Ana Sayfa / Oyun Haberleri / Apple, Steam Link’in AppStore’a Girişini Reddetti

Apple, Steam Link’in AppStore’a Girişini Reddetti

Apple, Steam Link’in AppStore’a Girişini Reddetti

Steam Link, Valve’nin kendi kullanıcıları için özel olarak geliştirdiği ve onlara büyük rahatlık sağlayan bir oyun yayınlama uygulaması ve mayıs başında Android’de beta açılışı yaptı. Android’deki beta açılışında önemli bir başarı yakalamasına rağmen aynı başarıyı en azından şimdilik iOS’da gösteremeyecek gibi duruyor.

Çünkü Apple uygulamanın iOS’a gelişini engelledi. Steam Database’in orijinal twitter hesabında yapılan açıklamaya göre Apple’ın, Steam Link’in AppStore’a gelişini reddetme sebebi gözle görülebilir iş çatışmaları.

Steam Link’in basitçe ne yaptığını anlatmak gerekirse: bu uygulama sayesinde kullanıcılar mobil cihazları aracılığıyla PC’lerindeki Steam kütüphanelerine erişebiliyor ve oradaki bir içeriği herhangi bir dokunmatik ekran veya Bluetooth kontrolcüsüyle kullanmak amacıyla yayınlayabiliyorlar.

Bu bahsedilen gözle görülebilir iş çatışmasının ne olduğu hala muallakta fakat Apple’ın AppStore’a kaydedilen her uygulamadan yüzde 30 komisyon pay aldığı biliniyor ve bu çatışmanın da sebebinin tam olarak bu olduğu biliniyor.

Valve ise beklenileceği gibi bu durum karşısında üzülmüş durumda çünkü dünyanın en büyük iki mobil pazarından birine giriş yapamamış durumda ve yaptığı açıklamada şu ifadeyi kullandı : “Umarız Apple bu kararını ileri zamanlarda tekrar gözden geçirir.”. Bu durum sadece Valve’ın kendisi için değil, kullanıcılar için de bir hayli üzücü çünkü Steam Link özellikle geniş bir Steam kütüphanesine sahip kullanıcıların yıllardır hayalini kurduğu bir uygulama konumundaydı.

Hakkında: Admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir