Ana Sayfa / Teknoloji Haberleri / İnceltilmiş Çerçevesi ve Büyütülmüş Ekranı ile Yeni Razer Blade

İnceltilmiş Çerçevesi ve Büyütülmüş Ekranı ile Yeni Razer Blade

İnceltilmiş Çerçevesi ve Büyütülmüş Ekranı ile Yeni Razer Blade

Razer’ın laptop serilerinin yıllar boyunca  temeli haline gelmiş olan Razer Blade, Razer Blade Stealth ve Blade Pro’ya gelen onca güncellemeye rağmen çok uzun süredir hiçbir güncelleme almadan adeta ölüme terk edilmiş durumda bekliyordu. Cihazın iç donanımına her ne kadar ufak güncellemeler geliyor olsa da dış görünümünün basitliği hakkında en küçük bir değişikliğe gidilmedi. Yani Razer Blade 2013’te çıktığında nasıldıysa, dış görünüm olarak 2018’de de tam olarak aynı diyebiliriz.

Razer’ın, Razer Blade’e tam tasarım revizyonu yapma kararı ile neyse ki bu durum ve cihazın dışlanmışlığı bir son buluyor. Büyütülmüş 15.6-inç ekranı, en son nesil olan sekizinci nesil Intel Core i7 işlemciyi, NVIDIA’nın Max-Q mimarisi ile birleştirerek ortaya piyasanın en güçlü oyun laptoplarıyla rekabete girebilecek bir cihaz çıkartılmış.

Laptopa baktığınız anda yeni tasarım gözünüzü alıyor. Razer önceki Blade modellerinde 14-inçlik ekran kullanıyordu fakat artık yeni Razer Blade’lerde 15.6-inçlik ekran kullanımına geçiş yapma kararı almış. Mantıken bunu duyan kullanıcı ekranın boyutu artınca, laptopın da boyutu artacak diye düşünüyor.

Fakat Razer bunu önlemek için daha önceden kullanmakta olduğu kalın çerçeveleri inceltme yoluna gitmiş. Şirketin geçtiğimiz haftalarda yaptığı basın açıklamasına göre yeni Razer Blade, şu an piyasada yer alan en küçük 15.6-inçlik oyuncu laptopı konumunda bulunuyor.

Hakkında: Admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir