Başlıca Haberler
Ana Sayfa / Teknoloji / Teknoloji’nin Gelişimi ve Yazılımcılar

Teknoloji’nin Gelişimi ve Yazılımcılar

Kuzey Amerika’daki işletmeler, çok çeşitli teknoloji girişimlerini desteklemek için oldukça yetenekli bir IT yeteneğine bağlı, ancak çoğu personelin açık pozisyonlara meydan okumasına neden oluyor. Nedeni: hemen işe alım için uygun nitelikli aday eksikliği. İsteğe bağlı adaylar işe alım piyasasına girdiklerinde, çoğu zaman yıldırım hızında yakalanırlar. İşe alım süreçleri çok uzun olduğunda işverenler üst düzey yeteneklerini kaybedebilirler. İşe almak istedikleri BT uzmanları, halihazırda birkaç başka şirketle röportaj yapmakta ya da birden fazla teklifte bulunmayı düşünmektedir. Rekabet etmek için, işverenler, ikramiyeler ve evden çalışma seçenekleri gibi üst düzey ödemeleri ve diğer zorlayıcı teşviklerle cömert teklifleri genişletmeye hazır olmaları gerektiğini düşünüyorlar. Yetenekli takım üyelerini gemide tutmak için elde tutulan taktikler de, yöneticilerin kariyer yolunu vurgulamak, yeniliklere fırsat vermek ve çalışanların tükenmişliklerini önlemek için iş hacmine özel ilgi göstermeleri için zorluyor. Buna ek olarak, birçok kuruluş yeni bir strateji uyguluyor: tam zamanlı çalışanlar için sadece en temel BT pozisyonları için çalışıyor ve gerektiğinde, personel projeleri veya uygulamalarına ve artan iş taleplerini karşılamak için ara özel destek sağlıyor. HIZLI HAREKETLİ RUSHING İşverenlerin görüşme yapmak ve iş tekliflerini uzatmak için hızlı bir şekilde hareket etmeleri gerektiğini fark etmelerine rağmen, organizasyonlarında başarılı olmaları muhtemel adayları seçmek de gerekiyor. Potansiyel bir işe alım aracının uygunluğunu değerlendirmek için paneller veya ekipler tarafından yürütülen röportajları yürüten daha fazla işveren görmeyi bekliyoruz. Birçok işletme, işe alım kriterlerinin çoğunu karşılayan ve daha sonra belirli beceri boşluklarını ele almak için eğitime yatırım yapan BT profesyonellerini işe almaya isteklidir.

Bu, orta düzey teknoloji profesyonellerinin katı bir teknik ve yumuşak becerilere sahip olmasının neden yüksek talep görmesidir. Şirketler, bu adayları BT girişimlerine liderlik etmek için, daha zor-bulmak – ve daha pahalı – üst düzey profesyoneller için süresiz beklemek yerine, bu işi yapabileceklerini biliyorlar. DEMANDARDA TEKNOLOJİ KURALLARI Önümüzdeki yıl, Kuzey Amerika’da birçok işveren için hem tam zamanlı hem de sözleşme profesyonellerini bu rollerde işe almak için arayın: • Geliştiriciler (web, yazılım ve mobil uygulamalar) • İş zekası analistleri • Veri tabanı yöneticileri • Yardım masası ve masaüstü destek uzmanları (özellikle Tiers 2 ve 3) • Sistem mühendisleri ve sistem yöneticileri Ağ güvenliği ve büyük veri girişimleri, Kanada’daki işletmelerdeki BT uzmanlarına yönelik talebi artırmaktadır. Sağlık hizmetleri, finans, yüksek teknoloji ve yazılım organizasyonları, takımları için yetenekli teknoloji yetenekleri arayan en önemli endüstriler arasındadır. ABD’li firmalar gibi, Kanadalı işverenler de üst düzey yeteneklerini kaybetmemek için hızlı hareket ederken, tam zamanlı ve sözleşmeli kiralama için stratejik bir yaklaşım izliyorlar. En çok ödüllendirilen adaylar sadece uzman teknik becerilere sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda iş zekasına ve güçlü yumuşak becerilere de sahiptir. Ağ güvenliği ve veritabanı profesyonellerinin yanı sıra geliştiriciler özellikle yüksek talep görüyor. Kariyer odaklı profesyonellere, bir şehri diğerinden daha çekici yapan nedir? Cevap, işe alım yöneticilerinin işe alım stratejilerini geliştirmelerine ve iyileştirmelerine yardımcı olabilir. Kariyer Şehir Endeksi – Robert Half için Economist İstihbarat Birimi tarafından yürütülen bir çalışmanın sonucu olarak dört kategoride çeşitli ABD şehirlerinde yaşanabilirliği ve kariyer fırsatlarını etkileyen önemli faktörleri inceliyor: • Kariyer beklentileri • Yaşam kalitesi • Yaşam maliyeti • Kültürel çeşitlilik Bu faktörler arasında istihdam görünümü, ortalama işe gidip gelme süresi, medyan aylık rant ve internet bağlantısı bulunmaktadır. Seattle, ABD’nin en yüksek kariyer şehri olan 1 No’lu pozisyonunu aldı. Bu oran, yaşam maliyeti (ilk) ve kariyer beklentileri (ikinci) kategorilerinde güçlü sıralamalarla desteklendi.

Boston, San Francisco Körfez Bölgesi, Columbia Bölgesi ve Raleigh, Kuzey Carolina, ilk beşi yuvarladı. Kaliforniya, Phoenix ve Sacramento’daki güneş ışığından Los Angeles ve New York’taki çok çeşitli restoranlara kadar Salt Lake City ve Des Moines, Iowa’daki daha kısa zaman dilimlerine kadar, ilk 25 şehrin her biri benzersiz satış noktalarına sahiptir. Kariyer Kenti Dizini, şirketlerin yerel ve bölgesel faktörleri potansiyel çalışanların ilgisini çekmeye teşvik etmesine yardımcı olur. Teknoloji rolleri için özel gereksinimler, sektörler ve bölgeler arasında farklılık gösterir. Ancak bunlar, özellikle Kuzey Amerika’daki kuruluşlar tarafından yüksek talep gören becerilerden ve sertifikalardan bazılarıdır: • ASP • C # Cisco Sertifikalı İnternet Uzmanı (CCIE) • Cisco Sertifikalı Ağ İş Ortakları (CCNA) • CompTIA A + • Java • Microsoft SQL Server • MySQL • .NET İşverenler işe alırken yumuşak becerilere daha fazla önem veriyorlar.

Özellikle, hem iç ekiplerle hem de dış satıcılarla iyi çalışabilen profesyoneller arıyorlar. Liderlik yetenekleri de takdir edilmektedir, çünkü birçok BT uzmanının tam zamanlı görevler için işe almaları, büyük teknoloji inisiyatifleri aracılığıyla proje ekiplerine ve danışmanlarına rehberlik etmeleri beklenmektedir.  Pek çok sağlık kuruluşu faaliyetlerini modernleştiriyor ve yasal uyumluluk taleplerini karşılamak, verimliliği artırmak ve yeniliği teşvik etmek için yeni teknolojilere yatırım yapıyor. Mobil sağlık gibi hasta bakımını sağlamanın yeni yolları da endüstride IT uzmanlığına duyulan ihtiyacı artırıyor. FİNANSAL HİZMETLER Finansal kuruluşlar, çevrimiçi bankacılık ve aracılık hizmetlerini genişletmekte ve müşterileri desteklemek için diğer teknoloji hizmetlerini artırmaktadır. Ayrıca, büyük veri ve bilgi güvenliği girişimlerini destekleyebilecek deneyimli teknoloji profesyonelleri için sektörde güçlü bir talep var. Günümüz pazarında son derece yetenekli teknoloji profesyonellerini çekmek isteyen ve koruyan şirketler, rekabetçi tazminatın yanı sıra aşağıdaki teşvikleri de sunmayı düşünmelidir:

İşten eve düzenlemeler. Pek çok BT uzmanı, özellikle uzun işe gidip gelirse iş-yaşam dengesini zayıflatan alanlarda çalışanlar, telekomünikasyon için fırsat ararlar. Uzaktan çalışma bir seçenek değilse, esnek zamanlamaları sunmayı düşünün. Birden fazla projeye katkıda bulunma fırsatı. En yetenekli teknoloji profesyonelleri sadece bir tür çalışmaya bağlı olmak istemezler. Uzmanlıklarını, onları ilgilendiren çeşitli inisiyatiflere borç vermelerine izin verin, böylece mevcut beceriler üzerine inşa edebilir ve yenilerini geliştirebilirler. Yenilik yapabilme yeteneği. BT çalışanlarını yeni fikirler önermeye ve şirketin daha verimli çalışmasına yardımcı olacak çözümler geliştirmeye öncülük etmeye teşvik edin. Ekip üyelerini iş açısından kritik görevler konusunda inisiyatifi almaya teşvik etmek sadece sadakatlerini güçlendirecektir. Açık bir gelişim yolu. İş görüşmesinden başlayarak, talep üzerine teknoloji adaylarını uzun vadede nasıl büyüyeceklerini ve kurum içinde nasıl yükselebileceklerini gösterin. Hem hevesli yöneticileri hem de yöneticileri dikkate almayın ve ekip üyelerine kariyer yollarının öncelik verdiğinden emin olun.

Hakkında: Admin

Kontrol Ediliyor

Temel Düzey Programcılığa Giriş Rehberi

Temel Düzel Programcılık Nedir ? Bir program, bilgisayarda belirli bir işlevi yerine getirmek için bilgisayar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir