Başlıca Haberler
Ana Sayfa / Teknoloji Haberleri / Lenovo’dan “Tamamen Ekran” İlk Telefon Geliyor : Lenovo Z5

Lenovo’dan “Tamamen Ekran” İlk Telefon Geliyor : Lenovo Z5

Lenovo’dan “Tamamen Ekran” İlk Telefon Geliyor

Lenovo’nun genel başkan yardımcısı olan Chang Cheng, Weibo olarak geçen en ünlü Çin sosyal ortamlarından birinde ultra ince çerçeveye sahip ilk tamamen ekran olarak nitelendirilebilecek telefonun haberini duyurdu. Şimdi sizin de aklınıza ilk olarak “E iPhone X de tamamen ekran değil mi?” sorusu gelmiş olabilir aynı şekilde Apple’ın da iddiasına rağmen , iPhone X’in üzerinde bulunan ve bayağı bir eleştiriye maruz kalan çentiği bunun aksini kanıtlıyor. Lenovo Z5’in yüzde doksan beş gibi bir ekran/gövde oranıyla teknolojide yeni bir çağ açması bekleniyor.

Başkan yardımcısı Cheng’in yaptığı açıklamanın devamında, Lenovo Z5’te dört adet yeni ve on sekiz adet bilinen patentli olmak üzere toplam yirmi iki adet teknoloji bulunacak. Tamamen ekran denince akıllara gelen ilk soru, Lenovo’nun ön kamerayı nereye yerleştirdiği oluyor tabii ki. Bu konuya zaman içerisinde farklı farklı çözümler bulundu fakat hiçbir firma Lenovo’nun Z5’te verdiği ekran/gövde oranı sözüne yaklaşamadı bile.

Telefon endüstrisinde ekran/gövde oranı deyince en iyiler arasında Xiaomi Mi Mix 2 gösterilir ve o bile yüzde doksan bir gibi bir orana sahiptir. Geçmiş yıllarda Google’dan Motorola markasını tam olarak 2.91 milyar dolara satın aldıktan sonra spekülasyonların ve beklentilerin oldukça altında kalan Lenovo, bakalım yeni bir çağ açacağı söylenen Z5 ile telefon endüstrisinde zirveye çıkmayı başarabilecek mi?

Hakkında: Admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir