Başlıca Haberler
Ana Sayfa / Oyun Haberleri / Steam Link AppStore’a Giriş Hakkı Kazandı

Steam Link AppStore’a Giriş Hakkı Kazandı

Steam Link AppStore’a Giriş Hakkı Kazandı

Apple, geçtiğimiz haftalarda Valve’nin bir uygulaması olan Steam Link’in AppStore’a gelişini reddetmişti ve şimdiyse bu kararını tekrardan gözden geçirdi ve AppStore kurallarında bazı değişikliklere gidildi.

Steam Link, Valve’nin kendi kullanıcıları için özel olarak geliştirdiği ve onlara büyük rahatlık sağlayan bir oyun yayınlama uygulaması ve mayıs başında Android’de beta açılışı yaptı. Android’deki beta açılışında önemli bir başarı yakalamasına rağmen aynı başarıyı en azından şimdilik iOS’da gösteremeyecek gibi duruyordu çünkü Apple uygulamanın iOS’a gelişini engellemişti. Steam Database’in orijinal twitter hesabında yapılan açıklamaya göre Apple’ın, Steam Link’in AppStore’a gelişini reddetme sebebi gözle görülebilir iş çatışmaları olarak belirtilmişti.

Steam Link’in basitçe ne yaptığını anlatmak gerekirse: bu uygulama sayesinde kullanıcılar mobil cihazları aracılığıyla PC’lerindeki Steam kütüphanelerine erişebiliyor ve oradaki bir içeriği herhangi bir dokunmatik ekran veya Bluetooth kontrolcüsüyle kullanmak amacıyla yayınlayabiliyorlar.

Peki Apple’ın AppStore kurallarında yaptığı değişiklikler Steam Link’e nasıl yardımcı oldu? Artık AppStore, Steam Link ve benzer uygulamaların satış işlemlerini PC gibi harici bir platformda gerçekleştirdiği ve iPad ya da iPhone’ların kendi üzerinde gerçekleştirmediği sürece kendi uygulama marketlerine sahip olmalarına olanak tanıyor. Yani Valve’ın ve Apple’ın arasındaki iş çatışmaları çözülmüş gibi duruyor diyebiliriz ancak şu an resmi olarak bakıldığında Steam Link hala AppStore’da yer almıyor ki bu muhtemelen Valve tekrar başvuruda bulunduğunda çözülecek.

Hakkında: Admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir