Başlıca Haberler
Ana Sayfa / Sosyal Medya Rehberleri / Sosyal Medya Deneyimleri ve Reklamcılık REHBERİ

Sosyal Medya Deneyimleri ve Reklamcılık REHBERİ

Sosyal Medya Deneyimleri ve Reklamcılık REHBERİ

Giriş Şirketlerin çevrimiçi varlığı lüzumlu ve günümüzde giderek daha çok çeşitlilik gösteriyor. Küresel dijitalleşme artmaya devam ediyor. Çeşitli toplumsal medya platformlarını kucaklamak şirketlerin çevrimiçi pazarlamasının bir parçası standart haline geliyor ve sayısız rakip ve fazlaca sayıda içerik her zamankinden daha mühim ilgili kalmak isteyen firmalar için. Tüketiciler okumayı değiştirdi gazete ve mobil platformlara tv seyretmek ve onlara ulaşmak için şirketlere güncel kalmalı ve en karlı kanalları derhal belirlemelidir Çevrimiçi pazarlama ve reklamcılık için. Mobil cihazlar, şirketlerin müşterileriyle herhangi bir müşteriye ulaşmasına ve etkileşimde olmasına olanak tanır günün saati, her yerde. Bu erişimin bir boyutu, reklamsızdır Bir şirket gelişemez. Birçok mobil platform ve uygulama herhangi bir reklam olmadan faaliyetlerini ve uygulamalarını finanse etmek için reklam yapmak günümüzde fazlaca nadirdir. Reklamlar, çoğunun ayrılmaz bir parçasıdır Feysbuk, Twitter, LinkedIn benzer biçimde en popüler toplumsal medya platformları ve YouTube ve Eylül 2015’te, görüntü paylaşımı mobil uygulaması instagram dünya çapındaki işletmeler için, müşterilere ulaşmak için yeni bir kanal olarak oluşturulan reklamları, fazlaca. Bu, şirketlere müşterileriyle bağlantı oluşturmak için yeni bir fırsat verdi. görsel araçlar ve değişen işletmeler vasıtasıyla ilgi çekici ve aksiyon-ilham verici bir yol başlangıçtan fazlaca uluslu şirketlere kadar olan büyüklükte, instagram ‘dan kayda kıymet sonuçlar görüldü reklam kampanyaları ( instagram 2016’da reklam). 

instagram ’in çekirdeği görselleştirmede yatıyor: uygulamadaki tüm içerikler formunda fotoğraf ve videolar. Şirketlere yönelik fırsatları, kullanıcılar için olduğu gerçeğiyle ilgilidir. bir tek bakmak değil, bununla beraber markalarla deneyimleri hakkında içerik paylaşın (Klie 2015). 2010’daki lansmanından beri, kullanıcı kullanıcı numaralarında devamlı bir artış görmüş oldu, ve bugün küresel kullanıcı tabanı, 500 milyon kullanıcıdan oluşmaktadır. Demografik Kullananların dağılımı da ağırlıklı olarak genç nesillerdir: Kullananların% 90’ı 35 yaşın altındadır (Lowe 2015). Ek olarak, firmalar çekiyor instagram ‘ın etkileşim düzeyleri, başka bir deyişle, etkileşim içinde olan kullananların oranı platformdaki hesaplar ve içerikler, mesela yorum yada sevme. Tüm bunlar öteki toplumsal ağ platformlarından fazlaca daha yüksek bir seviyede. 5 Bununla beraber, bilhassa reklamcılıkta instagram reklamcılığıyla ilgili temel sorunlardan biri, kullananların, reklamları fena hedeflenmiş olarak yaşamış olduğu gerçeğiydi. 

Sosyal Medya Deneyimleri

instagram Reklamlar Eylül 2015’te Finlandiya’da başlatıldı ve Genel görüş ve yazarın deneyimi, tamamen pozitif karşılanmadı. Heine (2016) ‘a nazaran instagram , global iş ve marka geliştirme müdürü, J. Quarles, ” erken günlerin ” negatif yorumlarına da dikkat çekti Reklamlar, fena hedefleme ve alakasız reklamlar ile ilgili olacak. Yazar ve görevli arasındaki toplantılarda birçok kez tartışıldı Bu tezin, FlowHouse, pazarlamacıların hedefleme sorununu yalnızca şu ana kadar iyi mi etkileyebileceğini, bireysel kullananların çevrimiçi davranışlarında toplayabilecekleri algoritmalar ve veriler Sonuçta, kime hangi reklamların gösterildiğini belirler. Bu mesele Bir çeşit paradoks olarak görülmelidir: Bir reklam kampanyası kati olarak hedeflenmiş olsa bile mümkün olmasıyla birlikte, uygulanan algoritmanın toplanamaması gene de mümkün olabilirdi İlgili veriler, tüketicinin yararlı olarak görmediği reklamlarla sonuçlanır yada uygun. Bu kısmen tercih edebilen kullananların kendileri tarafınca etkilenir. çevrimiçi eylemleri hakkında verdikleri detayları, mesela reklam engelleyicileri ve belirli tarayıcılar. Sadece, fenomenin tartışılabileceği söylenebilir. Genel olarak, hala iyileştirilmesi ihtiyaç duyulan fazlaca yer var. 2016 baharında dava şirketi için oluşturulan üç instagram reklam kampanyası tezde araştırıldı.

Şirket, Fin olmayan kurgusal bir kitap olan Docendo idi. Yayıncı 1990 senesinde Jyväskylä’da kuruldu. ve meşhur yazarlar. Kitap mağazası Docendo.fi ek olarak 1994 senesinde kuruldu. Firmanın kendi kitaplarını satmak, sadece daha sonraki yıllarda, diğerlerini satmaya başladı yayıncıların emek harcamaları da. Fotoğraf, bilişim, spor ve refah alanında uzmanlaşıyorlar ve iktisat, tarih, tabiat ve boş vakit etkinlikleri benzer biçimde mevzularda da kitaplar satıyor. Docendo Yılda ortalama 60 kitap yayınlıyor. Docendo, tezin görevlisi olan FlowHouse Oy’un bir müşterisidir. FlowHouse bir Jyväskylä tabanlı dijital pazarlama ve toplumsal medya uzmanı firmalar Dijital pazarlama, toplumsal medya ve dijital alan kişi eğitim ve danışmanlık ile 2008’den beri deneyim. FlowHouse dijital pazarlama kampanyaları ve tasarımları gerçekleştiriyor. stratejik dijital satışların yanı sıra firmalar ve kuruluşlar için eğitim hakkında bu mevzular (FlowHouse 2016). FlowHouse, instagram reklamını planladı ve yürüttü tezde çözümleme edilen kampanyalar. Araştırma sorusu ve hedefleri Sav, Finlandiya’da instagram reklamcılığı olgusunu incelemeyi amaçladı. Kullananların bakış açısına odaklanarak, Eylül 2015’ten 2016’ya kadar. Ek olarak, Amaç, Docendo ve FlowHouse’un kapsamlı bir anlayış kazanmasına destek olmaktı kampanyaların başarısı ve instagram reklamlarına yönelik tutumlar genel düzeyde. instagram ile avantajları ve sorunları tanımlamak için Tezin reklamının yapılması, reklam kampanyalarının müşterilerin reklam alımını araştırdı. genel olarak fenomen olarak, maliyetler ve marka imajıyla ilgili sonuçlar, ve instagram , sonuçta ulaşmak ve çekmek için karlı bir kanal olup olmadığını hedef kitleleri etkili bir halde Böylece, tezi, instagram verimliliğini araştırmayı amaçladı. Aşağıdaki araştırma soruları ile reklam: instagram instagram ‘da instagram ‘daki kullanıcı deneyimleri ve reklamlara cevap nedir? instagram instagram Reklam ne kadar verimli? instagram instagram ‘ın reklamları şirket açısından iyi mi geliştirilebilir?

instagram reklamı terimi fazlaca yeni olduğundan ve daha azıyla var olduğundan beri İlkbahar ve yazları literatür taraması yazılırken bir yıldan fazla 2016 – 30 Eylül 2015 tarihinde dünya genelinde tanıtıldı – mevcut araştırma mevzu hakkında kıt. Bir çok kaynak çevrimiçi olarak reklamverenlere yönelik ipuçlarına odaklandı ve verimli şirket reklam kampanyaları yapma mevzusunda firmalar. Mükemmel bir şey var tüm sektörlerdeki firmalar için oluşturulan instagram pazarlama rehberlerinin sayısı Bu nokta ve bunlar birçok tezin mevzusu olmuştur, mesela, fakat ne Birçoğu noksan olan instagram instagram şundan dolayı reklam hala kavramdır yeni. Araştırma Şekilleri Sav, birincil yöntem olarak nicel araştırma yöntemini kullanmıştır. Ana araştırma aracı olarak nicel instagram kullanıcı anketi. Azca araştırılmış kullanıcı bakış açıları ve Fin kullanıcılarının tutumları ve deneyimleri instagram reklamcılık tezi odak noktasıydı. Feysbuk Reklam Yöneticisi’nin Kazanmak için Eylemler ve Tıklama Başına Maliyet benzer biçimde metrikler de dahil edilmiştir. Kampanyaların başarısının ve finansal yönlerinin anlaşılması. Ile nişan reklamlar, çalışmadaki öteki mühim bir mevzudu. Reklamların dönüşüm oranları Sürecin yeterince etkili olup olmadığını belirlemede gerekliydi Bir pazarlama stratejisine yine eden bir yöntem olarak dahil edilmek. Ek olarak, bir röportaj atama şirketi FlowHouse çalışanı ile uzman görüşü sağlamış oldu fenomen ve literatüre ek olarak iyi mi en iyi şekilde yaklaşılabileceği gözden geçirmek. FlowHouse tarafınca sağlanan kıymetli kullanıcı bakış açısıyla anket verilerinin analizi genel olarak reklamcılık ve tüketici davranış kalıpları.

Sosyal Medya Deneyimleri

Dahası, şirket, dahil olmak suretiyle instagram reklam kampanyalarının başarısı hakkında geri bildirim aldı Kullanıcı anketinden niteliksel alan kişi görüşleri. Bu tür görüşler üstünden erişilemez Yalnız çevrimiçi reklam etkinliği analizlerinde kullanılan sayısal ölçümler. Çalışmanın neticeleri hem FlowHouse hem de öteki firmalar tarafınca kullanılabilir. Sektörde görünürlük artırmaya destek olacak toplumsal medya pazarlamasının planlanması ödeme yaparken mümkün olan en etkili şekilde toplumsal medya üstünden satış ve satış kullanıcı dostu dikkat. Emek verme, bununla beraber, Kullananların anlamasına destek olacak fenomen daha iyi ve her instagram kullanıcısı sponsorlu olduğundan Günümüzde kendi beslemeleriyle ilgili reklamlar, araştırmanın kitlesi küresel olduğu söylenebilir. Tezin yapısı Aşağıdaki iki bölüm temel olarak odaklanan kuramsal çerçeveyi tanıtmaktadır. toplumsal medya pazarlaması, reklam hedefleme ve tüketici davranışları. toplumsal medya ağ uygulaması, instagram , üçüncü bölümde tanıtıldı instagram üstünde reklam çerçevesi ile beraber. Dördüncü bölüm, tezin araştırma metodolojisi ve veri toplama süreci. Neticeleri 8 Emek verme bölüm 5’de tanıtılmıştır ve bölüm 6’da tartışılmıştır. verimli, uygar ve kullanıcı dostu instagram reklam için.

Dijital Pazarlama Pazarlama terimi bir tek Kotler, Armstrong, Harris ve Piercy tarafınca tanımlanır. (2013) kıymet yaratma amacı ile kârlı alan kişi ilişkilerini yönetme müşteriler için ve karşılığında karşılığında kıymet soruşturma. Amacı yeni müşteriler çekmek Mevcut müşterileri teslim ederek, üstün kıymet vaat ederek memnuniyeti. Pazarlama, ister şirket ister kâr amacı gütmeyen olsun, her şirket için eleştiri öneme haizdir. Bu, günümüzün rekabetçi iş ortamında başarı göstermiş olmak istiyor. Bugün, pazarlama geleneksel baskı, TV ve radyo medyasından Pazarlamacıların “sizin bir parçanız olmak istediği, çevrimiçi ve mobil platformlar yaşamınızı ve deneyimlerinizi markalarıyla zenginleştirin ”(ibid. 4-5). Biçim 1’de gösterilen pazarlama süreci, hem geleneksel hem de dijital için geçerlidir. pazarlama. İlk adımlar müşterilere odaklanır: gereksinimlerini anlama, yaratma onlar için kıymet ve kalıcı alan kişi ilişkileri kurmaya kaynak ayırma. Bunlar, müşterilerin kendilerinden elde ettikleri kıymeti, son adım. Son yıllarda dijitalleşme süreci, pazarlama endüstrisini bir devlet haline getirdi. devamlı değişimin ve dijital pazarlama tabanının elde edilmesi. Dijital pazarlama “dijital teknolojileri uygulayarak pazarlama hedeflerine ulaşmak” (Chaffey ve Ellis-Chadwick 2012, 10) ve şirketlerin çevrimiçi olarak yönetiliyor olması Bilgisayarlar, cep telefonları ve tabletler benzer biçimde platformlar vasıtasıyla varlık (ibid. 10). Bu, etkileşimli olarak oluşan, 2004’te tanıtılan bir kavram olan Web 2.0 tarafınca etkinleştirilmiştir. ve toplumsal çevrimiçi hizmetler ve teknolojiler ve kullananların katılımını teşvik etmek ve içerik oluşturma. Teknikler içinde mesela bloglar, topluluklar, video akışları ve toplumsal ağlar. Web 2.0’ın temeli, dijital pazarlamayı da fazlaca yararlı kılan şeydir. Yeni yazışma yolları ve informasyon alışverişi arasındaki olanaklar firmalar ve müşteriler. Bu altını etkileyen faktörleri idrak etmek pazarlama ortamı ve alan kişi gereksinimleri, pazarlamada bir sonraki adımın temelidir Biçim 1’de gösterildiği benzer biçimde bir strateji tasarlamak. Chaffey ve Ellis-Chadwick’e (2012) nazaran, dijital pazarlama stratejisinin Öteki kanallarla entegre olun ve firmanın genel iş hedeflerini destekleyin.

Dijital pazarlama stratejisi, kanalın kullanımına ilişkin kararlara odaklanır. Mevcut pazarlama stratejilerini desteklemek, kanalın kuvvetli ve zayıf yanlarını yönetmek, ve verimli bir fazlaca kanal elde etmek için öteki kanallarla ilişkisi pazarlama (age 191). Chaffey ve Ellis-Chadwick de belirlemenin önemine dikkat çekiyorlar. Rekabet ortamında online müşteriler için en iyi kıymet önerileri, ve medya seçimi: müşterileri çekmek için dijital pazarlama stratejileri ve marka bilinirliğini çoğaltmak, Web’te olduğu benzer biçimde, çoğu zaman devam ediyor yada “daima açık” oluyor. ve bilhassa toplumsal medya, bu yüzden yatırım kararları uzun vadeli bir görüş açısı gerektirir Toplumsal medya pazarlamacılığı Tüketiciler çevrimiçi olarak daha çok vakit geçirdikçe, çeşitli uygulamaları kullanın ve etkileşimde bulunun Küresel ve büyüyen toplumsal medya platformlarında firmalar sırayla takip etmeli mühim kitlelerine etkili bir halde ulaşmak. Son yıllarda toplumsal medya Pazarlama ve müşterilere ulaşmak için giderek daha çok öne çıkan bir kanal. Toplumsal medya Pazarlama, dijital pazarlamanın bir parçası olarak, büyük seviyede öngörülemeyen tarafınca karakterize edilir Bir şirket ve müşterileri içinde iki yönlü bir etkileşim olanağı. Stratten (2012), toplumsal medyanın medya yerine konuşmalar ve eylemler bulunduğunu korumak için çaba sarfediyor (27) ve toplumsal medyanın da alan kişi hizmetlerinin gerçekleşmesine izin verdiğini belirtiyor.

Sosyal Medya Deneyimleri ve Reklamcılık REHBERİ

kamuoyu, ister pozitif ister negatif olsun (47). Toplumsal medya pazarlaması, internet sayfası trafiğini ve markayı dikkate almayı hedefliyor çeşitli toplumsal medya siteleri vasıtasıyla ve içerik kullanıcıları paylaşmaya teşvik etmelidir Toplumsal ağlarıyla (Toplumsal Medya Pazarlama 2016), büyük seviyede içeriğin viral hale geldiğini. “Viral” Merriam-Webster sözlüğünde tanımlanmıştır “İnternet vasıtasıyla birçok kişiye hızla yayılıyor” (Viral) 2016). Viral içerik, küresel olarak fazlaca sayıda insana ulaşabilir. Reklamlarla ilgili olarak, başlangıçta hedef kitlenin parçası olmayan kişiler de. Şirketlerin müşterileri ile dürüst ve güvenilir ilişkiler kurmaları önemlidir. bir tek informasyon alışverişinde bulunan satıcı ve müşteriler değil, ek olarak deneyimlerini paylaşan müşteriler de var. Toplumsal medya şirketlere daha çok müşteriye erişme, topluluk oluşturma ve teşvik etme olanağı sağlamış oldu alan kişi iştirakı. Kullanıcı tarafınca oluşturulan içerikler dikkat çekici olabilir Alan kişi memnuniyeti ve sadakati üstündeki tesiri ve müşterileri Ürün yada hizmet geliştirme, alan kişi memnuniyetini mühim seviyede artırır. Üstünde çeşitli toplumsal platformlar, bir markayla çalışan müşteriler başkalarını etkileyebilir ağızdan geçen kelimelerle ve pozitif duygusal bağlarla savunanlar savunabilir şirket için (Sashi 2012). Bu savunuculuk netice olarak markanın yararınadır artan pozitif farkındalık kanalıyla – herhangi bir ücret ödemeden Toplumsal Medyada Alan kişi Iştirakı Dijital ve toplumsal medya pazarlamasında alan kişi iştirakı temel bir kavramdır bugün. Çevrimiçi ortamda müşteriler için rekabet eden firmalar için dirimsel ehemmiyet taşımaktadır. bir tek ilgilenmek değil, bununla beraber nişanlı müşterileri için çaba göstermek kendi zamanlarını ve paralarını nereye yatırım yapacaklarına karar vermek seçenek sayısı. Alan kişi iştirakı “duygusallığı güçlendiren tekrarlanan etkileşimlerden oluşur. Bir müşterinin bir markette haiz olduğu ruhsal yada fizyolojik yatırım ”(Chaffey & Ellis-Chadwick 2012, 319). Van Doorn ve diğ. (2010) “alan kişi iştirakı” önerdi Davranışlar işlemlerin ötesine geçer ve alan kişi olarak hususi olarak tanımlanabilir bir marka yada şirket odaklı, satın alımın ötesinde davranışsal tezahürler, motivasyonel sürücülerden kaynaklanıyor ”. Alan kişi katılımının devam edebileceğine Pozitif yönde, başka bir deyişle, pozitif mali ve mali olmayan neticeleri vardır şirket yada negatif, ve “sözlü-sözlü, tavsiye” benzer biçimde davranışları ihtiva eder. öteki müşterilere destek olmak, blog yazmak, yorum yazmak ve hatta ilgi çekici olmak yasal işlemde ”. Evans (2010), Biçim 2’de gösterildiği benzer biçimde alan kişi katılımının dört adımını sunmaktadır: Tüketim, İyileştirme ve Oluşturma, “içerik tüketimi” yerine İşbirliğine yol açıyor son adım olarak Tüketim, mesela seyretme, okuma, dinleme benzer biçimde temel çevrimiçi aktivitelerdir. yada çevrimiçi içerik indirme. Tüketim, paylaşmadan ilkin gerçekleşmelidir. içinde ne olduğu okumadan paylaşmak ilk olarak fena sonuçlara yol açabilir. Sonraki adım, İyileştirme, içinde ne olduğu derecelendirme, yorumlama yada etiketleme ile tanımlamak anlamına gelir Birkaç yöntem adı. Mesela, bir ürünün çevrimiçi olarak incelenmesini Bir okur, fazlaca yararlı değildir, fakat ötekiler yardımseverlik derecesine nazaran küratörlüğünü yaparsa, olur daha kıymetli. İyileştirme, markaların teşvik etmesi ihtiyaç duyulan düşük eşikli bir etkinliktir Bir topluluk meydana getirmeye adım atmak için. Yaratılış, bir topluluğun üyeleri bir şey yaptığında ve paylaştıklarında gerçekleşir.

 

Marka, içerik oluşturulmasında destek sağlamalı ve Tüketicinin yarattığı nicelik ve niceliği arttırmak için mümkün olmasıyla birlikte çaba harcamadan içerik ve netice olarak markanın itibarı. Son olarak, ortaklık, esasen toplumsal bir etkinlik, şirket arasındaki konuşmayı teşvik eder ve müşterilerinin yanı sıra ürün yada hizmet tasarımında alan kişi iştirakı. Müşteriler Yorumlar ve fikirler şirkete hangi yönde gelişeceğini onların işi. Müşteriler üretimde söz sahibi olabileceğini düşündüklerinde Muhtemelen nişan almayı ve nihai hedef olarak mesajı yaymayan savunucuları Şirket, çevrimiçi platformlarda ve ilgili toplumsal ağlarda. (Evans 2010, 16-20.) Toplumsal medya platformları, tüketicilerin katılımını ve en sevdikleriyle etkileşim kuruyor markalar kolay. instagram ‘da katılım, yorumlarda somut olarak ölçülebilir. beğenir ve bahseder (“@username”). Uygulamada istikrarlı gelişme görmeye başladı 2012’den itibaren katılım oranları: oranları ikiye katlanarak% 400 arttı gösterim başına 5.000’den azca etkileşim eyleminden, posta başına 20.000 işleme kadar geçen seneler Eylül 2012’den Eylül 2014’e kadar (Simply Measured 2014, 7). Uygulama 2014 senesinde “alan kişi iştirakı kralı” olarak kabul edildi ve karşılaştırıldı Twitter ve Feysbuk benzer biçimde öteki platformlara bağlılık oranları Öteki göze çarpan toplumsal medya ağlarının erişiminin ötesinde bir seviyede: instagram ’ın % 4.21 oranı, Feysbuk’un 58 katı (0.07%), 120 kat daha fazlaydı. Twitter’dan (% 0,03). (Elliott 2014.) Sadece 2015 yılı,instagram ‘nişan oranlarında’ dik bir düşüş kaydetti. Sariç (2016) Mart 2016’da instagram ’ın nişan oranlarının en düşük seviyede bulunduğunu belirtti 12 ayda, toplamda bu süre içinde ortalama% 70 azalır. Sariç önerdi Uygulamada artan kullanıcı ve marka sayısı, reklamlar da Daha ilkin daha çok hesap takip eden insanoğlu, düşüşün ana nedenleriydi nişan içinde. Bu fenomen sonrasında tezde ele alınmaktadır. Yatırım Getirisi – yada çevrimiçi reklamcılığın iyi mi ölçüleceği Rojas (2016), şirketlerin pazarlama bütçelerinin yüzdesini tahmin ediyordu. Toplumsal medyada harcanacak para, şimdiki yüzde 9.4’ten yüzde 21.4’e yükselecek yıl. Toplumsal medya, pazarlama bütçesinin giderek artan bir payını alarak finansal olarak istikrarsız çevre, şirketlerin toplumsal olarak ne kadar verimli olduklarını bilmeleri gerekiyor medya pazarlama emek harcamaları. Yalnızca Yatırım Getirisi’nin geleneksel hesaplaması, ölçüm için uygun değildir.

Hoffman ve Fodor’a nazaran toplumsal medya pazarlama etkinliği “Toplumsal medya yatırımlarından elde edilmiş gelirler daima dolar cinsinden değil, bununla beraber alan kişi davranışlarında (tüketici yatırımları) belirli toplumsal medyaya bağlı uygulamalar ”(2010, 42). “Erişim” benzer biçimde geleneksel pazarlama önlemleri naturel olarak niceliksel, sadece günümüz pazarının etkileşimli niteliği kalitatif gerektirir kampanyaların başarısının gerçek bir görüntüsünü yakalamak için ölçümler (Fisher) 2009). Çevrimiçi reklamlar, mesela, Sayfa ile ölçülebilir ve ölçülebilir. Bu tezde veri analizine dahil olan Görüntüleme ve Tıklama Başına Maliyet – İyi fakat Fisher şu şekilde diyor: “Bunun ötesine, vızıltıya, görüşlere, insanların markanız hakkında paylaştıkları sesler ve deneyimler ”. Hoffman ve Fodor (2010, 45-47) Marka Bilinirliği, Marka Katılımını, ve toplumsal medya için ilgili metrikler olarak Ağız Sözü. Için bireysel metrikler Bu kategorilerdeki toplumsal ağlar, mesela, “yükleme sayısı” uygulamaların ”,“ kullanıcı tarafınca üretilen içeriklerin sayısı ”ve“ repost sayısı ” ve sayısal iken, toplumsal etkinin ölçülmesinde etkili olan hisse ” medya reklam kampanyaları. Fisher, Owyang’ın toplumsal medya programlarını ölçme mevzusundaki görüşünü sunuyor 2006’dan itibaren hedefin tanımının lüzumlu bir başlangıç ​​olduğuna işaret ediyor. Hiçbir şeyi etkili bir halde ölçmenin mümkün olmadığı nokta. Öznitelikleri ölçmek için: “Etkinlik (blogun yada sitenin web analizi);  ton (duygu);  hız (zamana yayılmış, URL’ler, geri seyretme);  dikkat (sitede süre);  katılım (yorumlar, geri seyretme); Bu metrikleri ölçmek için yeni araçlar devamlı olarak geliştirilmekte ve Hoffman ve Fodor, bir seviyede otomatize edilebilirler. başlatılan bir kampanyanın tutarlı takip edeni. Piyasaya sürüldüğünde tüketiciler İçeriği bir tek “tüketmek” değil, yorum yapmak, paylaşmak ve düzenlemek parasızdır herhangi bir sıkıdüzen olmadan. Netice olarak, sorular cevaplandırılmalı ve yorum yapılmalıdır mesele durumunda izlenir. Hoffman ve Fodor bu tarz şeyleri kullanarak sonuçlandı Mesela ROI yerine metrikler faydalıdır şundan dolayı hedefleri ihtiva eder hem markanın hem de müşterinin – alan kişi hedefinin memnuniyeti Bağlanma ve yaratma gereksinimleri Çevrimiçi reklamcılık, dijital pazarlama stratejisinin ayrılmaz bir parçasıdır. Tanımlanabilir “İnternet’in internet sayfası trafiği elde etmek ve hedeflemek ve sunmak için bir vasıta olarak kullanılması Doğru müşterilere pazarlama mesajları ”(Online Advertising 2016) Coğrafi olmadığı için ikinci pozitif yanları temel pozitif yanları sunmak Mesajların yayılması için sınırlar. Chaffey ve Ellis-Chadwick (2012) tartışırken görüntülü reklam terimini kullanıyorlar çevrimiçi reklam yerleşimi. Bir reklamveren, üçüncü taraf bir sitede reklam yerleşimi için ödeme yapar. Internet sayfasına meydana getirilen tıklamaları çoğaltmak için belirli bir süre için bir toplumsal ağ örneği, Tüketicinin marka bilinirliği ve bilinirliği ve satın alma amacı. Reklam Sitenin bir bölümünde, sitenin bir bölümünde yada Tüketicinin arama motorunda kullandığı anahtar kelimelere Çevrimiçi reklamcılığın avantajları şunları ihtiva eder: direkt cevap (tıklama satın alınabileceği internet sayfası); marka bilinirliği (bilhassa tekrarlanması sebebiyle) bir reklama maruz kalma); marka etkileşimlerine ulaşmak; maliyet (çoğu zaman daha ucuz geleneksel medya); Bir reklam kampanyasını güncellemeye ulaştığında esneklik etken; ve hedefleme (aşağıdaki Çevrimiçi Reklam Hedefleme mevzusuna bakın). Dezavantajları Tüketiciler reklamları görmezden gelmiş olarak düşük tıklama oranlarını ihtiva eder. Reklam, uygun olmayan sitelerde gösteriliyorsa yüksek maliyetler ve hasarlı marka itibarı. Chaffey ve Ellis-Chadwick, çevrimiçi reklamların sonuçlarının ölçülebileceğini düşünüyor Çevrimiçi davranış yada maliyetlere odaklanarak değişik şekillerde. Tıklama oranları ( Reklamı tıklayan ve daha çok informasyon vermek için tasarlanmış bir web sayfasında sonlanmış kullanıcı reklamı meydana getirilen unsur ile ilgili bilgiler) çoğu zaman kullanılan bir metriktir, sadece görünüm Kullanıcı, firmanın internet sayfasını ziyaret ederse oranı dikkate alınır.

Reklamı gördükten sonrasında evvel belirlenmiş bir vakit diliminde gördükleri reklam. Reklamların maliyetleri çoğu zaman BGBM ile ölçülür. reklamın bin ekranı) yada Tıklama Başına Maliyet (524). Bunlar sonrasında tartışıldı instagram Reklamcılığının maliyetine ilişkin metodoloji kısmı. Çevrimiçi Reklam Hedefleme İnternet ve toplumsal medyada reklam hedeflemesi gerçekleşebilir. iki değişik düzeyde: ilkin, reklamverenlerin yapmış olduğu “manuel” hedefleme, mesela Alan kişi profillerini tanımlamak ve hedef kitlenin ilgi alanlarını seçmek bir çevrimiçi reklam kampanyası oluşturduktan sonrasında. İkincisi, reklamların gerçek vizyonu çeşitli algoritmaların yardımıyla çevrimiçi ve mobil platformlarda Tüketicilerin çevrimiçi davranışlarını seyretmek ve netice olarak, en uygun içinde ne olduğu reklamverenler tarafınca belirlenen şartları ve sınırlamaları kullanarak göster. Geleneksel hedefli pazarlama, “müşterileri tanımlama ve teşvik etme süreci” dir. Bu potansiyel müşterilere yetişmesi olası ortamlar vasıtasıyla ürün ve hizmetler ” (Hedefli Pazarlama 2016) ve kapasitede sınırı olan iken, daha iyi üretir Geniş, hedeflenmemiş pazarlamaya nazaran sonuçlar değişik olduğundan alan kişi tercihleri ​​(ibid.). Dijitalleşme ve toplumsal medya çağını getirdi Kullananların kullandığı verileri kullanmak için hedeflenen pazarlamada benzeri görülmemiş fırsatlar cihazlarını kullanırken oluştur. Bu fazlaca oranda yararlı informasyon sağlar konumdan kişisel ilgi alanlarına. Reklamcılar reklam kampanyalarını yayınladıktan sonrasında, söz mevzusu platform, reklamları tüketicilere tüketicilere göstermeye başlıyor En uygun gördüler. Algoritmalarla reklam hedefleme dayalı Kullanıcılar cihazlarını kullandıkları için oluşturdukları veriler. Anonim olarak toplanır ve kullananların geçmişteki davranışlarıyla eşleşen reklamların ekrana yerleştirilmesine destek sunar bir mobil aygıt yada bilgisayar Feysbuk’un instagram ’a haiz olmasında, instagram üstündeki reklamlar ilk etapta hedeflenebilir.

Sosyal Medya Deneyimleri ve Reklamcılık REHBERİ

instagram ‘da reklam Feysbuk ile aynı araçları kullandığı için bilhassa pazarlamacılara hitap ediyor: Feysbuk Reklam’ın “en gelişmiş hedefleme seçeneklerine haiz olduğu iddia edildi. çağdaş pazarlamada herhangi bir reklam platformu için kullanılabilir ”(Cooper 2015). Feysbuk tarafınca toplanan kullanıcı detayları benzer biçimde demografik detayları ihtiva eder yaş, cinsiyet, konum, eğitim durumu, iş ve ilişki durumu ve ek olarak ilgi alanları ve hobiler, sevilen sayfalar, kullanılan anahtar kelimeler, tıklanan reklamlar, satın alma davranışlar ve daha fazlası (Feysbuk Reklamları 2016 iyi mi hedeflenir). Birinin bağlantısını yapmak Kayıt esnasında kişisel Feysbuk hesaplarına instagramhesabı yapılması önerilir. kullanıcının Feysbuk etkinliğinin de reklamlar üstünde bir tesiri olduğu anlamına gelir instagram ‘da görüyorlar. Dijital Pazarlama ve Reklamcılıkta Tüketici Davranışı Toplumsal medya ve iştirakı tartışırken, mesela, tüketici psikolojisi tüketicilerin niçin bu şekilde davrandıklarını anlamaya destek olarak merkezi bir konumda yapmak: onları meşgul etmek için ne motive eder ve ne değildir. Bugün tüketici davranışı Genel olarak web ve e-ticarete odaklanan küresel olarak tanınan bir araştırma ilgisi. Tüketiciler, tüm dünyadaki ürün ve hizmetlere 7/24 erişebilirler. ve araştırmacılar bu davranışları iyi mi izleyebileceklerini ve çözümleme edeceklerini bulmalılar: toplumsal medya, gizlilik sorunları ve tüketici-tüketici etkileşimleri en fazlaca öne çıkan mevzular. Tezin mevzusu tanımlandığında, mobil pazarlamadaki mevzular sık sık dile getirildi ve kullananların reklamlarla ilgili memnuniyetsizliklerinden bahsedilebilir. instagram , çevrimiçi reklamcılıkla ilgili tüketici davranışları ile ilgilidir. genel düzey. Çevrimiçi reklamcılık üstüne meydana getirilen araştırmalar ağırlıklı olarak poster reklamlarına yoğunlaşmıştır. ve farkındalık yaratmak ve satın alma olasılığını çoğaltmak için kıymetli olarak görülüyorlar. çoğunlukla tutumsal tesirleri ile (Kapat 2012, 212). Ek olarak, not edildi Günümüzde tüketiciler internette gezinirken reklamları giderek görmezden geliyor, ve dikkatleri başka yerlerde olsa bile, bilgisizce reklamcılığı işlerler Bu, uygun marka tutumlarına neden olur (ibid. 213). Muhtemelen, aynı şeyi alır Reklamlarından beri instagram ‘da bir yer, bir mobil cihazın tüm ekranını kaplar: Geçmişi kaydırmak kolay olsa da, kullanıcılar çoğu zaman en azından markanın adını görürler. “Sponsor” işaretinden ilkin (Bölüm 3.1’de daha çok). Çevrimiçi reklamlar iki kategoriye ayrılabilir: müdahaleci ve korsan olmayan. Rahatsız edici bir reklam, kullanıcının çevrimiçi deneyiminde ansızın görünen bir reklamdır. Bir arama yada gereksinim tarafınca istenmez (Kapat 2012, 214). Toplumsal medya platformları çoğu zaman ikisine de haiz olabilir, sadece instagram üstünde reklamlar bilhassa müdahaleci.

Haber akışında kullananların yayınlarına benzer şekilde görünürken, Mesela kullanıcının mevcut informasyon gereksinimi ile ilgili, sadece hedefleme belirlendi Reklamverenin ilgi düzeyi tek metriktir. Müdahaleci doğası Bazı web reklamları mevzuyla ilgili araştırmaları motive etti ve Acquisti ve Spiekermann (2011), bazı müdahaleci çevrimiçi reklamların aslına bakarsak olabileceğini keşfetti Söz mevzusu ürünü satın alma isteğini azaltmak (ibid. 214). Tüketicinin hususi alanı üstünden mobil reklam filtreleri ve eğer koordine edici değilse Tüketicilerin pazarlama alıp almadıkları ve ne vakit karar verdikleri mesajlar, başarı göstermiş olabilir. (age 214) Bu kontrolü yine kazanmak için, Kullananların sonu, çeşitli reklam engelleme yazılımlarını yüklemektedir: reklam engelleme 2015 senesinde küresel olarak% 41 büyümüştür (PageFair 2015). 2016’da iştirakçilerin yarısı HubSpot ve AdBlock Plus tarafınca reklam engelleme anketi, reklam engelleyicilerinin kullanımını haklı çıkardı “Bu benim web deneyimim ve bunu denetlemek isterim”, cevap verenlerin% 70’i “Mobil reklamlardan hoşlanmıyorum” görüşündeydiler. Reklam engelleyicileri bir Son yıllarda popülerlik artışı, kullanıcılar tüm reklamlardan kurtulmak istemiyor, fakat bir tek “sinir bozucu” olanlar: kuvvetli kırıcı reklamlar, mesela pop-up’lar, tüm çevrimiçi reklamlara fena bir üne haiz benzer biçimde görünüyor. Anket özetliyor Reklamlar ustalaşmış gözüktüğü müddetçe, isteksizdir ve hakkaten yaratır Tüketici için kıymet, çevrimiçi kullanıcılar bu tarz şeyleri kabul ediyor. (2016.) instagram ile ilgili olarak, bazı mobil reklam engelleme yazılımı kullanıcınıninstagram ’ı reklamlar. Bunlar fazlaca yaygın değil ne de sav, sadece. instagram Resmi web sitelerinde, instagram , “paylaşmak için keyifli ve garip bir yol olarak tanımlanır. bir takım fotoğraf ile arkadaşlarla yaşamak “için” anları yaşamanıza izin verin Arkadaşların yaşadıkları fotoğraflarla yaşıyor ”( instagram SSS 2016). Koymak daha kolay olarak, 2010 senesinde ana ile başlatılan parasız bir toplumsal ağ uygulamasıdır Fotoğraf ve video vasıtasıyla görsel paylaşım fikri. İnsanların fotoğrafları ve videoları ve takip ettiğiniz markalar, haber feed’inizde görünür ve sizi takip edenler yayınlarınızı feed’lerinde görün.

İnstagram Deneyimleri

instagram ’ın temel özellikleri şunları ihtiva eder: Photos fotoğraf ve videoları düzenleme ve filtreler ekleme, Photos fotoğraflara yada videolara altyazı ilave ederek ve hashtag kullanarak Photos fotoğraflarda yada videolarda öteki kullanıcıları etiketlemek, Location bir konumun etiketlenmesi ve fotoğrafın yada videonun bir Fotoğraf Haritasına eklenmesi ve Other Öteki kullananların içeriğini beğenme ve yorumlama. instagram son beş yılda dikkate kıymet bir gelişme yaşadı ve sayı kullananların hızla büyümeye devam ediyor:instagram ‘da 500 milyona ulaşan kullanıcı sayısı Haziran ve bu yılki büyümenin toplumsal ağın beş katı olması planlanıyor sektör genel olarak ( instagram devam ediyor çift haneli gelişme 2016). Bu aşmak anlama gelir 2012’de instagram ‘ı Feysbuk’ta bile aldı: bu yıl ABD’deki büyümesiinstagram ’ın% 15,1’ine kıyasla bir tek% 2,9 olduğu tahmin edildi (ibid.). instagram ‘ın demografisinin 500 milyon ile olmasıyla birlikte değişik olduğu açıktır. Kullanıcılar, şu demek oluyor ki her hangi bir kullanıcı ya da “ instagram ” ile ilgilidir. uygulamada içerik bulması olası. Benzer şekilde, orada bulunduğunu söylemek güvenlidir. instagram ‘da neredeyse her marka için hedef kitle. Kullanıcı tabanı çoğunlukla oluşur Gençler ve genç yetişkinler ve bir hesap oluştururken instagram ’in yaş sınırı 13 (Anne babalar için ipuçları 2016). Kullanıcı sayısı, daha ilkin de belirtildiği benzer biçimde fazlaca süratli büyüyor. Finlandiya’da 2015’ten 2016’ya iki katına çıktı: 2016’da Finlandiya halkının% 28’i instagram kullanıyor. instagram lansmanından bu yana, düzenleme özellikleri tarafınca üretilen fotoğrafların kalitesi ve bilhassa filtreler nispeten yüksek ve hatta ustalaşmış ile karşılaştırılabilir kameralar (Bolt 2011). Bu, instagram ayarında mühim bir yönü oldu rakiplerinden ayrı olarak ve bilhassa başvurunun cazibesini artırdı fotoğrafçılar, sanatçılar ve genel olarak yaratıcı insanoğlu içinde bir kaç isim. cıvata ek olarak, instagram ’in filtrelerinin, kullananların fotoğraflarının sanatla alakalı değerinin bulunduğunu hissetmesini sağladığını belirtir. ve fotoğraf kalitesine gösterilen bu dikkat, uygulamanın çekiciliğinde mühim bir faktördür. instagram ‘ın bir öteki mühim özelliği, herhangi bir halde olabilecek hashtag’lerin kullanımıdır. #WordOrPhrase biçimindeki fotoğraf yada videoyla ilgili kelimeler yada kelime öbekleri. Hashtag’ler instagram ‘da fazlaca sayıda fotoğraf ve video düzenlemeye destek sunar ve izin verir İlgilendikleri içerikleri bulmak için insanoğlu. Netice olarak, özenle seçilmiş ve Ayırt edici hashtag’ler, pazarlamacılara daha çok pozlama ve marka tanıma olanağı sağlar. (Sornoso 2014). instagram , kullanıcı deneyimini devamlı olarak geliştiriyor ve Uygulama, bu yüzden kuramsal temelin uygulama hakkında devamlı olmasını gerektirmektedir. güncelleme ve mühim bir değişim tamamlandıktan derhal sonrasında gerçekleşebilir sav, mesela. Sav sürecinde birkaç mühim değişim meydana geldi: bugün instagram , en fazlaca ilk kez ilgilendiğiniz hesaplarla “en iyi” yayınları gösterir uygulamayı kronolojik bir sıra yerine açarsınız. Düzenleyen yeni bir algoritma içerik “içeriğe ilginizin olması olasılığına, ilişkinize” dayalı yazılan şahıs ve gönderilerin zamanlaması ile ”baharda tanıtıldı 2016 (Ilk olarak İlgilendiğiniz Anlara Bakın, 2016).

 instagram Ağustos başlangıcında Kullananların, görüntülenen günlerinin anlarını paylaşmalarına olanak tanıyan Hikayeleri başlattı bir slayt gösterisinde ve 24 saat sonrasında kaybolur: şimdi “vurgularınızı paylaşabilirsiniz ve aradaki her şey de ” Amaç bir instagram oluşturma sürecinin ilk adımı olarak seçilmiştir reklam kampanyası ve sürecin geri kalan kısmını birazcık etkileyebilir. Mesela: “Web Sitesi Dönüşümleri”, bir dönüşüm seyretme pikseli oluşturulmasını gerektirir. Bunlara ulaşmak reklama dahil etmek için “Harekete Geçirici Bildiri” düğmelerini sağlayarak hedefler daha kolay hale getirilir, “Şimdi alışveriş yap”, “Daha çok informasyon edinin” yada “İndir” (Web Sitesi Çevirileri:instagram benzer biçimde) Bağlantılar, 2016). Markanın bir instagram hesabı lüzumlu değildir, sadece gerekirse Reklam veren, reklama ilişkin yorumları yanıtlamak ve kovuşturmak istemektedir. Bir Feysbuk Öte taraftan sayfa gereklidir ve instagram reklamları oluşturulur Feysbuk’un Reklam Yöneticisi vasıtasıyla gerçekleşir. 3.2 Kampanya planlama süreci Bugün, internette instagram pazarlama için rehberlerle taşınıyor ve reklam ve platformun çoğunu yapma mevzusunda ipuçları çoktur. En fazlaca birkaç sanayi uzmanının web sitelerinden ortak olanları bu bölümde toplanmıştır Bu, reklamverenin instagram reklamı ve Reklamları olabildiğince verimli hale getirmek için şu anda yaygın yöntemler. Tüm pazarlama yada reklam kampanyalarında olduğu benzer biçimde, instagram ‘da reklam vermek dikkatli bir halde ortaya konan bir strateji ile başlayın. Jackson (2016) neyin ne işe yaradığını açıklamakta reklamı, amacı nedir ve başarıyı ölçmek için kullanılan metrikler nedir? süreçteki ilk adımlar. Bunlara karar verdikten sonrasında, dikkatlice yaratılıyor alan kişi profilleri bir sonraki adımdır. Hedefleme Feysbuk tarafınca kullanılan son aşama gelişmiş hedefleme seçenekleri instagram ‘da kullanımdadır. Reklam da, “son aşama etkili” olarak vasıflandırılan, onlar esastır Bir reklam platformu olarak instagram ‘ın cazibesi faktörü.

İnstagram Deneyimleri

 instagram yaş gerektirir cinsiyet ve minimum hedefleme ayarları olarak konum, sadece bununla beraber bir firmanın internet sayfasını daha ilkin ziyaret etmiş olan kullanıcıları yada mevcut müşterilere benzer. Detaylı hedefleme seçenekleri, tek seçmeye izin verir ilgi alanı ve anahtar kelimeler – bu neredeyse her şey olabilir – hedef alan kişi En azından çevrimiçi davranışlarına nazaran ilgileniyor. (Cooper 2015; Jackson 2016) Virtanen (2016), röportajda reklamcıların istediği sav için yapmış olduğu açıklamada hedefleme mevzusunda dikkatli olun, fazlaca geniş olmamalıdır (“Fince” seyahatle ilgilenen 25-35 yaşlarındaki insanoğlu “Virtanen’e nazaran fazlaca genel” fakat Müşterileri belirli alan kişi profillerine bölmek ve reklam yapmak Tam olarak bu profilin bakış açısından anahtardır. Bu daha çok çalışmaya niçin olabilir Pazarlamacı, sadece kullanıcı hedeflemenin bulunduğunu düşündüğünde kendini geri ödeyebilir başarı göstermiş oldu. Simmonds (2015) Toplumsal Medyada instagram Reklamlar Iyi mi Oluşturulur? Bölümünde yazıyor Examiner, tüm hedefleme seçeneklerini kullanmak mecburi olmasa da, Kimlerin göreceğinin daha iyi denetim edilmesinden bu yana, hedefleme özelliklerini “destekleyerek” teşvik eder. reklamlar, pazarlama mesajının hedefle rezonanslı olmasını sağlar izleyici. Reklamın belirli, ayrı bir hedefle oluşturulduğunu ekler. Grup akılda, hedefleme ayarları karşılık gelmelidir. Görsel içerik Görsellik ve esin verici içerik, instagram ’in cazibesini oluşturuyor. Bir çok planlama ve çaba: Jackson (2016), anahtarın bir biri benzer biçimde görünmeyen reklam. Rothstein (2016) bu görüntüleri altını çizdi ve videolar yüksek kalitede olmalı ve naturel olarak yöneten reklamlar olmalıdır Anketin haber akışına entegre etmek en iyi neticeleri alır – Kullanıcı bir şey direkt onlara satıldığını hissediyorum kaçınılmalıdır. o marka logosunun ince olmasına ve büyük oranda metin olmasına karşın Fotoğraf yada videoda bir seçenek (ya da izin verilmez) ya da yine gerçek görsel içeriğin önemi.

İnstagram Deneyimleri

ABD merkezli bir instagram İş Ortağı şirketi olan Nanigans, markaları “daha ​​fazla markanızın benzersiz mesajını ve kıymetini taşıyan stilize, atmosferik fotoğraflar Çevrimiçi Reklamcılığın The Marketinger’ın instagram Kılavuzu (2016). Kılavuz, reklamların kuvvetli odak noktalarını, yürekli renk kullanımını ve mobil uyumluluğunu listeler. en mühim özellikler. Onlara nazaran, içinde ne olduğu farklılaştırmak Marka logosu olmadan tanınabilmesi için dikkat edilmelidir. için. Kılavuzların ve ipuçlarının çoğunda ortaya çıkan en mühim özellik, “native” içerikli ve araçla ilgili reklamlar için platformla ilgili en fazla katılım – ve bu yüzden en ilgili olanları – ek olarak kullanıcıları daha sık (Carlson 2015). Başlıklar ve hashtag’ler Hashtag kullanımı çevrimiçi bir münakaşa mevzusu olmuştur ve mesela Göreceli olarak birleştirilmiş sonuçlar ile posta başına en uygun hashtag sayısı araştırılmıştır. Mesela, Sornoso (2014), aşırı oranda hashtag’in karşılaşabileceğini ileri sürmektedir. umutsuz olarak, yazı başına en iyi hashtag sayısı üç ila beş arasındadır. Locowise’de blog, yürüttükleri bir araştırmanın, üç hashtag içeren yazıların bulunduğunu gösterdi En yüksek katılım oranı ve hashtag kullanmanın genel yararları reddedilirse Daha fazlası kullanıldı (Mullane 2015). Hashtag’ler ek olarak kullanıcıları teşvik etmek için de kullanılabilir içerik oluşturmak Kullanıcı tarafınca oluşturulan içerik (UGC)% 50 daha güvenilir Öteki medya türleri ve bir markanın takip edenleri tarafınca oluşturulan fotoğraf, video ve sohbetleri ihtiva eder (Jackson 2016). instagramüstünde UGC’ye erişmenin anahtarı bir Kullanıcılara markasını içeren yayınlarını etiketleyebilecekleri hashtag, etiketin marka adı mı, yoksa belirli bir kampanyayla mı ilgili olduğu. UGC bir Alan kişi katılımının yüksek düzeyde bir işbirliğinin gösterilmesi, Bölüm 2.2’de tanıtılmıştır.

Reklamlardaki altyazılarla ilgili olarak, bunlar kısa tutulmalıdır: Rothstein (2016), toplumsal medya kullanıcılarının ufak ilgi alanlarına haiz olduklarını düşünüyor. Mümkün olduğunca azca okunarak mümkün olduğunca fazla informasyon edinme ve instagram ‘da insanoğlu daha azca okumak ister: bu yüzden 40 karakterden oluşan altyazılı mesajlar bir çok vakit en iyi neticeleri gördüler. Görselliğin odak noktası olarak kalmalıdır. reklam ve fotoğraf için bağlam sağlamak için altyazı kullanılabilir yada video, reklamı söyleşi ve yaratıcı dili kullanarak daha ilgi çekici hale getirin yada Mesela nişan almak için sorular mesele (mesela, York 2015). bütçeleme instagram Reklam bir firmanın toplumsal medya stratejisine dahil edilebilir. kendi bütçesini gerektirir. Ek olarak, reklam ve pazarlama harcamaları instagram , toplam pazarlama bütçesinin bir parçası olarak açıkça tanımlanmalıdır. Bütçeleme özetlemek gerekirse, çeşitli paraya belirli bir miktar para tahsis etmek anlama gelir harcamalar, sadece firmalar için harcama performanslarını değerlendirebilmek Eşit ehemmiyet. Bütçelerin bir vakit dilimi ve vasıta olarak yararlılıkları Destek karar verme esneklikten gelir: ilk olarak, bir vakit periyodu ve dönem bittikten sonrasında, gerçek bir esnek bütçe Finansal çıktı taslağı hazırlanmıştır ve orijinalinin doğruluğunu gösteren orijinal ile karşılaştırılmıştır. ilk tahminler (Elmerraji 2016). Rojas (2016), şirketlerin bütçelerinin averaj% 10’unu bütçeye ayırdıklarını ileri sürmektedir. pazarlama için senelik gelir ve averaj firmanın 4000 $ – 7000 $ harcıyor Toplumsal pazarlamada ayda bir. Maliyetler belirgin şekilde yüksektir, sadece birçok görevi kapsamaktadır. Toplumsal medya hesaplarını yönetme, blog gönderileri yazma, reklam oluşturma benzer biçimde ve öteki içerik, istatistikleri seyretme ve çözümleme etme, vb. Pazarlamayı kimin yürüteceği mevzusunda seçimin toplam üstünde büyük bir tesiri vardır. instagram Reklam Kampanyalarından Sonuçlar 100’den fazla başarı göstermiş alan kişi vakası örneği bulunabilir.instagram ‘in Örnek Emek harcamalar web sayfası (2016).

Markaların çoğunluğu fazlaca uluslu yada ABD merkezli. Birkaç örnek, Ek 2, s. 76. Ek 2’deki ekran görüntüsünden düşülebilir. Bu, “reklam hatırlatması” nın en fazla olduğu yerdir. instagram reklam kampanyalarının etkinliği için sık kullanılan ölçüt. Reklam anımsama Bir kişinin bir reklamı hatırlamasını yada hatırlamasını ölçer ve Zaman içinde azalır (Ad Recall 2016). En yaygın ölçü olarak reklam çağrısı yapmak kampanya başarısı, önceki yıldaki Jackson’ın (2016) açıklamasına uyuyor En iyi yayılan marka için en uygun olan instagram hakkında alt bölüm farkındalık. 2.4. Bölümde Dijital Pazarlamanın Tüketici Davranışı ve bir kullanıcının dikkatini esas olarak başka bir yerde olsa ve çevrimiçi ortamda geçmiş reklamları kaydırırken bilgisizce Bir reklam gördükten sonrasında içerik ve marka adını işlemek. Bu netice olarak uygun marka tutumlarına yol açıyor Örnek Emek harcamalar web sayfasında görülen öteki ölçümler şunları ihtiva eder: dönüşüm başına maliyeti, uygulama yüklemelerini yada çevrimiçi trafiği artırdı ve artırıldı reklam harcamasına dönüş. instagram , pozitif kaldırma yada düşüş belirtmek için puan (pt) kullanır. çeşitli önlemler ile ilgili maliyetler ve reklam çağrısı ile, bir çok netice içinde değişmiş olur mühim 20 ila 50 nokta kaldırma: mesela 20 noktalı kaldırma oranı Alıcıların reklamı, mesela% 5 ila% 25 içinde artış gösteriyor. Bağımsız kaynaklardan gelen bir çok rapor, kampanyaların etkilerini fazlaca pozitif yansıtmaktadır de. Eldan (2015) instagram reklamlarının almış olduğu VentureBeat’da yazdı Feysbuk’taki karşılaştırılabilir sürümlerden fazlaca daha çok beğeni (daha yüksek eşik tutarındaki benzer biçimde) nişan) ve temel yarar, markanın maruz kalmış olduğu riske aittir Kullanıcı meydana getiren reklamlarla ilgili beğeni ve yorumlardan İlk başta hedeflenmemiş, reklamın da bilincinde. Cohen (2015) dikkat çekti instagram reklamları Feysbuk’taki reklamlardan daha başarılıydı. Daha ufak kullanıcı tabanına karşın tıklama oranının iki katı ve şekil Reklamlar – mobil cihazın tüm ekranını ele geçiriyor – devasa yükseklikte verimli ve büyük bir potansiyele haizdir. Metrikler ve oranlar görüş açısı İlk emekler, instagram reklamlarının tıklama oranının etkisinde bırakan olacağını gösterdi. Bin görüntüleme başına maliyet, Feysbuk’taki karşılaştırılabilir maliyetlerden% 90 daha yüksekti (Cohen 2015). Tıklama başına maliyet oranlarına ilişkin kaynaklar, bilhassa de instagram reklamının Feysbuk’tan% 50 daha pahalı bulunduğunu iddia ediyor (Eldan 2015) ve ötekiler Feysbuk ile instagramarasındaki farkı neredeyse buluyor varolmayan.

Çalışmış oldukları vakit instagram İş Ortağı Nanigans ile durum bu şekilde oldu 2015’te müşterilerinin instagram ve Feysbuk reklam kampanyalarının mühim ölçütleri ve 2016 nstagram’ın düşüşe iştirakı Daha ilkin de belirtildiği benzer biçimde, instagram ‘a kadar alan kişi etkileşimi son zamanlara kadar sıradışıydı. 2016 yılının başlangıcında olduğu benzer biçimde, birçok sanayi operatörü dik bir düşüş bildirdi kullanıcı miktarının büyümesi ve azalan katılım oranları. Saric (2016) not edildi Mart 2016’da, instagram ’ın takipçi sayısının% 90’ın üstünde düşüş göstermesinin yanı sıra Nisan 2015’ten bu yana, katılım oranları bir yıl içinde en düşük seviyelerdeydi. Bu zamanda toplamda ortalama% 70. Sariç, artan sayıda Uygulamadaki markalar ve kullanıcılar, reklamları ve insanları kovuşturmak nişandaki düşüşün ana sebepleri olarak daha ilkin olduğundan daha doğru hesaplar ve doğru bir halde Uygulamada içerik düzenleme algoritmasının benimsenmesini öngörmüştü. Rogers (2016) sayısız, pozitif, değişim ve eklemeler de hesaba kattı. Bu, 2015 senesinde ilmekli video mesajları, fotoğraf kolajı benzer biçimde yer aldı Uygulama Düzeni, kullananların ve markaların dikey yada yatay fotoğrafları yayınlamasına olanak tanır karelere ek ve reklamlar. Rogers da devamlı olarak ele aldı Bilhassa 1.000’den fazla takipçiye haiz büyük hesaplarla düşme oranları düşüyor. o ana nedenin düzmece kullanıcı hesapları olması olası bulunduğunu, sadece instagram ‘ların Reklamlardan hoşlanmamak başka bir açık problemdir. Cohen (2016) şunları belirtmiştir “Feysbuk, reklamlarla instagram etkileşimini öldürüyor. Nişan oranları mühim seviyede kalsa da, Şubat 2016’da yükselecek ” Feysbuk ve Twitter’dan daha yüksek ve Feysbuk instagram instagram Bu gelişmenin kaynağında daha yüksek bir YG sağlamak.

İnstagram Deneyimleri

 instagram reklamlarının kullanıcı alımı “Bilhassa emsalsiz bir tecrübe sağlamak için malum herhangi bir toplumsal ağ, Reklamları ne vakit çekmiş olduğu daima negatif duygu oluşturmakta. ”(Rogers 2015.) 2013 senesinde ilk ilanlar sunulduğunda cevap çoğu zaman Kullananların sonundan fazlaca negatif olan negatif yorumlar, reklamları negatif etkiliyor. yorum alanları. Sadece, kullanıcılardan öfkeye karşın, markalar kendileri şaşırtıcı derecede pozitif sonuçlara sahipti. instagram cılar fazlaca vokal Michael Kors’un ilk reklamından duydukları hoşnutsuzluk hakkında Hesaptaki averaj bir gönderiden dört kat daha çok ve hesap kendisi lansmanını takip eden 18 saat içinde 30.000’in üstünde yeni takipçi kazanmıştır. reklam (Taube 2013).instagram tarafınca seçilen markalardan bazıları sponsorlu yayınlar öbürlerinden daha iyi sonuçlar verdi. Dondurma şirketi Ben & Jerry’nin satış yerine bilinçlendirmeye odaklanan reklamlarla başarı göstermiş oldu, entegre Kullananların yayınlarını sorunsuz bir halde ve öbürlerinden daha çok beğendi markalar, lüks otomobil üreticisi Lexus’un reklamlarıyla ilgili yorumların çoğunluğu, Mesela, çoğunlukla negatif (Sloane 2013) idi. Ortalama iki yıl süresince reklamlar yalnızca belirli kullanıcılar için görülebilirdi ülkeler, bazıları öbürlerinden daha çok başarıya ve kullanıcılara alışmaya başladı onlar. Arkasından, 30 Eylül’de küresel instagram reklamlarının lansmanından sonrasında 2015, daha ilkin reklamsız olarak kullanıcı olarak değişik tepkilerin yeni bir dalgasını vurdu Dünya genelinde haber beslemeleri – Finlandiya’da da – onları almaya başladı. Rogers (2015) günlük kullananların yarısından fazlasının yeni reklam sıklığıyla mutsuz ve “huzursuz” bulunduğunu savundu. o zamanlar birkaç yüz milyon insana ulaştı. Ötekiler reklamların ansızın ortaya çıkması için fazladan ödenmemişti ve onları göze batmayan olarak gördüler ve hatta naturel, şundan dolayı devamlı takip ettiğiniz insanoğlu Kullandıkları ürün ve hizmetler, reklamların harmanlanması için (Ratcliff 2015). Reklamların tanıtımından bu yana tepkiler nötrleşti hem çevrimiçi hem de gerçek hayatta ve benzer şekilde, gitmiş olan öteki toplumsal ağlara Reklamsız reklam yerleşiminden, kullananların reklamlara alışmasıyla ilgili bir hak talep edilebilir. zaman içinde. Birkaç Google’ın, anahtar kelimelerle ilgili çeşitli anahtar kelimelerle arama yapmış olduğu belirtilmelidir. mevzu, kullanıcı yanıtını daha geniş bir halde kapsayacak fazlaca azca yazı içeriyordu. İlk reklamlarda meydana getirilen negatif yorumlardan bahsederken, gene de gerçek hayatta instagram ‘in yeni tanıtılan reklamlardan memnun olmadığı açıktı.

Pazarlama sektörü Pazarlamacıların kendileri instagram üstünde reklam yapma olasılığını memnuniyetle karşılamış görünüyorlardı. coşkuyla küresel pazarlara açılıyor. Davies (2015) sanayi çapında rapor etti İngiltere merkezli internet sayfası Digiday’da coşku ve Swant (2015) dikkat çekti instagram reklamlarını satan üçüncü taraf satıcılar, iki katına çıktığını yada üçe katlandığını bildirdi reklam satışları. Ek olarak, kullananların reklamlarla ilgili herhangi bir problemleri olmaması gerektiği de açıklandı. başarı göstermiş ve zamanında hedefledikleri sürece ve içerik ilgili ve yüksek standartta uygulandı (Newman 2015; Swant 2015). instagram ‘ın bir reklam platformu olarak temyiz edilmesi bir tek belli oldu sayıları da, dünya genelinde 200.000’in üstünde reklamveren kazandığından (200.000) instagram reklamverenleri, 2016). Haziran 2016’da, instagram ‘ın haiz olduğu bildirildi toplumsal paylaşım ağı hizmetini daha popüler reklam platformu olarak geçirdi, esas olarak daha büyük kullanıcı miktarları ve Feysbuk’un ünlülerini kullanma fırsatı sebebiyle reklam hedefleme araçları (Abutaleb 2016). Davies (2015), reklamların tanıtımına ilişkin korkuları ele aldı temelde uygulamadan vazgeçmesi olası olan kullanıcılar Reklamlar ve reklamların kalitesi reklamcılık maliyeti olarak düşüyor nispeten düşük olarak ayarlandı. Ekim 2015’teki lansmanından derhal sonrasında, aslına bakarsan tartışıldı Kalitenin hakkaten zayıflamış olması: Welch (2015) şunları yazdı: “ Başlangıçta pek fazlaca reklamveren olduğunda, instagram ’daki reklamlar fazlaca fark edilir bir dalış yapıyor ” Kullananların haber akışlarında sorunsuz bir halde uyan fotoğrafları yayınlamaya itina gösterdi. O da kaydetti Fotoğraf kalitesindeki çubuk yüksek olarak ayarlanmalı, fena reklamlar instagram kullanıcıları platformu kullanmayı bırakıyor, sadece instagram ‘ı ve reklamverenleri yapacaklar tembel görün. 3.5 Sektör uzmanından informasyon Sav mevzusu ile ilgili bilimsel nitelikli literatür sebebiyle, bir sanayi ile röportaj Uzman bir profesyonelin deneyimlerini kazanmak için çalışmaya dahil edildi. görüşler. Röportaj 20 Nisan 2016’da göreve getirildi. FlowHouse çalışanı, Dijital Pazarlama ve Toplumsal Medya Uzmanı Sanna Virtanen. Erken aşamalar Daha ilkin de belirttiğimiz benzer biçimde, instagram ‘daki reklamlara verilen tepkiler karışık Başlangıçta tepkiler ve bu da Kadın Sanna Virtanen tarafınca fark edilmedi. FlowHouse, Finlandiya’daki reklamları deneyen ilk şirketlerden biriydi instagram . Uygulamada çalıştırdıkları ilk duyuru FlowHouse tarafınca yapılmış oldu.

Hesap ve altyazı, “Bu reklamı görürseniz yorum yap” ifadesini kullandı. feed’lerinde gördükleri bir yorum bırakın. İlk kampanya fazlaca iyi değildi Bilhassa hedeflenen ve Kadın Virtanen’e nazaran, resepsiyon değişiyordu: bazıları ötekiler yorumlandığında, haber beslemelerinde reklam yayınlamaya açıkça karşı çıktılar Reklamı görebilmeleri için uygun şekilde. İlk alan kişi kampanyası kısa süre sonrasında başlatıldı ve raporlar pozitif sonuçlar ve tepkiler gösterdi bir yansız yorum ile. Kadın Virtanen, instagram Advertising’in sektör çapında hype’in hakkaten başladığını söylüyor kullanıcı tepkilerini gördükten sonrasında: genç kullananların açıkça negatif tepkileri yaratıldı çevresinde daha çok konuşma. Sektördeki profesyoneller farkındaydı olasılık, fakat Nisan 2016’da görüşme esnasında, Kadın Virtanen Birçok müşterinin reklamını yapmanın mümkün olmadığını ya da bunu “ instagram yayınlarınızı destekleyin”, Alan kişi yanıtlarına karşı kullanıcı yanıtı Kullananların tutumları hakkında konuşan Kadın Virtanen, alan kişi kampanyalarında Yapmıştı, reklamlar zaman içinde fazlaca fazla yorum almadı. üstünde Öte taraftan, alan kişi şirketleri kampanyaları pozitif olarak deneyimlemişlerdir. Kanallarında daha çok takipçi aldılar, kim bilir olasılıklar instagram ‘da reklam vermek daha ilkin mevcut değildi. Kadın Virtanen, birçok reklam bulunduğunu kaydetti Başlangıçta köktencilik olarak negatif ve pozitif yorumlar aldı fakat bugün fazlaca negatif yorumlar fazlaca nadirdir ve onun görüşü kullananların Şimdiye kadar reklamlara alışmış olmak. instagram reklamındaki güncel problemler Kadın Virtanen instagram ‘ı öteki toplumsal medyaya kıyasla fazlaca değişik görmüş oldu kanalları ve instagram ve toplumsal medya reklamcılığını bir Şu anda “eski” tutum ve geleneksel yöntemler: ürüne odaklanmak, fiyat ve kullanılabilirlik.

 

Bunun yerine tamamen değişik bir görüş açısı benimsenmeli, Şirketinizin ne sunduğuna dair cazip, cazip ve ilgi yaratmayı amaçlayan bir tek satmaya çalışmak yerine. Bu tutum, en dikkate kıymet olanı da kullanmalıdır. bununla beraber temel fikri olan kanalın gücü – görselleştirme ve bugün videolar Hem de fotoğraflarla bir tür öykü anlatımıyla sonuçlanıyor. instagram ‘da reklamın zayıf yönleri de içerik ve yaklaşımla ilgilidir. Şu anda birçok firmanın var: Kadın Virtanen, şirketlerin yapmış olduğu kanalı ve doğasını tanımak için yeterince çaba sarf etmiyorlar ve TV için yaptıkları bir videoyu ya da bir ürün olarak bir ticari fuarda yayınlamayı düşünün Tanıtım videosu, instagram ‘da reklam olarak kolayca yüklenebilir. Üstünde Aksine, firmalar her şeyden ilkin cesurca değişik bir görüş açısı benimsemelidir. Virtanen, daha ilkin asla denenmemiş bir şeyi kontrol etmeyi önerdi. Spotta alan kişi odaklı hedefleme 2016 ilkbaharında FlowHouse ile meydana getirilen ilk toplantılarda, reklam hedefleme Toplumsal medya pazarlamasındaki problemler bir çok vakit ortaya çıktı. Kadın Virtanen’e nazaran, hepsi bu Feysbuk ve instagram söz mevzusu olduğunda, kullananların Feysbuk hakkında kendilerine anlattıkları hakkında reklam – Feysbuk tarafınca toplanan kullanıcı bilgilerinin kapsamı Kısım 2.3’te özetlemek gerekirse tanıtıldı.

Reklamcılar, reklamı hedeflememeye dikkat etmeli fazlaca geniş, sadece hedef kitleyi belirli bir müşteriye bölmek profilleri. Kadın Virtanen, “25-35 yaşlarındaki Finlandiyalı insanoğlu için bir örnek oluşturdu. seyahatte “tek başına fazlaca geniş bir hedef kitle. Bunun yerine, ne tür gezginlerin hedeflendiğini ve ilgi alanlarının ne işe yaradığını belirtmiş ve Bu kavramlara dayalı çoklu reklam versiyonları. Bu daha çok sonuçlanabilir şirket yada pazarlama departmanı için çalışmak, sadece reklam olduğunda Müşterinin bakış açısından hakkaten düşünülmüş, bu fazlaca daha garip Onları ve pozitif bir tepki verme olasılığı daha yüksektir. Temel içerik en mühim içerik olduğundan, alan kişi odaklı içeriğe dikkat edilmelidir. 2016 ilkbaharında tanıtılan algoritmanın instagram ile başa çıkmak anlamına gelir (Bölüm 3’te adı geçen). Öncelik, zamanında ve daha çok olan yayınlara verilir Kullanıcıyı ilgilendirmesi muhtemeldir, bu yüzden Kadın Virtanen, sizin düşündüğünüz sürece takipçileriniz için ilgi çekici içerikler üretiyorlar. Yorum, tepki verme ve benzeri, şu demek oluyor ki içinde ne olduğu görmeye devam edecekleri anlamına gelir ve Gelecekte de yayınlar. İzleyicilerinize hakkaten katılabiliyorsanız ve ilgilendiğinizde Yaptığınız şeyde, Kadın Virtanen, algoritmanın herhangi bir artık bu şekilde demek.

 

Bir başka kayda kıymet şey de toplumsal olanın güncellenmesiydi. eğer bir şahıs hatırlamıyorsa ya da ne vakit kafi değilse sadece müşterilerin hakkaten garip bulmuş olduğu içerikler anahtardır. Bir yorum Kadın Virtanen, instagram ‘ın bir Bir firmanın çevrimiçi varlığının bir parçası. Kullanıcı tabanı oldukça genç iken, firmalar Daha yaşlı kitlelerle, instagram etkinliğini ve paylaşılan fotoğrafları entegre edebilir genel çevrimiçi görünürlüklerinin bir parçası olarak orada. Bilhassa gezim ve seyahatte şirketlerin kendi müşterilerini paylaşmaları için etken hale getirdikleri bir kanal olabilir. deneyimler ve peşinden bu fotoğrafları kendi web sitelerinde yayınlayın. Birçok yolu var İlgili kitlenin yaşına bakılmaksızın instagram ‘da iyi mi bulunacağınız için Bir şirket olarak etken yada içinde ne olduğu paylaşmak için müşterileri etken hale getirme vb. Videoların gücü Kadın Virtanen’in çoğunlukla platformun emsalsiz bir varlığı olarak adlandırdığı özellik Daha çok firmanın denemesi ihtiyaç duyulan videolar. Günümüzde, videolar 60 saniye bile uzun olabildiğinde, yaratıcı öykü anlatımı şansları eskisinden daha geniştir. Ek instagram iyi bir reklamın özellikleri hakkında sorulduğunda, ek olarak “emsalsiz ve değişik” olmak için, Kadın Virtanen, videoların bile tercih edilebileceğini belirtti kullanıcının dikkatini çekmekte daha etkili olmaları açısından fotoğraflar. Fotoğraflar bir tek ürünün kendisi değil, hususi ve değişik bir şeye haiz olmalı Ürün pazarlaması açısından, bununla beraber ürünün bulunmuş olduğu ortam Kullanılmış.

Video ve amacı – tam olarak o kanalda bilgilendirilmesi ihtiyaç duyulan şey – olması ihtiyaç duyulan bir dakikalık bir video yayınlamak suretiyle dikkatlice düşünülmelidir. dosyalarınıza gömülü etkin değil. instagram ’ın temel fikri görselleştirmeye dayanıyor ve öylesine kuvvetli bir öykü anlatıyorsa, 60 saniyelik videoları kıymetli fırsatlar sunuyor istisnai sonuçların görülebildiği bir yer. 4 Metodoloji Sav, Finlandiya’da instagram reklamcılığı olgusunu incelemeyi amaçladı. Eylül 2015’ten 2016’ya kadar kullananların instagram ‘a yönelik tutumlarına odaklanıyor reklam verenlere ve firmalara yardım ve yön vermeyi amaçlayan reklam instagram Reklamcılığı kullanıcı dostu bir halde yürütürken. Tanımlamak için instagram reklamcılığının avantajları ve sorunları, tezi müşterileri araştırdı reklamların alınması ve olay şirketi Docendo’nun reklamının başarısı kampanyaları. Araştırma soruları, kapsayıcı araştırmanın sonucu olarak formüle edildi literatür taramasının yanı sıra sorun – ve kısmen de bununla ilgili eksiklikler kullanıcı görüş açısı.

 

Online literatürün tonu içinde bir çelişki bulunabilir. instagram Advertising ve görünüşte yaygın kullanıcı görüşü üstüne. Netice olarak, fenomene ilişkin kullanıcı görüşleri daha ilkin derinlemesine çalışılmamıştı, Ne Finlandiya’da ne de dünya genelinde en azından erişilebilir bir şekilde. Bu yönleri motive Aşağıdaki araştırma soruları: instagram instagram ‘da instagram ‘daki kullanıcı deneyimleri ve reklamlara cevap nedir? instagram instagram Reklam ne kadar verimli? instagram instagram ‘ın reklamları şirket açısından iyi mi geliştirilebilir? Ampirik veriler iki değişik kaynaktan toplanmıştır: Feysbuk Reklam Yöneticisi raporları ve Finnish instagram kullanıcılarının hedeflediği bir kullanıcı anketi. Sayısal tabiat sebebiyle Bu kaynakların en uygulanabilir araştırma yöntemi nicel olarak seçilmiştir. yöntem. Kantitatif emek verme, söz mevzusu fenomenin anlaşılmasını gerektirir. Mevcut teorilerin bilgisi. Lee ve Lings (2008, 319) ek olarak araştırmacının Bir çözümleme öncesi verilerin “yakın informasyon” ile yakınlığı ve başlayabilir: bulguların güvenilirliği ve araştırmacının neticeleri buna bağlıdır veri kümesinde, doğasını idrak etmek fazlaca önemlidir. Verilerden gelen anlam, değişkenler ve korelasyonların yardımıyla çıkarılmaktadır. Araştırmacıya açık olmalı. Niceliksel bir araştırma süreci sıkı bir halde düzenlenir. kurallar: mesela, bir anketin oluşturulmasında meydana getirilen bir hata (en yaygın kantitatif araştırma aracı) yada anket için uygun bir örnek seçerek pahalı ol. (Kananen 2011, 72-73.) Nicel araştırmanın neticeleri tablo ve istatistik şeklinde sunulmuştur. Tablolar frekans dağılımlarını, başka bir deyişle, bir soruya verilen cevapları ihtiva eder. alternatifler içinde dağıtılır ve incelenmesine müsaade eden çapraz tablolar Aynı anda iki değişken. Sav sürecinde kullanılan anket platformu Webropol bir çözümleme için izin verdi anket, platformda sonuçlandı ve mesela, çapraz çizmek mümkün oldu kendi belirlediği değişkenlere haiz tablolar. Analizde kullanılan değişkenler yaş, cinsiyet, instagram ’da harcanan dönemin miktarı ve instagram en fazlaca kullanıldı. Bu değişkenler röportaj da dahil olmak suretiyle literatür taraması, yukarıda bahsedilenler arasındaki farklar olarak Mevcut literatürün haritalandırılması sürecinde öznitelikler çoğunlukla ortaya çıkmıştır.

Odak, yaş değişkenleri üzerineydi şundan dolayı farklılıklarını ortaya çıkarmayı sağlıyor Reklamverenler için en kullanışlı veriler. Netice olarak, değişik çevrimiçi davranış yaş gruplarının değişik sapmaları vardır ve kati hedefleme çoğu zaman bölünmeyi gerektirir hedef kitleleri yaşa nazaran. Kullanıcı anketi Sav için motivasyon, büyük seviyede instagram kullanıcıları tarafınca dahil edildi. yazarlar, reklamlardan ve reklam hedeflemelerinden memnun olmadıklarından sonrasında Eylül 2015’te uygulamaya başladı. Literatür incelemesi yazılırken, Aslen kullananların bakış açısına odaklanan fazlaca azca yazı bulunabiliyordu. mevzuyu daha açık bir halde keşfetme ilgisine. Bir anket yapılmış oldu Araştırma aracı olarak seçildi şundan dolayı fazlaca sayıda koleksiyona izin verdi Coğrafi olmadan daha verimli ve uygun bir halde yanıtların Mesela, bir röportaja kıyasla sınırlamalar. Anketin amacı Reklamverenlerin ilgisini çekecek ve reklamları iyileştirmede onlara destek olacak geri bildirimleri toplayın Uygulamada daha kullanıcı dostu bir yöne. Anket (Ek 4, s. 78’de tam olarak verilmiştir), Fin’in instagram kullanıcılarının yaşları Fince, ya da başka bir deyişle, örnek Fince yapılmıştır Her yaştan instagram kullanıcıları. Anket isimsiz, kendi kendini yönetmiş ve Webropol ile anket platformu olarak kullanılabilir. Anket bağlantısı paylaşıldı Feysbuk, instagram ve LinkedIn ile bir kez de FlowHouse’ın bülten. Bağlantı 1 Temmuz’dan 14 Ağustos 2016’ya kadar açıktı ve Bu süre zarfında 154 cevap alındı. Anket formulasyonu Soruların 18’i (18) kapatıldı; Hazır bir takım cevap. Araştırma literatürünün rehberlerini takiben (Lee & Lings) 2008, 281-282), karşılaştırılabilirliği sağlamak için kapalı sorular seçilmiştir. makul sağlamak için sual başına maksimum beş (5) yanıt seçeneği oldu Katılımcı için çaba. Cevap verenlerin arka plan bilgisi ile ilgili sorular değişkenlerin toplanması için anketin başlangıcında yer almıştır. nicel çözümleme için. Gerçek sorular, kullananların reklama tepkilerine odaklandı instagram ‘da, ve biriyle görüştüklerinde iyi mi davrandıklarına dair. Ek olarak, Ankette ek olarak iştirakçilerin düzenlenmesi istenen bir sual da yer aldı. Minimum çekici olandan en fazla altı Docendo reklamı. Anketin sonunda bir nitel, açık uçlu sual yer aldı. Katılımcılara, vaka hakkında görüşlerini özgürce ifade etme şansı vermek bunu yapmak istediler. Belirli bir cevabı seçmek için ardışık iki sual Bundan önceki sorudaki seçenek de açık uçlu “Öteki” seçeneğini de içermektedir. ve birkaç katılımcı kendi cevaplarını yazmayı seçti. Bunlar çözümleme edilmedi derinlemesine fakat ilgili bölümde tartışırken Sonuçlar bölümünde özetlemek gerekirse değinilmiştir sorular.

Hakkında: Admin

Kontrol Ediliyor

Dijital Pazarlama’ya Nereden Başlamak Gerekiyor ? Rehber Makale

Dijital Pazarlama’ya Nereden Başlamak Gerekiyor ? Ücretsiz bilinmesi gereken sosyal medya rehberlerimiz, temel bir dijital pazarlama aktivitesini planlamak ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir