Ana Sayfa / Teknoloji / Technics EAH-AZ80 incelemesi: inanılmaz konfora sahip katil ANC

Technics EAH-AZ80 incelemesi: inanılmaz konfora sahip katil ANC

Teknik EAH-AZ80

MSRP 300,00 $

“Saatlerce hi-fi dinleme için harika ses ve konfor.”

Artıları

  • gerçekten rahat

  • Sıcak, ayrıntılı ses

  • Birinci sınıf gürültü önleme

  • Sınıfında lider arama kalitesi

  • Kullanışlı 3 yollu Bluetooth

Eksileri

  • Biraz pahalı

  • Netlik biraz eksik

Üstün gürültü önleyici kablosuz kulaklıklar söz konusu olduğunda aklınıza gelen ilk marka Technics olmayabilir. Ancak şirketin en son amiral gemisi olan EAH-AZ80, seçeneklerinizi olağan şüphelilerden değerlendirmekle meşgulseniz ciddi ilgiyi hak ediyor. Rahatlar, kulağa harika geliyorlar ve aynı anda birden çok işi ciddi şekilde yapan biriyseniz, benzersiz üç yollu Bluetooth bağlantısına bayılacaksınız. 300 dolarla premium paketin tam ortasındalar – Apple, Sony ve Sennheiser’dan daha pahalı, ancak Bowers & Wilkins, Master & Dynamic ve Bang & Olufsen’den daha uygun fiyatlı.

Bu onları grubun Goldilocks seçimi yapar mı? Bence öyle.

Technics EAH-AZ80 artı aksesuarlar.
Simon Cohen / Dijital Trendler

Bir kulaklık setine bakıp potansiyel rahatlık ve uyumlarını genel boyutlarına göre değerlendirmek cazip gelebilir. Bir dereceye kadar, bu kötü bir kural değil – Apple’ın ikinci nesil AirPods Pro’ları çok küçük ve çok rahatlar. Ama boyut her şey değildir. Daha önemli olabilecek şey şeklidir. EAH-AZ80 – bundan sonra onlara AZ80 diyeceğim – biraz büyük ve şişkin olabilir, ancak konkanızın içine oturan kısım daha küçük, ergonomik bir profile oyulmuştur.

Benim için bu şekil, kulaklarım için özel olarak tasarlanmış gibi geliyor. Birkaç saat aralıksız takabildim ve yalnızca birinci nesil Technics EAH-AZ60’tan daha rahat değil, aynı zamanda Sony WF-1000XM4’ten ve Bowers & Wilkins Pi7 S2.

Technics EAH-AZ80, şarj kutusunun önünde.
Simon Cohen / Dijital Trendler

Verilmiş, herkesin kulakları farklıdır. Ancak yedi farklı boyutta ve şekilde silikon kulaklık ucu (önceden takılmış ortamlar dahil), geçmişte kulaklıklarla ciddi sorunlar yaşamadıysanız, çoğu kişinin işe yarayan bir kulaklık bulma şansı yüksektir. Rahat ve tam oturan bir model bulduğunuzda, AZ80’in IPX4 derecesi, onları spor salonuna veya koşuya götürebileceğiniz anlamına gelir ve daha sonra sildiğiniz sürece ter sorun olmaz.

Technics, AZ80’in şarj kutusunu, kulaklıkların büyük bir kısmının yuvalarından gurur duyacak şekilde tasarladığı ve parmaklarınızla kenarlarını kavramanız için size bolca alan sağladığı için de övgüyü hak ediyor. Ve yine de, davanın kendisi bu kategorideki en küçüklerden biridir; yalnızca AirPods Pro daha ince bir profile sahiptir. Bu küçük bir şey gibi görünebilir, ancak yine de bir cihaza her gün birkaç kez uzandığınızda, onlarla uğraşmanıza gerek kalmaması aldığınız zevkte büyük bir fark yaratabilir. Verilmesi gerekmeyen bir kablosuz şarj elde edersiniz (ahem, Bose QuietComfort Earbuds II ve Master & Dynamic MW08). Bununla birlikte, kutuyu birlikte verilen kabloyu kullanarak şarj etmeye karar verirseniz, uyarılmalıdır: Technics, USB-A adaptörü olmayan bir USB-C-USB-C sürümünü seçti; bu, onlar için biraz sorun olabilir. eski dizüstü bilgisayarlarla.

Technics EAH-AZ80 açık kasada.
Simon Cohen / Dijital Trendler

Kalıcı cihaz değiştiricileri memnun edecek bir başka özellik de AZ80’in üç adede kadar farklı cihazla eş zamanlı Bluetooth bağlantılarını sürdürebilmesidir. Bu, 250 dolarlık kardeşleri EAH-AZ60M2 ile paylaştıkları bir özellik, ancak bunun dışında kablosuz kulaklık dünyasında tamamen benzersiz. Standart Bluetooth Çoklu Nokta size iki cihaz bağlantısı sağlar, ancak AZ80 sizi mutlu bir şekilde bunlardan üçüne bağlar ve standart Çoklu Nokta kadar iyi çalıştığını gördüm. Deneklerim olarak bir MacBook Air, bir iPhone 14 ve bir Xiaomi 12 Pro ile, her cihazda medya oynatmayı başlatıp durdurabildim ve AZ80 her zaman çalmakta olan cihazı duymama izin verdi.

Bu üç yönlü iletişim hattını açık tutmak, LDAC codec desteği pahasına geliyor, ancak çoklu cihaz bağlantısının rahatlığına ihtiyaç duyan herkesin gelişmiş ses kalitesinden küçük bir miktar ödün vermeye istekli olacağını tahmin ediyorum. Birazdan bununla ilgili daha fazla bilgi.

Technics’in aktif gürültü önleme (ANC) özelliğinden her zaman etkilenmişimdir – Sony ve Apple’da tam oradadır – ve AZ80 buna ayak uydurmuştur. Gürültülü sokaklar, kalabalık kafeler ve rahatsız edici derecede gürültülü banyo fanım gibi denediğim durumlarda Bose QuietComfort II, AirPods Pro 2 ve Sony WF-1000XM4’e çok yakın performans gösteriyorlar. Uçarken deneme şansım olmadı ama tahminimce jet motor sesini rahatlıkla hallederler. Özellikle yetenekli olduklarını kanıtladıkları alanlardan biri, tamamen bastırılan rüzgar gürültüsüyle mücadele etmekti.

Technics EAH-AZ80 giyen adam.
Simon Cohen / Dijital Trendler

Hem ANC hem de şeffaflık modları, Technics Audio Connect uygulamasında (iOS/Android) yapılandırılabilir. Bu modlar söz konusu olduğunda ya hep ya hiç insanı olma eğilimindeyim – ya her şeyi mükemmel netlikte duymak istiyorum ya da tamamen kaybolmasını istiyorum – bu yüzden ilk içgüdüm her iki ayarı da maksimumda tutmaktı. Bu, ANC için iyi çalıştı, ancak şeffaflığın onu istediğim yere getirmek için biraz ince ayar gerektirdiğini gördüm. Aslında iki saydamlık modu vardır: Ayarlanabilir olan Saydam ve ayarlanamayan Dikkat. Şeffaf mod maksimuma ayarlandığında, biraz amplifikasyon ekler. Bunun yardımcı olabileceği zamanlar oldu, ancak dikkatim dağıldı, bu yüzden tekrar yaklaşık %78’e çevirdim. Bu seviyede, neredeyse mükemmel miktarda dış ses elde ettim. Dikkat modu, özellikle net ses aktarımına (sizin ve etrafınızdakilerin sesi) yöneliktir ve onu etkinleştirdiğinizde, dinlediğiniz tüm sesleri otomatik olarak duraklatır – Transparent’ın yapmadığı bir şey. Bu, Dikkat’i telefon aramaları veya diğer konuşmalar için ideal hale getirir.

Her iki mod da AirPods Pro 2’nin sihirli hareketini, sanki hiç kulaklık takmıyormuşsunuz gibi hissettirmeyi mükemmel bir şekilde kopyalamayı başaramaz, ancak yine de, bunu yapan bir kulaklık seti bulamadım.

Açık durumda Technics EAH-AZ80, tek elle tutulur.
Simon Cohen / Dijital Trendler

Technics, bu kulaklıklarda yeni bir 10 mm sürücü kullandı ve en büyük farkı yaratan bileşenin bu olup olmadığını söylemek zor olsa da, sonuç hakkında herhangi bir şüphe olduğunu düşünmüyorum: AZ80’deki ses kalitesi çok iyi. Kutudan çıktığı haliyle, bu kulaklıklardaki ayar, kesinlikle sıcak bir genel tonla tatmin edici bir frekans dengesidir. Bose QuietComfort II ve Bowers & Wilkins Pi7 S2 gibi bazı yeni premium kablosuz kulaklıkların fabrikadan yüksek değerlere vurgu yaparak gelme eğiliminde olduğunu fark ettim. Bu kesinlikle sese enerji katar ve dinlemeye başladığınızda o ilk hayranlık uyandırma faktörünün oluşmasına yardımcı olur. AZ80 daha rahat bir yaklaşım benimsiyor. Herhangi bir ayrıntıdan ödün vermeden, üst midler ve tizler biraz daha ayrılmıştır, bu da müziğinizle rahatlamanızı sağlar. Bu, ses sahnesi söz konusu olduğunda çelişkili bir şey yaratır – hem daha açık hem de daha az kesin hale getirir.

Bazı pistlerde bu gerçekten işe yarıyor. ile zaman geçiriyorum Sert SenfonilerDef Leppard’ın en büyük hitlerinden bazıları Kraliyet Filarmoni Orkestrası’nın yardımıyla yeniden düzenlenip yeniden kaydedildi ve buna benzer bir parça Savaşın tanrılarıgüçlü, film müziği benzeri havasıyla, açıklıktan büyük ölçüde yararlanır.

Dinleme tercihlerinize uymuyorsa, Audio Connect uygulamasının EQ ön ayarları ve manuel seçenekleri, akortu önemli ölçüde değiştirmenize olanak tanır: özellikle dinamik mod, popüler Harman Eğrisine yaklaşmak isteyenlerin favorisi olacaktır. .

Teknikler EAH-AZ80 ve Sony WF-1000XM4.
Technics EAH-AZ80 (solda), Sony WF-1000XM4’ten daha küçük, daha ergonomik bir şekle sahip. Simon Cohen / Dijital Trendler

Düşük ses seviyelerinde dinlemek biraz ezici olabilir. Bu tomurcuklar yaklaşık %60 seviyesinde kendi kendine gelir ve %70 seviyesinde işler heyecanlanmaya başlar. %80’in kuzeyine gitmeyi önermiyorum, ancak yaparsanız bozulma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak – tepeye kadar çok dar.

AZ80’in AirPods Pro 2 ve Sennheiser Momentum True Wireless 3’ten daha iyi ses verdiğini düşünüyorum, ancak bunları Sony WF-1000XM4 ile arka arkaya koymak, not etmek isteyebileceğiniz farklılıkları ortaya çıkardı. Genel olarak, XM4 aynı ses seviyesinde daha fazla güç sağladı. Örneğin, XM4’te %60, AZ80’de %70’e yakın geliyordu. XM4, frekansların daha iyi ayrılmasını sağlar. Hiçbir şekilde gece ve gündüz değil, ancak çoğu dinleyicinin XM4 aracılığıyla AZ80’den daha fazla ayrıntı duyacağından şüpheleniyorum. Son olarak, bas tepkisine çok yaklaşsalar da, derinden yankılanan bas istiyorsanız, Sony’ler yine de daha iyi bir seçimdir.

AZ80, yüksek çözünürlüklü ses için Sony’nin LDAC Bluetooth codec’ini destekler (yalnızca Android). Doğru kaynak materyalle (tercihen kayıpsız, Apple Music, Amazon Music veya Qobuz’dan yüksek çözünürlüklü) telefonunuzdan kulaklığınıza kısa bir mesafe (1,2 metreden daha kısa bir mesafe idealdir) ve sessiz bir ortamla, şunları yapabilirsiniz: LDAC’yi normal AAC codec’ine karşı kullanırken ayrıntılı olarak ince iyileştirmeler duymak için. LDAC’den en iyi şekilde yararlanmak için Bluetooth Çoklu Noktayı kapatmanız gerekeceğini unutmayın, ancak bu, uygulamada yapılması kolay bir değişikliktir.

Arama kalitesi bir öncelikse, AZ80, AirPods Pro 2 hariç, neredeyse tüm birinci sınıf kulaklıkları geride bırakıyor. Rakip gürültülerin çoğunu kolayca uzak tuttular ve hafif bir esintide bile sesim net kaldı. İçeride arama kalitesi beklediğiniz gibi daha da iyiydi.

Daha önce de belirttiğim gibi, aramalarda kendi sesinizi net bir şekilde duymak için en iyi seçeneğiniz Dikkat modudur.

AZ80’deki pil ömrü, AAC’ye bağlı kaldığınızı ve ANC’yi kapalı tuttuğunuzu varsayarsak, ortalamanın daha yüksek tarafında: Teknikler, kulaklıklarda şarj başına yaklaşık 7,5 saat, dahil ettiğinizde toplam 25 saat alacağınızı iddia ediyor. dava. Bu, ANC açıkken 7/24’e biraz düşer.

LDAC codec bileşenine geçmek bu performansı çok azaltacaktır — LDAC, kablosuz yüksek çözünürlüklü ses yapmanın özellikle güce aç bir yoludur. 5/17’ye (ANC kapalı) ve ardından ANC açıkken 4,5/16’ya düşer. Bu rakamlar ayrıca %50’lik bir ses seviyesi varsayar, bu nedenle daha yüksek sesle dinliyorsanız (ki bunu yapmanızı tavsiye ederim) biraz daha az almaya hazır olun.

Technics EAH-AZ80 açık kasada.
Simon Cohen / Dijital Trendler

AZ80’in dokunmatik kontrolleri çok iyi çalışıyor ve iki özellikle tamamlanıyor: aşınma sensörleri ve Audio Connect uygulamasında kontrol özelleştirme. Aşınma sensörleri, tomurcukları kulaklarınızdan çıkardığınızda otomatik duraklatmayı tetikleyebilir ve bunları değiştirdiğinizde çalmanın otomatik olarak devam etmesini isteyip istemediğiniz size bağlıdır. Kontrolleri değiştirmek kolay ve çok esnektir. Kontrol “grupları” arasından seçim yapmanızı gerektiren Sony’nin XM4’ünden farklı olarak AZ80, kulaklık başına dört hareket sunar ve bunların her biri, telefonunuzun asistanına veya Amazon Alexa’ya erişim de dahil olmak üzere kulaklıkların desteklediği herhangi bir işlevle ilişkilendirilebilir. ayrıca Alexa uyandırma kelimesini kullanarak eller serbest çağırın).

Technics, EAH-AZ80’i 300 ABD Doları olarak biraz yüksek fiyatlandırmış olabilir, özellikle de muhteşem Sony WF-1000XM4’ün 280 ABD Doları olduğunu (ve genellikle çok daha ucuza satıldığını) düşündüğünüzde. Yine de AZ80 daha küçük ve daha rahattır, daha iyi arama kalitesi sunar ve üç yollu Bluetooth Çoklu Nokta rahatlığına sahiptir. Bunlar size biraz daha fazla harcamak için iyi nedenler olarak geliyorsa, kesinlikle tartışmayacağım; AZ80 mükemmel bir kablosuz kulaklık setidir.

Editörün seçimini okudunuz, unsur.net ekibi teşekkür eder.
Hakkında: Admin

Kontrol Ediliyor

Felluce’de tartışmalı nişancı oyunu Six Days önümüzdeki ay çıkıyor

İlk ortaya çıkışının üzerinden 14 yılı aşkın bir süre geçtikten sonra, son derece tartışmalı askeri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tavsiye Ediyoruz:portföy aracılığı hizmeti Reklam ve İletişim:  Whatsapp:  262 606 0 726  Skype:  live:2dedd6a4f1da91be
Yasal Uyarı: Blog Sitemiz; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Sitemiz ve içerisinde bulunan tüm içerikler taslak halindedir, kesinliği kanıtlanmış bilgiler değildir. Sitemiz kar amacı gütmez, ücretsiz bilgi paylaşımı yapan bir websitesi olarak yayın hayatına başlayacaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği  [email protected]  adresi ile iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Yasal süre içerisinde ilgili içerikler sitemizden kaldırılacaktır.
eduburs.com bakırköy escort
ümraniye escort kurtköy escort gebze escort şişli escort casinoslot ankara escort şişli escort ankara escort istanbul escort adana escort izmir eskort bursa eskort konya escort gaziantep escort malatya eskort antalya eskort mersin escort escort izmir escort bayan ankara escort escort ankara ankara escort Megan Rain HD Porn Hardcore turkish sister Anal Sex Teens