Başlıca Haberler
Ana Sayfa / Sosyal Medya Kullanım Rehberleri / İnstagram İçeriği ve Kullanıcı Türleri Analizi – REHBER

İnstagram İçeriği ve Kullanıcı Türleri Analizi – REHBER

İnstagram İçeriği ve Kullanıcı Türleri Analizi

instagram nispeten yeni bir kontakt şeklidir kullanıcılar fotoğraflarını çekerek güncellemelerini kolayca paylaşabilirler. filtreleri kullanarak onları tweaking. Süratli gelişme görmüş oldu kullanıma sunulduğundan beri kullanıcı sayısı ve yükleme sayısı Ekim 2010. En popüler olmasına karşın fotoğraf çekimi ve paylaşma uygulaması, nispeten çekici çekti Araştırma topluluğundan daha azca ilgi. Bunda kâğıt, hem nitel hem de nicel analizler sunmaktayız instagram ‘da. Bilgisayarlı görme tekniklerini incelemek için kullanıyoruz fotoğraf içinde ne olduğu Buna dayanarak, değişiktanımlamak Kümeleme kullanarak instagram ‘da etken kullananların türleri. bizim sonuçlar, instagram ile ilgili birkaç bilgiyi ortaya çıkardı.

İnstagram kullanıcıları şunları ihtiva eder:
1) Sekiz popüler fotoğraf kategoriler,

2) instagram açısından beş değişik kullanıcı türü gösterilen fotoğraflarının ve   Bir kullanıcının kitlesi (followers) instagram ‘daki paylaşımlı fotoğraflarından bağımsızdır.

Bildiğimiz kadarıyla, bu ilk derinlemesine bir çalışmadır.

instagram ‘da içerik ve kullanıcılar.

1. Giriş instagram , bir mobil fotoğraf (ve video) soruşturma ve paylaşma hizmet, spotlight hızla yeni bir ortam olarak ortaya çıktı son yıllarda. Kullanıcılara anlık bir yol sunar yaşam anlarını dostlarıyla paylaşmak ve paylaşmak bir takım (filtre manipüle) fotoğraf ve video. Ekim 2010’daki lansmanı, 150’den fazla averaj 55 milyon fotoğrafla milyon etken kullanıcı Kullanıcılar tarafınca günde ve 16 milyardan fazla fotoğraf yüklendi şimdiye kadar paylaşıldı ( instagram 2013). Muhteşem başarı instagram , son Pew raporunu doğrular. Bu fotoğraf ve videolar mühimtoplumsal para birimleri haline geldi çevrimiçi (Rainie, Brenner ve Purcell 2012). Popülerliğine karşınbugüne dek oldukca azca araştırma yapılmış oldu.

İnstagram Temel ve eleştiri soruları

Ne tür fotoğraflar ve videolar insanoğlu yapar? çoğu zaman  instagram  üstünde ?  farklılıklar nedir ? 1 instagram  üstünde meydana getirilen araştırmanın minik bölümünün farkındayız. Avuç dolusu olanlar içinde, McCune insanların motivasyonlarını araştırdı. 23 instagram bir anket emek harcaması vesilesiyle  instagram kullanmanın kullanıcılar (McCune 2011). Öte taraftan, araştırmacılar başvurdu instagram fotoğrafları üstünde görselleştirme ve kültürel çözümleme Dünyadaki değişik şehirlerin toplumsal ve kültürel farklılıklarını seyretme (Hochman ve Manovich 2013; Silva ve diğ. 2013) kullanıcılar içinde gösterilen fotoğraflar açısından? ve Kullananların fotoğraflarındaki bu farklılıklar nasıldır? takipçilerin sayısı benzer biçimde öteki kullanıcı özelliklerine mi? açık ve el değmemiş. Bunu savunuyoruz instagram araştırma topluluğundan ilgiyi hak ediyor Bu Twitter’a verilen dikkat ile karşılaştırılabilir ve öteki toplumsal medya platformları (Naaman, Boase ve Lai 2010; Ellison ve ötekiler 2007). Derin bir anlayış

 

instagram önemlidir, bundan dolayı derin analizler elde etmemize destek olacaktır  hakkında toplumsal, kültürel ve çevresel mevzular hakkında insanların etkinlikleri (fotoğraflarının objektifi vesilesiyle). Sonrasında all, bir fotoğraf bin kelimeye bedeldir (aksine, Twitter temel olarak metin tabanlı bir kontakt platformudur). Bu bulgu çalışmasında, boşluğu gidermek için Paylaşılan fotoğrafların türünü anlama instagram bireyler tarafınca. Bu amaçla, ilkin bir instagram kullanarak fotoğrafların ve kullanıcı profillerinin büyük koleksiyonu API. Arkasından, bilgisayar görme teknikleri ve İnsan kodlayıcıları, hem nicel hem de nitel olarak yürütürüz instagram ‘daki kullananların aktivitelerini incelemek için çözümleme. Analizimize dayanarak instagram fotoğrafları hakkında çeşitli bilgiler ve kullanıcılar ortaya çıkıyor. İlk olarak, instagram fotoğraflarını bulduk kabaca 8 kategoriye ayrılabilir. içerik: kendinden portreler, dostlar, aktiviteler, altyazılı fotoğraflar (gömülü metinli resimler), yiyecek, araçlar, moda ve İlk altı türün daha popüler olduğu evcil hayvanlar. Ek olarak, beş ayrı türün bulunduğunu keşfediyoruz kullanıcılar gönderdikleri fotoğraflara nazaran. Son olarak, onu bulduk Değişik tipler içinde kuvvetli bir korelasyon yoktur. kullanıcılar ve özellikleri (mesela, takip edenlerin sayısı). Bu, bir kullanıcının kitlesinin (takipçilerin) büyüklüğünü gösterir. instagram ‘daki paylaşılan fotoğraflarından bağımsızdır. Bildiğimiz kadarıyla, bunun ilk olduğuna inanıyoruz. Fotoğraf içinde ne olduğu ve kullanıcı için derin bir çözümleme yapmak instagram  üstünde etkinlikler ve tipler. Özet olarak, ana Bu yazının katkıları şunlardır: • instagram ‘da paylaşılan fotoğrafların içinde ne olduğunun bir karakterizasyonu. • Fotoğrafların içinde ne olduğunun iyi mi ilişkili olduğuna dair bir araştırma kullanıcı tipleri ve özellikleri.

İnstagram İçeriği ve Kullanıcı Türleri Analizi

instagram (Biçim 1) popüler bir fotoğraf (video) soruşturma ve 150 milyondan fazla mobil uygulama paylaşılıyor Ekim 2010’da piyasaya sunulduğundan beri kayıtlı kullanıcılar. kullanıcılarını kullanarak fotoğraf ve videolar göndermek için benzersiz bir yol akıllı telefonlar, değişikmanipülasyon araçları uygulayın – 16 filtre – Bir resmin görünümünü dönüştürmek ve paylaşmak için Bunlara ek olarak birden fazla platformda (ör. Twitter) anında kullanıcının instagram sayfasına. Ek olarak kullananların eklemesine izin verir resimleri tanımlamak için # sembolünü kullanarak fotoğraf yazıları, hashtag’ler ve videoları kullanarak ve öteki kullanıcıları kullanarak @ sembolü (etkili bir halde onların bu tarz şeyleri göndermeden ilkin başvurulan kullanıcının hesabına gönderir. (a) (b) Biçim 1: instagram ‘in arayüzleri. (a) instagram uygulaması ana sayfası, (b) Filtreler kullanarak fotoğraf dönüştürme Fotoğraf çekimi ve manipülasyon işlevlerine ek olarak, instagram  benzer biçimde benzer toplumsal bağlantı sağlar Bir kullanıcının başka bir sayıyı takip etmesine müsaade eden Twitter “dostlar” olarak adlandırılan kullanıcılar. Öte taraftan, takip eden kullanıcılar Bir instagram kullanıcısına “takipçi” denir. instagram  toplumsal ağ asimetriktir, kısaca A kullanıcısı takip ederse B, B’nin bir geri izlemesine gerek kalmamıştırEk olarak, kullanıcılar gizlilik tercihleri, gösterilen fotoğraflar ve videolar benzer biçimde yalnızca onay gerektiren kullanıcı takip edenleri için kullanılabilir Kullanıcıdan takip edeni olmak için. Varsayılan olarak görseller ve videolar her insana açıktır; instagram uygulamasını yada  instagram  internet sayfasını kullanan her insana. Kullanıcılar Bir çekirdek sayfayı görüntüleyerek çoğunlukla fotoğraf ve video tüketin Son olarak fotoğrafların ve videoların “akışını” gösteren arka kronolojik sırayla listelenen arkadaşları. Yapabilirler ek olarak bu yayınlarda favori yada yorum. Bu tür eylemler olacak referans verilen kullanıcının “Güncellemeler” sayfasında görünür, böylece kullanıcılar “Beğeni” ve gönderileriyle ilgili yorumları takip edebilir.

Bu işlevler göz önüne alındığında, instagram ‘ı bir tür toplumsal olarak değerlendiriyoruz farkındalık akışı (Naaman, Boase ve Lai 2010) benzer biçimde Feysbuk ve Twitter benzer biçimde öteki toplumsal medya platformları. 3 Yaklaşım Analizimiz, toplanan instagram verilerini temel alarak instagram API, instagram bir kalitatif kategoridir fotoğraflar; ve kullananların özelliklerinin sayısal olarak incelenmesi fotoğraflarına nazaran. Veriler profil ihtiva eder fotoğraflarla ilişkili informasyon, fotoğraf, altyazı ve etiketler, ve kullananlarındostlarını ve takipçilerini içeren toplumsal ağı. Aşağıda, ilkin veri kümesiyle ilgili ayrıntıları sunuyoruz. ve ondan sonra iyi mi bir kodlama şeması geliştirdiğimizi tartıştık fotoğrafları ve kodlama sürecini sınıflandırır. 3.1 Veri Toplama Metodolojisi instagram kullanıcılarının rasgele örneklemini almak ve almak her insana açık fotoğrafları, ilk olarak kullananların kimliklerini aldık instagram ’da her insana açık medya (fotoğraflar yada videolar) instagram medyasının bir alt kümesini gösteren vakit çizelgesi şu an en popüler olanıydı. Bu işlem sonuçlandı. 37 benzersiz kullanıcı grubu. Her kullanıcının dikkatli incelenmesi ile Bu sette, bu kullananların çoğunlukla meşhur bulunduğunu gördük (Mesajlarının niçin popüler bulunduğunu açıklayabilir). Biz o vakit hem takipçilerinin hem de arkadaşlarının kimliklerini taradı ve sonrasında Bu iki listeyi içeren bir birleştirilmiş sıralama oluşturmak için birleştirildi 95.334 benzersiz tohum kullanıcısı. Sonrasında rastgele bir örnek oluşturduk Bu kullanıcı listesini kullanarak tertipli etken  instagram kullanıcıları. Spesifik olarak, tertipli etken nosyonunu çalıştırdık 1) kullanıcılar, kuruluşlar, markalar yada spam gönderenler ve 2) minimum 30 dost, 30 takipçi ve minimum 60 fotoğraf yayınladı.2 Uygulamada 13.951’i bulduk Bu kriterleri karşılayan kullanıcılar (tohum kullanıcılarının% 14,6’sı), hangi rastgele 50 kullanıcı seçtik ve indirdik onların profilleri, 20 yeni fotoğraf (biz yapamayacağımızı ihmal etmeyin  instagram sınırlamaları sebebiyle rastgele fotoğrafları indir API) ve toplumsal ağları (dostlar ve takipçilerin listeleri). Biz yalnız 50 kullanıcıyı buradan seçtik olmayan fotoğraflarının manuel kodlamasını yapıyorlar Oldukca sayıda kullanıcı üstünde uygulanabilir. Bu veri kümesi bizlereizin veriyor % 95 itimat seviyesi ve% 13 ile tahminler yapmak tipik kullanıcılar için itimat aralığı, Bu yazıda çözümleme (örnek, örneklemdir).

3.2 İçerik Kategorileri ve Kodlama Süreci instagram ‘da gösterilen fotoğraf türlerini karakterize etmek için Tematikleştirmeye ve kodlamaya (kısaca kategorilere ayırmaya) yönelik temelli bir yaklaşım kullandı Elde ettiğimiz 1.000 fotoğraftan 200 fotoğraftan oluşan bir örnek (Kullanıcı başına 20 fotoğraf ile 50 kullanıcı). Iyi ile geliyor anlamlı içerik kategorilerinin zor olduğu bilinmektedir, bilhassa daha varlıklı özellikler içerdikleri için resimler için metinden daha Bundan dolayı, ilk geçiş olarak, yardım istedik bilgisayar vizyonu tekniklerinden kategoriler verimli bir haldemevcuttur. Bilhassa ilkin biz Klasik Ölçekli Değişmez Özellik Dönüşümü’nü (SIFT) kullandı Algoritma (Lowe 1999) mahalli ayırımcıları saptamak ve çıkarmak için Örneklemdeki fotoğraflardan özellikler. Özellik vektörleri fotoğraflar için 128 boyuttadır. Standart takip görüntü vektör kuantizasyon yaklaşımı (ör. SIFT özelliği kümeleme (Szeliski 2011)), kod vektörleri elde ettik her fotoğraf için 3 . Son olarak, k-aracı kümeleme kullandık arasındaki benzerliğin 15 kümesini elde etmek için iki fotoğraf arasındaki Euclidean mesafe cinsinden hesaplanır kod çizelgeleri vektörleri. Bu kümeler bir her fotoğrafın ilişik olduğu kodlama kategorilerimizin başlangıç ​​kümesi yalnız bir kategoriye. 2 Tarama işlemimiz esnasında birçok kullanıcının dikkatini çeker. (ortalama% 9,4) gizlilik ayarlarını herkesten hususi olarak değiştirdi Profillerini ve fotoğraflarını çekilmez kılıyordu.

İnstagram İçeriği ve Kullanıcı Türleri Analizi

Bu yazıda, fotoğrafların ve kullananların analizini gerçekleştirdik. instagram ‘da en süratli büyüyen toplumsal medya uygulaması. Bildiğimiz kadarıyla, bunu meydana getiren ilk kağıttır. instagram verilerinin analizi. Bu makalede gösterdik görüntü verilerinin iyi mi ele alınacağı ve iyi miçözümleme edileceği instagram  üstünde üç temel araştırma sorusu. bizim çözümleme, büyük seviyede 8 değişik türde bulunduğunu göstermektedir. instagram ‘da fotoğraf kategorileri. Gösterilen içeriğe nazaran kullanıcılar tarafınca, bu çözümleme 5 değişik kullanıcı türünden türetilmiştir (yadakullanıcı kümeleri). Ek olarak direkt olmadığını da gösterdik takipçi sayısı ve türü arasındaki ilişki Paylaşılan fotoğrafları açısından karakterize edilen kullananların istatistiksel anlamlılık testleri. Gelecekteki çalışmalarımızın bir parçası olarak, Bu emek harcamayı öteki özellikleri ilave ederekgenişletmek istiyoruz instagram  üstünde kullanıcının biyografisi, hashtag’leri, yorumları ve toplumsal ağ. Ek olarak duyguları çözümleme etmeyi planlıyoruz ve fotoğraflar ve ilişkili metinlerle ilişkili etkinlikler.

Hakkında: Admin

Kontrol Ediliyor

İnstagram’da Pazarlama ve Pazarlama Teknikleri Nedir ? REHBER

İnstagram’da Pazarlama ve Pazarlama Teknikleri Nedir ? Son yıllarda teknolojik gelişmeler web ortamında mühim gelişmeler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir