Başlıca Haberler
Ana Sayfa / Sosyal Medya Rehberleri / İşletmeler için Twitter Kullanım Rehberi

İşletmeler için Twitter Kullanım Rehberi

İşletmeler için Twitter Kullanım Rehberi

twitter facebook özlü iletişim sürümüdür. Facebook’un tüm uygulamalarına ve işlevlerine sahip değil, ancak hızlı mesajları iletmenize izin veriyor. twitter ‘da başlamak için www. twitter .com adresine gitmeniz ve ÜCRETSİZ bir profile kaydolmanız gerekecektir. İşletme adınızı kullanırsanız twitter dikkatinizi çekmez, ancak kullanıcı adlarında bir karakter sınırlaması olduğunu unutmayın. Bu nedenle uzun bir işletme adınız varsa, kullanılacak yoğun bir sürümü düşünmek için akıllı olmanız gerekebilir. Dolayısıyla, bir hesabınız olduğunda, bilmeniz gereken başlıca şeyler şunlardır:twitter twitter ‘da güncellemeyi yazmak için yalnızca 140 karakteriniz var, bu yüzden fikir kısa tutmak ve belki de insanların daha fazla bilgi bulabileceği bir web sayfasına bağlantı vermek. Bu güncellemeler “Tweet’ler” olarak bilinir. twitter ‘da “takipçileriniz” oluşturursunuz. Bu, ne söyleyeceğinizi görmek isteyen kişiler olacak.

Bu,   Bu sembolü göreceksiniz # – Buna hashtag denir ve tweet’leri insanlar tarafından ortak temaya göre bulabilmek için endekslemek için kullanılır. @ @ Sembolünü kullanarak ve sonra bir kullanıcı adı olan ör. @TheWomensOrg, dikkatlerini çekmek için bir kişiye doğrudan bir tweet göndermenin yoludur. Ancak, twitter ‘ın açık bir forum olduğunu daima unutmayın, bu işlevi kullanırken bile, mesajınız twitter sayfanızda doğrudan veya açık olarak gösterilip gösterilmeyeceğini  Diğer kullanıcılara DM veya Doğrudan Mesaj gönderebilirsiniz, ancak yalnızca sizi takip ediyorlarsa  aşağıdaki ‘ilginç’ ya da RT tarafından takipçilerinize gönderebileceğiniz ilginç bir şey anlatıyor – Bunu yapmak için tıklayabileceğiniz her tweet ile basit bir düğme var logo Logonuz veya bir şey olması gereken bir ‘profil resmi’ ekleyebilirsiniz. gibi. Bu, 700.000’den fazla ve jpeg, gif veya png biçiminde olmalıdır.

 twitter , logonuzun çevresinde ve iş açıklamanızın altında yer alan bir “kapak resmi” için de yer açıyor. Üstte oturan yazı beyaz olacaktır, bu yüzden göz önünde bulundurularak görüntüyü seçerken aklınıza gelen değer 1252 × 626 – Maksimum dosya boyutu 5MB. Üst twitter İpuçları  Bina Takipçileri – Takipçileri oluşturmanın tek yolu takip etmektir. Kullanıcıların profilindeki bu düğmeyi tıklayarak insanlar, üstteki arama çubuğuna yazılan anahtar kelimeleri takip etmek için alakalı kişileri bulmak. Potansiyel müşterilerinizin ilgisini çekebilecek, rakiplerinizi bulabilecek ve takipçilerini takip edebilecek, mevcut müşterilerinizi bulacağınızı ve onlara ulaştığınızı bildirmelerini sağlayacak kişileri söylediğiniz kişileri bulun ve takip edin  İlginç tutun – Anter yol takipçileri tweetlerini ilginç tutmaktır. Potansiyel müşterilerinizin ne gibi ilginç bulduğunu düşünün ve onlara bilgi verin. Yalnızca satış satmak için twitter ‘da satış yapanlar yakında takip edilmeyecek. İlginç içerik oluşturmak için bir ipucu size e-posta göndererek “Google Uyarıları” oluşturmaktır. Bu, e-posta hesabınızda seçtiğiniz herhangi bir anahtar kelime ile ilgili ilginç haber makalelerini veya web sayfalarını işaretleyerek ücretsiz bir e-posta uyarısıdır. People İnsanların sizi bulmasına yardımcı olun ve sohbete katılın. Anahtar kelimeleri vurgulamak için hashtag’i kullanın. Sözcüklerin önündeki # sembolünü kullanmak onları twitter ‘da öne çıkarır ve bunları ortak konuların tweet listelerine dönüştürür.

İşletmeler için Twitter Kullanım Rehberi

Bu, sizi bulmak için konuyla ilgili tweet’leri arayanlara yardımcı olur. #Health #Liverpool vb. En çok kullanılan #Expressions, günün “trend olan konuları” haline gelir. twitter twitter ‘da zaten trend olanların listesini gösterir. Böylece, #JoinTheConversation – Kişilerin bunları bulmasına yardımcı olmak için tweet’larınıza bu #Hashtag ekleyin. Ayrıca kendi moda hashtag’inizi de oluşturabilirsiniz. #EBöğrenme ve diğerlerini twitter ‘da trend olarak ifade etmek ve kullanıcıları ilgilendirmek için kullanmak için teşvik edin – Muhtemelen PR fırsatlarını bulmak için #journorequests gibi konuları arayın ve # yarışmalar için gözlerinizi saklayın  Zaman bütçenizi izleyin – tweeting’in hootsuite veya tweetdeck’i kontrol etmek için çok zamanınız var, farklı zamanlarda dışarı çıkacak mesajları planlayabileceğiniz ücretsiz araçlar. Bu şekilde çıkmak için tüm içeriklerinizi bırakmamaya çalışın. Onu taze tutmanın bir yolu olarak kullanın, ancak yine de twitter ‘da etkileşim için en iyi şekilde çalıştığınız etkileşim öğesini kaybetmediğinizden emin olmak için canlı olarak giriş yapın:

•Uzmanlar – Uzmanları / iş alanları alanında açık bir uzmanlığa sahip olabilirler. Daha fazla destek için ilgi oluşturmak amacıyla paylaşın
• Markalar – Çevrimiçi takipçileri, açık bir markayla çevrimdışı bir iş olarak izleyebilir ve twitter ‘ın Yapı İlişkileri hakkında olduğunu duyurmalarına yardımcı olabilir:
• Dinle – Bu, ilk ve en önemli anahtardır – ne olduğunu izleyin Bir ilişki kurmak isteyenler twitter ‘da söylüyor ve cevap veriyor. twitter artık müşteri geri bildirimlerini toplamak için 1 numaralı yol! Twilert uyarılarını (google bu ücretsiz araç) kurabilirsin. Bu şekilde, insanların sizin hakkında neler söylediğini dinleyebilir ve yanıt verebilirsiniz. SocialMention benzer bir araçtır.
• İzleyin – network takipçi ’ile bağlantı kurun ve çevrimiçi ağ iletişimi için diğerlerini takip edin ve endüstri trendlerine ayak uydurun
•‘ Tweet ’@ kişi – twitterkimliklerini kullanın. Tweetler (güncellemeler) gönderirken @TheWomensOrg, uyum sağlamaya yardımcı olur ve bu kişiye anahtar mesajlar getirir. Buna ‘anma’ denir ve herkes söylediklerinizi görebilir • Doğrudan mesaj gönder veya ‘DM’ler – Bu tür bir özel mesajı yalnızca sizi takip eden bir kişiye gönderebilirsiniz.

Bu nedenle, önce yukarıdakileri kullanarak ilişki kurun ve ardından özel olarak deneyin. iletişim • Yardım etmek – twitter ‘da iletişim kurmanın en önemli yolu budur. Kendi tweet’inizle ve başkalarına yanıt verirken ne kadar yararlı olursanız o kadar değerli olursunuz • Ödüllendirici takipçiler – Dell, twitter üzerinden geçen yıl satılan 1 milyon dolar kazanmıştır. Dell twitter takipçilerine özel özel satışlarla ilgili mesajlar gönderir. Takip ettiğinizlerin twitter ‘da ne kadar yararlı olduğunu kontrol etmek ve nasıl karşılaştığınıza bir göz atmak için daha kullanışlı ücretsiz bir araç Twitcleaner. E-iş terimleri ve kısaltmalar için bir rehber Blog: Düşünceler ve makaleler yayınlamak için kullanılan bir web günlüğü. Tarayıcı: İnternette yayınlanan bilgileri aramak için kullanılan bir yazılım uygulaması. En yaygın iki tanesi Internet Explorer ve Mozilla Firefox’tur.

İçerik Yönetim Sistemi / CMS: Bir kullanıcının bir web sitesinde içeriği ekleyebilmesini veya değiştirebilmesini sağlayan bir yönetim yazılımıdır.
DSL: (Dijital Abone Hattı): Sıradan bakır telefon hatları üzerinden evlere ve küçük işletmelere yüksek bant genişlikli bilgi getirmek için tasarlanmış bir teknoloji. Telus yüksek hızlı İnternet hizmeti DSL örneğidir. E-iş: İşletmeyi yürütmek veya kolaylaştırmak için internet teknolojisinin kullanımı. E-Ticaret: İnternet üzerinden mal ve hizmet ticareti.

İşletmeler için Twitter Kullanım Rehberi

E-Pazarlama: İnternet üzerinden iş tanıtım faaliyeti Güvenlik Duvarı: Özel bir ağa ya da özel bir ağdan yetkisiz erişimi önlemek için tasarlanmış bir sistem. Güvenlik duvarları, yetkisiz İnternet kullanıcılarının internete bağlı, özellikle de intranetlere bağlı özel ağlara erişimini engellemek için yaygın olarak kullanılır.
Takip et: twitter sayfanızda “takip et” i tıklayan kullanıcı, düzenli güncellemelerinizi veya “Tweet’lerin” Hashtag’ını seçmeyi seçiyor: Bu, twitter ‘da en yaygın olarak görülen bu simgeyi ifade eder. Anahtar kelimelerin önüne hash etiketi eklemek onları sitenin ana konuları olarak dizine ekler. Ana Sayfa: Bir kullanıcının bir web sitesine bağlandığında gördüğü bir web sitesinin ana sayfası.
HTML: (Köprü Metni Biçimlendirme Dili) Web sayfaları oluşturmak için kullanılan bir “kod”. Web üzerinden veri paylaşmak için kullanılan ortak bir dil. Köprüler: Web sayfalarında kullanıcıların internette herhangi bir yerden sayfadan sayfaya “atlama” yapmasına olanak tanıyan yerleşik “bağlantılar”.
İnternet: İnternet, tüm dünyada milyonlarca kullanıcısı olan küresel bir bilgisayar ağıdır. Herkes bu ağa katılabilir ve bilgisayarınızdan dünyanın herhangi bir yerinde bilgi gönderebilir ve alabilirsiniz – hepsi de günün 24 saati yerel bir telefon görüşmesi ücreti ile. İnternet birçok iş avantajı sunar.
Intranet: Bir intranet, internetin kendisiyle bağlantılı olmayan özel bir internet.
ISP (İnternet servis sağlayıcı): İnternet Erişimi Sağlayıcısı olarak da adlandırılır. İnternet’e dijital olarak veya aylık bir ücret karşılığında analog olarak erişim sağlayan bir kuruluş.
Multimedya: Birden fazla medyanın, yani veri, ses ve video kullanımını birleştiren uygulamalar.
Retweet: Birisi birilerinin elses güncellemesini twitter ‘da okuduğunda okur ve bunu kendi takipçilerine iletmeyi seçer.
Arama Motorları: Arama Motoru yazılım paketleri (Google, Yahoo, Alta Vista, WebCrawler, Dogpile veya Lycos gibi) Web’de aradığınızı bulmanıza yardımcı olur. Ne aradığınızı açıklamak için bir kelime veya kelime öbeği yazabilir ve arama motoru bunu olası tüm eşleşmeleri kaydederek dizinine göre eşleştirebilir. Çoğu arama motoru ücretsizdir.


Arama Motoru Optimizasyonu (SEO): arama motorlarından bir web sitesine hacim ve trafik kalitesini iyileştirme süreci. Bu hedeflenen anahtar kelimelerle yapılabilir.
Sunucu: İstemci bilgisayarlara servis sağlayan bir ağ aygıtı, örneğin dosya erişimi, yazdırma bekletme veya uzaktan yürütme. Sosyal Medya: iletişimi etkileşimli diyaloga dönüştürmek için kullanılan web tabanlı ve mobil teknolojileri içerir.
Durum Güncellemesi: çoğunlukla facebook ile ilişkilendirilen bir mikro blog oluşturma biçimi. “Arkadaşlara” veya takipçilere kısa bir mesaj göndermeyi ifade eder.
Tweet: Bu, twitter güncellemeleri aracılığıyla gönderilen bir 140 karakterli mesaj anlamına gelir. – Re-tweet veya RT, mesajınızı gören ve onu kendi takipçilerinize gönderen ve sizi kaynak olarak gösteren bir kişiyi ifade eder.
URL: (Tekdüzen Kaynak Konum Belirleyici): Bir web sitesini bulmak için kullanılan alfa sayısal adres.
Web barındırma: Kendi web sunucularına sahip olmayan kullanıcılara kendi web sitelerini “park etmek” ve diğerlerinin internet üzerinden görüntülemelerine izin veren bir organizasyon. ISS’ler ayrıca web sitelerini ve AOL gibi siteleri de barındırır, abonelerin barındırması için az miktarda sunucu alanı sağlar.

Hakkında: Admin

Kontrol Ediliyor

E-Ticarette Sosyal Medyanın Önemi

E-Ticarette Sosyal Medyanın Önemi Eğer ticarette fiziksel anlamda bir baskınlığınız varsa ve mağazalarınızın bulunduğu ortamdan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir