Ana Sayfa / Teknoloji / Şu anda satışta olan en iyi 5 Tesla Model Y alternatifi

Şu anda satışta olan en iyi 5 Tesla Model Y alternatifi

Tesla Model Y, elektrikli bir SUV’un çok yönlü bir saplamasıdır, ancak bu segmentteki rekabet şiddetlidir. Model Y’nin fiyatına ve hatta daha az paraya, bazı büyük rakiplerden harika bir elektrikli araba alabilirsiniz.

Zaman kimseyi beklemez ve Tesla bir süre elektrikli otomobil pazarına tamamen hakim olsa da, birçok önemli elektrikli SUV ortaya çıkıyor. Bu elektrikli SUV’ların çoğu, Tesla’nın saygıdeğer SUV’undan daha iyi değer sunuyor ve Tesla’ya parasının karşılığını vermeye hazırlanıyor.

Peki, bir Tesla Model Y pazarındaysanız başka hangi EV’leri göz önünde bulundurmalısınız?

1.VW ID.4

ID.4 mavi

İmaj kredisi: Volkswagen

Volkswagen ID.4, dünyadaki en heyecan verici elektrikli SUV değil ama kesinlikle Model Y’ye harika bir alternatif. Bu, özellikle bankayı yıkmak istemiyorsanız geçerlidir.

ID.4, Tesla’nın sunduğu EV iyiliğinin çoğunu sunar, ancak Model Y’nin fiyatını gülünç bir miktarda düşürür. Tesla’nın en küçük SUV’si göz kamaştırıcı 65.990 dolardan başlarken, Volkswagen ID.4 37.495 dolardan başlıyor.
Bu çok büyük bir fark ve nihayetinde potansiyel alıcılar için belirleyici faktör olabilir. ID.4’ün çift motorlu versiyonu için daha fazla para harcamak isterseniz, yine de sadece 46.295$ ödemeniz gerekecek. Bu çok büyük bir fark ve büyük bir Tesla hayranı olmadığınız sürece yaklaşık 20.000 $’lık fark gerçekten haklı gösterilemez.
Çift motorlu konfigürasyondaki ID.4, 82kWh bataryasından tahmini 400 kilometre menzile sahiptir. Bu, çoğu insanın günlük işe gidip gelmesi için fazlasıyla yeterli olmalı ve ID.4 ayrıca Electrify America aracılığıyla standart olarak üç yıllık ücretsiz EV şarjı ile geliyor. ID.4, VW’nin EV serisinin gelecekte neler sakladığının herhangi bir göstergesiyse, görünüm çok olumlu.

2.Hyundai IONIQ 5

Hyundai IONIQ5
Hyundai, elektrikli SUV IONIQ 5 ile anında bir klasik tasarladı. Bu yoldaki en havalı elektrikli araçlardan biri ve yakınından bile geçmiyor. IONIQ 5’in tasarımı, özellikle IONIQ 5’in metal levhasında bol miktarda bulunan retro-modern dokunuşlar olmak üzere, mülayim Model Y etrafında döner.
Başlamak için 41.450 $’a mal olan bir SUV’un, kurulu bir EV üreticisinin 65.990 $’lık lüks bir SUV’sinden nasıl bu kadar çekici olabileceği çılgınca. Menzil açısından, IONIQ 5 ila 303 mil alır. Bu, IONIQ 5’in menzil açısından piyasadaki en iyi elektrikli araçlardan bazılarıyla rekabet edebileceği anlamına gelir.
IONIQ 5’in içi de harika bir yer. Daha canlı iç mekanları tercih ediyorsanız, bu kesinlikle Model Y’nin kasvetli iç mekanına daha iyi bir alternatif.
Hyundai, piyasadaki en çok arzu edilen EV’lerden birini üretti ve Tesla alternatiflerine kıyasla fiyatın bu kadar cazip olması sadece büyük bir bonus. IONIQ 5, Hyundai’nin elektrikli araç serisinin geleceğine ve gelecek ürünlere bir bakış sunuyor.

3. Audi eTron

çölde e-tron konsepti

İmaj kredisi: Audi AG

Audi, bugün piyasadaki en iyi araç tasarımlarından bazılarına sahiptir ve e-Tron SUV da bir istisna değildir. e-Tron muhtemelen IONIQ 5’in hemen ardından en iyi görünen ikinci elektrikli SUV.
Tesla’nın iç mekanı sizin için tam olarak yeterli değilse, e-Tron en yüksek kaliteli malzemelerle klasik, sıcak bir Audi iç mekanına sahiptir. e-Tron, özellikle 70.800$’lık başlangıç ​​fiyatı göz önüne alındığında, IONIQ 5’in sahip olduğu devasa toplam değeri temsil etmiyor. Ancak Audi, çarpıcı yapı kalitesiyle, özellikle de yukarıda bahsedilen iç mekanla bunu telafi ediyor.
Ancak menzil en büyük sorun. Bu listedeki diğer seçimler, Model Y’nin fiyat noktasının altını çizer ve tahmini aralığa bir şekilde yaklaşabilir. Ancak e-Tron, Model Y’den daha pahalı olsa da, maksimum menzili önemsiz bir 226’dır.
Dürüst olmak gerekirse, fiyat aralığı korkunç. Daha ucuz Tesla’nın menzili 330 mil, bu da Audi’yi biraz utandırıyor. Audi, çok yönlü sağlam bir EV kadar güçlüdür, ancak göze batan sorun, optimal olmayan aralıktır. Her gün çok uzaklara gitmiyorsanız, Audi yine de iyi bir seçenek olabilir.

4. Mustang Mach-E

bayi gümüş ford mustang mach e
Mach-E, Ford’un ilk elektrikli SUV’si ve Amerikan şirketi harika bir iş çıkardı. Cesur stili ve olağanüstü performansıyla Mach-E, çoğu kategoride rakiplerinden üstündür.
Ford’un bu elektrikli SUV’u, çift motordan tek motora ve standart veya uzatılmış pil paketlerine kadar birçok şekilde yapılandırılabilir. Seçenekler bunaltıcı görünebilir, ancak yeni bir araba yapılandırırken birçok seçeneğe sahip olmak harikadır.
Mach-E 46.895 dolardan başlıyor, ancak GT modelini seçerseniz fiyat hızla artıyor. Model Y’nin Performans varyantı olmayan sportif bir SUV arıyorsanız Mach-E ideal olabilir.
İçeride Mach-E, biraz sıkıcı olsa da modern ve şık. İç mekandaki tek unutulmaz öğe, devasa bilgi-eğlence ekranı, ancak bunun dışında iç mekan oldukça standart görünüyor Ford.
Mach-E, Ford markasının hayranıysanız veya GT söz konusu olduğunda 0-60 MPH hıza ulaşabilen sportif bir SUV arıyorsanız iyi bir seçimdir. Bununla birlikte, GT için 69.895 $’lık fiyat noktası, Model Y’nin yaklaşık aynı fiyatta olması ve çoğu şeyi daha iyi yapması nedeniyle biraz fazla görünüyor.

5.Kia EV6

tek pedalla sürerken sahil boyunca yokuş aşağı giden bir Kia EV6
Kia EV6’nın çok ilginç bir tasarımı var, ancak evrensel olarak IONIQ 5 kadar çekici değil. Her şeye rağmen Kia, başka hiçbir araçtan ödünç almayan, cesur bir estetiğe sahip bir araba yaratmayı başardı ve destekleri hak ediyorlar. EV6 ayrıca 48.500 $’lık başlangıç ​​fiyatıyla 310 mil menzil sunan büyük bir değerdir.
Bunu Tesla Model Y ile karşılaştırın ve yakında Kia’nın iş demek olduğunu anlayacaksınız. EV6 ve IONIQ 5, mesafe kat edebilecek yetkin bir EV almak için çok fazla para ödemeniz gerekmediğini gösteren harika arabalardır.
İçeride, Kia’nın agresif dış tasarımına pek uymayan bir iç mekanı var. Model Y’ye kıyasla biraz ucuz görünüyor ama aynı zamanda daha ucuz.
İç mekan, EV6 paketinin yenileme gerektirebilecek tek parçasıdır. Ancak bu bir yana, EV6 son derece yetenekli bir araçtır ve sıcak kek gibi satmakta sorun yaşamamalıdır.
Elektrikli SUV segmenti kızışıyor
Görünüşe göre Tesla’nın yarattığı bir segment şimdi her zamankinden daha fazla ısınıyor. Model Y, bu otomotiv nişinde açıkça büyük bir öncüdür, ancak rekabet yetişmektedir ve çoğu durumda para için daha iyi değer sunar.
Model Y hala harika bir seçenek; onu satın alan hiç kimse, kaçırdığını hissetmeyecek. Ancak bir Tesla istemiyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz başka elektrikli SUV’lara sahip olmak harika.

Hangi araba Tesla Model Y ile karşılaştırılabilir?
Tesla Model Y ve Mercedes-Benz EQB, pille çalışan lüks crossover alanında çok sayıda şirkete sahip. Rakipleri arasında Audi Q4 E-tron, BMW iX, Cadillac Lyriq, Genesis GV60, Jaguar I-Pace ve Rivian R1S yer alıyor.

Mach-E, Model Y’den daha mı iyi?
Gözden geçirenler, Mach-E’nin Model Y’den daha rahat bir sürüşe sahip olduğunu ve virajlı yollarda zorlu sürüşü rakibinden daha fazla incelikle idare ettiğini belirtti. İncelemeye göre, Mach-E’nin frenleri de Model Y için 113 fit ile karşılaştırıldığında 105 fitlik 60’a sıfır durma mesafesiyle daha güçlü hissettirdi.

Hangi elektrikli otomobil en güvenilir?
En güvenilir 11 elektrikli otomobilRenault Zoe (2013-günümüz) … BMW i3 (2013-2022) … Nissan Leaf (2019-günümüz) … Tesla Model 3 (2019-günümüz) … Kia e-Niro (2019-2022) … Volkswagen e-Golf (2013-2020) Güvenilirlik derecesi: %94,7 … MG ZS EV (2019-günümüz) Güvenilirlik derecesi: %95,5 … Nissan Leaf (2011-2018) Güvenilirlik derecesi : 98.

Tesla’nın en yakın rakibi hangisi?
Tesla’nın İlk 3 Rakibi Kim? Ford, GM, NIO ve Volkswagen, Tesla’nın ana rakiplerinden dördü. Çinli BYD, 2021’de 590.000’den fazla araç sattı ve bir yarışmacı. Başka bir Çinli şirket olan SGMW, 2021’de 450.000’den fazla EV sattı.

Tesla Model Y üretimi durduruluyor mu?
7 Şubat 2021’e kadar Uzun Menzilli RWD iptal edilmiş görünüyor. 6 Aralık 2021 itibarıyla Tesla, Uzun Menzilli RWD için ön sipariş vermiş olan kişilere seçtikleri yapılandırmanın artık mevcut olmadığını resmi olarak bildirdi….Tesla Modeli YÜreticiTesla, Inc.Üretim2020–günümüz18 satır daha

Tesla Model Y, Lambo’dan daha mı hızlı?
Tesla’nın gücüne rağmen Lambo, iki araba arasındaki boşluğu hızla kısaltır ve 1/4 milin yaklaşık yarısında Tesla’yı sollar. Huracan, tam olarak 11 saniyelik bir bitiş süresi ve 127,99 MPH’lik bir azami hıza ulaşarak galibiyeti garantilemeyi başarıyor.

Model S neden Model Y’ den daha iyi?
En belirgin farklardan biri, Model Y’nin belirgin şekilde daha uzun bir cross-over SUV olması ve Model S’nin daha sportif, daha kompakt bir sedan olmasıyla boyuttur. Model Y, bagaj için daha fazla alan ve rahat oturma yeri sunarken, Model S, 20 mil daha hızlı gidebilerek bunu telafi ediyor.

Model Y en iyi EV mi?
Tesla Model Y Üstündür Tesla araçları, ABD’de menzil lideri olmaya devam ediyor. Model Y, Çevre Koruma Ajansı’ndan sağlıklı bir 330 mil tahminine sahip. Bu test cihazının kullandığı Model, bugün hala mevcut olan çoğu EV’den daha fazla olan 318 millik bir EPA aralığına sahiptir.

1 numaralı elektrikli otomobil nedir?
En iyi Elektrikli Araba, 10 üzerinden 8,4 genel puanla 2022 Chevrolet Bolt’tur. En iyi Lüks Elektrikli Araba, toplam 9 puanla 2022 Mercedes-Benz EQS Sedan’dır.

Elektrikli arabanın en büyük dezavantajı nedir?
Bu dezavantajlar arasında şarj istasyonlarının bulunması, şarj süreleri, daha yüksek başlangıç maliyetleri, sınırlı sürüş mesafesi ve pil takımlarının değiştirilmesi pahalı olabilir.

Hangi elektrikli araba en uzun süre dayanır?
Satışta olan en uzun menzilli 10 elektrikli otomobil 2022 / 2023Mercedes EQS – 753 mil.Tesla Model S – 405 mil. … Mercedes EQE – 394 mil. … BMW i7 – 388 mil. … Hyundai Ioniq 6 – 382 mil. … BMW iX – 380 mil. … Polestar 3 – 379 mil. … Tesla Modeli 3 – 374 mil. … Daha fazla öğe…•23 Kaş 2022

Tesla’nın en büyük rakibi kim olacak?
ford

Tesla’nın gelecekteki en büyük rakibi kim?
Yıllardır bir otomobil üreticisi elektrikli araçlarda lider olarak öne çıktı: Tesla. Ancak şirket şimdi, pazar hakimiyetini bozmak isteyen General Motors, Ford ve Mercedes-Benz de dahil olmak üzere, geniş cepli rakiplerle karşı karşıya.

Tesla popülaritesini kaybediyor mu?
S&P Global, Tesla’nın ABD’deki EV pazar payının 2020’de yüzde 79’dan düştüğünü ve 2025’e kadar yüzde 20’nin altına düşmesinin beklendiğini söyledi. Yıllardır Tesla eleştirmenleri, eski markalardan ve rakip girişimlerden EV rekabetinin gelişini tahmin ediyor ve sonunda burada.

Tesla Model Y lüks bir araba olarak kabul edilir mi?
Bu veriler belirli lüks otomobil modelleri için analiz edildiğinde, Tesla Model 3 ve Model Y sırasıyla birinci ve ikinci sıraları alarak listenin zirvesine çıktı. İlginç bir şekilde, Tesla Model S de ilk 10 arasında altıncı sıraya yerleşerek yerini buldu (aşağıdaki tabloya bakın).

Tesla Model Y bir SUV gibi mi hissediyor?
Direksiyonun Arkasında İyi Zamanlar Sonuç, direksiyon başında kesinlikle SUV benzeri olmayan bir his. Sonuç olarak bazıları sürüşü aşırı sert bulabilir, ancak Model Y, hızlı direksiyon tepkisi ve gergin refleksleri ile spor araba benzeri bir his sunar.

Tesla Y lüks sayılır mı?
Tamamen elektrikli bir SUV’a 100.000 dolardan fazla harcama imkanına sahip olmayanların pek çok seçeneği var, ancak bir tüketici lüks arıyorsa, Model Y en iyi seçim olabilir.

Model Y bir SUV gibi mi?
Edmunds Test Edilen Aralık. Y, 2020’de tamamen elektrikli küçük SUV sınıfının öncüsü olarak çıkış yaptı. Tesla’nın Model 3 küçük sedanına benziyor ancak daha geniş bir iç hacim sağlıyor. hem insanlar hem de kargo için önemlidir. Hatta küçük de olsa üçüncü sıra koltuk seçeneği de var.

Kontrol Ediliyor

Tüm zamanların en iyi N64 oyunları

N64 oyun dünyasına tanıtıldığında, NES oyunlarına ve SNES’e kıyasla grafiklerin nasıl hayat bulduğuna insanlar şaşırmıştı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tavsiye Ediyoruz:portföy aracılığı hizmeti Reklam ve İletişim:  Whatsapp:  262 606 0 726  Skype:  live:2dedd6a4f1da91be
Yasal Uyarı: Blog Sitemiz; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Sitemiz ve içerisinde bulunan tüm içerikler taslak halindedir, kesinliği kanıtlanmış bilgiler değildir. Sitemiz kar amacı gütmez, ücretsiz bilgi paylaşımı yapan bir websitesi olarak yayın hayatına başlayacaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği  [email protected]  adresi ile iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Yasal süre içerisinde ilgili içerikler sitemizden kaldırılacaktır.
bakırköy escort
ümraniye escort kurtköy escort gebze escort şişli escort casinoslot ankara escort şişli escort ankara escort istanbul escort adana escort izmir eskort bursa eskort konya escort gaziantep escort malatya eskort antalya eskort mersin escort escort izmir escort bayan ankara escort escort ankara ankara escort Megan Rain HD Porn Hardcore turkish sister Anal Sex Teens