Başlıca Haberler
Ana Sayfa / Sosyal Medya Rehberleri / Şu Zamana Kadar Yapılmış En Yaratıcı 12 Facebook Reklamı

Şu Zamana Kadar Yapılmış En Yaratıcı 12 Facebook Reklamı

Şu Zamana Kadar Yapılmış En Yaratıcı 12 Facebook Reklamı

Pazarlamacıların tam olarak duymak istediği bir şey olmasa da, Facebook reklamları belirli hedef kitlenizin önüne geçmenin kanıtlanmış bir yoludur. Facebook reklamlarıyla zaten tanıştığımız sosyal pazarlamacıların% 93’ünde, ödeme yapma seçeneğinin bir beklenti haline geldiği bir tür “şimdi ya da asla” ile karşı karşıyayız.

Facebook’un zaten sezgisel reklam platformu, kullanmak için her zamankinden daha kolay. İster reklamlarla uğraşın, ister Facebook’ta Creative Hub’ı ile oynayın ya da ASAP ile uğraşın.

1. AirAsia

Facebook reklamlarının karmaşık olması gereken efsaneyi parçalayarak başlayalım. AirAsia‘dan gelen bu statik görüntülü tanıtım, “basitlik” diye bağırıyor. Ancak etkili bir reklamın tüm gerekliliklerini yerine getiriyor.

Bu reklamın çalışmasını sağlayan nedir? Kelimeleri ergonomik olan bu reklamın kopyası, herhangi bir kopyalama yapamaz. Parlak görüntüler, scrollers parçalarını durdurmak için yeterli olurken, “FREE” ve sınırlı zaman teklifi gibi güçlü kelimeler güçlü motivasyon sağlıyor.

2. Sephora

Bunu kaçırdıysanız, hemen söyleyelim. Facebook, markaların yüksek etkileşim oranı nedeniyle video içeriği üretmesini açıkça istiyor. Bu, tam da bu reklam kampanyalarının neden bu Sephora kampanyası da dahil olmak üzere, önceki reklamlarından % 41 daha yüksek bir tıklama oranıyla sonuçlandığını gösteriyor.

Facebook hem video içeriği hem de reklamlar için zorluyor.

Burada görsel olarak çok fazla şey var. Bu da, reklamın kullanıcı feed’lerinde öne çıkmasına yardımcı oluyor. Video aracılığıyla birden çok promosyonu ve ürünü birkaç saniye içinde sergileme olanağı, reklamın tüm şekil ve boyutlarda güzellik alıcılarına ulaşmasına yardımcı oldu.

3. Project Repat

Popüler inanışa rağmen, reklam öğeniz için çok büyük bir bütçeye ihtiyacınız yoktur. Bu Facebook reklam örneklerinin çoğu daha büyük markalardan gelirken, Project Repat’ın başarı hikayesi, bir şeyin pazarlama ateş gücünü bir anlık görüntü kadar basit bir şekilde kanıtlıyor.

UGC’yi içeren Facebook reklamları genellikle iyi performans gösterir. Bir müşteriyi reklam panosu olarak kullanmak, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin ne kadar iyi dönüştürüldüğünü gösteren mükemmel bir hamledir. Daha az parlatılmış reklamlar, tüketicilerin kendi beslemelerindeki geleneksel pazarlama mesajlarına gözünü kör etme olgusu göz önüne alındığında markanızın lehine çalışabilir.

4. P.F. Changs

Bu reklam, tüm reklam hedeflerinin eşit yaratılmadığı gerçeğini vurgularken, yine Facebook platformunun farklı çeşitliliğine işaret ediyor.

Eşantiyonları tanıtan reklamlar, tıklamaları teşvik etmek için her zaman güvenli bir seçimdir. Sosyal medya üzerinden hediye ve yarışmalar hala etkilidir, siz de katılımcılar için zorlayıcı bir ödül verdiğiniz için. Bu reklamın büyük bilet ödülü ile basit görüntü kontrastı, belki de giriş yapanlar için bir tür gizli mücevher gibi hissettiriyor.

 5. Pura Vida

Atlı karınca reklamlarının harekete geçirici bir örneği olan bu reklam, Facebook reklamlarının sıkıcı olması gerektiği fikrini kesinlikle ortadan kaldırıyor. Bu karusel kampanyasının yaratıcı, etkileşimli doğası, aslında Pura Vida‘nın 20x’i birçok benzersiz ürün olarak satmasıyla sonuçlandı.

Göz kamaştırıcı görüntüler, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik ve sosyal bilinçli bir mesajın kombinasyonu, bu reklamın tamamen onu öldürmesine yardımcı olur. Her slayt esasen ayrı bir reklamı temsil eder ve bu sayede deney için bol bol alan ve daha fazla dönüşüm fırsatı sunar.

6. Porsche

Sadece Facebook platformunu tamamen düşündüğünüzü düşündüğünüzde, size yeni bir şey atıyorlar. Belki de Facebook reklam örneklerimizin en yeni dalgası olan bu reklam, videolar ve bir bot botu olan bir atlayışı önyükleme yaparak gerçekleştiriyor.

Bu reklamla ilgili hemen hemen her şey etkileşimlidir. Porsche botuyla sohbet etmek ister misin? Bir patlamaya sahip sürücülerin ilk hesaplarını görmek ister misiniz? Kullanıcılar, tıklamaya yetecek kadar çok yere ve reklamı deneyimlemenin farklı yollarına sahiptir.

7. Loot Crate

Herhangi bir reklamın nihai hedefi, satış aşaması gibi hissetmemek. Loot Crate, ürettikleri hemen hemen her postada ürünlerine bağlanmalarına rağmen, tanıtımları asla yüz yüze kalmıyor.

Soru sormak, etkileşimi vurgulayan Facebook’un algoritması karşısında akıllıca bir harekettir. Bu yayının, beğeni ve yorumlarla ilgili olarak paylaştığı paylaşım sayısını göz önüne alarak, tartışmaya dayalı reklam tanıtımları, insanların konuşmasını sağlamak için kanıtlanmış bir yoldur.

8. Dollar Shave Club

Esprili reklam kampanyaları ile tanınan, Dollar Shave Club‘ın bu oldukça sade tanıtımı inanılmaz derecede iyi performans gösterdi. Abonelere 1.5 kat arttıran bu reklam, sadeliği nedeniyle parlıyor.

Dollar Shave Club’ın reklamı, scrollers’ın dikkatini çekiyor ve daha fazla bilgi edinmeye teşvik ediyor. Pun amaçlanmışsa, bu reklam doğrudan doğruya noktaya ulaşır. Merakla çalışan kopya ve rakip çağrı, kullanıcıların ilgisini çekmek ve aynı şekilde yorum bölümüne yönlendirmek için yeterliydi.

9. TOMS

Facebook reklam örneklerinin çoğunun aksine, bu tamamen dolar ve sentlerle ilgili olmayanlardan biridir. TOMS, bu tuval reklamının bir sonucu olarak, ürünlerini açıkça vurgulamadan bir ton marka bilinirliği oluşturdu.

Facebook, reklamlarının reklam gibi görünmemesine yetecek kadar yaratıcılık sağlıyor. Bir somut tanıtım veya CTA’nın olmaması bizi “Neyle ilgili?” Diye sormamızı sağlıyor. Çarpıcı görseller ve akılda kalıcı slogan, TOMS’un buradaki iyiliği için de çalışıyor.

10. MeUndies

Videonun gücünün bir diğer kanıtı olan MeUndies‘in bu hızlı video reklamı, dönüşüm oranında% 40’lık bir artışa neden oldu. Facebook, markaların ürünlerini video üzerinden gösterme olanağı sunarken, reklamlarını da atılabilir hale getiriyor

Kısa, esprili slogan, bu reklamın tonunu belirliyor; Bu özel reklam, izleyicilerinize bağlı olarak hem kendisinin hem de markasının hoş bir dokunuşuna hitap edecek şekilde hazırlanmış.

11. Nintendo

Her Facebook reklamının tekerleği yeniden icat etmesi gerekmez. Nintendo’dan alınan bu türden satış mesajları, kitlenizle alakalı oldukları sürece hala etkilidir. Zamana duyarlı teklif, dönüşümleri teşvik ederken, zıt, parlak renkler bu reklamı görsel olarak çarpıcı hale getirir. Fotoğraf içeriğinin Facebook’ta nispeten yüksek bir etkileşim alması göz önüne alındığında, tekliflerinizi her zaman ilgi çekici bir görselle birleştirmeye yardımcı olur.

12. HelloFresh

Tüm video reklamlarla desen görmek mi istiyorsunuz? Bu HelloFresh reklamı, yine de tüm video reklamların ayrıntılı yapımlar gerektirmemesini hatırlatır. İkili video yaklaşımı temel olarak iki reklamı bir araya getiriyor. Stop-motion, video reklamı eksi büyük üretim maliyetleri oluşturmanın kolay bir yoludur.

Hakkında: Admin

Kontrol Ediliyor

E-Ticarette Sosyal Medyanın Önemi

E-Ticarette Sosyal Medyanın Önemi Eğer ticarette fiziksel anlamda bir baskınlığınız varsa ve mağazalarınızın bulunduğu ortamdan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir