Başlıca Haberler
Ana Sayfa / Sosyal Medya Rehberleri / Sosyal Medya Pazarlama Planlama Rehberi

Sosyal Medya Pazarlama Planlama Rehberi

Sosyal Medya Pazarlama Planlama Rehberi

Yılın en heyecan verici zamanı, sosyal pazarlama cılar için hızlı bir şekilde yaklaşıyor – planlama mevsimi. Sosyal manzara, 2017 yılında biraz gelişti. Canlı video, Facebook Live, Instagram Live ve Twitter’ın “Go Live” özelliği ile gerçek zamanlı olarak kullanıcılarla etkileşimde bulunmanın heyecan verici bir şekilde geliştiğini gördük. Neredeyse tüm ağlardan anket fırsatlarının ortaya çıktığını gördük ve izleyicilerimizden değerli geri bildirimler almamızı sağladı. sosyal medya pazarlama sının geleceğine bizi iten sanal ve artırılmış gerçeklik gibi yeni teknolojileri de gördük. Bu kılavuz, sosyal pazarlama planlama sürecini ve stratejilerinizi endüstri standartlarına nasıl uyarlayacağınızı gösterir.

Bu kılavuz ve ekli düzenlenebilir planlama çalışma sayfaları size aşağıdaki konularda yardımcı olacaktır:
• Genel iş hedefleriyle uyumlu olacak şekilde gerçekçi sosyal pazarlama hedefleri belirleyin
• Sosyal pazarlama çabalarınızın başarısını nasıl ölçeceğinizi belirleyin. • Gelişmekte olan eğilimleri ve en iyi uygulamaları 2018 sosyal medya pazarlama stratejinize entegre edin
• Strateji oluşturma sürecini basitleştirmek için en iyi 2018’inizi düzenlenebilir planlama çalışma sayfalarıyla planlayın. Öncelikle net bir sosyal pazarlama planı oluşturmadan 2018’e gitmemeye dikkat edin. Kaynağınızı daha etkili bir şekilde kullanmak için bu kılavuzu kullanın.

2018 Eşleşecek Hedef Belirleme ve Metrikler 2018’de oluşturacağınız çığır açan sosyal pazarlama içeriğini düşünmeye başlamadan önce, işletmenizin neden sosyal bir varlığa ve umduğunuz işletme hedeflerine sahip olduğunu düşünün. sosyal medya aracılığıyla etkilemek ve gerçekleştirmek. İşletmelerin sosyal medya üzerindeki iş hedefleri ve iş etkilerini belirlemek için izleyebileceğiniz ve ölçebileceğiniz ölçümler gibi bazı ortak hedefleri aşağıda verilmiştir. Marka Bilinirliğini Artırma sosyal medya Araştırmacısına göre, pazarlama cıların yaklaşık% 90’ı, sosyal pazarlama çabalarının işlerine yönelik maruz kalma oranlarını artırdığını söylüyor. sosyal medyayı benimseyen ve sosyal faaliyetlerini günlük faaliyetlerine entegre eden insanların sayısı giderek artan pazarlama cılar, marka bilinirliğini artırmak için sosyal medya ya güveniyor. Basitçe Ölçülen Dinleme’yi kullanarak, belirli bir süre zarfında potansiyel gösterimlerinizi takip edebilir ve yayınlarınızın aldığı gösterim sayısında herhangi bir eğilimi fark edebilirsiniz. Sosyal Analytics ile, kitlenizin büyümesini takip edebilir ve sosyal profillerinizin her biri için yeni takipçi sayısını belirleyebilirsiniz.

Sosyal Medya’da Etkili Pazarlama Teknikleri

Marka Katılımını Artırma sosyal medya , işletmelerin müşterileri ve potansiyel müşterileri ile etkileşimde bulunmaları için etkili bir platform sağlar. Ancak kitleler paylaştığınız içerikte değer bulamazlarsa, sizi takip etmekten vazgeçer. Buzzstream ve Fractl’dan yapılan araştırmalar, kullanıcıların% 45’inin kendini sık sık tanıtan markalardan vazgeçme olasılığının olduğunu ve% 20’sinin marka sıkıcı, tekrarlayıcı içerik paylaşıyorsa takip etmekten vazgeçtiğini tespit etti. Sosyal pazarlama cıların, paylaştıkları içeriğin etkinliğini ve arzu edilirliğini belirlemek için marka katılımını takip etmeleri önemlidir. Ölçülen Sosyal Analiz, pazarlama cıların çeşitli sosyal profilleri için kitle katılım seviyelerini belirlemelerine olanak tanır. Katılımın en yoğun olduğu günlerde, markalar, paylaşılmakta olan içeriğin türüne, bu içeriğe ilgi duyan içeriğe ve hangi platformun en fazla etkileşime gireceğine daha çok dalmalıdır. Web Sitesi Trafiğini Artırın Web siteniz, işletmeniz, ürünleri ve teklifleri ile markanızın arkasındaki kişilerle ilgili tüm bilgilerin merkezidir. Web siteniz, aynı zamanda marka kişiliğinizi hissettirmek için bir yer olarak hizmet vermektedir. Web sitenizin marka kişiliğinizi sergilemek için etkinliğine bağlı olarak, insanlar sizinle iş yapmak isteyip istemediklerini belirleyeceklerdir.

Google Analytics, sosyal sitelerin web sitesi trafiğindeki etkisini değerlendirmenin etkili bir yoludur. sosyal medya nın, web trafiğinin bir sürücüsü olarak nasıl sıralandığını belirlemek için dijital pazarlama taktiklerinizin her birini karşılaştırabilirsiniz. Google Analytics, en çok trafik çeken sosyal ağları saptamak için verileri daha derinlemesine incelemenize olanak tanır. Böylece, stratejilerinizi en etkili ağlarınızdan yararlanmaya teşvik edebilirsiniz. Yeni Talepler Yaratın sosyal medya pazarlama cılara sürekli büyüyen bir kitleye ulaşma fırsatı sunar. Artık sosyal olarak çok sayıda insanla, insanları huninizin üst kısmına çekmek veya ilk kez işletmenizle tanıştırmak için harika bir araç olarak hizmet ediyor. Basitçe Ölçülen Dönüşüm İzleme’yi kullanarak, hangi sosyal kanalların web sitenize daha fazla trafik çektiğini ve hangi sosyal kanalların daha yüksek dönüşüm oranlarına yol açtığını belirleyebilirsiniz. Ağ profillerinizden biri diğerlerinden daha yüksek bir dönüşüm oranına sahipse, bu, söz konusu kitleye özel alakalı içerikleri paylaşırken daha nitelikli bir kitleye ulaştığınızı gösterir. Gelir Yaratma Herhangi bir sosyalpazarlama cının hayali, sosyal pazarlama çabalarının iş için gelir yarattığına dair kanıt sağlamaktır. Dönüşüm İzleme gibi bir sosyal analiz çözümüyle, sosyal çabalarınıza tam iş değeri ekleyebilir ve hangi sosyal kanalların en çok gelir getirdiğini belirleyebilirsiniz. Hedefler ve Anahtar Sonuçlar Mevsimlik pazarlamacılar yeni bir sosyal kampanya planlamak veya uygulamak için her zaman net hedefler belirleyecektir. Hedefler endüstriye veya markaya bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Örneğin, bazı markalar kampanyalarını müşteri elde tutma oranını artırmak için uyarlamak isterken, diğerleri pazardaki erişimi artırmaya odaklanır. Hedefleriniz oldukça geniş olabilir, ancak kampanya planınızın geri kalanında rehberlik ilkesi olmalıdır.

Basitçe Ölçülmüş olarak, önceden belirlenmiş başarı metriklerimizle uyumlu, belirli, sayılarla yönlendirilen anahtar sonuçlarla desteklenen geniş hedefleri tanımlamak için Amaç ve Anahtar Sonuçlar (OKR) Yöntemini kullanırız. Bu başarı metrikleri, paylaşımlar, beğeniler ve yorumlar dahil olmak üzere katılım metriklerini yansıtabilir veya paylaşılan içeriğin iş değerini belirlemek için dönüşüm izlemeye odaklanabilir. Yukarıdaki ana hedefiniz sosyal medya dan kaynaklanan web trafiğini artırmaktır. Bu hedefe yönelik başarı, benzersiz sayfa ziyaretlerinin sayısı ve seçtiğiniz sosyal kanallara atfedilen tıklama oranlarıyla belirlenir. Önemli sonuçlarınız, analiz edeceğiniz metrikleri, başarının nasıl göründüğünü ve kampanyanızın genel işletme hedeflerini olumlu yönde etkilediğini nasıl belirleyeceğinizi belirlemelidir. Organik İçerik veya Ücretli İçerik Sosyal paylaşımda paylaştığınız organik içerik, SEO ve ağınızdaki topluluk oluşturma sürecine çok büyük bir etkisi vardır. Organik erişim, sosyal alanı dolaşan gürültü miktarı ile azalmaktadır, bununla birlikte, en iyi sosyal pazarlama kampanyalarının artık organik içeriklerinin ücretli reklamlarla desteklenmesi anlamına gelmektedir. 2018 için planlama yapmaya başladığınızda, ücretli sosyal hizmetlerin işletmeniz için yararlı olup olmayacağını düşünün. Organik ve ücretli sosyal arasındaki farkı ve organik çabalarınızı ücretli bir sosyal strateji ile nasıl artırabileceğinizi araştıralım. Organik Sosyal Sosyal ağlar tarafından sağlanan ücretsiz araçları kullanarak mesajları paylaşma, müşterilere yanıt verme ve sosyal topluluğunuzla etkileşim kurma.

 

Sosyal Medya’da Etkili Pazarlama Teknikleri

Reklam profili (metin, resim, video, atlıkarınca vb.) Veya sponsorlu mesajları kullanıcı profiline göre belirli bir sosyal ağ kullanıcısına göstermek için Ücretli Sosyal Ödeme. 2017 içeriğinizi denetlerken, en etkili içerik parçalarınızı tanımlamaya çalışın. Sosyal paylaşımda bulunduğunuzda diğerlerinden daha iyi performans gösteren özel bir blog yayını var mıydı? Öyleyse, bu içeriğin ücretli bir reklamla artırılması, potansiyel satışınızı veya dönüşüm oranınızı önemli ölçüde etkiler mi? Organik içerik esastır ve varlıklarınızdaki arşiviniz yeni yılda hala faydalı olabilir. sosyal medya da paylaştığınız şeyin doğru kanallar aracılığıyla hedef pazarınıza ulaştığından emin olmak için içeriğinizi yeniden hedefleyebileceğiniz veya güncelleyebileceğiniz yolları düşünün ve en iyi performansa sahip yayınlarınıza yatırım yapmaktan (veya yeniden yatırım yapmaktan) korkmayın. Ayrıntılı Bir Plan Hedeflerinizi ve anahtar sonuçlarınızı belirledikten ve organik ve ücretli içeriğin rolünü dikkate aldıktan sonra, hedef kitlenizi, üreteceğiniz içerik türünü, nerede olacağını belirleyen ayrıntılı bir plan oluşturmaya başlayabilirsiniz. Paylaşılan ve planı uygulamak için gereken herhangi bir kaynak veya bütçe. Kampanya planlamasının biraz daha kolaylaşmasına yardımcı olmak için, sosyal pazarlama cıların, müşterilerinin alıcı yolculuğunun her aşamasında nerede olduklarıyla uyumlu olarak kullanması için kampanya planlama çalışma sayfaları oluşturduk. Bu özel çalışma sayfası, farkındalık aşamasında dönüşüm hunisinin pazarlama çabalarına özgüdür ve kampanyanın özel hedefinin ana hatlarını belirlemeye yardımcı olur.

Bu, hangi eylemi kullanacağını, nerede içerik paylaşılacağını, yaratılan içerik türünü, kim olduğunu hedef kişilikler ve hangi sosyal sohbetlerin katılacağı. Gelişen sosyal medya Eğilimleri 2018’e Giriyor pazarlama cıların ortaya çıkan pazarlama trendlerinden haberdar olmaları önemlidir. Bunu yapmak yalnızca içeriğinizi çeşitlendirmenize değil, aynı zamanda aşırı doymuş sosyal medya ortamında işinizi rekabetçi tutacaktır. 2018 sosyal pazarlama stratejinizi planlarken göz önünde bulundurmanız gereken yeni trendlerin bir listesi. Canlı Video Canlı video sosyal dünyayı fırtına ile almıştır. İşletmeler, daha güçlü bir marka kişiliği oluşturmak ve müşterileriyle gerçek zamanlı etkileşim kurmak için canlı videodan yararlanıyor. Livestream’den yapılan bir araştırmada, markaların canlı video aracılığıyla kitleleriyle etkileşim kurma yollarını bulmaları için bazı zorlayıcı nedenler bulundu. İşte buldular. • İnsanların% 80’i, markanın blogunu okumaktan ziyade, izledikleri bir markadan canlı video akışı izlemeyi tercih ediyor. • İnsanların% 82’si, sosyal medya yayınını okumaktan ziyade, izledikleri bir markadan canlı video akışı izlemeyi tercih ediyor. • İnsanlar standart videoları izleyerek ortalama 2,8 dakika harcıyor, ancak canlı akışlarda 5 dakika harcıyorlar. İşte sosyal medya da marka varlıklarını artırmak için canlı video kullanarak yıldız iş yapan markaların bazı örnekleri. Sanal Gerçeklik Sanal gerçeklik potansiyelin heyecan verici bir pazarlama aracı haline gelmesini ve pazarlama cıların bilgi paylaşma, demo ürünleri ve izleyicileri meşgul etme şeklini yeniden keşfetme potansiyeline sahiptir. Greenlight VR’den yapılan bir ankette, tüketicilerin% 71’i, VR’nin markaların “ileriye dönük ve modern” görünmesini sağladığını düşünüyor. Ankete katılanların% 53’ü, bir marka üzerinden VR kullanan bir markayı satın alma olasılığının daha yüksek olduğunu belirtti.

Artırılmış Gerçeklik Pokemon Go uygulaması, kullanıcıların gerçek hayattaki ortamlarını bir Pokemon oyun alanına dönüştürerek ana akım topluma AR’nin ilk tanıtımıydı. Uygulama, 20 milyon günlük aktif kullanıcıyı çekti ve 1 milyar dolarlık gelir elde etti. Artırılmış gerçeklik artık pazarlama cıların müşterilerinin gerçek hayat deneyimlerini değiştirmelerine olanak sağlıyor. Snapchat, artırılmış gerçekliği platformlarına yerleştiren ilk ağlardan biriydi. Dans hotdoglarını ve etrafta dans eden bitmojilerini gören kullanıcılarla organik olarak başladı. En son güncelleme, markaların ücretli lensler için AR deneyimini kullanmasına izin verir.

Hakkında: Admin

Kontrol Ediliyor

E-Ticarette Sosyal Medyanın Önemi

E-Ticarette Sosyal Medyanın Önemi Eğer ticarette fiziksel anlamda bir baskınlığınız varsa ve mağazalarınızın bulunduğu ortamdan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir