Ana Sayfa / Teknoloji / TOGG Yerli Otomobil

TOGG Yerli Otomobil

Türkiye’nin ilk yerli otomobili TOGG 2017 yılında çalışmaları başlamış 25 Haziran 2018 tarihinde Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu adıyla resmileşmiştir. Birçok gücün birleşerek hayata geçirdiği TOGG Türkiye’nin otomobil girişimi Türkiye’nin ilk elektrikli ve yerli otomobili olarak üretilmeye başlanacaktır.

TOGG Özellikleri

TOOG Türkiye’nin ilk yerli otomobili olma konusunda iddialı bir giriş ile tanıtımı gerçekleştirilen ilk Türk otomobili olarak tarihe geçmiştir. TOOG yerli otomobilin 2022 yılında satışa sunulması beklenmektedir. TOOG otomobilin öne çıkan bazı özellikler ise şunlardır: Araç internete sürekli bağlı olacaktır. İleri derecede otonom sürüş imkanı tanıyacaktır. 30 dakikadan az sürede %80’e kadar şarj edilebilecektir. Sıfır emisyon sayesinde dünyayı daha temiz hale getirecek ve ileri teknoloji özelliklerine sahip olarak tüm dünyaya da satışa sunulacaktır.

TOGG Fabrikası Ne Zaman Kurulacak ?

Türkiye’nin ilk yerli otomobili olan TOGG Bursa’nın Gemlik ilçesinde kurulacak bir fabrika ile üretime başlanacaktır. TOGG yerli otomobil fabrikası Bursa’nın Gemlik ilçesinde 2021 yılında tamamlanacak olan fabrikada 2 su araç, 1 MPV araç, 1 Sedan araç ve 1 Hatchback araç modeli olarak üretilmeye başlanacaktır. Toplamda 4 binden fazla insanın çalışılacağı düşünülen TOGG otomobil fabrikasında yılda 150 binden fazla araç üretilmesi beklenmektedir. TOGG açıklamalarına göre yerli otomobil 2022 yılında piyasaya sürülmesi beklenmektedir.

TOOG Fiyatı

İlk etapta C segment su aracın satışa sürülmesi beklenen TOGG otomobiller arasında diğer 4 model ise yine kısa süre içinde satışa sunulması beklenmektedir. Yerli otomobilin fiyatı ne kadar olacak soru ise fiyatın net olarak belli olmasa da makul düzeyde bir fiyatla satışa sunulacağı bilinmektedir. C segment elektrikli araçların fiyatlarına kıyaslanarak yine bu paralelde bir fiyatla TOGG araç satışa sunulacaktır.

Kontrol Ediliyor

Giyilebilir Teknolojiler Nedir ?

Giyilebilir Teknolojiler Nedir ? Fiziksel elektronik cihazlardan yeni ‘akıllı kumaş’ tiplerine kadar, kıyafetlerimizin giyilme nedenleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir