanıcı arayüzleri sağlamak da dahil olmak üzere birçok fonksiyondan kaynaklanmaktadır. Diğer örnekler arasında, blogların indirilmesi ve okunması için ContentNext’in MocoNews ve Opera Mini ™ tarayıcısı için uygulama gibi araçlar yer alır.

Mobil Reklamcılıkta Bilinmesi Gerekenler

SMS / MMS istemcileri, tarayıcılar ve müzik çalarlar gibi birçok mobil uygulama cep telefonlarına önceden yüklenirken, diğerleri satış sonrası ve / veya yapılandırılmış olabilir. Örneğin, kullanıcılar kablosuz ağ üzerinden uygulama indirebilir ve daha sonra kendileri yükleyebilir veya mobil operatörün deposuna yükleyip yükleyebilir. Kullanıcılara nasıl sunulduğuna bakılmaksızın, mobil uygulamalar büyük ve sürekli büyüyen bir pazardır ve artan sayıda mobil uygulama geliştiricisi, yayıncısı ve sağlayıcıları tarafından sunulmaktadır.
Teknik açıdan bakıldığında, mobil uygulamaları yürütüldükleri çalışma ortamı ortamına göre farklılaştırıyoruz:
• Symbian, Windows Mobile ve Linux gibi yerel platformlar ve işletim sistemleri
• Webkit, Mozilla / Firefox, Opera Mini ve RIM gibi Mobil Web / tarayıcı çalışma zamanları
• Java / J2ME, BREW, Flash Lite ve Silverlight gibi diğer yönetilen platformlar ve sanal makineler

Mobil uygulamalar, şimdi kullanıcılara zengin ve hızlı bir kullanıcı deneyimi sundukları noktaya evrimleşmiştir. Bu bağlamda, mobil uygulamalar, sayfa yükleme süreleri nedeniyle hala gecikmelerle karakterize edilen Mobil Web’e göz atmaktan oldukça farklıdır (her ne kadar hızlı bir şekilde sağlanıyorsa olsun, JavaScript / AJAX ve mobil cihazlar arasında dolaşan bazı trendler de vardır. yüklendiğinde yanıt süreleri.
Bu beyaz kağıt, mobil uygulamaların sağladığı reklam olanakları hakkında bilgi vermek için tasarlanmıştır. Reklamları uygulama mantığına entegre etmek için çeşitli seçeneklerin yanı sıra mobil uygulamalara reklam sunmak için çeşitli yöntemler açıklar. Mobil uygulama için ortak reklam birimlerine ilişkin ilk üst düzey bir genel bakış, başarılı kampanyalar oluşturma ve yürütme kriterleri ve MMA’nın ve ortak kuruluşlarının bu pazarı nasıl destekleyeceğine bir göz atmaya çalışır.

 Mobil Uygulamalar

Reklamların mobil uygulamalarla ve mobil uygulamalarla sunulması hala erken bir aşamadadır. Sonuç olarak, bazı en iyi uygulamalar tanımlanmışken, diğerleri henüz oluşturulmamıştır.
Reklamların mobil uygulamaların bir parçası olarak sunulması, uygulama yayıncıları, dağıtıcıları ve hizmet sağlayıcıları için yeni gelir akışları oluşturur. Bu gelirler, bir mobil uygulamanın veya mobil uygulamanın sağladığı hizmetlerin / hizmetlerin fiyatını kısmen veya tamamen desteklemede kullanılabilir.
Mobil uygulama reklam fırsatlarından yararlanmak, ilgili kullanım modellerinin (yani, bir kitlenin belirli bir mobil uygulamayı ne zaman ve nasıl kullandığını) iyi bir şekilde anlamasını gerektirir. Kullanıcı segmentine ve uygulama türüne ve türüne bağlı olarak, kullanım sıklığı ayda bir defadan günde 50 defadan fazla değişebilir. Erişim, niştan kitle pazarına farklılık gösterebilir ve kullanıcı tercihleri, zaman katillerinden olabildiğince çabuk bilgi bulmaya kadar değişebilir.

Mobil Uygulama Reklam Birimleri

mobil uygulamalarda reklam göstermenin birçok yolu vardır. Bazı yöntemler ticari kullanımda iken, diğerleri hala deney aşamasındadır. Aşağıda, bazı reklam birimi türlerinin genel görünümü bulunmaktadır:
• Banner Reklamı: Bir banner reklam, uygulama içindeki tanımlı alanlara yerleştirilebilecek (örneğin, uygulama ana menü sayfasında veya alt sayfalarında) statik veya hareketli bir görüntü, metin veya bunların birleşimidir. Kullanıcılar, dinamik banner reklamı olarak bilinen bir tasarım olan reklamverenden daha fazla bilgiye erişmek için banner reklamında gezinebilmeli ve tıklamalıdır.
• Tam Sayfa Reklam: Tam sayfa reklam, bir veya daha fazla resim, metin, ses ve / veya videodan oluşan tam ekran reklamcılık deneyimidir. Animasyonlu veya statik olabilir. Reklam, bir uygulamanın başlatılması (önyükleme) ve / veya çıkış (roll-roll) veya bir sıçrama veya atlama sayfası (eski adıyla geçiş reklamları) için bir “tampon” ekran olarak yerleştirilebilir. ) uygulama içerisinde. Daha önceki bir reklam bankaya ait açılış sayfası olarak kullanılabilir veya tek başına tam sayfa olabilir. Kullanıcı, reklamverenden daha fazla bilgiye erişmek için tam sayfa reklamı gezebilmeli ve tıklayabilmelidir. bir tam sayfa reklam olarak.
• Etiketli Reklam: Etiketli bir reklam, uygulama içeriğinde kullanılan ana içerik türüyle uyumlu olacak şekilde biçimlendirilmiştir. Çekirdek uygulama içeriğinin bir parçası olarak yeniden boyutlandırılabilir, yeniden şekillendirilebilir ve serbestçe yerleştirilebilir.
– Örnek No. 1: Oyun yayıncısının etiketli reklam envanterini ana içeriğine entegre etmeyi seçtiği oyunlarda uygulanır. Örnekler yarış pisti veya futbol sahası reklam panolarındaki bayrakları içerir.
– Örnek No. 2: Medya oynatıcı uygulamalarında uygulanır
– video oynatıcısı gibi – oynatıcının video içeriğini etiketli video içeriğine öncesi ve / veya video reklamını değiştirdiği yer.
Açıklanan tüm reklam birimlerinin tüm mobil uygulamalara uygulanamayacağını anlamak önemlidir. MMA, her bir mobil uygulama türüne hangi reklam biriminin uygulanacağını belirlemek için yönergeler oluşturmayı planlamaktadır. Ayrıca, bu dokümanda sunulan reklam birimi açıklamalarının, sonlu tanımlardan ziyade, tartışmaya dayandığını belirtmek de önemlidir. Bunun yerine, en iyi uygulamalar geliştikçe reklam birimi tanımları gelişecektir.

Reklam ekranı: Uygulama akışında uygun durumlarda reklam birimi malzemesini görüntüleyin.
3. Reklam raporlaması: Mobil cihazda ölçülen reklam birimi riskini, reklam sunucusuna güvenilir bir şekilde bildirin, böylece raporlanan rakamlar taraflar arasında faturalandırma ve muhasebe için güvenilir bir temel oluşturabilir.
Dağıtılan yeteneklere bağlı olarak, aşağıdaki reklam sunumları uygulanabilir:
• Reklamsız tazeleme: Reklam, indirme sırasında, sonraki reklam yenilemesine gerek kalmadan uygulamaya verilir. Hiçbir reklam pozlaması raporlaması mümkün değildir. Sadece indirme sayısı bildirildi.
• Zaman reklam yenilemesini bağlayın: Reklamlar sağlanır ve uygulama bağlandığında reklam bildirimleri raporlanır.
• Bağımsız reklam yenilemesi: Reklamlar sağlanır ve reklam istekleri reklam isteklerine göre raporlanır ve uygulama bağlantılarından (örneğin günde bir kez) bağımsızdır.
• Reklam Motoru: Bu yeni konsept, aynı cep telefonunda birden fazla mobil uygulama için reklam kaynağı ve reklam raporlaması gerçekleştiren cep telefonu üzerinde bulunan merkezi bir yazılım işlevi öngörmektedir. Bu “reklam motoru”, mevcut reklam birimlerini alır ve önbelleğe alır ve istek üzerine, genellikle uygulama tarafından hemen gösterilmek üzere, istek üzerine gerçek zamanlı olarak mobil uygulamalara yerel olarak sunar. Reklam motorunun avantajları şunlardır: (1) yenilemenin tekrar tekrar uygulanmasından kaçınma işlevler, (2) uygulamalar ve platformlar arasında tutarlı reklam sunum arabirimleri ve (3) çekirdek bağlantı tasarımlarından bağımsız olarak mobil uygulamalara reklam sunma.

Mobil Reklamcılıkta Hedefleme Teknikleri

İlgili bilgilere dayalı olarak daha iyi reklam seçimi sağlamak için reklam sunucusuna hedefleme bilgileri sunmak, mobil uygulama reklamcılığında sürekli bir endişe kaynağıdır.
Reklam sunucusuna hedefleme amacıyla farklı bilgi türleri gönderilebilir:
• Cihaz bilgisi (ör. Reklam oluşturma için ekran boyutu, cihaz yeteneklerini almak için kullanıcı aracısı veya telefon veri tabanındaki özellikler)
• Taşıyıcı veya ülke bilgisi
• Coğrafi konum
• Kullanıcı verileri mevcut değilse kullanıcı verileri (ör. Kullanıcı takma adı, kullanıcı demo, tercihler) veya uygulamaya özgü kimlik.

İçeriksel bilgi
Bağlı uygulamalar için, hedefleme bilgileri, reklam isteği anında reklam sunucusuna gönderilebilir. İlke, hedefleme bilgilerinin gelmesi dışında, gözatma senaryoları ile aynıdır:
• uygulamanın kendisinden (bağlam, ekran boyutu) veya
• uygulamaya bağlı sunucudan (uygulama indirme sırasında yakalanan kullanıcı bilgisi).
Mobil uygulamalar genellikle cihaz kullanıcı aracısına erişemez. Mobil reklam sunucuları, genellikle bu kullanıcı aracısına, oluşturma veya cihaz hedefleme için güveniyor olduğundan, çeşitli seçenekler mümkündür:
• Kullanıcı aracısı yerine (uygulama veya sunucu tarafından reklam sunucusuna gönderilen) bir ekran boyutu kullanın. Bu, görüntülemeye olanak tanır, ancak cihaz yeteneği temelli hedefleme değildir.
• Mobil Web’de indirilen uygulamalar için, uygulama indirme sırasında kullanıcı aracısını yakalayın ve uygulama sunucusundaki bir veritabanında benzersiz bir uygulama kimliğiyle birlikte saklayın. Tanımlanan bir uygulamadan her bir reklam çağrısı gönderildiğinde kullanıcı aracısını alın. Aynı ilke, uygulama indirme sırasında erişilebilen herhangi bir hedefleme bilgisine uygulanabilir (indirme içeriği, kullanıcı kimliği, kullanıcı bilgisi).

Bununla birlikte, tüm hedefleme yetenekleri, mahremiyeti ve kişisel verilerin kullanımını kapsayan mevcut ülkeye özgü düzenleyici ve yasal çerçevelere uygun olmalıdır. Kullanıcı endişeleri ve beklentileri de dikkatle yönetilmelidir. Uzun vadeli başarı, büyük ölçüde, kullanıcıların kişisel verilerini hedefleme için kullanma önerilerini tam olarak anlamasının yanı sıra, bu türden bir kullanımdan vazgeçmek ya da çıkmak için açık bir seçim sunmalarına da bağlıdır.

Mobil Reklamcılıkta Bilinmesi Gerekenler

Reklam birimleri, statik (etkin olmayan, tıklanamayan) veya dinamik (etkin, tıklanabilir) olabilir. Böylece, reklamverenler, kitlelerinin ilgisini çekmek için birçok fırsat sunar.
Diğer mobil reklam kanallarının çoğunda olduğu gibi, aşağıdaki yanıt özellikleri – uygulama türüne bağlı olarak – dinamik reklam birimlerinde kullanılabilir olacaktır:
• Aramak için tıkla (kullanıcılar içerik sağlayıcıya veya reklamverene giden bir çağrı yapar)
• Aramak için tıkla (kullanıcılar konum tabanlı servisler tarafından etkinleştirilen en yakın araba satıcısını veya sinema salonunu bulur)
• Siparişe göre broşür (kullanıcılar posta adreslerini sağlayarak pazarlama materyalleri alırlar)
• Tıklamak için tıkla yarışması (kullanıcılar ödül kazanmak için metin veya piyango girişini girer)
• E-posta almak için tıkla (kullanıcılar e-posta adreslerini sağlayarak çevrimiçi siteye bir e-posta ve bağlantı alırlar)

• Tıklayın-almak için mobil kupon (kullanıcılar, cep telefonlarında hemen bir katılımcı tüccarda kullanılabilecek bir elektronik kupon alırlar)
• Satın almak için tıkla (kullanıcılar bir kredi kartıyla ödeme yapar, aylık mobil faturalarına eklenir veya başka bir mobil ödeme şekli kullanır)
• Tıkla ve indir içerik (kullanıcılar, cep telefonlarına, logolar, duvar kağıtları veya zil sesleri dahil olmak üzere içeriği indirir)
• Markalı Mobil Web sitesine girmek için tıklayın / göz atın (kullanıcılar ayakta durmaya veya kampanyaya özel Mobil Web sitesine bağlanmak için bir başlığa tıklayın)
• Tıkla ve ileriye doğru içerik (kullanıcılar, ilgili içeriği arkadaşlarına yönlendirerek, viral kampanya etkisi yaratır)
• Tıkla videoya (kullanıcılar bir ürün veya hizmet için bir reklamverenin reklamını görmek için bir banner’ı tıklar)
• Oy kullanmak için tıkla (kullanıcılar cep telefonlarından bir oy pusulasına veya ankete cevap verir ve pazarlamacılara ve markalara değerli araştırma bilgileri sağlar)
Bir reklam birimi için kullanılabilen yanıt yetenekleri, uygulamaya, çalışma yürütme ortamı ortamına ve uygulama içeriği içinde ve dışında kullanılabilen mobil telefon özelliklerini oluşturma biçimine büyük ölçüde bağlıdır:

• Bazı cep telefonu platformları, ilgili satıcıya özgü platformlara satıcıya özel uygulama entegrasyonu gerektirir; bu durumda, yanıt yeteneklerinin kullanılabilirliği duruma göre doğrulamaya tabidir.
• Gelişmiş ve daha açık cep telefonu platformları ve çalışma ortamı ortamları, farklı kanallardaki çeşitli cep telefonlarında giderek yaygınlaşmaktadır ve bu durum, reklamverenler ve kullanıcılar için mevcut olan daha uygun yanıtlama mekanizmalarına yol açabilir. , tıkla ve ara, Mobile Web’e tıkla.)
• Mobil telefonlarda Mobil Web çalışma zamanı ortamlarına doğru bir eğilim vardır. Bu, mobil uygulamaların, kullanıcıların kolayca yükleyebileceği, kullanabileceği ve kaldırabileceği mobil cihazlar olarak “anında” cep telefonlarına girmesini sağlayacaktır. Cep telefonu işlevlerine geniş ve güvenli erişim sağlamak, mevcut diğer endüstriler arasında, diğer şeylerin yanı sıra, platformlar arasında tutarlı bir şekilde tüm reklam yanıtı yeteneklerini sunma amacıyladır.
Günümüzün cep telefonlarında yanıt mekanizmaları sağlamak, hala ele alınması gereken zorlukları içermektedir:
• Geri dönüşü olmayan bir seçenek bırakarak içerikten ayrılma: Tıkla ve indir, tıkla ve video, diğer cep telefonu işlevlerinin ve uygulamalarının çağrılmasını gerektiren yanıt mekanizmalarına örnektir (ör. Tarayıcı, indir, video akışı istemcisi). Birçok kanal, reklamın tıklandığı uygulama bağlamından (örn. Oyundan çıkar) çıkar ve yanıt kanalını sağlamak için yeni bağlamı açar. Bu tasarımın kullanıcıları rahatsız edebileceğini unutmayın. Uyarılar, yanıtların geciktirilmesi ve yanıtlardan kaçınılması, bu alandaki gelecekteki kılavuz ilkeler için göz önünde bulundurulması gereken konular arasındadır. Bu bağlamda, harekete geçirme mesajının rulo sonrası mesaja yerleştirilmesi tercih edilir. Ayrıca, eylemin bir sonucu olarak maliyetler karşılanabilir ve bu gibi durumlarda ek ücretlerin geçerli olduğu durumlarda kullanıcıları uyarmak en iyi uygulamadır.

• İçeriği iade seçeneği ile bırakma: Bazı yeni uygulama çalışma ortamı ortamları, uygulamaların reklam yanıt kanalına girerken yeniden açılmasına olanak tanır. Bu, yanıt seçeneklerini artırırken, kullanıcı deneyimine de dikkat etmeyi gerektirir. Gelecekteki yönergeler, orijinal uygulamaya geri dönme ve orijinal uygulamaya olası otomatik geri dönüşü bildirecektir.
• Gömülü yanıt mekanizmaları: Mobil uygulamalar temel işlevlerinin bir parçası olarak bir dizi yanıt özelliği sağlayabilir. Bu, yanıtları yakalamanın daha basit ve daha acil yolları için yolu açıyor. Bireysel reklam için özelleştirilebilen, yapılandırılabilir temel istek / yanıt kalıplarının (örneğin, onay kutuları, açılır listeler, veri girişi alanları) bir taklidini gerektirir.
kampanyalar – etkileşimli reklam kampanyalarının çoğunun ihtiyaçlarını karşılar.
• Reklam motoru yanıt mekanizmaları: Yerleşik yanıt mekanizmalarının daha da geliştirilmesi, merkezi reklam motorunun (bkz. Bölüm 5) mobil uygulamalara temel istek / yanıt şablonları sunma rolü olabilir. Bu daha fazla çalışma için.

Mobil Uygulamalarda Reklam Nasıl Alınır?

Mobil uygulamaları kullanan başarılı mobil reklam kampanyaları, hedef kitlenin bu uygulamaları nasıl kullandığıyla ilgili içgörüler gerektirir. Bu bilgiye erişim, şu anda bireysel oyun yayıncıları, oyun dağıtıcıları ve / veya uygulama hizmeti sağlayıcıları ile sınırlıdır. İlgili taraflar, planlamacılar ve alıcılar için şeffaflık sağlamak ve mobil uygulamalardaki reklam fırsatlarını tanıtmak için işbirliği yapmalıdır.

Mobil uygulamalarda reklam satın almak, PC uygulamalarında reklam satın almaya benzer (ör. MSN veya Yahoo Messenger). Reklamın indirme sırasında teslim edildiği yenileme dışı reklam sunumu için, reklamlar indirme başına maliyet temelinde satın alınabilir. Yenilenen reklam sunmanın yanı sıra gelecekteki reklam motoru reklam sunumu senaryoları için, güçlü ve güvenilir raporlama özellikleri olduğu sürece reklam gösterimleri BGBM tarafından satın alınabilir.
Mobil uygulamalardaki dinamik reklamlar, bir tıklama başı maliyet (TBM) veya tek başına maliyetle indirme (GBM) temelinde satın alınabilir. ikincisi reklam tarafından ulaşılan benzersiz kullanıcı sayısına dayalı reklam satışlarıdır.
Aşağıda, mobil uygulamalarda reklam satın almak için bazı başlangıç ​​kılavuzları verilmiştir:
• Bağlı mobil uygulamalar genellikle bağımsız yeni reklam sunma yetenekleri kullanır. Bu ortam, reklamların hedeflenmesi, rotasyonu ve raporlanması söz konusu olduğunda en fazla esnekliği sağlar.
• Bağlantılı zaman reklam yenileme özelliklerine sahip olan bağlantılı ve aralıklı olarak bağlanan mobil uygulamalar, reklamverenlere mobil kullanıcılara ulaşmak için yeni bir fırsat sunar. Ancak, reklam yenilemesi ve raporların yüklenmesi, bağlantı sürelerine ertelenir. Bu, günlerin, haftaların veya hatta ayların gecikmesi anlamına gelebilir.

• Reklamsız, bağlı olmayan mobil uygulamaların reklamsız yenileme modunda çalışması olasıdır. Bu, basit marka kampanyaları yürütmek isteyen reklamverenler için geçerli olabilir, ancak bu durumda raporlanabilir reklam performansı istatistikleri olmaması, GBM alımı.

Mobil Pazarlama Derneği (MMA), mobil pazarlamanın ve onunla bağlantılı teknolojilerin büyümesine öncülük etmek için kurulmuş olan, kâr amacı gütmeyen, kâr amacı gütmeyen ticari bir dernektir. MMA, pazar gelişiminin önündeki engelleri ortadan kaldırmak, mobil medya kurmak için tasarlanmış, eyleme yönelik bir kuruluştur. Sürdürülebilir büyüme için kılavuzlar ve en iyi uygulamalar ve mobil kanalın kullanımını yaygınlaştırmak. Dünya çapında kırk ülkeyi temsil eden 650’den fazla üye şirket, mobil medya ekosisteminin tüm üyelerini içermektedir. Mobil Pazarlar Birliği’nin küresel merkezi ABD’de ve 2007’de Kuzey Amerika (NA), Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA), Latin Amerika (LATAM) ve Asya Pasifik (APAC) şubelerini oluşturdu.

Kontrol Ediliyor

Bu 27 inç 4K Monitörü Dell’in Son Satışında 300 Dolara Alın

Bütün gün bilgisayarınızda çalışıyorsanız, kendinize güzel bir ekran ısmarlamalısınız. Dell gibi perakendecilerin harika monitör fırsatlarıyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tavsiye Ediyoruz:portföy aracılığı hizmeti Reklam ve İletişim:  Whatsapp:  262 606 0 726  Skype:  live:2dedd6a4f1da91be
Yasal Uyarı: Blog Sitemiz; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Sitemiz ve içerisinde bulunan tüm içerikler taslak halindedir, kesinliği kanıtlanmış bilgiler değildir. Sitemiz kar amacı gütmez, ücretsiz bilgi paylaşımı yapan bir websitesi olarak yayın hayatına başlayacaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği  [email protected]  adresi ile iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Yasal süre içerisinde ilgili içerikler sitemizden kaldırılacaktır.
bakırköy escort
ümraniye escort kurtköy escort gebze escort şişli escort casinoslot ankara escort şişli escort ankara escort istanbul escort adana escort izmir eskort bursa eskort konya escort gaziantep escort malatya eskort antalya eskort mersin escort escort izmir escort bayan ankara escort escort ankara ankara escort Megan Rain HD Porn Hardcore turkish sister Anal Sex Teens