Başlıca Haberler
Ana Sayfa / Sosyal Medya Rehberleri / İnstagram, İş İçin Nasıl Kullanılır ? REHBER MAKALE

İnstagram, İş İçin Nasıl Kullanılır ? REHBER MAKALE

İnstagram, İş İçin Nasıl Kullanılır ?

Inbound Marketing dünyasında işinizi büyüten bir şirket olarak, potansiyel müşterileri çekmek, içeriğinizi tanıtmak ve Facebook, Twitter, LinkedIn ve Pinterest gibi platformlarda müşterileri memnun etmek için çevrimiçi bir sosyal varlık oluşturdunuz. Bir sonraki cepheye geçme zamanı: instagram . Günde 500 milyon kullanıcı ve günde 95 milyondan fazla mesajla, İş için instagram , sosyal medya pazarlamasının vazgeçilmez bir unsuru haline geldi. instagram için büyümekte olan kitle, doğru yolu bulmanız kritik önem taşıyor. Bu nedenle, bu kılavuzu kitlenizi, takipçilerinizi, potansiyel müşterilerinizi, müşterilerinizi artırmak ve yolunuza devam etmek için instagram stratejinizi nasıl oluşturacağınızı, büyütecağınızı ve optimize edeceğinizi anlattık. iyi bir marka olma. Ardından, instagram ‘ın İş Platformu için yeni çıkan araçları üzerinde derin bir dalış yapacağız ve 2018 değişikliklerinin bugün pazarlamacılar için ne anlama geldiğini konuşacağız.

Sosyal medya kanalıyla ilk adım, hedeflerinizi belirlemektir. İşte iş hesabı için bir instagram ile gerçekleştirilecek birkaç hedef örneği: instagram için ne kullanacaksınız? Dahili şirket kültürünüzü, HubSpot’taki kullanım şeklimize benzer şekilde göstermek için bir yer olacak mı? Çoğu zaman şirket, “marka bilinirliği” stratejisinin bir parçası olarak kullanacaktır, çünkü şirketinizin neyle ilgili olduğunu paylaşmak için ideal bir yerdir. Müşterilerinizi sergilemek ister misiniz? Belki bir e-ticaret işletmesi yürütüyorsunuz ve Fırsatlar’ı ve müşteri başarı öykülerini sergilemek ya da ürünlerinizi sergilemek için instagram ‘ı kullanacaksınız. instagram ınız, potansiyel satış stratejinizin bir parçası olacak mı? Öyleyse, kullanıcıların genellikle bir cep telefonunda instagram ile etkileşimde bulunduğunu düşünmeniz gerekir. Özellikle uzun formlarınız varsa, akıllı içeriği kullanmayı düşünebilirsiniz. Sonuca kadar Veriyi Kullanmak için Veriyi Kullanın, instagram , yerel analitiği kısıtlamıştı. Ancak 2016’dan itibaren instagram instagramiçin İş platformunu yerleşik bir Insights aracıyla tanıttı. Artık, takipçilerinizin kim olduğunu ve hangi yayınların kitlenizle en iyi şekilde yankılandığını görebilirsiniz. instagram hesabınızla ilgili daha fazla veri elde etmek için, Iconosquare gibi üçüncü taraf uygulamaları da kullanabilirsiniz.

instagram kampanyalarımızın başarısını, takipçi kayıp oranını, zaman içindeki büyümeyi ve hashtaglerimizin başarısını ölçmek için her gün HubSpot’ta Iconosquare kullanıyoruz. Verilerinizi geri vermek için verileriniz olduğunda, etkili bir instagram stratejisi oluşturmak kolaydır. Bu sosyal medya içerik takviminin değiştirilmiş bir versiyonunun yardımıyla, günün en iyi gönderme zamanları, haftanın günleri, vb. Için bir plana sadık kalabilirsiniz. Günde / haftada ve daha fazla kazanılan takipçileri takip edin; Bu metrikleri belirlemeye başlamadan önce ve stratejinize odaklanırken, hem başarınızı hem de neyin işe yaradığını ve sık sık sosyal ağlarla neyi kestiğini belirleyebilme yeteneğini belirlemeye yardımcı olacak, biraz “somut olmayan” bir platformdan değer tanımlamak zor olabilir. CMO’nuzu gururla gösterebilmeniz için yüzlerce veya binlerce yeni müşteri adayı ve müşteri oluşturabilecek bir e-kitap veya web seminerinin aksine, instagram bir şirketin kalbi için faydalıdır: markanızın insancıllığını ve hayatını canlandırır. Twitter, Facebook ve LinkedIn’in ağ oluşturma ve içerik paylaşma ve tanıtımı için kullandıkları yerdir. instagram , bir şirketin insan tarafını gösterebileceği platformdur. Ürününüzü inşa eden harika insanları, hepinizin bir araya geldiği ve çalıştığınız yeri, büyüdüğünüz sektördeki olayları ve arkadaşları, ofisinizin etrafında dolanan köpekleri ve şirketinizin kutladığı şeyleri göstererek, markanızın sıcak, davetkar, arkadaş canlısı ve en önemlisi: insan kültürüne paha biçilmez bir pencere sunuyor. Markanızı insanlaştırmanın değeri nedir? Kültür ve işe alım, biri için. 

instagram ‘da 500 milyondan fazla kullanıcı, ABD’li gençlerin% 30’u (aka, 3-5 yıl içinde iş başvurusunda bulunacak insanlar), instagram ‘ın en önemli sosyal ağ olduğunu düşünmektedir. önemli ol. Markanızı instagram yoluyla insanileştirmek için bir başka katma değer, alıcının yolculuğunun son aşamasıdır: zevk. Potansiyel müşterilerin ilgisini çektikten, müşteri kazantıktan ve kitlenizi büyüttükten sonra, o kitleye bir parçası olmak için bir topluluğun değerli olmasını sağlayın. İş stratejisi için bir kaynak haline getirilen yatırımın iş değerini açıklayan PR News’den bu yayına göz atın. Marka Üzerinde Kalmak Şirketiniz görsel bir stil rehberi (renkler, yazı tipleri, vb.) Kullanıyorsa, instagram mesajlarınızın “marka üzerinde” olduğundan emin olun ve belirtilen yönergeleri izleyin. Örneğin, şirketiniz markanızın özel renk düzeninde Twitter ve Facebook’ta yalnızca sosyal görselleri yayınlıyor mu? Resimlerinizin hepsi şirketinizin logosunu içeriyor mu? Gerekirse, yayınlanmadan önce görsel kurallara uymak için göndermeden önce PR veya marka ekibinize danışın. Markalama, bazı ücretsiz stok fotoğraf siteleri (telif ücretsiz) ve kompozisyon hakkında bilgi için geldiğinde birkaç kaynak / ipuçları şunlardır: Yüksek kaliteli stok fotoğraf freestockphotos.org kullanın, unsplash.com,  Metin ve grafikler için bir zemin olarak belirlenen yüksek kaliteli stok fotoğrafları, markanızın görünümünü ve hislerini sergilemek için harika bir yoldur.

Üçüncül Kuralı izleyin Üçte ikilik kurallar, özneler veya bölgeler, hem dikey hem de yatay olarak görüntüyü üçte ikiye bölen hayali çizgiler boyunca oluşturulduğu zaman, en hoş olanıdır. Üçte ikisinin kuralı, doğru estetik ticaretin yaratılmasıyla ilgilidir. Görüntüyü çok durağan hale getirmeden genellikle bir denge hissi ve görüntüyü çok meşgul etmeden karmaşıklık hissi yaratır. Bir İçerik Oluşturucu Tasarlama Büyük bir organizasyon için çalışıyorsanız, birçok karar vericinin yayınlanmış olanlarda söz sahibi olmasını isteyebilirsiniz. İş için instagram ‘da hesabınızda bir gönderi isteyip istemediğinize dair bir talep veya yönerge belgesine sahip olmaya hazır olun, ne zaman, ne zaman ve neden. Kendi mesajlarınızı da yedeklemeye hazır olun! Harika Resimler Çekin Hepimiz dışarıda bir görüntüde bir hikayeyi kapsüllemek ve harika görünmesini sağlamak için profesyonel bir fotoğrafçı var! IPhone kullanıcısı için, telefonunuzla harika fotoğraflar çekmenin bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz. Tipografi Kurallarını Takip Et Görüntülere metin eklerken, tipografi için grafik tasarım kurallarını ve kitleleri büyülemek ve güzel tasarımlar oluşturmak için farklı yazı tiplerini kullanmayı unutmayın.

instagram Profilini ve Mesajlarınızı Optimize Etmenin 9 Yolu

1. İş Kullanıcı Adınız Sadece kullanıcı adınız / iş profilinizin önemli bir parçasını ele almakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcılarınızın sizi bulmak için kullanacağı şeydir. Tanınabilir bir kullanıcı adı kullandığınızdan emin olun.
2. Profilinizi Herkese Açın Amacınız bir instagram takip etmek, insanların sizi takip etmesini mümkün olduğunca kolaylaştırmak.
3. İş İsminiz Tam İş İsminizi, ayarlardaki “isim” bölümüne eklediğinizden emin olun. Bu, profil resminizin altında ve aramada tutamacınızın altında görünecektir. 4. Bio’nuza Bağlantı Ekleme Desrciption bölümünüze bir bağlantı eklemek, takipçilerinizin doğrudan web sitenize gitmesini kolaylaştıracaktır.
5. Konum İnsanlar güzel fotoğraflar gördüğünde, genellikle nerede aldıklarını bilmek isterler.
6. Post Bağlantılı, Kapsayıcı İçerik Yayınladığınız kullanıcılarınız, yayınladığınız içerikle ne kadar alakalı olursa, daha fazla takipçi almanız daha olasıdır.
7. Mesajlarınızı Özelleştirin Fotoğraflarınıza filtreler, etiketler, bağlantılar ve hashtag’ler kullanmayı unutmayın.
8. Yüksek Kalite Fotoğraflarını Kullanın Hiç kimse, pikselli, bulanık görüntülere bakmak istemez (veya beğenir!).
9. Harekete Geçirici Mesajlar Eğer takipçilerinizin harekete geçmesini istiyorsanız (bir yarışmaya katılmak gibi), bunu yapmak için onları aramak zorundasınız! CTA’larınız için altyazılarınızdaki bağlantıları kullanmayı unutmayın.

instagram , Ağustos 2016’da Snapchat’e benzeyen yeni bir özellik ekledi: instagram hikayeleri. Geleneksel instagram gönderimi, kullanıcıların etkileşimde bulunmaları için resim-mükemmel içerik oluşturmaya ayrılırken, öykülerin hepsi, aşırı yayın hakkında endişelenmeden hızlı, geçici anlar yayınlamakla ilgilidir. Hikayeler instagram platformunun farklı bir bölümünde barındırılıyor. Feed’iniz geleneksel içeriğinizi göstermeye devam ederken, Hikayeler özet akışının en üstünde yayınlanır. Geleneksel içeriğiniz beğenilip yorumlanabilir, ancak Öyküleriniz yalnızca görüntülenebilir; Kitlenizin bu yeni biçimi ne kadar beğendiği konusunda gerçek bir geri bildirim döngüsü yoktur. İşletmenizin anlık görüntülerini sergilemek için hızlı, sınırsız içerik parçaları olmaları gerekiyor. Geleneksel instagram içeriği daha hassastır. Bir Marketer olarak, geçici içeriği sergilemek için Hikayeleri kullanmalısınız. Geleneksel instagram içerikleri için kaliteli yayınlar oluşturmaya daha fazla odaklanın ve hızlı, iyi içerik için Hikayeleri kullanın.

İnstagram, İş İçin Nasıl Kullanılır ?

Hedefleriniz, içeriğiniz ve markanızla alakalı uygun karma etiketleme, resimlerinizi birleştirmeye yardımcı olur ve bunları da trend konuları ile ilişkilendirir. Bir “marka kimliğinin” önemi, işletmeniz için oluşturduğunuz belirli bir etiketle birlikte gider. Bir çok marka kendi markasını bir hashtag olarak kullanacak, bu yüzden markanız sizin adınız olabilir (kullanıcı adı) ve ayrıca “marka hashtag” olarak da kullanılabilir. Markanız için bir hashtag ile geldiğinizde, şirketinizle alakalı olacak ve diğer markaların gönderileriyle çok fazla örtüşmeyecek kadar benzersiz bir şey olduğundan emin olmalısınız (örneğin, bir Nike iseniz, #sneaker kullanacaksınız) #nike gibi bir şey kullanmak istiyorum. Markanız için oluşturduğunuz bir hashtag’i kullandığınızda, evrimini takip edebilir ve aşağıdakiler gibi önemli soruları yanıtlamaya başlayabilirsiniz:

● Hashtag popülerlik kazanıyor mu?
● Takipçileriniz hashtag’i kullanıyor mu?
● Bu seni takipçilere mi kazandı?
Iconosquare’ın arama motoru, hashtag’inizin kaç kez kullanıldığını görmenize olanak tanır. Bu, hashtag’inizin ne kadar popüler olduğu hakkında fikir verir.

Iconosquare’in “ instagram ‘da En İyi Etiketi” bölümüne bakıp, hashtag’leri (gün başına, beğeniler, yorumlar, savunucular, coğrafi konumlar, vb.) Dışa aktarmasıyla kendi hashtag’lerinizi en iyi trend olan hashtag’lerle karşılaştırabilirsiniz. Kitleniz için etiketleme ve optimizasyon analizlerinin daha da derinlerine inersiniz. Erişiminizi Genişletmek İçin Yarışmalar Kullanın Yeni bir ürünün lansmanını desteklemeyi, dikkat çekmeyi veya hızlı bir şekilde tüketicilerle hız kazanmayı hedefliyor olun; yarışmalar, erişiminizi genişletmenin, topluluğunuzu meşgul etmenin ve virallığı artırmanın en iyi yoludur. instagram ‘da çalışabileceğiniz tüm farklı yarışma türleri arasında hiçbir şey, insanları markanıza katılmaya teşvik etmiyor ve ürünlerinizle UGC (Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerik) yarışmalarından daha fazla bağlantı kuruyor. İçerik istemek, tüketiciler ve marka arasındaki duygusal bağlantıyı genişletir. Ayrıca, bir fotoğraf veya video yarışması düzenleyerek, tüketiciler tarafından yaratılan gerçek ve otantik pazarlama içeriğini de etkili bir şekilde üretebilirsiniz. Bu, kampanya erişimini kitlenizin ötesine yaymaya yardımcı olur, çünkü instagram kullanıcıları girişlerini yayınladıklarında, takipçileri de bunu görür. Hikayeler instagram artık kullanıcıların takipçilerinin Hikâyelerini gösteren hızlı bir şekilde, Snapchat ile doğrudan yarışan hızlı ve aptalca içerik sunan ikinci bir özet akışına sahip. instagram Hikayeleri nasıl kullanacağınızı kontrol edin. Bu pazarlamacılar için ne anlama geliyor? Şu anda instagram üzerinde denemeniz gereken iki tür içerik var: Düzenli feed için geleneksel, mükemmelleştirilmiş içerik ve takipçilerinize işinizin kesin olmayan tarafına anlık bir görüntü sağlayan hızlı, aptalca içerik. Hikayeler için İçerik 24 saat sonra ortadan kalkıyor, bu yüzden kusurlu olması gerekiyor. Her iki özellik ile oynayın! Kitlenize markanızla etkileşim kurmanın yeni yollarını verin. Algoritma Kayması Önceden, instagram yayınları, takipçilerinizin içeriğini kronolojik sırayla görüntüledi – en son yayınlayan kişi feed’inizin en üstünde yer aldı.

Ancak, 2016’dan bu yana, kullanıcılara, kullanıcıların, kullanıcıların geçmiş etkileşimlerine dayanarak kullanıcıların büyük olasılıkla görmek istediklerini düşündükleri içeriği gösterdiği bir algoritma tasarladı. Pazarlamacılar için, markanızla en çok etkileşime giren takipçilerin ilk olarak yayınlarınızı görmeleri daha olasıdır. Ayrıca, ilgisi olmayan takipçiler içeriğinizi görmeden önce daha da ilerlemelidir. Katılımda bir kesinti görürseniz kitleniz için daha iyi çalışan göz alıcı yayınları kullanmayı deneyin. instagram ‘ın Yeni İş Araçları Nasıl Kullanılır Twitter ve Facebook gibi diğer sosyal platformlar yıllardır İş platformları oluştursa da, instagram sadece İşe özgü profilleri başlattı ve kendi uygulama içi İş araçlarını açtı. Önceden, İş profilleri normal instagram profilleri gibiydi ve instagram reklamlar Facebook for Business platformunda barındırılıyordu. Ama iş için instagram yapmanın bu yolu artık değil. Artık, bir işletme profili oluşturabilir (Facebook İşletme sayfanıza bağlı), takipçileriniz ve yayınlarınızdaki gerçek analizleri görebilir ve tüm uygulama içinde ücretli reklamlar oluşturabilirsiniz. İş Profili İş için instagram aracı artık kullanıcıların düzenli instagram hesabını bir iş profiline dönüştürmelerine izin veriyor. Bu, kullanıcıların hesabınızı bir İşletme hesabı olarak tanımlamasını ve doğrudan uygulamadan sizinle bağlantı kurmasını kolaylaştırır. Ayrıca, hayatınızı bir pazarlamacı olarak daha kolay hale getiren Insights and Promote araçlarına erişmenizi sağlar. Analizler Önceden, işletmeler yalnızca üçüncü taraf uygulamaları aracılığıyla takipçilerine ve performanslarına ilişkin bilgilere ve analitiğe erişebiliyordu. Artık, yeni Analizler aracı, takipçilerinizin kim olduğunu ve ne tür içeriklerin kitleniz için en iyi performansı gösterdiğini görmenizi sağlar. Analizler, yayınlarınızın her birinin aldığı toplam gösterim sayısının, erişimin ve etkileşimin toplam sayısını da gösterir. Bu bilgi pazarlamacılar için paha biçilemez, çünkü instagram gönderme stratejinizi zamanla uyarlamanıza yardımcı olur. Tanıtın instagram üzerinde odaklanmanız, kitlenizle iyi performans gösteren instagram içerik oluşturmalı, ancak kitlenizi mevcut erişiminizi genişletmeye ne dersiniz? Önceden, sadece Facebook for Business platformu üzerinden instagram ‘da reklam verebilirsiniz. Ancak instagram için İş araçlarıyla, şimdi yayınları uygulama içinde tanıtabilirsiniz.

Hakkında: Admin

Kontrol Ediliyor

Dijital Pazarlama’ya Nereden Başlamak Gerekiyor ? Rehber Makale

Dijital Pazarlama’ya Nereden Başlamak Gerekiyor ? Ücretsiz bilinmesi gereken sosyal medya rehberlerimiz, temel bir dijital pazarlama aktivitesini planlamak ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir