Ana Sayfa / Sosyal Medya'da Neler Oluyor ? / E-Ticaret ve Dijital Pazarlama’ya Genel Bakış

E-Ticaret ve Dijital Pazarlama’ya Genel Bakış

E-Ticaret ve Dijital Pazarlama’ya Genel Bakış

Ticaret dünyası hızla ve dramatik olarak değişiyor. Hem çevrimiçi hem de çevrimdışı büyük ölçekli müşteri verileri, perakendeciler ve markaların günümüzün omnichannel shopper’ını anlaması ve bunlarla bağlantı kurması için temel bir varlık haline gelmiştir. Sesle aktifleşen alışveriş ve arama gibi şeyler içerik stratejilerine farklı bir bakış gerektirirken, yeni mevzuat eski tarihli org çizelgelerini yeniden yapılandırmak anlamına gelebilir. Bu arada, veri işbirliği girişimleri ve çevrimdışı çevrimiçi entegrasyonlar, daha önce hiç olmadığı gibi yenilikler gerektiriyor. Criteo’nun 17.000’ten fazla reklamveren ve binlerce yayıncıyla doğrudan ilişkisi, pazarın nabzını hissetmemizi ve ortaya çıkan eğilimleri tespit etmemizi sağlıyor. Bu raporda, 2018’de ticaret pazarlaması alanındaki sekiz ana eğilimin olacağına inandığımız bilgiler yer alıyor. Çevrimdışı yenilikler, bilgi alışverişi yapan kişiler ve veri işbirliğinin artan vurgusuyla, bunun yalnızca çok neyin olacağının başlangıcı olduğunu biliyoruz. heyecan verici yıl.

Bir Sesli Ticaret Vermek İnsanlar, Google Home veya Amazon’un Echo’su gibi cihazlarla sesli olarak daha fazla alışveriş yapmaya devam edecekler. Akıllı hoparlörler pazarı, Google ve Amazon’un Harman Kardon ve Microsoft’dan Cortana gibi şirketlerle rekabet etmeleriyle doyum kazanacak. Apple’ın HomePod’u, Google’ın Home Max’i ve Facebook’un Aloha’sı bu miktara eklenecek. Marka yöneticileri, Criteo ve Kantar / Millward Brown’ın Geçiş Raporunda yer alan Ticaret Araştırması’nın bulgularına göre, sesle devreye giren cihazların ve kişisel asistanların önümüzdeki iki yıl içinde en çok çalışacakları teknoloji olduğuna inanıyor. İçeriğe dayalı sesli reklamlar, önerileri veya içeriği kişiselleştirecektir. Şu anda Best Buy, “günün anısını” sergilemek için Alexa ile entegre oluyor. Tüketici ilgi alanları ve tercihleri ​​hakkında zengin verilerle, akıllı konuşmacılar mevcut hizmetleri ve ilgili yeni eklenti ürünleri ve hizmetleri sunabilecek. Sosyal ve Ticaret Arasındaki Hattı Kapatmak Facebook’un Pazaryeri hizmeti ABD, İngiltere ve Avustralya da dahil olmak üzere birçok ülkede yayınlanmakta olup, son zamanlarda 17 Avrupa pazarında alıcılara ve satıcılara genişletilmiştir. • Amazon, Amazon Spark’in lansmanı ile hareket ediyor. Instagram Instagram ve Pinterest gibi Spark, ürün resimlerini sergiliyor ve anında alımlara izin veriyor. • Facebook Messenger ve WhatsApp gibi sosyal mesajlaşma servisleri, daha fazla şirket için chatbot olarak entegre olacak. • Amazon ayrıca, 2018’de WhatsApp ve Slack gibi benzer özelliklere sahip bir hizmet ve Alexa entegrasyonu olan “Herzaman” bir sosyal mesajlaşma platformu başlatmayı planlıyor. Perakendeciler, çevrimiçi olarak tüketicileri bulmak ve onlara ulaşmak için kişiselleştirilmiş kampanyalarla yeniden etkileşim kurma ve satış yapma amacıyla mağaza içi CRM verilerini daha iyi kullanmalarını sağlayacak ortaklıklar arayacaklar. Çevrim içi ayak trafiğinin çevrimiçi etkileşimlere yönlendirilmesinde artan bir vurgu olacak Markalar ve perakendeciler, Amazon ve Facebook gibi teknoloji devlerinden elde edilen verilerin duvarlı bahçeleriyle ilgileniyor.

Markaların ve perakendecilerin beşte üçü zaten bir veri işbirliği girişiminin parçasıdır ve alışveriş yapanlarla daha iyi bağlantı kurmak için kişisel olarak tanımlanamayan verileri bir araya getirmektedir. Rekabetçi ve yenilikçi olmak için perakendeciler ve markalar, içeriği kişiselleştirmek ve daha iyi müşteri ilişkileri kurmak için veri varlıklarını havuzlamaya devam edecektir. Pazarlama yöneticilerinin% 72’si, veri işbirliğinin artan gelirlere, artan kârlara (% 65) ve artan müşteri memnuniyetine (% 56) yol açacağına inanmaktadır. Reklamverenler, ürün tanımları ve görsel görüntüler dahil olmak üzere ürün feed’i varlıklarının yönetimini düzene sokmanın yollarını arayacaklar. Bağlamsal ürün fotoğrafları, yüksek çözünürlüklü görseller, 360 derecelik görüntüler ve diğer ürün ayrıntıları, alışveriş yapanlara en iyi potansiyel çevrimiçi deneyimi sunmak için çok önemli hale gelecektir. Veri yönetimi, reklamverenin marka verilerini ve perakendecilerin ürün bilgilerini, kullanıcı verilerini oluşturan içerikle entegre ederken diğer yandan da ürün bilgilerini ilişkilendirmek için çalışmasından daha önemli hale gelecektir. Ekiplerin geri bildirim ve şikayetler için yeni teknikler oluşturması nedeniyle, yorumlar gibi ürün bilgilerinin daha iyi yönetilmesi gerekecektir. Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) 25 Mayıs 2018’de yürürlüğe girecek ve 500 milyondan fazla AB vatandaşına ulaşmak isteyen pazarlamacıları ve şirketleri etkileyecek.

GSYİH’nın küresel etkileri olacak ve analiz ve pazarlama amaçları için AB sakinlerini izleyen tüm şirketler için geçerli olacaktır. Her bir bireyin verilerinin daha iyi korunmasını sağlayarak, GDPR tüketicilere güven ve güveni yeniden kuracaktır – bu da tüketicilere şeffaflık ve seçenek sunan işletmelere fayda sağlayacaktır. Pazarlamacıların kitle verilerini daha dikkatli bir şekilde yönetmeleri gerekir. Kişiselleştirme, güven ve şeffaflık, alışveriş yapanlarla ve işletmelerle daha iyi bir ilişki yaratarak el ele gider. Reklam araları daha fazla video içeriğine eklendikçe, yeni programatik video reklam envanteri olanakları ortaya çıkacaktır. Kordon kesiciler multimedya içerik akışı sağlıyor, bu da Facebook, YouTube, Instagram ve Snapchat gibi sosyal platformların videoya öncelik vermesi ve TV’yi taklit eden üstün kaliteli içerik aradığı anlamına geliyor. Amazon ayrıca video reklamlarının canlı yayın yapan Hub Twitch’ten ve Amazon Reklam Platformu’ndan Fire TV ve Amazon ana sayfası gibi özelliklerine otomatik olarak akmasını da planlıyor. Videoda geçirilen tüketici çevrimiçi süresinin payı, reklamverenleri, yayıncıları ve medya şirketlerini yeniden düzenlemeye ve videodaki odağı artırmaya zorlayarak, sürekli olarak artacak.

Daha fazla video tüketimi, daha fazla reklam – ve programatik reklamverenler ve ortakları için yeni bir savaş anlamına gelir. Büyük perakende satın almalar ve ortaklıklar son altı ayda gerçekleşti: Amazon ve Whole Foods, Amazon ve Kohl, Walmart ve Google’ın Express hizmeti, vb. Walmart da ModCloth, Bonobos ve Shoes.com’u satın aldı. • 2018’de, diğer birçok perakendeci ve marka, rekabetçi kalmak ve faaliyetlerini genişletmek ve güçlendirmek için stratejik satın almalar ve ortaklıklar arayacaklardır. Daha saf oyuncular, online ve online dünyaları köprülemek ve ondan çok önemli bir değer üretmek için stratejik satın almalar ve ortaklıklar için proaktif fırsatlar arayacaklar. Amazon’la rekabet etmek için yarışta, birçok perakendeci için tartışma “inşa” ile ilgili değil, “satın al” ile ilgili. 2018’de ticaret ve dijital pazarlama başarısı için anahtar yollar 2018’de önümüzde bazı büyük değişiklikler var. Perakendeciler ve pazarlamacılar yeni fırsatları ve zorlukları hazırlamak için aşağıdakileri dikkate almalılar: Dijital devlerle rekabet halinde kalmak için işbirliği yapın ve verileri toplayın. Perakendeciler ve markalar için büyük bir fırsat ve artan bir gereksinim, artık işbirliği yapmak ve veri toplamaktır – bu yüzden dijital devlere benzer bir ölçeğe sahipler ve alışverişçi ihtiyaçlarını daha iyi anlamak için çevrimiçi ve çevrimdışı verileri daha iyi bağlayabilirler. Tüm cihazlarda ve kanallarda sorunsuz ve alakalı alışveriş deneyimleri sunun. Göz atma alışkanlıklarına ve alışveriş ilgi alanlarına göre müşteri ve kanallarda müşterileri tanımlayın ve onlarla etkileşim kurun.

CRM veya DMP verileri web, mobil tarayıcı ve uygulamalardaki hedef kitleleri doğru bir şekilde hedeflemeye yardımcı olabilir. Bu da, pazarlamacıların müşterileriyle yeniden etkileşimde bulunmalarını ve kişiselleştirilmiş ürün önerileri yoluyla dönüşümleri geliştirmelerini sağlar. Alışveriş yapanlara ilham vermek için deneyimler sağlayın. Tecrübeye dayalı bir ekonomide yaşıyoruz. İster çevrimiçi ister çevrimdışı olsun, işletmelerin dikkat çekecek ve sadakat inşa edecek yenilikçi müşteri deneyimleri oluşturmaları gerekir. Bu, veri stratejinizi optimize etmek ve tüm bu verileri kullanmak için kullanmak anlamına gelir – her bir işletme için kişiselleştirerek işletmelerin alışveriş yapanlarla yeni ve anlamlı yollarla gerçekten bağlantı kurabilmesi. Bu yıl, sosyal ve aramada dijital gürültü çoğu şirketi gömmekle tehdit ediyor. 2018’de, gürültü sadece daha yüksek büyüyecek.

Hakkında: Admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir